Google Haberleri

Google haber, Google son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Google - 24.10.2020
'dan 6 ay boyunca hediye internet
Aylık aktif müşteri sayısı 13 milyona, aylık ziyaret trafiği ise 300 milyona ulaşan Vodafone Yanımda uygulaması Apple Store ve Google Play uygulama mağazalarından ya da vodafone.
Google - 22.10.2020
"SemtPati" projesi, İstanbul'daki mahallelerde yaygınlaşıyor
SemtPati projesinin mobil uygulaması, Apple Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebiliyor.
Google - 21.10.2020
MediaMarkt Startup Challenge 20'nin kazananı Türkiye'den başvuran Shopi oldu
MediaMarkt Türkiye'nin ön elemesinden sonra projelerini 22 Ekim tarihinde düzenlenen ve yarışmanın finali olan Challenge Day'de tam 11 farklı proje, Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül, Hürriyet Dijital Dönüşüm Direktörü Şebnem Sezen Çomoğlu, MediaMarktSaturn N3XT Operasyon Direktörü Sonja Moosburger, Google Uygulamalar, Gaming ve Startup Sektör Lideri Sencer Kutluğ, Hackquarters Kurucusu and Üst Yöneticisi (CEO) Kaan Akın ve MediaMarktSaturn Perakende Grubu Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım'dan oluşan uzman jüriye sunumlarını yaptılar.
Google - 21.10.2020
Kaspersky siber dolandırıcılığa karşı uyarıyor
Kaspersky'den yapılan açıklamaya göre, YouTube, Facebook, Google hizmetleri ve WhatsApp, aynı zamanda kötü niyetli kişiler tarafından kimlik avı için en çok istismar edilenlerin başında geliyor.
Google - 20.10.2020
Son dakika haberleri | ABD'de Google'a en büyük "anti tröst" davası
Son dakika haberler... ABD Adalet Bakanlığı ve 11 eyalet, teknoloji şirketi Google'a "yasa dışı tekel oluşturarak rekabeti engellemek" suçlamasıyla "anti tröst" davası açtı.
Google - 20.10.2020
Son dakika haberleri! ABD yönetiminden Google'a "tekelcilikle mücadele" davası
Son dakika haberlerine göre ABD hükümeti, teknoloji firması Google'a karşı "Tekelcilikle Mücadele Kanunu" kapsamında dava açtı.
Google - 20.10.2020
Avusturya Futbol Ligi Tipico Bundesliga TV'de
Google Play ve App Store online mağazalarından da erişilebilen Vodafone TV uygulaması, bugüne kadar 3 milyon kez indirildi.
Google - 19.10.2020
17. Uluslararası Mistik Müzik Festivali'ni 802 binden fazla kişi izledi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu yıl online olarak düzünlenen festivalin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyleyen Yarar, şunları belirtti: "17. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali'nde dünyanın farklı coğrafyalarının mistik ve etnik müzikleri ile Türkiye içinden farklı tasavvufi geleneklerin zikir ve ayinlerinin yanı sıra, atölye çalışmalarıyla zenginleştirilen geniş bir program hazırlanmıştı. Ancak salgın dolayısıyla Mistik Müzik Festivali bu yıl 22-30 Eylül tarihlerinde dijital ortamdaki platformlarda gerçekleştirilmiştir." "Online yayınlarımız 9 gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü" Festivale, Türkiye, İran, Pakistan, Hindistan, Bolivya, İspanya, Afganistan, ABD, Fransa, Mali, Gine, Özbekistan, Kırgızistan, Yunanistan, Ürdün, Tunus, Mısır, Fas ve Lübnan'dan katılan sanatçıların, daha önceki performanslarına yeni performanslar ve eserler eklendiğini kaydeden Yarar, şu bilgilere yer verdi: "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonu ve Konya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen çevrimiçi festival, www.mistikmuzik.com.tr sayfasından bütün dünyada izlendi. Youtuber Emre Yücelen'in sunumu, sanatçılar, iş insanları ve ziyaretçilerin röportajları ile renklendirdiğimiz online yayınlarımız 9 gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 20 Eylül'de başlattığımız ve 30 Eylül'e kadar devam eden tanıtım çalışmalarımız ile 22-30 Eylül tarihlerinde yayımlanan konser videolarımıza dünya genelinde Google GDN'de 69,7 milyon, Facebook+İnstagram'da 29,2 milyon, Youtube'da 5,4 milyon, Twitter'da 2,6 milyon olmak üzere toplam 107 milyon görüntülenme elde ettik.
Google - 15.10.2020
Youtube, Kovid-19 aşısı hakkında yanıltıcı bilgi veren videoları engelleyecek
Google'ın çatı şirketi olan Alphabet bünyesindeki Youtube şirketi, daha önce de Kovid-19'la ilgili "tıbbi temeli olmayan bilgileri" içeren paylaşımlar konusunda benzer tedbirleri alacağını açıklamıştı.
Google - 15.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
'70 YAŞINDAKİ BİRİNİN TEK BAŞINA YAPMASI MÜMKÜN DEĞİL' Cinayetin vahşice ve organize işlendiğini söyleyen Avukat Demirtaş, güvenlik kamerası kayıtlarına göre hükümlü Aydın Özcan'ın 15 dakika içinde köy merkezinden cinayetin işlendiği yere gidip, döndüğünü belirtip, tek kişinin bu kadar kısa bir sürede cinayeti işleyemeyeceğini öne sürerek şunları söyledi: "70 yaşındaki Kazım Tekeli'nin bu cinayeti tek başına işlemesi mümkün değil. Çünkü köy merkezinden cinayetin olduğu yere gelen hükümlü, rahmetlinin vücudunda 20 tane öldürücü kırık ve darbe bırakarak, öldürmüş. Ardından motorunu iterek bir arıktan da geçirip, yaklaşık 600 metre öteye bırakmış. Sonrasında rahmetliyi gömüp, tekrar köy merkezine 15 dakikada gelmesi mümkün değil. Bu durum uzman mütalaasında da tespit edilmiş bir husus. Bunu 70 yaşında bir kişinin tek başına yapabilmesi mümkün değil" 'ADALET İSTİYORUZ' Rifat Özcan'a ait motosikletin yanında bulunan bir peçetede, merhumun kanının yanında 1'i kadın diğeri erkek 2 farklı kişinin daha DNA örneklerine rastlandığını hatırlatan Avukat Demirtaş, "Yani suçu birebir işlediği kesin olan 2 kişi, ailenin ısrarlı taleplerine rağmen 2017 yılından beridir maalesef tespit edilebilmiş değil. Tüm köy sakinlerine DNA testi yapılacağı söylenip, aile uzaklaştırılıyor. Rahmetlinin telefonu üzerinde hiçbir inceleme yapılmıyor. Yargılamanın en başından beridir çözümde etkili olacak konu üzerine, şüphelendiğimiz kişilerin telefon üzerinde, kaynak IP'ler üzerinde herhangi bir inceleme yapılmıyor. Rahmetlinin naaşıyla telefonu arasındaki mesafe 1 kilometre, bu da tespit edildi. Uzman mütalaası dosyaya sunuldu. Ancak bu gariplikle ilgili soru sorulmadı. Bunun yanında dosyada bulunan HTS kayıtlarıyla ilgili çok ciddi iddialarımız var. Bununla ilgili HTS kayıtlarının tekrar talep edilmesine rağmen, talepler sonuçsuz bırakıldı. Kamera kayıtlarıyla ilgili olarak aile, kendi imkanlarıyla kayıtları alıp, hiçbir yerde göremeyeceğiniz şekilde görüntüleri seslendirip, dosyaya sunmuş olmasına rağmen mahkeme heyetinin ve savcıların anlayacağı halde dosyada konulmasına rağmen maalesef işlem yapılmadı. Google haritalardan bir bilir kişi gibi aile, haritaları çıkartıp, mesafeleri, olayın oluş örgüsünü yazılı olarak mahkemeye sunmuş.
Google - 15.10.2020
Teknolojinin 4 dev şirketi Kovid-19 salgınında New York ofislerini genişletti
New York Times gazetesinde yer alan haberde, Amazon, Apple, Facebook ve Google gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin, işçilerini evden çalıştırmaya devam etmesine rağmen New York'un metropolitan bölgesindeki ofis kapasitelerini Kovid-19 salgını döneminde artırdığı belirtildi.
Google - 14.10.2020
fastPay ile TAB Gıda restoranlarında cepten tek hareketle ödeme dönemi
DenizBank müşterisi olsun olmasın herkesin faydalanabileceği fastPay ile cüzdan taşıma derdi olmadan, nakit paraya ihtiyaç duymadan, sadece cep telefonunu yan çevirip, ekranda çıkan kodu kasiyere göstererek Burger King, Popeyes, Arby's, Sbarro ve Usta Dönerci restoranlarında ödeme yapmak mümkün olacak. DenizBank açıklamasına göre, bankanın yenilikçi ürünü fastPay, ödeme çözümü olarak sunduğu kolaylıkları, her geçen gün yenisini eklediği anlaşmalar ile yaygınlaştırıyor. Ayrıca anlaşma kapsamında ilk harcamada 10 TL hediye kullanıcıların fastPay bakiyelerine yüklenecek. DenizBank müşterisi olsun olmasın herkese açık bir platform olarak hizmet sunan fastPay'de, kullanıcılar tüm bankalara ait kredi kartlarını ekleyerek veya herhangi bir banka kartından fastPay hesabına bakiye aktararak, ek masraf ödemeden İstanbulkart ve Kentkart ulaşım kartlarına diledikleri yerde ve zamanda kolayca yükleme yapabiliyor, faturalarını ve site aidatlarını rahatlıkla ödeyebiliyor. Türkiye'nin ilk nakitsiz stadyumunu hayata geçiren, anlaşmalı iş yerleri ve e-ticaret ödemelerinde de hayatı kolaylaştıran fastPay, cepten cebe 7/24 ücretsiz para gönderme ve ATM'den kartsız para çekebilme özellikleri de sunuyor. Sektörde birçok ilkin mimarı olan fastPay, daha önce de dünyada ilk handsfree (bluetooth) ödeme, sesle para çekme ve gönderme gibi yeniliklere imza atmıştı. fastPay, App Store ve Google Play Store'dan ücretsiz indirilebiliyor.
Google - 13.10.2020
Son dakika ekonomi: ABD'de Kovid-19 salgını milyarderlere yaradı
- Milyarderlerin servet artışında "borsa ve vergi oranları" etkisi Haberde, virüs nedeniyle insanların eve kapanması nedeniyle Amazon, Facebook, Google, Tesla ve Microsoft gibi şirketlerin direkt kar oranlarını artırdığı vurgulanırken birçok milyarderin de salgında ekonominin gerilemesine rağmen borsadaki yükselişlerden servet kazandığının altı çizildi.
Google - 13.10.2020
QNBEYOND Fikir Kampı'ndan Mono App mobil uygulaması
Proje sponsoru QNB Finansbank Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kürşad Demirkol da şunları kaydetti: "Mono, QNBEYOND Fikir Kampı'nda seçilen ve QNB Finansbank tarafından yatırım alan yenilikçi bir uygulama. Amacımız birbirinden değerli markalar ile müşterilerini, karşılıklı kazanımların olduğu bir platforma taşımak ve iletişimlerini sağlamak. Bir yandan markalar için tüketicilere ulaşabilecekleri yeni bir kanal oluşturuyorken; diğer yandan tüketiciler için sadece istedikleri markalardan bildirim almalarını sağlıyoruz. Mono App'in yenilikçi yönü ile bu platformda hem markalar, hem de tüketiciler kazanıyor." Mono App uygulaması; App Store, Google Play ve AppGallery'de Türkiye'de ve dünyada yeni bir yöntemle markaları ve tüketicileri tek bir dijital platformda bir araya getiren Mono App uygulaması; App Store, Google Play ve AppGallery'de yerini aldı.
Google - 12.10.2020
Homescapes ve Gardenscapes oyunlarının reklamları 'yanıltıcı oldukları' gerekçesiyle İngiltere'de...
Homescapes ve Gardenscapes oyunları oldukça popüler. Google Play Store'da her bir oyunun uygulaması 100 milyondan fazla indirildi.
Google - 12.10.2020
Son dakika haberleri! OECD: Dijital vergide ortak kurallarda anlaşamama küresel GSYH'nin yüzde 1'ine mal olabilir
Giderek artan sayıda hükümetin Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google gibi dijital şirketler dahil yüksek karlar sağlayan uluslararası şirketlerin vergilendirilmesi konusunda plan yapması dikkati çekerken, bu da ABD hükümetinin tepkisini çekiyor ve misilleme tehditlerine sebep oluyor.
Google - 12.10.2020
Google, Oğuz Atay'ın doğum gününü kutladı
Google, yazar Oğuz Atay'ın 86. doğum gününü özel logo ile kutluyor.
Google - 10.10.2020
Son dakika haber... İzmir polisi telefonlara gelen mesajlar konusunda vatandaşları uyardı
Son dakika haberleri: İzmir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, vatandaşların cep telefonlarına son günlerde gelen 'Milli dayanışma projesi, pandemi destek, Sağlık Bakanlığı sosyal destek, kart aidatları iadesi' gibi içerikli mesajların içerisindeki linklerde zararlı yazılımlar bulunduğu ve...
Google - 9.10.2020
Casuslar endüstriyel holdinglere karşı yeni araç seti kullanıyor
Kaspersky'den yapılan açıklamaya göre, devlet kurumları, diplomatlar ve telekom operatörleri "gelişmiş kalıcı tehditlerin" (APT) öncelikli hedefleri olma eğilimindedir. Çünkü söz konusu bireyler ve kurumlar doğal olarak oldukça gizli ve hassas bilgilere sahiptir. Bundan çok daha ender görülen diğer bir saldırı türü ise endüstriyel varlıklara yönelik siber casusluk girişimleridir. Bunlar endüstriyel sistemlere yönelik diğer tüm saldırılar gibi işletme için yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle MontysThree'nin etkinliği Kaspersky araştırmacılarının dikkatini çekti. MontysThree, casusluk faaliyetlerini gerçekleştirmek için dört parçadan oluşan kötü amaçlı yazılım seti kullanıyor. Bunlardan ilki olan yükleyici, kişi listeleri, teknik dokümantasyonlar ve tıbbi analiz sonuçları gibi ilgi çekici bilgilerini içeriyormuş gibi görünen RAR SFX dosyalarını (kendiliğinden açılan arşivler) kullanılarak çalışanları bunları indirmeye ve çalıştırmaya ikna ediyor. Yükleyici, öncelikle kötü amaçlı yazılımın sistemde algılanmamasını sağlamaktan sorumlu. Bunu yapmak için steganografi olarak bilinen bir teknikten yardım alıyor. Steganografi, saldırganlar tarafından verilerin değiş tokuş edildiği gerçeğini gizlemek için kullanılıyor. MontysThree örneğinde kötü amaçlı yük, bir Bitmap görüntü dosyası içinde gizleniyor. Doğru komut girildiğinde yükleyici, piksel dizisindeki içeriğin şifresini çözmek ve kötü amaçlı yükü çalıştırmak için özel olarak hazırlanmış bir algoritmadan faydalanıyor. Kötü amaçlı yük, algılamadan kaçınmak için birkaç şifreleme tekniğini birden kullanıyor. Yani kontrol sunucusuyla iletişimi şifrelemek ve kötü amaçlı yazılımdan atanan ana görevlerin şifresini çözmek için bir RSA algoritmasından faydalanıyor. Bu, belirli uzantılara sahip ve belirli şirket dizinlerinde yer alan belgelerin aranması işini üstleniyor. MontysThree özellikle Microsoft ve Adobe Acrobat belgelerini hedeflemek için tasarlanmış oluşuyla dikkat çekiyor. Ayrıca saldırganların ilgisini çekip çekmeyeceğini görmek için hedefin ekran görüntülerini ve sistemin parmak izini (sisteme dair ağ ayarları, ana bilgisayar adı gibi) yakalayabiliyor. Toplanan bilgiler ve kontrol sunucusuyla iletişim süreci Google, Microsoft ve Dropbox gibi genel bulut hizmetlerinde barındırılıyor.
Google - 8.10.2020
ABD, "İran'ın dezenformasyon faaliyetleri için kullandığı" gerekçesiyle 92 internet sitesini kapattı
Soruşturmanın ABD merkezli teknoloji şirketi Google'dan alınan istihbaratla başlatıldığı ve soruşturma kapsamında ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) Google, Facebook ve Twitter ile iş birliği yaptığı aktarıldı.
Google - 7.10.2020
OPPO Reno4 Lite, mobil fotoğrafçılığa yapay zekayı kattı
18W hızlı şarj teknolojisiyle birlikte gelen Reno4 Lite, Süper Güç Tasarruf Modu ile fark oluşturuyor. Güç tüketimini yavaşlatan bu modda, OPPO Lab'den elde edilen verilere göre, yüzde 5 pil ile 1,5 saat WhatsApp'ta sohbet edilebiliyor, 77 dakika arama yapılabiliyor, 52 dakika Google Haritalar uygulaması kullanılabiliyor veya 49 dakika boyunca SMS gönderilebiliyor.
Google - 7.10.2020
Son dakika haber! Google ile Oracle arasındaki fikri mülkiyet davası, Yüksek Mahkemeye taşındı
Son dakika haberi: ABD'li teknoloji şirketi Oracle'ın, Google aleyhine Android işletim sisteminde Java yazılım platformunun kullanılması nedeniyle açtığı fikri mülkiyet davası, Yüksek Mahkemede görülmeye başlandı.
Google - 3.10.2020
İzmir'de yarın bazı yollar trafiğe kapanacak
İzmir Maratonu sanal ortama da taşınacak. Sanal maratona katılmak isteyenlerin Facebook profili, Google hesabı veya e-posta adresiyle #bizkoşarız Sanal Koşu Kulübü'ne kaydolarak profil oluşturması gerekiyor.
Google - 1.10.2020
Google, içerikleri için medya kuruluşlarına 3 yılda 1 milyar dolar ödemeyi planlıyor
Google'ın, gelecek 3 yıl içinde dünya çapındaki medya kuruluşlarına haber gibi içerikler için 1 milyar dolardan fazla ödeme yapmayı planladığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Google Haberleri | Google Haber - Haberler - Google haberleri, son dakika google haber ve gelişmeleri burada. Tr Aı Week Yoğun İlgi Gördü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:39:10. #1.15#
title