GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Gelir İdaresi Başkanlığı Haberleri

Gelir İdaresi Başkanlığı haber, Gelir İdaresi Başkanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gelir İdaresi Başkanlığı - 25.9.2020
E-ticaretin olmazsa olmazı: E-Belgeler
Sovos'un Kanal Satış ve İş Ortakları Direktörü Ali Bulut, 24 Eylül'de düzenlenen "E-Ticarete İlk Adım: E-Dönüşüm ve E-Belgeler" webinarında e-ticarete girmeyi düşünen ya da bu alanda faaliyete yeni başlayan firmaların e-dönüşüm altında neler yapması gerektiğini açıkladı.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 23.9.2020
Hazine ve Maliye Bakanlığında strateji ve değerlendirme toplantısı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bakanlıkta strateji ve değerlendirme toplantısına ilişkin, "Çok daha mükellef odaklı, etkin, hızlı ve daha adaletli denetim süreçlerini temin etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 22.9.2020
Gelir İdaresi'nden memnuniyet arttı
Gelir İdaresi Başkanlığından (GİB) mükellef memnuniyet oranı yüzde 78,24, meslek mensubu memnuniyet oranı da yüzde 77 olarak belirlendi.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 15.9.2020
YTB'den finansal bilgilerin paylaşılmasını önleme girişimleri hakkında uyarı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Türkiye dahil 136 ülkenin taraf olduğu "Vergi Konusunda İşbirliği Sözleşmesi" kapsamında yurt dışında ikamet eden Türklerin, Türkiye'deki finansal verilerinin taraf ülkelerle paylaşılacağını belirterek bu bilgileri...
Gelir İdaresi Başkanlığı - 14.9.2020
Makaron ve yaprak sigara kağıdında özel etiket ve işaret bedelleri belirlendi
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından makaron ve yaprak sigara kağıdında özel etiket ve işaret bedelleri belirlendi.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 13.9.2020
EPGİS'ten akaryakıt istasyonunda gelir uzmanına saldırıya kınama
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), Merzifon Vergi Dairesi Gelir Uzmanı Murat Bardakçı'nın Amasya'daki bir akaryakıt istasyonunda vergi denetimi yaptığı esnada saldırıya uğramasına tepki gösterdi.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 12.9.2020
e-Belge sayesinde 2,8 milyar lira tasarruf
Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2010 yılından bu yana uygulanan ve sürekli geliştirilen e-belge uygulamaları sayesinde yaklaşık 28 milyarın üzerinde belge elektronik ortamda düzenlendi.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 11.9.2020
Makaron ve yaprak sigara kağıdı Ürün İzleme Sistemi kapsamına alındı
Tütün ürünlerine yönelik takibin genişletilmesi amacıyla Ürün İzleme Sistemi kapsamındaki ürünler arasına makaron ve yaprak sigara kağıdı da dahil edildi.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 4.9.2020
İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı göreve başladı
İzmir Vergi Dairesi Başkanlığına atanan Ömer Alanlı, yeni görevine başladı.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 19.8.2020
İstanbul'dan 188 milyar tl vergi toplandı
Türkiye'deki toplam vergi gelirlerinin yüzde 46'sının toplandığı İstanbul'da, vergi gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 28,5 arttı.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 27.7.2020
Fahiş fiyat artışı yapan 60 firmaya 3,1 milyon lira ceza
Ticaret Bakanlığı, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulunca fahiş fiyat artışı yaptığı tespit edilen 60 firmaya 3,1 milyon lira idari para cezası uygulanmasının kararlaştırıldığını bildirdi.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 27.7.2020
Fahiş fiyat artışı yapan 60 firmaya 3 milyon 115 bin TL ceza
TİCARET Bakanlığı'nca, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından fahiş fiyat artışı yaptığı tespit edilen 60 firmaya toplam 3 milyon 115 bin TL idari para cezası uygulandığı açıklandı.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 27.7.2020
Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu'ndan fahiş fiyat artışı yapan 60 firmaya 3,1 milyon lira ceza
Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından fahiş fiyat artışı yaptığı tespit edilen 60 firmaya toplam 3 milyon 115 bin TL idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 25.7.2020
Son dakika haberleri... Bakanlık: Tüketici hakem heyetlerinde elektronik tebligat dönemi başladı
Son dakika güncel haberi... TİCARET Bakanlığı'nca, "Tüketici hakem heyetleri tarafından tebligat işlemlerinin elektronik olarak yapılmaya başladığı 23 Haziran'dan 20 Temmuz'a kadar muhataplara 58 bin 434 adet elektronik tebligat gönderilmiş olup, tebligat işlemleri kağıt, yazıcı ve kartuşu, posta ücreti gibi giderler...
Gelir İdaresi Başkanlığı - 25.7.2020
Tüketici hakem heyetlerinde elektronik tebligat dönemi
Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, "Tüketici hakem heyetleri tarafından tebligat işlemlerinin elektronik olarak yapılmaya başladığı 23 Haziran 2020 tarihinden 20 Temmuz 2020 tarihine kadar muhataplara 58 bin 434 adet elektronik tebligat gönderilmiş olup, tebligat işlemleri kağıt, yazıcı...
Gelir İdaresi Başkanlığı - 25.7.2020
Tüketici hakem heyetlerinin tebligat işlemleri elektronik ortama taşındı
Tüketici hakem heyetleri tebligat işlemlerinin elektronik ortama taşınmasıyla bir ayda muhataplara 58 bin 434 e-tebligat gönderildi, bu işlemler kağıt, yazıcı ve kartuşu, posta ücreti gibi giderler olmadan tamamlandı.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 24.7.2020
TÜİK "Yıllık Sanayi ve Hizmet İstatistikleri" bültenini 27 Ağustos'ta yayımlayacak
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 28 Temmuz'da duyurulması planlanan "Yıllık Sanayi ve Hizmet İstatistikleri (YSHİ)" haber bültenini 27 Ağustos'ta yayımlayacak.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 17.7.2020
Vergi hâsılatı yüzde 12,5 arttı
Türkiye'deki toplam vergi gelirlerinin yüzde 46'sının toplandığı İstanbul'da, vergi gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 12,5 arttı.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 13.7.2020
Darphane, hizmet ihracatına hazırlanıyor
Halihazırda KKTC kimlik kartlarını üreten Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, komşu coğrafya ülkelerinin taleplerini karşılamak için hizmet ihracatına ilişkin hazırlıklarını sürdürüyor.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 10.7.2020
Geçici vergide yeniden değerleme oranı yüzde 2,10 oldu
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), bu yılın ikinci geçici vergi döneminde uygulanacak yeniden değerleme oranını belirledi.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 5.7.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİDE VE EKONOMİDE HEDEFLERİNE...
geniş haber) CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİDE VE EKONOMİDE HEDEFLERİNE ULAŞMASINA ENGEL OLAMAYACAKLAR Haber: Beyza Nur GÜLER - Kamera: Harun UYANIK / İstanbul, - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa Birliği'nin ekonomiden demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir...
Gelir İdaresi Başkanlığı - 4.7.2020
Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu - Gelir İdare Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası...
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2018 Ağustos'undan beri Türkiye'nin ekonomik bir krize gireceğini söyleyenler, böyle bir krize maddi, manevi ve siyasi yatırım yapanlar, pandemi dönemimizdeki performansımızla hüsrana uğradı ve uğramaya devam edecek.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 4.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına...
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa Birliği'nin ekonomiden demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken Türkiye'yi dışarda bırakması bu rahatsızlığın işaretidir.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 4.7.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİDE VE EKONOMİDE HEDEFLERİNE ULAŞMASINA...
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa Birliği'nin ekonomiden demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken Türkiye'yi dışarda bırakması bu rahatsızlığın işaretidir.
Gelir İdaresi Başkanlığı - 4.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu - Gelir İdaresi Başkanlığı...
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu anda yıllık yüzde 12,6 seviyesinde olan enflasyonu, en kısa sürede tek haneli rakamlara düşürmekte kararlı olduklarını ve bunu başaracaklarını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gelir İdaresi Başkanlığı Haberleri | Gelir İdaresi Başkanlığı Haber - Haberler - Gelir İdaresi Başkanlığı haberleri, son dakika gelir idaresi başkanlığı haber ve gelişmeleri burada. E-ticaretin olmazsa olmazı: E-Belgeler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 21:38:09. #1.14#
title