DEVLET TİYATROLARI HABERLERİ

Devlet Tiyatroları Haberleri

Devlet Tiyatroları haber, Devlet Tiyatroları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Tiyatroları - 30.10.2020
"Newton Bilgisayardan Ne Anlar" oyununun prömiyeri yapıldı
Akdağlı, kendilerinin de tedirgin olarak sezona başladıklarını dile getirerek, "Devlet Tiyatroları elinden gelen her şeyi yapıyor.
Devlet Tiyatroları - 27.10.2020
"Türk tiyatrosunun emektar oyuncusu: Tomris Oğuzalp"
Başarılı sanatçı, 1958'de dram bölümünde stajyer olarak işe başladığı Devlet Tiyatrolarında, 1959'da kadrolu sanatçı oldu.
Devlet Tiyatroları - 26.10.2020
Adana Devlet Tiyatrosu kasım ayında 2 oyun sahneleyecek
Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), kasım ayında 2 oyunu sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Devlet Tiyatroları - 26.10.2020
Devlet Tiyatroları Edirne Sahnesi "Annemin Son Çığlıkları" oyunuyla perdesini yeniden açacak
Devlet Tiyatroları Edirne Sahnesi salgın tedbirleri kapsamında kapattığı perdesini gelecek hafta yeniden açacak.
Devlet Tiyatroları - 22.10.2020
Devlet Tiyatroları'nın sahneleri, özel tiyatrolara açılıyor
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları sahnelerinin, Covid-19 salgını nedeniyle açılış yapamayan özel tiyatroların kullanımına tahsis edileceğini açıkladı.
Devlet Tiyatroları - 22.10.2020
Sivas'ta kültür sanat
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" adlı oyunu sahneye koyacak.
Devlet Tiyatroları - 22.10.2020
Trabzon Devlet Tiyatrosu "Kuyucaklı Yusuf" oyununu sahneliyor
Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "Kuyucaklı Yusuf" oyununu sanatseverlerin beğenisine sunuyor.
Devlet Tiyatroları - 15.10.2020
Trabzon'da kültür sanat
Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "Kuyucaklı Yusuf" oyununu sanatseverlerin beğenisine sunuyor.
Devlet Tiyatroları - 6.10.2020
Sivas Devlet Tiyatrosu ekimde 5 oyunu seyirciyle buluşturacak
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), ekim ayında 5 farklı oyunu sahneleyecek.
Devlet Tiyatroları - 5.10.2020
Trabzon Devlet Tiyatrosu "Kuyucaklı Yusuf" oyununu sahneleyecek
Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), yeni sezonda "Kuyucaklı Yusuf" oyununu sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Devlet Tiyatroları - 2.10.2020
Sonsuzluk Kitabevi, Arnavutluk'ta perde açacak
Devlet Tiyatroları (DT), Arnavutluk'taki Uluslararası Skampa Çağdaş Tiyatro Festivali'nde "Sonsuzluk Kitabevi"ni tiyatroseverlerle buluşturacak.
Devlet Tiyatroları - 1.10.2020
"Sanki Hiçbir Şey Olmamış Gibi" oyunu prömiyer yaptı
İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun (İDT) "Sanki Hiçbir Şey Olmamış Gibi" oyunu prömiyer gösteriminde izleyiciyle buluştu.
Devlet Tiyatroları - 30.9.2020
GRAFİKLİ "Kurtlar Vadisi"nin Testere Necmi'si: Tarık Ünlüoğlu
Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Tarık Ünlüoğlu, vefatının 1'inci yılında yad ediliyor.
Devlet Tiyatroları - 27.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- Devlet Tiyatroları sanatçısı Ecder Akışık 72 yaşında Ankara'da hayatını kaybetti.
Devlet Tiyatroları - 25.9.2020
Son dakika haberleri | Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Yeşilay arasında bağımlılıkla mücadele için iş birliği
İdris TİFTİKCİ  /  Yeşilay ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında toplumu zararlı alışkanlıklardan korumak, bağımlılıklarla mücadele etmek, önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı faaliyetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla iş birliği  protokolü imzalandı. İmza töreni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk'ün katılımıyla gerçekleştirildi. Protokol kapsamında iki kurum Türkiye'nin tüm illerinde bağımlılıklarla mücadele amacıyla faaliyetler yürütülmesi projelerin geliştirilmesi, zenginleştirilmesi ve yaygınlaştırılmasında birlikte faaliyetler yürütecek.    Protokol imza töreninde konuşan Bakan Ersoy, "2019'da Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu, 'Uyuşturucu, Tütün ve Davranışsal Bağımlılıklar ile Mücadele Eylem Planları' kapsamında faaliyetler yürütmektedir. Bu bağlamda biz de, 2020 Yılı Ocak ayından itibaren Yeşilay ile iş birliği geliştirmeye başladık. İnşallah bu protokolle beraber birlikteliğimizi daha kapsamlı ve güçlü temellere oturtmuş olacağız. Bakanlık olarak etkinliklerimiz kapsamında kısa film gösterimleriyle, bilgilendirici materyallerin dağıtımı yoluyla, sergi, seminer ve konferanslarla bağımlılıklara karşı yürütülen çalışmalara katkı sunuyoruz.  Yeşilay'ın 'Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması'na destek vermenin yanında bağımlılıkla mücadeleye yönelik projelere film yapım desteklerimizde öncelik tanıyoruz. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğümüzün uyuşturucunun zararlarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla sahnelediği "Yarınlara Geç Kalmadan" adlı eser 22 binden fazla tiyatroseverle buluşmuştur.
Devlet Tiyatroları - 15.9.2020
Son dakika haberi... Adana Devlet Tiyatrosu 6 ay sonra perdelerini koronavirüs tedbirleriyle açacak
Kovid-19 nedeniyle Türkiye genelinde Devlet Tiyatrolarının festivallerini gerçekleştiremediğine dikkati çeken Hamşioğlu, bu sürede Ankara'da açık hava oyunlarının hazirandan bu yana devam ettiğini, ayrıca "Kamyon Tiyatro"nun Doğu ve Güneydoğu illeri ve ilçelerine kadar çocuk oyunlarını götürdüğünü kaydetti.
Devlet Tiyatroları - 12.9.2020
DT: Beyoğlu Talimhane etkinlikleri ve İzmir'de sahnelenen oyunlar ertelendi
Devlet Tiyatroları (DT), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle İzmir'de salonlarda sahnelenen oyunlar ile İstanbul'da Beyoğlu Talimhane etkinliklerinin ertelendiğini bildirdi.
Devlet Tiyatroları - 11.9.2020
Son dakika haberleri... 'Yaşamın İzleri' sergisi KKTC'de açıldı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde İstanbul Gelişim Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ressam Mustafa Günay'ın 'Yaşamın İzleri' adlı uluslararası kişisel resim sergisi açılışı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs ev sahipliğinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Genel Müdürü Bünyamin Merhametsiz, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürü Erdinç Akgür, birçok sanat eğitim camiası önderi ve sanatseverlerin katılımı ile gerçekleşti.
Devlet Tiyatroları - 10.9.2020
"Her Şey Yolundaymış Gibi" oyunu prömiyer yaptı
Gösterim öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan İDT Müdürü Kubilay Karslıoğlu, Devlet Tiyatroları olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tüm önlemleri olabildiğince uyguladıklarını belirterek, "Elimizden geldiğince, seyircilerimizi rahat, huzurlu ve güvende hissettirebilecek tedbirleri alarak 1 Eylül'de sahnelerimizi açtık.
Devlet Tiyatroları - 10.9.2020
Prof. Dr. Balay, Bilim ve Sanat Ödülü'nün sahibi oldu
Yeditepe Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, 200'ü aşkın oyun ve yüzlerce performansı değerlendiren Yeni Tiyatro Dergisi jürisi, en iyileri belirledi. Onur ödüllerinde Nevra Serezli, Ediz Hun, Oya Başar ve Özen Yula'nın bulunduğu listede "En İyi Yapım Ödülü", Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Lüküs Hayat" oyununa verildi. En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, "Kızlar ve Oğlanlar" adlı oyundaki performansıyla Bergüzar Korel'in; En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ise "Amadeus"ta sahne alan Selçuk Yöntem'in oldu. Prof. Dr. Metin Balay da Prof. Dr. Özdemir Nutku Bilim ve Sanat Ödülü'ne değer görüldü. Açıklamada hakkında bilgi verilen Prof. Dr. Metin Balay, tiyatroya 1975 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nda başladı. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde tamamladı. Devlet Tiyatroları'nda sanatçı olarak görev yaptı.
Devlet Tiyatroları - 9.9.2020
Antalya Devlet Tiyatrosu "Yastık Adam" oyunuyla perdelerini açtı
Antalya Devlet Tiyatrosu, "Yastık Adam" oyunuyla sanatseverlerle buluştu.
Devlet Tiyatroları - 5.9.2020
"Aziz Dostum Çehov" Talimhane'de tiyatroseverlerle buluştu
"Bütün muradımız oyunları izleyenlere zevkle izletmek" Algöz, oyunu geçen yıl sahneye koyarken farklı ölçeklerdeki salonlarda da sergilenmesi adına ağır dekor kullanmadığını belirterek, şöyle devam etti: "Bütün muradımız oyunları izleyenlere zevkle izletmek. 'Aziz Dostum Çehov' benim çok iyi bildiğim bir oyun. Yaklaşık 8-10 yıl önce biz bunu farklı bir kastla yine Devlet Tiyatrolarında ben de dahil olmak üzere oynamıştık.
Devlet Tiyatroları - 4.9.2020
Ankara'nın film festivali ödüllerle başladı!
TAMER LEVENT: "ANKARA KİŞİLİĞİMİ BULDUĞUM KENT" Sanat Çınarı Ödülü'nün bu yılki sahibi Tamer Levent'e ödülünü festival başkanı İnci Demirkol sundu. Levent yaptığı konuşmada "Ankara kişiliğimi bulduğum kent. Ankara Devlet Konservatuarı, sonra Devlet Tiyatroları, TOBAV… Ankara Film Festivali'nin kuruluşunda da bulunmuştum, Mahmut Tali Öngören ile çalıştım, jürisinde de bulundum, hatta Kemal Sunal hayatında aldığı iki ödülden birini bizim jürimizde almıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Devlet Tiyatroları Haberleri | Devlet Tiyatroları Haber - Haberler - Devlet Tiyatroları haberleri, son dakika devlet tiyatroları haber ve gelişmeleri burada. Newton Bilgisayardan Ne Anlar oyununun prömiyeri yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 22:54:47. #1.14#
title