Derinkuyu Haberleri

Derinkuyu haber, Derinkuyu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Derinkuyu - 02.09.2021
GÜNDEM / 2 Eylül 2021
(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesinde çiftçilerle buluşacak, TSO Meclis üyeleri, meslek odaları ve yatırımcı İş İnsanları ile basına kapalı toplantıda bir araya gelecek, Kapadokya Kültür Merkezi Salonu'nda muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile toplantı yapacak, Atatürk Bulvarı'nda esnaf ziyaretinde bulunacak.
Derinkuyu - 06.08.2021
Nevşehir'de yasa dışı yollarla yurda giren 6 Afgan yakalandı
Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi ekipleri, Derinkuyu-Nevşehir kara yolundaki uygulama noktasında bir aracı durdurdu.
Derinkuyu - 09.07.2021
Kapadokya'yı haziranda 150 bin 282 yerli ve yabancı turist ziyaret etti
Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğünün verilerine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı ziyarete açık bulundurulan Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş'taki arkeoloji ve etnografya müzeleri, Karanlık, El Nazar ve Gülşehir St. Jean kiliseleri, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Tatlarin ve Mazı yeraltı şehirleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Ören Yeri, Gülşehir Açık Saray Harabeleri, Hacıbektaş Veli Müzesi ve Hacıbektaş Atatürk Evi'ni haziran ayında 150 bin 282 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
Derinkuyu - 09.07.2021
Nevşehir şehidini binlerce kişi uğurladı
Şehit Çifcibaşı için Derinkuyu ilçesi Çakıllı köyü Eski Cami'de düzenlenen cenaze törenine, şehidin annesi Dudu, babası Resul Çiftcibaşı, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, İlçe ve belde belediye başkanları askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Derinkuyu - 20.06.2021
Nevşehir'de patates üretimini bırakıp devekuşu çiftliği kuran girişimci ihracata hazırlanıyor
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde patates üretimini bırakarak devekuşu çiftliği kuran Özcan Sayın, yılda 250 yavru üretim kapasitesine ulaştı.
Derinkuyu - 08.06.2021
Derinkuyu'da mevsimlik işçi ücretleri belirlendi
Derinkuyu ilçesinde Çiftçi Malları Koruma Kurulu tarafından yapılan toplantıda, ilçedeki ekili arazilerde çalışacak mevsimlik işçilere verilecek ücret belirlendi.
Derinkuyu - 06.06.2021
Nevşehir'de muhtarlık ara seçimleri
Merkez ilçeye bağlı Güvercinlik, Ürgüp ilçesine bağlı İbrahimpaşa, Gülşehir ilçesine bağlı Ovaören ve Derinkuyu ilçesine bağlı Doğala köyünde seçmen, okullara kurulan sandıklarda yeni muhtarı belirledi.
Derinkuyu - 26.05.2021
Nevşehir'de 6 yabancı uyruklu yakalandı
Derinkuyu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçe girişindeki uygulama noktasında bir aracı durdurdu.
Derinkuyu - 03.05.2021
Türkiye'nin ikinci jeoparkı Kapadokya'da oluşturulacak
Jeopark müzesi de kurulacak Becel, jeopark çalışmasının bölgenin marka değerini yükselteceğini belirterek, şunları kaydetti: "1985 yılında Göreme Milli Parkı, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınmıştı. Onun dışında bölgede uluslararası tescilli bir alan yok. Jeoparkla bölgemizin büyük kısmının uluslararası tescilini sağlamayı hedefliyoruz. Jeolojik oluşumlar buna müsait. Çalışmayı ayrıca Nevşehir'de açılacak, jeopark müzesiyle taçlandırmak istiyoruz. Sahada çalışmalar yapılıyor. Acıgöl, Derinkuyu ve Kozaklı ilçelerine kadar bu kapsamda değerlendirilecek zengin bir yapıya sahibiz.
Derinkuyu - 29.04.2021
Nevşehir'de firari hükümlü saklandığı evde yakalandı
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde firari hükümlü, jandarma ekipleri tarafından saklandığı evde yakalandı.
Derinkuyu - 26.04.2021
Nevşehir'de sağanak ve dolu etkili oldu
Avanos ilçesine bağlı Özkonak beldesi ve Derinkuyu ilçesine Güneyce köyünde etkili olan dolu, bazı tarım arazilerine zarar verdi.
Derinkuyu - 16.04.2021
Hırsızlık suçundan aranan şüpheli tutuklandı
Nevşehir Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hırsızlık suçundan aranan şüpheli yakalandı.
title