Deprem Haftası

Ülkemizde 1-7 Mart tarih aralığı ''Deprem Haftası'' olarak kabul edilir. Deprem Haftası’nın amacı dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan ülkemizde vatandaşlarımızın depreme karşı hazırlıklı olmasının sağlanmasıdır. Bu hafta içinde depremden korunma yolları anlatılır ve toplumda afete hazırlık bilinci yaygınlaştırılır.,

DEPREM HAFTASI HABERLERİ

Deprem Haftası - 01.04.2021
Total'den GEA Arama Kurtarma ekibine ziyaret
Total, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İzmir'de faaliyet gösteren GEA Arama Kurtarma ekibini ziyaret etti.
Deprem Haftası - 23.03.2021
MEB afet ve acil durumlara karşı öğretmenlerden oluşan "AKUB" ekipleri kuruyor
Bu kapsamda, okullarda kulüp ve ekip çalışmaları yaygınlaştırılacak. Okullarda, 1-7 Mart Deprem Haftası'nda tahliye tatbikatı, 13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü'nde ise diğer afet türlerinin tatbikatları yapılacak.
Deprem Haftası - 08.03.2021
Afyonkarahisar'da deprem haftası etkinlikleri
Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Afyonkarahisar Şubesi, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açtı.
Deprem Haftası - 07.03.2021
PTT AŞ'den deprem farkındalığı için özel gün zarfı
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla "Deprem Öldürmez İhmal Öldürür" konulu özel gün zarfı hazırlayıp tedavüle sundu.
Deprem Haftası - 06.03.2021
Datça'da afet farkındalık etkinlikleri
Muğla'nın Datça ilçesinde 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında vatandaşlar deprem konusunda bilgilendirildi.
Deprem Haftası - 06.03.2021
Kars Harakani Havalimanında deprem tatbikatı yapıldı
Kars Harakani Havalimanında 2021 Afet Eğitim Yılı ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında tatbikat düzenlendi.
Deprem Haftası - 06.03.2021
İçişleri Bakanlığı: Şubat ayındaki iç güvenlik operasyonlarında 78 terörist etkisiz hale getirildi
Çataklı, 1-7 Mart Deprem Haftası'nda kamuoyunun deprem farkındalığını artırmak amacıyla bir dizi etkinlik planladıklarını belirterek bu kapsamda yapılanları anlattı.
Deprem Haftası - 05.03.2021
Bolu Valisi Ümit'ten "binaların deprem dayanıklılığını kontrol etme" çağrısı Açıklaması
Kentte, Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından "Deprem Haftası" ve "Afet Eğitim Yılı" etkinlikleri kapsamında çalışmalar devam ediyor.
Deprem Haftası - 05.03.2021
AFAD ekipleri ve gönüllüleri Ağrılılara deprem konusunda bilgi verip broşür dağıttı
Ağrı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte vatandaşları deprem konusunda bilgilendirip broşür dağıttı.
Deprem Haftası - 05.03.2021
Kayseri'den kısa kısa
Kocasinan'ın büyük ve güçlü bir aile olduğun aktaran Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımıza en iyisini sunmak ve sorunlarına çözüm üretebilmek için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. İşimizi en iyi şekilde, en ince detayına kadar yaparak Kocasinan'a, Kayseri'ye değer katıyoruz. İnsana dokunan hizmetlerimizi artırarak, hemşehrilerimizin daha fazla yüreklerine dokunacağız. Hep birlikte huzur, dayanışma ve kardeşlik içerisinde geçirebileceğimiz sağlıklı güzel günler diliyorum." CHP İl Başkanı Özer'in Deprem Haftası mesajı CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
Deprem Haftası - 05.03.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
Deprem Haftası Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, toplumda deprem bilincini arttırmak istediklerini belirtti.
Deprem Haftası - 05.03.2021
AFAD İyileştirme Daire Başkanı Mustafa Esin, Malatya Valisi Baruş'u ziyaret etti
AFAD İyileştirme Daire Başkanı Mustafa Esin, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Malatya Valisi Aydın Baruş'u ziyaret etti.
Deprem Haftası - 05.03.2021
AFAD ekibinden deprem anında "çök kapan" önerisi
Arama kurtarma teknisyeni Osman Yavuz, Deprem Haftası dolayısıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin deprem bölgesinde yer aldığına dikkati çekti.
Deprem Haftası - 05.03.2021
AFAD, JAK ve PAK'tan ortak arama kurtarma tatbikatı
"Tatbikatımızın amacı, arama kurtarma ekiplerinin teknik kabiliyetlerini ölçmek" AFAD arama kurtarma teknisyeni Ramazan Yerli, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamındaki etkinliklerin devam ettiğini söyledi.
Deprem Haftası - 05.03.2021
Dorçe Prefabrik, çelik sistemlerle "afet sonrası yerleşim alanları" kuruyor
Şirketten 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yapılan açıklamaya göre, Dorçe Prefabrik'in tasarım ve Ar-Ge merkeziyle geliştirdiği sistemler, Birleşmiş Milletler, NATO, Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD), TOKİ ve acil durum bakanlıları gibi resmi kurumların yanı sıra özel sektör tarafından da ciddi talep görüyor.
Deprem Haftası - 04.03.2021
Devlet ve millet İzmir depreminin yaralarını el ele sardı
Mart ayının ilk haftası olarak belirlenen "Deprem Haftası", Türkiye'de depremin neden olduğu yıkımları ve acıları bir kez daha hatırlattı.
Deprem Haftası - 04.03.2021
AFAD'dan Vali Doruk'a ziyaret
Avcı, "1-7 Mart Deprem Haftası" kapsamında AFAD personeliyle gerçekleştirdiği ziyarette, Vali Doruk'a, 2021 yılının "Afet Eğitim Yılı" olarak kabul edilmesi dolayısıyla vatandaşların farkındalığını geliştirmek üzere planladıkları etkinlikler hakkında bilgi verdi.
Deprem Haftası - 03.03.2021
Kastamonu Vali Yardımcısı Kılıçarslan'dan Kovid-19'da kontrollü normalleşme uyarısı
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından İl Özel İdaresi Misafirhanesi'nde İçişleri Bakanlığınca 2021 yılının Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi ve 1-7 Mart haftasının Deprem Haftası dolayısıyla basın toplantısı düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Deprem Haftası Haberleri | Deprem Haftası Haber - Haberler - Deprem Haftası haberleri, son dakika deprem haftası haber ve gelişmeleri burada. Total'den GEA Arama Kurtarma ekibine ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 00:28:43. #1.14#

title