DEMOKRATİK KONGO CUMHURİYETİ HABERLERİ

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Haberleri

Demokratik Kongo Cumhuriyeti haber, Demokratik Kongo Cumhuriyeti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 18.11.2020
Demokratik Kongo Cumhuriyeti Ebola salgınının sona erdiğini açıkladı
Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Haziran ayından bu yana 55 kişinin hayatını kaybettiği ülked, Ebola salgınının bugün sona erdiğini duyurdu.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 7.10.2020
Son dakika haberleri! Büyük Göller Bölgesi ülkeleri bölgesel barışın tesisi için bir araya geldi
Büyük Göller Bölgesi; Burundi, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Uganda ve Ruanda'yı kapsıyor.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 6.10.2020
Fenerbahçeli Dirar'ın milli takım kampındaki Kovid-19 testi pozitif çıktı
Dirar'ın, Fas'ın Senegal ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile oynayacağı maçların aday kadrosundan çıkarıldığı, yerine ise Achraf Lazaar'ın alındığı kaydedildi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 6.10.2020
Yeni Malatyasporlu 5 futbolcuya ülkelerinin milli takımlarından davet
Sarı-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, Christian Cueva'nın Peru, Youssuf Ndayishimiye'nin Brundi, Jody Lukoki'nin Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Issam Chebake'nin Fas, Teenage Hadebe'nin ise Zimbabve milli takımlarının kadrolarında yer aldığı belirtildi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 13.9.2020
Fenerbahçe'nin transferi için görüşmelere başladığı Marcel Tisserand, İstanbul'a geldi
Fenerbahçe'nin transferi için görüşmelere başladığını duyurduğu Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşı Marcel Tisserand, İstanbul'a geldi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 13.9.2020
Fenerbahçe, Marcel Tisserand ile görüşmelere başladı
Kariyerinde Fransa'da Monaco, Lens ve Toulouse, Almanya'da ise Ingolstadt ile Wolfsburg takımlarında forma giyen Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşı Tisserand, görüşmeler kapsamında bu akşam İstanbul'a gelecek.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 2.9.2020
Son dakika haber... Birleşik Krallık'tan virüs ve kıtlığa karşı 119 milyon sterlinlik yardım paketi
"Birleşik Krallık, koronavirüs ve kıtlığın oluşturduğu ortak tehditle mücadele için 119 milyon sterlin tutarında yeni bir yardım paketi oluşturuyor ve bu paketin, Yemen, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Somali, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sahel Bölgesi, Güney Sudan ve Sudan'da altı milyonu aşkın insanın uç sınırlardaki açlığının hafifletilmesine yardımcı olması bekleniyor.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 17.8.2020
Son dakika haber: Süper Lig kulüplerinin transferde gözü iç piyasada
Son dakika haberleri... Süper Lig kulüpleri, transfer çalışmalarında önceliği yurt içinden futbolculara verdi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 26.6.2020
Afrika Birliği Hedasi Barajı sorunu için acil toplandı
Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya krizin tarafları Mısır, Etiyopya ve Sudan'ın yanı sıra Mali, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Kenya'dan da temsilciler katılıyor.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 25.6.2020
Son dakika haberi: AB sığınma durumuna ilişkin 2020 raporu açıklandı
Pakistan'ın, çoğu Afganistan kökenli yaklaşık 1,4 milyon mülteci ağırladığı, Uganda'nın da çoğu Burundi, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ruanda, Somali, Güney Sudan kökenli 1,3 milyon mülteci barındırdığı ifade edildi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 18.6.2020
Kuruluşunun 75. yılında Birleşmiş Milletler
Bundan dolayı BM'nin çatışmaların önlenmesi için gönderdiği "Barış gücü" askerleri bir "savaş gücü" olarak faaliyet gösterirler. Örneğin Ruanda'da BM çatısı altında görev yapan (başta Fransa ve Hollanda olmak üzere) kimi Batılı ülkelerin askerleri soykırıma çanak tuttu. Ruanda'daki BM Barış Gücü Komutanlığı görevi Kanada'daydı. BMGK, Barış Gücüne katliamı durdurması için izin vermedi. Kigali'de Belçika askerlerinin yerleştiği okuldaki askerler çıkarıldıktan sonra, oraya sığınan binlerce insan öldürüldü. BM tamamen başarısız oldu. 22 Haziran 1994'te BMGK insani yardım için Kongo'daki Goma'ya "Turkuaz Misyonu" adı altında Fransa'nın asker göndermesine izin verdi. Fakat Fransa orada öldürülen Tutsileri korumak yerine Hutu ordusuna ve militanlarına yardım etti. Fransızların kontrolündeki bölgede binlerce Tutsi öldürüldü. Fransız askerleri Ruanda Yurtsever Cephesi'ne karşı savaştılar. Dahası Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde görevli BM askerlerinin, isyancı milislere altın ve fildişi karşılığı silah verdiği, BM'nin tedarik ettiği bu silahlarla isyancıların Ruanda'da soykırıma giriştiği ortaya çıktı.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 6.6.2020
Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadı
Moody's'den yapılan yapılan açıklamada, takvimde hakkında değerlendirilme yapılması için 5 Haziran tarihi verilen Türkiye, Rusya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti için güncelleme yapılmadığı bildirildi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 1.6.2020
Flaş… Flaş…
Demokratik Kongo Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ülkenin kuzey batısında 'yeni bir ebola salgını' olduğunu duyurdu.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 30.5.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölüm ve vakalar artıyor
Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, Güney Afrika'da 1837, Mısır'da 1289, Gana'da 313, Ekvator Ginesi'nde 263, Sudan'da 175, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde 173, Cezayir ve Etiyopya'da 137, Kenya'da 127 yeni vaka tespit edildi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 26.5.2020
Uganda'da tekne alabora oldu: 8 ölü
Polisten yapılan açıklamada, çoğunluğu Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden 18 yolcu taşıyan teknenin batması sonucu aralarında 10 aylık bir bebeğin de bulunduğu 8 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 12.5.2020
Madagaskar, geliştirdiği Kovid-19 bitkisel ilacını Gambiya'ya gönderdi
Senegal, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya, Komorlar Birliği, Nijerya, Gambiya ve Nijer de Madagaskar'dan Covid Organics talep etmişti.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 10.5.2020
Çad, Madagaskar'ın bağışladığı Kovid-19 bitkisel ilacını teslim aldı
Senegal, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya, Komorlar Birliği ve Nijer de Madagaskar'dan Covid Organics talep etmişti.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 9.5.2020
Afrika ülkesi Cibuti IMF'den borç alacak
Cibuti'den başka IMF'den borç alan Afrika ülkeleri arasında Kenya, Uganda, Malavi, Benin, Burkina Faso, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Komor Adaları, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gambiya, Gine, Gine-Bissau, Liberya, Madagaskar, Mali, Mozambik, Nijer, Ruanda, Sao Tome ve Principe, Sierra Leone ve Togo da yer alıyor.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 7.5.2020
Kenya ve Uganda Kovid-19 ile mücadelede IMF'den borç alacak
Kenya ve Uganda'nın yanı sıra IMF'den borç alan Afrika ülkeleri arasında Malavi, Benin, Burkina Faso, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Komor Adaları, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gambiya, Gine, Gine-Bissau, Liberya, Madagaskar, Mali, Mozambik, Nijer, Ruanda, Sao Tome ve Principe, Sierra Leone ve Togo da yer alıyor.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 2.5.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölüm ve vakalar
Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre son 24 saatte Mısır'da 358, Güney Afrika'da 304, Nijerya'da 238, Cezayir'de 148, Fas'ta 146, Sudan ve Senegal'de 91'er, Fildişi Sahili'nde 58, Gine Bissau'da 52, Gine'de 42, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (DKC) 32, Benin'de 26 ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde 22 yeni vaka tespit edildi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 1.5.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölüm ve vakalar
Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Mısır'da 12, Cezayir'de 6, Sudan, Çad ve Sierra Leone'de 3'er, Fas, Togo ve Kenya'da 2'şer, Kongo, Gana, Tunus, Mali ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde 1'er kişi hayatını kaybetti.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 30.4.2020
Çatışmalar salgına rağmen hız kesmiyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının küresel bir kriz haline dönüşmesine ve ABD başta olmak üzere bütün küresel oyuncuları sarsmasına rağmen silahlı çatışmalar ve terör saldırıları hız kesmeden devam ediyor. Mali'den Filipinler'e, Afganistan'dan Kolombiya'ya, oradan Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ne, dünya genelinde daha birçok çatışma bölgesinde son haftalarda yeni saldırı haberleri artmış görünüyor.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 29.4.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölüm ve vakalar artıyor
Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre son 24 saatte Güney Afrika'da 354, Mısır'da 226, Cezayir'de 199, Tanzanya'da 181, Gine'de 111, Kamerun'da 101, Fas'ta 69, Senegal'de 59, Mali'de 58, Sudan'da 57, Somali'de 54, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Esvatini'de 20'şer yeni vaka tespit edildi.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti - 29.4.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölüm ve vakalar artıyor
Afrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı Cezayir'de 437, Mısır'da 359, Güney Afrika'da 93, Fas'ta 58, Tunus'ta 40, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (DKC) 32, Somali'de 28, Sudan'da 25, Mali'de 24 ve Liberya'da 20'ye yükseldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Demokratik Kongo Cumhuriyeti Haberleri | Demokratik Kongo Cumhuriyeti Haber - Haberler - Demokratik Kongo Cumhuriyeti haberleri, son dakika demokratik kongo cumhuriyeti haber ve gelişmeleri burada. Koronavirüs - BM: Salgın nedeniyle insani yardıma ihtiyaç duyanların sayısı yüzde 40 arttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 18:10:49. #1.14#
title