Danıştay Haberleri

Danıştay haber, Danıştay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Danıştay - 22.10.2020
Son dakika... AYM'den kısırlaştırma ameliyatına rağmen çocuk sahibi olan çift için ihlal kararı
MAHKEME DAVAYI REDDETTİ Yargılama sürecinde Adli Tıp Kurumu (ATK) tarafından hazırlanan raporda, vasektomi sonrası spermatik kanalların tam kapanmaması durumunun her türlü özene rağmen görülebilecek, tıbbi ihmal ya da kusura bağlı olmayan komplikasyon olarak değerlendirildiği, uygulanan tıbbi işlem yönünden ilgili doktora atfı kabil 'kusur bulunmadığı' bildirildi. Mahkeme, raporu dikkate alarak davayı reddetti. Çiftin, temyiz başvurusu da Danıştay tarafından reddedildi.
Danıştay - 19.10.2020
Son dakika haber | Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem'in yargılanmasına devam edildi
Alikanoğlu, bir önceki duruşmada tanık olarak dinlenilmesine karar verilen Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in, yargısal faaliyetleri nedeniyle mazeret dilekçesi gönderdiğini belirtti.
Danıştay - 16.10.2020
Adalet Akademisinde "Mahkeme Kararlarında Gerekçe ve Hukuki Argümantasyon" toplantısı
Akademiden yapılan açıklamada, gerekçeli karar yazımı ile ilgili sorunların ve eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla Yargıtay, Danıştay ve Adalet Bakanlığı iş birliğinde "Mahkeme Kararlarında Gerekçe ve Hukuki Argümantasyon Çalışma Grubu Toplantısı" gerçekleştirildiği bildirildi.
Danıştay - 14.10.2020
Eski Danıştay tetkik hakimine FETÖ'den ceza
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) irtibatı nedeniyle meslekten ihraç edilen eski Danıştay tetkik hakimi Halime Yıldız, "silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Danıştay - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Eski yüksek yargıçların FETÖ cezaları Yargıtayda onandı
Kurul, ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesinde yargılanan eski Yargıtay üyeleri Pehlivan, Mehmet Uslu, Şuayip Şen ile eski Danıştay üyeleri Yunus Çetin ve Mehmet Ali Duran hakkındaki kararlara yönelik temyiz incelemesini tamamladı.
Danıştay - 8.10.2020
Son dakika haberi... Adalet Bakanı Gül, gazetecilerle bir araya geldi: (1)
Bu konu da önemli kazanımlar elde edildiğine dikkati çeken Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Temel yaklaşım; Türk milleti adına karar veren hakim, savcı, yargı, Türk milletine sırtını dönemez. Bu milletin ihtiyaç ve beklentilerini dikkate almak zorundadır. Yetkiyi milletten alan bir yargı milletin beklentilerine sırt çeviremez. Yargının 'pardon' deme lüksü yoktur. Çünkü o pardon dediğiniz, aylarca yıllarca cezaevinde kalmıştır. Buradaki pardon, o kişi lekelendikten sonra hukuk sistemine ve o kişinin onuruna, haysiyetine telafisi güç zararlar doğurur. AK Parti'nin en büyük demokratik reformlarından birisi 'Bu ülkeyi milletin iradesini almayan hiçbir güç yönetmeyecektir' demesidir. 'Millet bizi seçmedi, millete hesap vermiyoruz ama ben yetkimi kullanırım. Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, yargı kurumları olarak Bakanlar Kurulu'nun, MGK'nın, yasamanın yerine geçerim' gibi bir anlayış vardı.
Danıştay - 5.10.2020
Fransa'da Müslüman kadınlar toplumsal hayattan silinmenin eşiğinde
2019 yılı, Fransa'da başörtüsü mücadelesinin başlamasının 30. yılıydı. 1989 yılında Creil'de, lisede okuyan iki başörtülü öğrenci öğretmenleri tarafından "laiklik ilkesine muhalefet" gerekçesiyle dersten atılmış ve Fransa, nihayetinde başörtülü Müslümanların da toplumlarında faal birer özne olarak yer alabileceğini görmüştü. Bu dönemde okulu haklı gören mahkeme kararı Danıştay tarafından bozulsa da, geçen 30 yıl Müslüman kadınların omzundaki yükü sürekli olarak artırdı.
Danıştay - 4.10.2020
GÜNDEM / 4 Ekim 2020
ÖZEL HABER 1- Meslek liselerinden ekonomiye 8 ayda 230 milyon lira katkı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı meslek liselerinde yılın ilk 8 ayında üretimden elde edilen gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 arttı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Üretim portföyünde değişikliğe giderek maske, dezenfektan, yüz koruyucu siperlik, maske makinesi ve solunum cihazı gibi bu süreçte talep edilen ürünlerin üretimine odaklandık. Böylece bu süreçte de üretim kapasitemizi artırabildik" "Bu dönemde mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarının yaptıkları üretimlerden İstanbul 23 milyon 823 bin lira, Ankara 17 milyon 480 bin lira ve İzmir 10 milyon 495 bin liralık gelir elde etti" (Selma Kasap/Ankara) 2- Türkiye'de son 5 yılda yaklaşık 7 milyon konut satıldı Türkiye genelinde Eylül 2015-Ağustos 2020 döneminde yaklaşık 6 milyon 945 bin konut satılırken, bu alanda 1 milyon 199 binle İstanbul, 720 binle Ankara ve 412 bin adetle İzmir ilk sıralarda yer aldı Yabancılara yaklaşık 155 bin konut satışı yapıldı (Zeynep Duyar Canlı/Ankara) 3- Postacılar, belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanamayacak Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, PTT bünyesinde görev yapan postacı ve dağıtıcıların, belediyeler tarafından sunulan şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılmasına hukuken olanak bulunmadığına hükmetti (Aylin Sırıklı Dal/Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Danıştay - 3.10.2020
Yapı müteahhitlerinin sınıflandırılması yönetmeliğinde değişiklik
Danıştay kararı çerçevesinde, yetki belgesi numarası başvurularında "konkordato ilan eden ve işlerini askıya alan"lara yönelik kısıtlama da kaldırıldı.
Danıştay - 1.10.2020
MHP Grup Başkanvekili Akçay'dan CHP'ye tepki Açıklaması
Bahçeli'nin, 1960 darbesinin ürünü olan ve son zamanlarda hak ihlalleri adı altında milli haklara ve adalet duygusuna telafisi imkansız zararlar veren AYM'nin de yeni hükümet sisteminin doğasına uygun şekilde yeni baştan yapılandırılması gerektiğini dile getirdiğini anımsatan Akçay, şöyle devam etti: "Liderimizin AYM'yle ilgili son derece demokratik eleştiri, görüş ve önerileri üzerine, yargı kararlarını tahkir eden, yargı mensuplarına hakaret edip hedef gösteren, kararları etkilemek için mahkeme önlerinde eylem yapan CHP çılgına dönmüştür. Kandil ve Pensilvanya CHP'nin ruhuna o kadar işlemiş ki adil yargılamayı etkileyenlere verilen cezanın kaldırılması için kanun teklifi veren CHP'li Özel, liderimizin AYM ile ilgili açıklamalarını eleştirmeye çalışırken bile terör destekçilerine sahip çıkmaktadır. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP'nin; Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AYM başkan ve üyelerine, hakimlere ve savcılara yaptığı baskı, hakaret ve tehditleri toplasak CHP Genel Merkezi'nden Kandil'e, Brüksel'e, Pensilvanya'ya yol olur.
Danıştay - 21.9.2020
Bireysel Başvurunun 8. Yılı
Sempozyumun öğleden sonraki "İnternet ve Kişisel Verilerin Korunması" başlıklı ikinci oturumunun başkanlığını ise Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu Üyesi Doç.
Danıştay - 21.9.2020
Danıştaydan küçük işletmeye vergi avantajı sağlayan karar
Danıştay, gözleme ve tost satan kadının, dükkanındaki malzemeleri ve koşullarını da göz önüne alarak gerçek usul yerine, daha avantajlı olan basit usulde vergi mükellefi olması gerektiğine hükmetti.
Danıştay - 20.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, yaz saati uygulamasını sürekli hale getiren Bakanlar Kurulu kararının yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.
Danıştay - 12.9.2020
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu'nda konuştu: (4)
Sempozyumun açılışına TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanvekili Celal Adan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Hayati Yazıcı, eski Başbakanlardan Tansu Çiller, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın yanı sıra çok sayıda milletvekili ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.
Danıştay - 9.9.2020
İletişim Başkanlığından "Ayasofya Camii" açıklaması Açıklaması
İletişim Başkanlığı, "Ayasofya Camii'nin statüsü ile ilgili olarak Danıştay 10. Dairesince verilen iptal kararının Cumhurbaşkanlığı tarafından temyiz edildiği" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Danıştay - 9.9.2020
İletişim Başkanlığı'ndan 'Ayasofya' açıklaması
İLETİŞİM Başkanlığı, Ayasofya Camii'nin statüsü ile ilgili olarak Danıştay 10'uncu Dairesince verilen iptal kararının, Cumhurbaşkanlığı tarafından temyiz edildiği yönündeki haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Danıştay - 9.9.2020
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan Ayasofya açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Ayasofya Camii'nin müzeye çevrilmesine dair 24/11/1934 tarih ve 2/1589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Danıştay 10. Dairesi tarafından iptali kararına karşı "Cumhurbaşkanlığı'nın temyize başvurduğu" yönündeki haberlere ilişkin açıklama yayımladı.
Danıştay - 3.9.2020
Bakan Gül: İnsan Hakları Eylem Planı, standartları yükseltmek için yol haritası olacak
Adalet Bakanı Gül, Türkiye Adalet Akademisi'nde düzenlenen '24'üncü Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı'na katıldı. Programda Bakan Gül'ün yanı sıra Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, AİHM Hakimi Saadet Yüksel, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir ve hakim ile savcı adayları da yer aldı.
Danıştay - 3.9.2020
Son dakika haber... Bakan Gül'den Fransız dergisi Charlie Hebdo'ya tepki
Türkiye Adalet Akademisi'nde "24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı" düzenlendi. Programa, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, AİHM Hakimi Saadet Yüksel, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir ve hakim ile savcı adayları katıldı.
Danıştay - 3.9.2020
Adalet Bakanı Gül, 24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitim Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
İnsan olmanın onurunda, insan haklarının eşit temelinde buluşarak nefretin, ırkçılığın, ayrımcılığın üstesinden gelebiliriz." Törene, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Robert Spano, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve davetliler katıldı.
Danıştay - 2.9.2020
AİHM Başkanı Spano'nun yoğun Türkiye programı
AİHM Başkanı Spano, 4 Eylül'de Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'le görüştükten sonra İstanbul'a hareket edecek, İstanbul Üniversitesinde kendisine fahri doktora unvanı verilecek.
Danıştay - 1.9.2020
Belçika'da Gülen yapılanmasıyla bağlantılı İslam okuluna yine izin verilmedi
Selam Koleji Yönetim Kurulu, Danıştay'a başvurarak bu karar itiraz etti.
Danıştay - 30.8.2020
Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana bina girişinde gerçekleştirilen törende, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mustafa Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın aralarında bulunduğu kabine üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM başkanvekilleri ve üyeleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muharrem Akkaya, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Muhammet Hekimoğlu, korgeneral ve koramiraller, tümgeneral ve tümamiraller, tuğgeneral ve tuğamiraller ile bürokratlar Erdoğan'a tebriklerini iletti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Danıştay Haberleri | Danıştay Haber - Haberler - Danıştay haberleri, son dakika danıştay haber ve gelişmeleri burada. Teknikerler oda olma taleplerini Kurtulmuş'a iletti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 02:42:09. #1.15#
title