Danıştay Haberleri

Danıştay haber, Danıştay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Danıştay: Ayasofya, kararı bekliyorDanıştay 10.7.2020
Danıştay: Ayasofya, kararı bekliyorDanıştay 10.7.2020
Danıştay 8.7.2020
Bakan Soylu'dan Yargıtay ve Danıştay başkanlarına ziyaret
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yargıtay Başkanlığına seçilen Mehmet Akarca ile Danıştay Başkanlığına seçilen Zeki Yiğit'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Danıştay 8.7.2020
Destici: Ayasofya derhal ibadete açılmalı
BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Ayasofya tehire, gecikmeye, yarına bırakmaya izin verilmeden, meydan verilmeden derhal ibadete açılmalıdır. Ayasofya ile ilgili karar verecek Danıştay üyelerimize çağrımız; milletin vicdanına, sesine kulak vermeleridir" dedi.
Danıştay 7.7.2020
Yargıtay'da 8 daire kapatılıyor
Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu, 6723 sayılı Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'la 2797 sayılı Yargıtay Kanunu'na eklenen geçici 15.
Danıştay 6.7.2020
Fransa'da Danıştay, "gösteriden önce izin alınması şartını" askıya aldı
Fransa'da Danıştay, kamuya açık alanlarda düzenlenecek gösteriler için hükümetin uygulamaya koyduğu "izin alma şartını" askıya aldı.
Danıştay 5.7.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan termik santral açıklaması Açıklaması
Geçici faaliyet belgesi verilen termik santraller Bir gazetecinin sorusu üzerine, geçici faaliyet belgesiyle yeniden üretime başlayan termik santrallerini takip ettiklerini vurgulayan Kurum, şunları kaydetti: "1 Ocak'ta termik santrallerimize ilişkin kararlar almıştık ve 5 santralimizi tamamen, bir santralimizi de kısmen kapatma işlemi yapmıştık. Gelinen süreçte termik santrallerimiz çevre mevzuatına uygun hale getirmek amacıyla çalışmalar, iyileştirmeler yaptılar; hem filtre işlemlerinde hem yakıt iyileştirme işlemlerinde. Aldığımız karar çerçevesinde 6 termik santralimize geçici faaliyet belgesi verdik. Bunların ikisi Kütahya'da; Seyitömer ve Tunçbilek termik santralleri. Bu kapsamda Seyitömer Termik Santrali'nin 4 ünitesinden 2'sine, Tunçbilek Termik Santrali'nin de 3 ünitesinden 2'sine bir yıl süreliğine geçici faaliyet belgesi verdik. Hem diğer termik santrallerimiz hem geçici faaliyet belgesi verdiğimiz termik santrallerimizi 7 gün 24 saat izliyoruz. Vatandaşımızın sağlığı bizim için her şeyin önünde. Eğer çevre mevzuatına uymayan bir durum söz konusu olursa da kapatma dahil her türlü cezai işlemi yapacağımızı da kendilerine ifade ettik. Anlık olarak bu santrallerimiz takip edilmektedir. Bir taraftan da iyileştirme işlemleri devam etmektedir. Kuru sisteme geçecekleri adımları da atmaktadırlar. Bize verdikleri iş termin planı çerçevesinde de süreçler anbean takip edilmektedir." Kurum, başka bir soru üzerine, Murat Dağı'nda altın madeni aranmasına ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporuyla ilgili mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararının, Danıştay tarafından onandığını hatırlattı.
Danıştay 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1927- Şurayı Devlet (Danıştay) göreve başladı.
Danıştay 4.7.2020
Bahçeli: Hiç kimse Gezi benzeri kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından geçirmesin
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İl Başkanları Toplantısı ardından yazılı basın açıklaması yaptı. Bahçeli, MHP'nin kadro ve teşkilat yapısının dinamik, disiplinli, dirayetli, dikkatli, donanımlı ve her şeye de hazırlıklı olduğunu belirterek, "Ülkemizi hedefine alan her tehdide, her tertibe, ter tezgaha karşı duruşumuz kavi, tavrımız kat'i, mücadelemiz köklüdür. Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasıyla ilgili haklı beklentimizin hilafına, egemenlik haklarımıza yönelik, özellikle ABD ve AB kaynaklı şantaj ve saldırganlıklar bizim nazarımızda yok hükmündedir. Danıştay'ın konuyla ilgili makul, mukaddesatımıza saygılı ve maşeri vicdana müzahir tarihi nitelikli kararını kısa zaman içinde açıklayarak tartışmalara son noktayı koyacağını ümit ediyoruz" dedi.
Danıştay 4.7.2020
MHP İl Başkanları Toplantısı sonrası Bahçeli açıklamalarda bulundu
İl Başkanları Toplantısında açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, "Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasıyla ilgili haklı beklentimizin hilafına, egemenlik haklarımıza yönelik, özellikle ABD ve AB kaynaklı şantaj ve saldırganlıklar bizim nazarımızda yok hükmündedir. Danıştay'ın konuyla ilgili makul, mukaddesatımıza saygılı ve maşeri vicdana müzahir tarihi nitelikli kararını kısa zaman içinde açıklayarak tartışmalara son noktayı koyacağını ümit ediyoruz.
Danıştay 4.7.2020
flaş
Bahçeli: Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasıyla ilgili haklı beklentimizin hilafına, egemenlik haklarımıza yönelik, özellikle ABD ve AB kaynaklı şantaj ve saldırganlıklar bizim nazarımızda yok hükmündedir. Danıştay'ın konuyla ilgili makul, mukaddesatımıza saygılı ve maşeri vicdana müzahir tarihi nitelikli kararını kısa zaman içinde açıklayarak tartışmalara son noktayı koyacağını ümit ediyoruz.
Danıştay 4.7.2020
flaş
Bahçeli: Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasıyla ilgili haklı beklentimizin hilafına, egemenlik haklarımıza yönelik, özellikle ABD ve AB kaynaklı şantaj ve saldırganlıklar bizim nazarımızda yok hükmündedir. Danıştay'ın konuyla ilgili makul, mukaddesatımıza saygılı ve maşeri vicdana müzahir tarihi nitelikli kararını kısa zaman içinde açıklayarak tartışmalara son noktayı koyacağını ümit ediyoruz.
Danıştay 3.7.2020
TÜGVA'dan Ayasofya'nın ibadete açılması için imza kampanyası
TÜGVA'dan yapılan açıklamaya göre, 1934'te Bakanlar Kurulu kararı ile müzeye dönüştürülen Ayasofya ile ilgili Danıştay 10.
Danıştay 2.7.2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
Danıştay'daki "Ayasofya" duruşmasına ilişkin bir soru üzerine Özel, "18 yıldır Ayasofya'yı ibadete açmayan Recep Tayyip Erdoğan'dır.
Danıştay 2.7.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (1)
Ayasofya'nın ibadete açılmasına yönelik tartışmalara ilişkin soru üzerine Kurtulmuş, "Ayasofya'nın statüsünün ne olacağı konusu hiçbir yabancı ülkeyi ve hiçbir yabancıyı ilgilendirmez. Bu doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti devletinin egemenlik hakkıdır ve aziz milletimizin vereceği bir karardır. Millet adına ülkeyi yönetenlerin vereceği bir karardır. Bugün de yürütmedeki bu uygulamaya karşı açılmış olan bir dava Danıştay'da görülecek, bağımsız Türk yargısı bu konuda kararını verecektir.
Danıştay 2.7.2020
AK Partili Kurtulmuş: "Ayasofya meselesi Türkiye'nin egemenlik meselesidir"
Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından gerçekleştirilen 'Anadolu Soruyor' programına konuk olan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ayasofya'yla ilgili Danıştay'ın bugün toplandığı ve kararın 15 gün sonra açıklanacağının hatırlatılması üzerine Kurtulmuş, Ayasofya'nın Türkiye'nin egemenlik meselesi olduğunu söyleyerek, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya da Türkiye'nin iç işlerine karışmaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
Danıştay 2.7.2020
Danıştay, Ayasofya kararını 15 gün içinde verecek
AYASOFYA'nın camiden müzeye dönüştürülmesine ilişkin 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle Danıştay 10'uncu Dairesi'nde açılan dava tamamlandı.
Danıştay: Ayasofya'da karar bekleniyorDanıştay 2.7.2020
Danıştay: Ayasofya'da karar bekleniyorDanıştay 2.7.2020
Şu an buradasınız: Danıştay Haberleri | Danıştay Haber - Haberler - Danıştay haberleri, son dakika danıştay haber ve gelişmeleri burada. Ayasofya, kararı bekliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 12:52:32. #1.14#
title