CUMHURİYET SAVCILIĞI HABERLERİ

Cumhuriyet Savcılığı Haberleri

Cumhuriyet Savcılığı haber, Cumhuriyet Savcılığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhuriyet Savcılığı 8.7.2020
Sarıyer'de Meslektaşını Öldüren Asistan Doktor Davası'nda sanık savunma yapmadı
SARIYER Baltalimanı'nda birlikte çalıştığı asistan Dr. Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen asistan Dr. Yavuz Sümter hakim karşısına çıktı. Sanık Yavuz Sümter, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğünü belirterek "Savunma verebilecek durumda değilim" dedi.  İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ikinci celsesi görülen duruşmaya, tutuklu sanık Yavuz Sümter cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi(SEGBİS) ile katıldı. Müştekiler Nuray Erol ve Metin Erol avukatı ile sanık avukatları ve Sağlık Bakanlığı avukatı da duruşmada hazır bulundu. Sanık Yavuz Sümter'in avukatı, sanığın Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğünü belirterek, "Pandemi nedeniyle kendisiyle görüşemediğimden savunmamı hazırlayamadım. Sağlık durumu tespit edilmeden savunmasının alınması usul ve yasaya aykırıdır" dedi.  SAVUNMA YAPMADI Mahkeme Başkanı, iddianameyi özetleyerek sanığa savunmasını sordu. Sanık Yavuz Sümter, "Şu anda savunma verebilecek durumda değilim. Devam eden bir tedavi sürecim vardır" dedi. Müşteki avukatı ise sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Sağlık Bakanlığı avukatları da sanığın tutukluluğunun devamını talep ettiler.  MÜŞTEKİ VE TANIKLAR GELECEK CELSE DİNLENECEK Mahkeme heyeti, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yazı yazılarak sanığın tedavisine ilişkin tedavi kayıtlarının gönderilmesine karar verdi. Sağlık Bakanlığı avukatlarının katılan sıfatıyla duruşmaya kabullerine karar veren heyet, müşteki ve tanık ifadelerinin ise gelecek celse alınmasına hükmetti. Sanık Yavuz Sümter'in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.  İDDİANAME İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 11 Ekim 2019'da gerçekleşen olayda sanık asistan doktor Yavuz Sümter'in olayda hayatını kaybeden Kaan Erol ile birlikte aynı hastanede asistan doktor olarak görev yaptıkları belirtildi.
Cumhuriyet Savcılığı 8.7.2020
SARIYER'DE MESLEKTAŞINI ÖLDÜREN ASİSTAN DOKTOR DAVASI'NDA SANIK SAVUNMA YAPMADI
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Sarıyer Baltalimanı'nda birlikte çalıştığı asistan Dr. Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen asistan Dr. Yavuz Sümter hakim karşısına çıktı. Sanık Yavuz Sümter, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğünü belirterek "Savunma verebilecek durumda değilim" dedi.  İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ikinci celsesi görülen duruşmaya, tutuklu sanık Yavuz Sümter cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi(SEGBİS) ile katıldı. Müştekiler Nuray Erol ve Metin Erol avukatı ile sanık avukatları ve Sağlık Bakanlığı avukatı da duruşmada hazır bulundu. Sanık Yavuz Sümter'in avukatı, sanığın Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğünü belirterek, "Pandemi nedeniyle kendisiyle görüşemediğimden savunmamı hazırlayamadım. Sağlık durumu tespit edilmeden savunmasının alınması usul ve yasaya aykırıdır" dedi.  SAVUNMA YAPMADI Mahkeme Başkanı, iddianameyi özetleyerek sanığa savunmasını sordu. Sanık Yavuz Sümter, "Şu anda savunma verebilecek durumda değilim. Devam eden bir tedavi sürecim vardır" dedi. Müşteki avukatı ise sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Sağlık Bakanlığı avukatları da sanığın tutukluluğunun devamını talep ettiler.  MÜŞTEKİ VE TANIKLAR GELECEK CELSE DİNLENECEK Mahkeme heyeti, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yazı yazılarak sanığın tedavisine ilişkin tedavi kayıtlarının gönderilmesine karar verdi. Sağlık Bakanlığı avukatlarının katılan sıfatıyla duruşmaya kabullerine karar veren heyet, müşteki ve tanık ifadelerinin ise gelecek celse alınmasına hükmetti. Sanık Yavuz Sümter'in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.  İDDİANAME İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 11 Ekim 2019'da gerçekleşen olayda sanık asistan doktor Yavuz Sümter'in olayda hayatını kaybeden Kaan Erol ile birlikte aynı hastanede asistan doktor olarak görev yaptıkları belirtildi.
Cumhuriyet Savcılığı 7.7.2020
Dink Vakfı'nı tehdit sanığına üç ayrı suçtan iddianame düzenlendi
HRANT Dink Vakfı'nı elektronik posta yoluyla tehdit ettiği iddiasıyla hakkında 8 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açılan şüpheli Ersin Başkan hakkında sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı'na, Ermeniler'e ve MİT Başkanı Hakan Fidan'a yönelik hakaret içeren paylaşımları nedeniyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, şüpheli Başkan hakkında üç ayrı suçtan 8 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede şüpheli Ersin Başkan hakkında re'sen başlatılan soruşturma kapsamında, kullanmış olduğu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı'na hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu belirlendi.
Cumhuriyet Savcılığı 7.7.2020
DİNK VAKFI'NI TEHDİT SANIĞINA ÜÇ AYRI SUÇTAN İDDİANAME DÜZENLENDİ
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Hrant Dink Vakfı'nı elektronik posta yoluyla tehdit ettiği iddiasıyla hakkında 8 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açılan şüpheli Ersin Başkan hakkında sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı'na, Ermeniler'e ve MİT Başkanı Hakan Fidan'a yönelik hakaret içeren paylaşımları nedeniyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, şüpheli Başkan hakkında üç ayrı suçtan 8 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede şüpheli Ersin Başkan hakkında re'sen başlatılan soruşturma kapsamında, kullanmış olduğu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı'na hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu belirlendi.
Cumhuriyet Savcılığı 7.7.2020
Ambulans hırsızı hakkında 10,5 yıla kadar hapis istendi
Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi önündeki ambulansı çaldığı iddiasıyla tutuklanan Çetin A. (32) hakkındaki savcılık soruşturması tamamlandı.  Savcılık, Çetin A. hakkında "Gece vakti kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık" suçundan 4,5 yıldan 10,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, olay 12 Haziran 2020 günü saat 01.
Cumhuriyet Savcılığı 7.7.2020
Son dakika haberi... AMBULANS HIRSIZI HAKKINDA 10,5 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ
"ÇOCUKLUK HAYALİMDİ" DEMİŞTİ Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA - Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi önündeki ambulansı çaldığı iddiasıyla tutuklanan Çetin A. (32) hakkındaki savcılık soruşturması tamamlandı.  Savcılık, Çetin A. hakkında "Gece vakti kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık" suçundan 4,5 yıldan 10,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, olay 12 Haziran 2020 günü saat 01.
Cumhuriyet Savcılığı 6.7.2020
Sevda Noyan'ın "Atatürk'ün Hatırasına Hakaret" soruşturmasında yetkisizlik kararı
BİR televizyon programındaki sözlerinin kamuoyunda tepki uyandırması sonrasında 6 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan Sevda Noyan hakkında 10 Kasım 2013'te Atatürk için yaptığı bir paylaşımı nedeniyle "Atatürk'ün hatırasına hakaret ettiği" iddiasıyla soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı. Savcılık, Noyan hakkındaki soruşturmaya yetkisizlik kararı verdi.    Hakkında "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Sevda Noyan hakkında avukat Enes Hikmet Yamaner de suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde, Sevda Noyan'ın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden 10 Kasım 2013 tarihinde Atatürk'ün ölüm yıldönümünde yaptığı paylaşımla "Atatürk'ü hatırasına alenen hakaret" suçunu işlediği belirtildi. Dilekçede, Atatürk'e put benzetmesi yapıldığı ve paylaşımın halen aktif olduğu belirtilerek Sevda Noyan hakkında cezalandırılması talebiyle dava açılması istendi. Suç duyurusu üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.
Cumhuriyet Savcılığı 6.7.2020
SEVDA NOYAN'IN "ATATÜRK'ÜN HATIRASINA HAKARET" SORUŞTURMASINDA YETKİSİZLİK KARARI
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Bir televizyon programındaki sözlerinin kamuoyunda tepki uyandırması sonrasında 6 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan Sevda Noyan hakkında 10 Kasım 2013'te Atatürk için yaptığı bir paylaşımı nedeniyle "Atatürk'ün hatırasına hakaret ettiği" iddiasıyla soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı. Savcılık, Noyan hakkındaki soruşturmaya yetkisizlik kararı verdi.   Hakkında "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Sevda Noyan hakkında avukat Enes Hikmet Yamaner de suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde, Sevda Noyan'ın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden 10 Kasım 2013 tarihinde Atatürk'ün ölüm yıldönümünde yaptığı paylaşımla "Atatürk'ü hatırasına alenen hakaret" suçunu işlediği belirtildi. Dilekçede, Atatürk'e put benzetmesi yapıldığı ve paylaşımın halen aktif olduğu belirtilerek Sevda Noyan hakkında cezalandırılması talebiyle dava açılması istendi. Suç duyurusu üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.
Cumhuriyet Savcılığı 4.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
KÖYDE HERKESİN İFADESİNE BAŞVURULUYOR İkranur Tirsi'nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan çok yönlü soruşturma ise sürdürülüyor.
Cumhuriyet Savcılığı: İkranur için tüm köy sorgudaCumhuriyet Savcılığı 4.7.2020
Cumhuriyet Savcılığı: Dereye uçan otomobilde can pazarı: 4 yaralıCumhuriyet Savcılığı 4.7.2020
Cumhuriyet Savcılığı 4.7.2020
Son dakika haberi: Bursa'da dere yatağına savrulan otomobildeki 4 kişi yaralandı
Yaralılardan Erkan Alanoğlu'nun Kars Cumhuriyet Savcılığı görevinden son kararnameyle Gazipaşa Cumhuriyet Savcılığına atandığı öğrenildi.
Cumhuriyet Savcılığı: Köy, İkranur için didik didik aranıyorCumhuriyet Savcılığı 3.7.2020
Cumhuriyet Savcılığı 2.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Tarsus'ta, çadırda yaşayan ve besicilik yaparak geçimini sağlayan ailenin 6 çocuğundan biri olan Döndü Karaçoban, 18 yıl önce 16 yaşındayken ortadan kayboldu. Kendi imkanları ile kızlarını arayan aile, polise kayıp ilanı verdi. Anne Emine Karaçoban, kızından 2002 yılından bu yana haber alamadıkları için eşi Mehmet Karaçoban'ın üzüntüden hastalığa yakalanarak, yaşamını yitirdiğini belirtti. Kızının fotoğrafına bakarak gözyaşı döken Emine Karaçoban, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını ve kızlarının kaçırıldığını ileri sürdü.
Cumhuriyet Savcılığı: Bolu'da, DEAŞ operasyonunda 3 kişi adliyedeCumhuriyet Savcılığı 2.7.2020
Cumhuriyet Savcılığı: İkranur için özel ekip iz sürüyorCumhuriyet Savcılığı 2.7.2020
Cumhuriyet Savcılığı: Bursa'da traktör kazası: 1 ölüCumhuriyet Savcılığı 2.7.2020
Cumhuriyet Savcılığı: Bolu'da, DEAŞ operasyonunda 3 kişi adliyedeCumhuriyet Savcılığı 2.7.2020
Cumhuriyet Savcılığı: Manisa'da uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltıCumhuriyet Savcılığı 2.7.2020
Cumhuriyet Savcılığı 1.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
ÖLÜM NEDENİ ARAŞTIRILIYOR   İkranur Tirsi'nin ölümü ile ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı'nca çok yönlü soruşturma sürdürülüyor.
Şu an buradasınız: Cumhuriyet Savcılığı Haberleri | Cumhuriyet Savcılığı Haber - Haberler - Cumhuriyet Savcılığı haberleri, son dakika cumhuriyet savcılığı haber ve gelişmeleri burada. Ameliyatta hastanın ölümüne neden olmakla suçlanan doktora para cezası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 18:29:33. #1.14#
title