Cumhurbaşkanı Adayı Haberleri

Cumhurbaşkanı Adayı haber, Cumhurbaşkanı Adayı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhurbaşkanı Adayı - Dün
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin'den Ali Babacan'a tepki Açıklaması
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, 2018'de AK Parti'de olduğu dönemde, muhalefetin cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül olması için çalışan Ali Babacan'ın tutumunun ilkeli siyaset anlayışıyla bağdaşmadığını belirtti.
Cumhurbaşkanı Adayı - 05.05.2021
İran'da Cumhurbaşkanlığı adayları için şartlar seçimler öncesi değiştirildi
Adayların 4 yıl devlet kurumlarında çalışmış olması gerektiği belirtilen yeni düzenlemede, en az yüksek lisans mezunu ve İran vatandaşı olmak şart olarak sunuldu. Cumhurbaşkanı adayı olacak askerler içinde değişiklik yapılan yeni düzenlemede, aday olacak askerlerin en az Tümgeneral rütbesine sahip olması gerektiği belirtildi.
Cumhurbaşkanı Adayı - 05.05.2021
İran'da Meclis kararı olmaksızın Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli şartlar değiştirildi
Asker kökenli adaylar için de sınırlama getiren kararda, cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen askerlerin en az Tümgeneral rütbesine sahip olması gerektiği belirtiliyor.
Cumhurbaşkanı Adayı - 04.05.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, Bahçeli'nin yeni anayasa önerisini değerlendirdi Açıklaması
Böyle gündemi işgal edecek, sadece gerçek gündemi karartacak saçma sapan tekliflerin Türkiye'de bir karşılığı olmaz. Anayasayı delik deşik ettiler yeni anayasa yapsanız ne olur? Bundan sonra hakkınızda soruşturma yürütecek olan Yüce Divan görevi yapacak Anayasa Mahkemesini itibarsız hale getiriyorsunuz. Türkiye'de mevcut Anayasa uygulanıyor mu? Mevcut Anayasa'da hangi maddeler Türkiye'nin iyi yönetilmesinin önünde engel? Bu ucube sisteme, teokratik ve diktatöryel sisteme destek verebilecek yeni bir anayasa hazırlama peşindeler. Bunu için bu teklife başından 'ret' diyoruz." CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki açıklamalarına ilişkin soru üzerine Türkkan, "Türkiye'de Cumhurbaşkanı seçimi için henüz bir seçim takvimi başlamadı. Bizim önceliğimiz kimin cumhurbaşkanı olmasından ziyade Türkiye'yi bu ucube sistemden bir an önce kurtarıp, bu soyguna, talana yol veren bu yönetenlerden kurtaracak modeli geliştirmektir. Cumhurbaşkanı adayı daha sonraki meselemizdir.
Cumhurbaşkanı Adayı - 04.05.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Bugünden cumhurbaşkanlığı tartışması yapmayı doğru bulmam" Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayı mısınız?" sorusuna da "Bizim bir Millet İttifakı'mız var, ittifakla istişare yapmadan doğru olmaz.
Cumhurbaşkanı Adayı - 01.05.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: "Biden, ABD'yi Ermeni lobilerine rehin bıraktı"
'2023 seçimlerinde Milet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olur sizce?' sorusu üzerine Kurtulmuş, "Bütçe görüşmelerinde, Kemal Kılıçdaroğlu aday olabileceği sinyalini vermişti.
Cumhurbaşkanı Adayı - 30.04.2021
Son dakika... İran'da Cumhurbaşkanı adayı Taczade'ye göre ülkede "diplomasi ve ekonomi" askerin hizmetinde Açıklaması
Son dakika haberine göre İran'da 18 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklayan reformist siyasetçi Mustafa Taczade, ülkede diplomasi ve ekonominin askerin hizmetinde olduğunu belirterek, askerlerin siyasete müdahaleden men edilmesi gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Adayı - 28.04.2021
Cumhurbaşkanı Adayı - 28.04.2021
Son dakika haberi | İran'da Cumhurbaşkanı adayı siyasetçiden "Devrim Muhafızlarını kışlasına döndürme" vaadi
Son dakika gündem haberi: İran'da haziran ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklayan reformist siyasetçi Mustafa Taczade, göreve gelmesi halinde ülke siyasetine müdahale ettiği gerekçesiyle eleştirilen Devrim Muhafızları Ordusunu kışlaya döndüreceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Adayı - 27.04.2021
AK Partili Subaşı: "Bir daha Yassıada rejimi hayata geçmeyecektir"
Subaşı, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde 27 Nisan 2007'de Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yayınlanan açıklamada, "Atatürkçülüğe, laikliğe ve Cumhuriyet'in temel ilkelerine sözde değil, özde bağlı kalacak bir Cumhurbaşkanı adayı" profili çizildiğini, bu açıklamanın birçok siyasetçi, gazeteci, iş adamı tarafından muhtıra olduğu görüşünün paylaşıldığını anımsattı.
Cumhurbaşkanı Adayı - 26.04.2021
Cumhurbaşkanı Adayı - 23.04.2021
Aşırı sağcı Le Pen, Macron'u e-bildiriyle uyaran askerleri safına davet etti
Le Pen, ulusal birlik hükümeti kurma amacıyla cumhurbaşkanı adayı olduğunu aktararak, "Sizi, başlayan bu savaşta hareketimize katılmaya çağırıyorum.
Cumhurbaşkanı Adayı - 14.04.2021
Son dakika haberi! Akşener: "Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok"
Gelen son dakika haberine göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin "Olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok." dedi.
Cumhurbaşkanı Adayı - 13.04.2021
AK Parti'li Aydemir: "Çıkıp mertçe '2023'te partimin cumhurbaşkanı adayı benim' demelisin Sayın Kılıçdaroğlu"
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ana muhalefeti temsil ettiğini belirterek, "Çıkıp mertçe '2023'te partimin cumhurbaşkanı adayı benim' demelisin Sayın Kılıçdaroğlu." ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Adayı - 10.04.2021
9 Nisan 2021 Haberleri
9 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Cumhurbaşkanı Adayı - 10.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Gelecek seçimlerde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı yönündeki soru üzerine Kılıçdaroğlu, şunları belirtti: "Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında temel bir fark var.
Cumhurbaşkanı Adayı - 26.03.2021
Fildişi Sahili'nin yeni Başbakanı Patrick Achi oldu
31 Ekim 2020'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin cumhurbaşkanı adayı olan Coulibaly'nin ölümü ülkede şok etkisi yaratmıştı.
Cumhurbaşkanı Adayı - 19.03.2021
İranlı kadın siyasetçi Faize Haşimi'den cumhurbaşkanlığına adaylık sinyali
Haşimi, yaptığı eleştirilerin ülkedeki siyasi tarafları rahatsız ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Üniversitede 100 öğrenciye ders vermeme dahi tahammül etmediler. Durumumun, Anayasayı Koruyucular Konseyinde ve bir cumhurbaşkanı adayı olarak ne olacağı çok açık.
Cumhurbaşkanı Adayı - 17.03.2021
Son dakika haber! Sarkozy'nin davası 20 Mayıs'a ertelendi
Sarkozy'nin savunması Cumhurbaşkanı adayı olarak kampanya hesaplarının ayrıntılarıyla ilgilenmenin kişisel sorumluluğu olmadığını savunan Sarkozy, "46 kutu fatura var.
Cumhurbaşkanı Adayı - 12.03.2021
Son dakika haberleri! Fildişi Sahili'nde Başbakan Bakayoko'nun vefatı nedeniyle 8 günlük ulusal yas ilan edildi
31 Ekim 2020'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin cumhurbaşkanı adayı olan Coulibaly'nin ölümü ülkede şok etkisi yaratmıştı.
Cumhurbaşkanı Adayı - 10.03.2021
Fildişi Sahili Başbakanı Hamed Bakayoko hayatını kaybetti
31 Ekim 2020'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin cumhurbaşkanı adayı olan Coulibaly'nin ölümü ülkede şok etkisi yaratmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Adayı Haberleri | Cumhurbaşkanı Adayı Haber - Haberler - Cumhurbaşkanı Adayı haberleri, son dakika cumhurbaşkanı adayı haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: (DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a cevap) Diliyle ikrar etmiş,
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 17:57:04. #1.14#

title