Çiçekli Haberleri

Çiçekli haber, Çiçekli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çiçekli - 09.12.2020
Tüba'yı öldürüp, 2 gün başında bekleyen katil: Başkasıyla ilişkisini hazmedemedim (2)
TOPRAĞA VERİLDİ Mersin'de, birlikte yaşadığı İsmet Çoban'ın (61) bıçakla öldürdükten sonra 2 gün başında beklediği Tüba Ateş'in (38) cenazesi, defnedilmek üzere memleketi Tarsus ilçesine getirildi. Ateş'in cenazesi, Tarsus Şehir Mezarlığı'nda kılınan namazın ardından Çiçekli Mahallesi Mezarlığı'na götürülerek, gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Çiçekli - 28.11.2020
Yargıtay'a yeni üye seçimi Resmi Gazete'de
Buna göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selfet Giray, Adalet Bakanlığı Bakanlık Yüksek Müşaviri Fuzuli Aydoğdu, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Mehmet Beyhan Seçkin, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Canel Rüzgar, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İstanbul Anadolu Ticaret Mahkemesi Başkanı Kemal Güngör, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Doğan ve Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı Savaş Şahinbay Yargıtay'ın yeni üyeleri oldu.
Çiçekli - 27.11.2020
"Beykoz Sempozyumu 2020" başladı
Beykoz'un tarım politikalarındaki tarihsel önemini sempozyum sayesinde öğrendiklerini belirten Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Buradaki tarım son derece önemli. Normal zamanlarda İstanbul'u buradan besleyelim demiyoruz ama buranın tarım potansiyelini harekete geçirelim istiyoruz. İstanbul'u burası Osmanlı zamanında beslemiş, böyle bir potansiyeli var. Buna destek verdik ve alım garantili tarım projesini başlattık. Beykoz'da tarım yapan hemşehrilerimizin sayısı yüzde 300'ün üzerinde arttı. Yaklaşık 400 ton civarında karpuz hasadı yapıldı. Beykoz'da kiraz ve diğer sebze-meyve türleriyle ilgili ciddi destekler vermeye başladık. Bu projelerde sempozyumun bize verdiği bilgiler çok etkili oldu." "Burada elde edilen bilgiler Beykoz için bir kerteriz noktası olacaktır" Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de sempozyum tebliğlerini incelediğini belirterek, "Kıymetli hocalarımız Beykoz'la ilgili her şeyi irdelemişler.
Çiçekli - 27.11.2020
Son dakika haberleri: HSK, Yargıtay'a 11 yeni üye seçti
Son dakika haber... Hakimler ve Savcılar (HSK) Genel Kurulunca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ile Akıncı Üssü Davası'nı sonuçlandıran Ankara 4.
Çiçekli - 26.11.2020
Kovid-19 salgınında evde kalanlar süs bitkilerine talebi arttırdı
"İnsanlarımız bir anlamda yaşadığı travmayı çiçeklerimizle terapi etti" Salgın süreci başlarında sektörün de insanlar gibi zor bir dönem yaşadığına dikkati çeken Dündar, şöyle konuştu: "Pandemi sürecinde en çok ilgi duyulan çiçekli bahçe bitkileri oldu.
Çiçekli - 22.11.2020
Süs bitkileri ihracatı salgında arttı
Dündar, "Süs bitkileri dendiği zaman büyük ağaçlar, bodur çalı grubu bitkiler, kesme çiçekler, soğanlı bitkiler, çiçekli iç ve dış mekan bitkileri gibi çok geniş bir yelpazeyi içeriyor.
Çiçekli - 17.11.2020
Son dakika haber! Erzurum'da 7 katlı binanın çatısından düşen kişi öldü
Palandöken ilçesi Yunusemre Mahallesi Çiçekli Sokak'ta bir binanın çatısına, tadilat çalışmalarına bakmak için çıkan 60 yaşındaki Münip Başar, buradan dengesini kaybederek yaklaşık 20 metreden aşağı düştü.
Çiçekli - 13.11.2020
Gaziantep'te hükümlüler topluma kazandırılacak
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen 'Hükümlülerin Eğitsel, Sosyal ve Kültürel Gelişimlerini Desteklemek' konulu iş birliği protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli ve Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr.
Çiçekli - 12.11.2020
TİKA'dan "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" kampanyası kapsamında 25 ülkeye ağaçlandırma desteği
Söz konusu proje, hedeflenen sosyal faydaların yanı sıra dikim yapılan sahanın özelliğine göre, toprak kaybını önleyerek erozyonun şiddetinin düşürülmesi, orman varlığının artırılması, yabani hayvanlara besin sağlayarak popülasyonlarının gelişimine destek olunması, insanların daha yeşil, havası daha temiz ve oksijeni bol bir ortamda yaşamalarına hizmet etme gibi pek çok fayda sağlıyor. Projede ayrıca dikilen çiçekli ve aromatik bitkiler sayesinde bal üretimi desteklenirken, zeytin, ceviz, hünnap gibi gelir getirici türler ile ağaçlandırmayla alanların ekonomiye kazandırılmasına, rekreasyon alanlarının oluşturulmasına katkı sunuluyor.
Çiçekli - 10.11.2020
Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 11 Kasım'da 81 il ile aynı anda yaklaşık 30 ülkede fidanlar toprakla buluşacak
Projenin faydaları saymakla bitmiyor Proje kapsamında dikilen fidanlardan oluşan ormanlar, kampanya kapsamında hedeflenen sosyal faydalarının yanı sıra, dikim yapılan sahanın özelliğine göre; toprak kaybını önleyerek erozyonun şiddetinin düşürülmesi, ülkemiz yeşil dokusunun geliştirilerek, orman varlığının artırılması, yabani hayvanlara besin sağlayarak, popülasyonlarının gelişimine destek olunması, özellikle kamusal alanlarda yapılan ağaçlandırmalar ile çocukların, gençlerin ve vatandaşların daha yeşil, havası daha temiz ve oksijeni bol bir ortamda yaşamalarına hizmet etme gibi pek çok fayda sağlıyor. Proje ayrıca, dikilen çiçekli ve aromatik bitkiler sayesinde, bal üretimi desteklenirken, rekreasyonel alanların oluşumuna ve odun dışı ürün ve hizmetler alanında vatandaşların gelir sağlamasına katkı sunuyor.
title