BÜYÜKELÇİLİK HABERLERİ

Büyükelçilik Haberleri

Büyükelçilik haber, Büyükelçilik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Büyükelçilik - 18.9.2020
Kosova'da koalisyon ortağı KDTP'den Kudüs resti: Elçilik açılırsa hükümeti bozarız
Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açması durumunda koalisyon ortaklığından çekileceklerini açıkladı.
Büyükelçilik - 17.9.2020
Balkanlar'da "normalleşme" gerekçesiyle siyasi süreçler kontrol altına alınıyor
Diğer taraftan Kosova ile Sırbistan arasındaki ekonomik ilişkilerin normalleşmesi anlaşmasında belirtilen girişimler hakkında Ocak ayından beri konuşulduğu ifade ediliyor. Ancak ekonomiyle alakalı anlaşmada tarafların mali yükümlülüklerin ne olduğu gibi halen birçok belirsizlik mevcut. Belirtilen tüm konulardan gün yüzüne çıkan ise ABD'nin çıkarları ve İsrail'in kazan-kazan konumu oluyor. Bu doğrultuda İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun da Belgrad-Priştine Anlaşması sonrasında yaptığı açıklama kayda değer. Netanyahu, "Kosova, Kudüs'te büyükelçilik açan nüfusunun büyük bölümü Müslüman ilk ülke olacak" ifadelerini kullanmıştı.
Büyükelçilik - 15.9.2020
ABD'nin Pekin Büyükelçisi Branstad görevinden ayrılıyor
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, 2017 yılından itibaren ABD'nin Pekin Büyükelçisi olan 73 yaşındaki Lowa eyaletinin eski valisi Terry Branstad'ın emekli olacağını ve görevinden ayrılacağını açıkladı. Pompeo sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Terry Branstad'a 3 yıldır Çin'de Büyükelçilik yaparak Amerikan halkına verdiği hizmetten dolayı teşekkür ederim.
Büyükelçilik - 14.9.2020
Bruneili ünlü ressamın çalışmaları Türk Büyükelçiliğinde sergilendi
Büyükelçilik binasında düzenlenen ve Türkiye'nin Bandar Seri Begavan Büyükelçisi Mehmet Suat Akgün ile Brunei'nin Kültür Bakanı Aminuddin İhsan Abidin'in katıldığı etkinlikte, ressam Pengiran Abdul Vahab'ın 194 soyut resim çalışması, sanatseverlerle buluştu.
Büyükelçilik - 11.9.2020
Trump, varılan anlaşma için Bahreyn Kralı ve İsrail Başbakanı'na teşekkür etti
Söz konusu iki ülkenin ilişkilerini tamamen normalleştirmek konusunda anlaşmaya vardıklarına işaret eden Trump, "Bahreyn ve İsrail, karşılıklı büyükelçilik açıp, büyükelçi atayacaklar.
Büyükelçilik - 11.9.2020
Çin'den ABD'nin diplomatik personeline misilleme
Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan bugün yapılan açıklamada, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın geçen yılın ekim ayından bu yana Çin'in ABD'deki büyükelçilik ve konsolosluklarına yönelik kısıtlamalara başvurduğu hatırlatıldı.
Büyükelçilik - 9.9.2020
Nijerya'da korsanlar 2 Rus vatandaşını kaçırdı
REHİNELERİ BULMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI Büyükelçilik, Nijerya'nın güvenlik güçleri ile işbirliği içinde rehinelerin nerede olduğunu tespit etmek ve serbest bırakmak için uğraştıklarını da ifade etti.
Büyükelçilik - 8.9.2020
Son Dakika | ABD, Kudüs kararını pekiştirmek için İsrail'deki büyükelçiliğine ait konutu sattı
Son dakika gündem haberi: ABD yönetimi, İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıması nedeniyle Tel Aviv yakınındaki büyükelçilik konutunu adı açıklanmayan bir müşteriye sattı.
Büyükelçilik - 7.9.2020
Kosova Demokratik Türk Partisi, Kudüs'e büyükelçilik açılması ihtimalinden endişe duyuyor
Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP), Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açması ihtimalinden endişe duyduğunu açıkladı.
Büyükelçilik - 7.9.2020
AB, Sırbistan ve Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararından endişeli
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümden yana olduklarını hatırlatarak, Kudüs'te büyükelçilik açacakları açıklanan Sırbistan ve Kosova'nın diplomatik adımlarının "ciddi endişe kaynağı" olduğunu bildirdi.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Doğu Afrika ülkesi Malavi, İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'te açacağını duyurdu
Sırbistan ve Kosova'a geçtiğimiz günlerde İsrail Büyükelçiliklerini Kudüs'te açacağını duyurmuştu.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Filistin: Kudüs'e büyükelçilik açacak veya taşıyacak ülkeyle ilişkilerimizi keseceğiz
Filistin yönetimi, Kudüs'e büyükelçilik açacak veya Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacak ülkeyle ilişkilerini keseceğini duyurdu.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Son dakika haber... Kosova Demokratik Türk Partisi'nden ortağı olduğu hükümete "Kudüs" tepkisi
Son dakika haberlerine göre Kosova Demokratik Türk Partisi, (KDTP) Kosova'nın Kudüs'de büyükelçilik açılması yönünde kararı alması üzerine ortağı olduğu hükümete tepki gösterdi.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Dışişleri Bakanlığından İsrail'le diplomatik ilişki başlatmaya hazırlanan Kosova'ya çağrı Açıklaması
Dışişleri Bakanlığından, Kosovalı yetkililerin Kudüs'te büyükelçilik açacağı haberlerine yönelik, böyle bir adımın Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsüne halel getireceği ve Kosova'nın başka devletlerce tanınmasına engel olabileceği bildirildi.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Dışişlerinden Kosova ve İsrail açıklaması: "Uluslararası hukukun açık bir ihlalini teşkil edecek...
Dışişleri Bakanlığı, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararı verdiğine ilişkin haberlere ilişkin, "Uluslararası hukukun açık bir ihlalini teşkil edecek böyle bir adımın Kosovalı yetkililerce düşünülmesi dahi hayal kırıklığı oluşturmaktadır" açıklamasını yaptı.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Dışişleri'nden Kosova'nın Kudüs kararı hakkında açıklama
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararına ilişkin, "Uluslararası hukukun açık bir ihlalini teşkil edecek böyle bir adımın Kosovalı yetkililerce düşünülmesi dahi hayal kırıklığı yaratmaktadır" açıklamasında bulundu.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Son dakika haberi: Dışişleri'nden Kosova'nın Kudüs kararı hakkında açıklama
Son dakika haberleri... DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararına ilişkin, "Uluslararası hukukun açık bir ihlalini teşkil edecek böyle bir adımın Kosovalı yetkililerce düşünülmesi dahi hayal kırıklığı yaratmaktadır" açıklamasında bulundu.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Son Dakika: flaş
Son dakika haberleri: Dışişleri: Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, Başbakan Hoti ve Dışişleri Bakanı Meliza Haradinaj-Stublla'nın sosyal medya paylaşımlarından, Kosova ile İsrail'in birbirlerini karşılıklı tanımalarına ilaveten Kosova'nın Kudüs'te Büyükelçilik açmasının da taahhüt edildiği anlaşılmaktadır.
Büyükelçilik - 6.9.2020
Son dakika haber | flaş
Son dakika gündem haberine göre Dışişleri: Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, Başbakan Hoti ve Dışişleri Bakanı Meliza Haradinaj-Stublla'nın sosyal medya paylaşımlarından, Kosova ile İsrail'in birbirlerini karşılıklı tanımalarına ilaveten Kosova'nın Kudüs'te Büyükelçilik açmasının da taahhüt edildiği anlaşılmaktadır.
Büyükelçilik - 5.9.2020
Filistin yönetimi: Sırbistan ve Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açması açık bir saldırıdır
Filistin yönetimi, Sırbistan ve Kosova'nın işgal altındaki Kudüs'te büyükelçilik açma kararının, Filistin halkına ve meşru haklarına yapılmış açık bir saldırı olduğunu belirtti.
Büyükelçilik - 4.9.2020
Netanyahu: "Kosova İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'te açacak"
Görüşmede Hoti'nin Kosova'nın İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e açacağını söylediği aktarılan açıklamada Netanyahu'nun şu ifadelerine yer verildi: "Kosova, Kudüs'te büyükelçilik açan nüfusunun büyük bölümü Müslüman ilk ülke olacak.
Büyükelçilik - 4.9.2020
Trump, Sırbistan'nın İsrail'deki büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını açıkladı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Sırbistan'ın büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararından memnun olduğunu ifade ederek, "Arkadaşım Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'e teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. Netanyahu, ayrıca "Arkadaşım Başkan Trump'a da bu başarıya katkılarından dolayı teşekkür ederim. Daha fazla Avrupa ülkesinin büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıması için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
Büyükelçilik - 4.9.2020
BAE Dışişleri yetkilisi: İsrail'de 3 ila 5 ay içinde büyükelçilik açacağız
Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) üst düzey bir yetkili, ülkesinin 3 ila 5 aylık süre zarfında İsrail'de büyükelçilik açacağını söyledi.
Büyükelçilik - 3.9.2020
ABD'den Çinli diplomatlara yeni kısıtlama
Dışişleri Bakanlığı haber konferansında konuşmaya yapan Bakan Pompeo, "Çinli Büyükelçiliği ve konsolosluklar, büyükelçilik ya da konsolosluk binası dışında gerçekleştireceği en az 50 kişilik kültürel aktiviteler için de izin almak zorunda.
Büyükelçilik - 1.9.2020
Özbekistan'ın bağımsızlığının 29. yıl dönümü kutlanıyor
Er, "Türk dünyasının en batıdaki uç beyleri olan Türk milleti, 20. yüzyılın başında Anadolu'yu kendilerine ebedi yurt yapmak hedefiyle emperyalizme karşı canla ve başla mücadele ederken Özbekistan'daki kardeşleri bu kutlu davaya dişinden tırnağından artırdıklarıyla ve dualarıyla destek vermiştir. Bundan tam bir asır önce 1920 yılında Buhara Cumhuriyeti tarafından Kurtuluş Savaşı'mıza gönderilen altınlar Anadolu'da yeşeren Cumhuriyet fidanına can suyu olmuştur. 1991 yılındaysa bağımsızlığın ilan edilmesini müteakip Özbekistan'ı ilk tanıyan ülke olma şerefi Türkiye'ye, Anadolu'daki kardeşlerine nasip olmuş; Taşkent'teki ilk büyükelçilik bağımsızlıktan çok kısa bir süre sonra Türkiye Cumhuriyeti tarafından açılmıştır.
Büyükelçilik - 31.8.2020
Son dakika haberleri: BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Gargaş, ABD ve İsrailli yetkilileri karşıladı
ABD'nin BAE Büyükelçilik Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafta, Gargaş'ın havalimanında İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Meir Ben-Shabbat, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ??Robert O'Brien, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner ile diğer heyettekileri karşıladığı görülüyor.
Büyükelçilik - 31.8.2020
ABD Bağdat Büyükelçiliği'nden roketli saldırılara ilişkin açıklama
ABD Bağdat Büyükelçiliği'nden son dönemde büyükelçilik binasını hedef alan roketli saldırılara ilişkin açıklama yapıldı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Büyükelçilik Haberleri | Büyükelçilik Haber - Haberler - Büyükelçilik haberleri, son dakika büyükelçilik haber ve gelişmeleri burada. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 02:13:36. #1.15#
title