Bozdoğan Haberleri

Bozdoğan haber, Bozdoğan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bozdoğan 13.7.2020
GÜNDEM / 13 Temmuz 2020
(İstanbul/Kayseri/18.30/Malatya/Konya/Denizli/21.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ- Firari FETÖ'cüler için 105 ülkeyle yürütülen iade trafiği Adalet Bakanlığı, bugüne kadar aralarında ABD, Almanya, Romanya ve Belçika'nın da bulunduğu 105 ülkeden 807 FETÖ mensubunun iadesini istedi ABD'den FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yanı sıra çok sayıda örgüt yöneticisi ve üyesinin, Almanya'dan da örgütün sözde hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz ile eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın iadeleri talep edildi İade taleplerinin ardından 27 ülkedeki 116 FETÖ mensubu sınır dışı edilerek Türkiye'ye gönderildi (Kemal Karadağ/Ankara) 2 - Hafıza 15 Temmuz Müzesi, bir yılda 500 bin kişiyi ağırladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl açılışını yaptığı, FETÖ'cülerin hain darbe girişiminde ortaya koydukları vahşeti gözler önüne seren müzede, vatanın müdafaası için mücadele verenlerin eşyaları ve darbecilerin kullandığı mühimmatlar sergileniyor İlk senesinde çoğunlukla yerli ziyaretçileri ağırlayan müzeyi, ikinci yılında daha çok yurt dışından gelenlerin ziyaret etmesine yönelik planlama yapılıyor 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik: "Pandemi süreci yaşanmasına rağmen ilk yıl için ortaya koyduğumuz 500 bin ziyaretçi hedefine ulaştık" "Seneye 15 Temmuz'a kadar İngilizce, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Arapça yayın yapan bir web sitesini hazırlamış olacağız. Sitenin altyapısı sayesinde ziyaretçiler buraya gelmeden de müzeyi gezebilecek. Ayrıca müzeye yurt dışından gelenler de kulaklık takarak bilgileri kendi dillerinde dinleyebilecek. Gelecek yıl müzede İngilizce ve Arapça bilen rehberlerimiz olacak" "Burada genellikle yerli ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz. Almanya'dan gelen çok gurbetçimiz var. İkinci yılda hedefimizi yurt dışı ağırlıklı planlıyoruz. Bu konuda çalışmalarımıza başladık" (Kaan Bozdoğan/İstanbul) 3- BDDK, salgınla mücadele döneminde bankalara gelen şikayetleri cezasız bırakmadı BDDK, salgınla mücadele döneminde bankalara yönelik şikayetler üzerine mayıs ayından beri bankalara yaklaşık 330 milyon lira idari para cezası verdi Şikayetler arasında salgın nedeniyle iş veya gelir kaybına uğradığını ifade eden vatandaşların öteleme, yapılandırma, yeni ödeme planına bağlama ve ödemede esneklik sağlanmasına yönelik taleplerinin karşılanmaması başı çekti Müşterilere halihazırda tanımlanmış limitlerin gerekçesiz kullandırılmaması da BDDK'ya gelen şikayetler arasında yer aldı Güçlü teminatları ve kredi notu olduğu halde müşterinin kredi talebinin gerekçesiz reddedilmesine de ceza kesildi (Murat Birinci/İstanbul) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Bozdoğan 9.7.2020
Tarsus'ta Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma ile Gençlik Merkezi açıldı
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, açılışta yaptığı konuşmada kadınlara rehberlik desteği sağlayacak, içerisinde atölye çalışmaları ile çocuk oyun alanlarının olduğu Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi ile gençlerin kariyer ve kişisel gelişimlerini sağlayacak olan Gençlik Merkezi'nin açılışı gerçekleştirdiklerini söyledi.
Bozdoğan 8.7.2020
Tarsus'ta bulunan filozof Aratos'un heykelinin müzeye bildirilmediği iddiası
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, bir gazetecinin ilçede 10 yıl önce bir lise inşaatı sırasında bulunan filozof Aratos'a ait heykel ve bazı tarihi eserlerin müzeye bildirmediği iddiasına ilişkin konunun takipçisi olacaklarını bildirdi.
Bozdoğan 6.7.2020
Kovid-19'u yenen Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan görevine döndü
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi ve karantina süreci tamamlanan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, görevine başladı.
Bozdoğan 30.6.2020
Coğrafi işaretli ürünlerin pazar payı: 200 milyar dolar
Başvuru sayısı 1 yılda 63'ten 111'e yükseldi "Coğrafi işaret tescilinin farkındalığı artmaya devam ederken, başvuruların gözle görülür şekilde yükseldiğini gözlemlemekten üreticimiz, toplumumuz ve ülkemiz adına büyük mutluluk duyuyoruz" diyen Yamankaradeniz sözlerine şöyle devam etti; "2019'un ilk 6 aylık döneminde yapılan ve şu an aktif olarak devam eden 63 coğrafi işaret başvurusu varken, 2020 yılında ise bu rakam 111'e yükseldi. Coğrafi İşaretler, diğer sınai mülkiyet haklarından farklı olarak yalnızca bir üreticiyi değil, belirli şartlar altında üretim yapan herkesi koruyor. Kolektif bir hak olduğunu ve kırsal kalkınmaya aracılık ettiği için sahteciliğin önüne geçmekte önemli bir güç durumunda. Dünya üzerinde bu alanda yaklaşık 10 bin ürün, 200 milyar dolarlık bir pazar büyüklüğü mevcut. Günümüzde insanlar, yöresel değere sahip, doğal olan ürünleri daha çok tercih ediyor. Tüketiciler bu ürünler için yüzde 20-25 oranında daha fazla ödeme yapmayı kabul ediyor. Ayrıca coğrafi işaretler, bulunduğu yöreye katma değer sağlarken, istihdamın ve ihracatın önünün açılmasını da sağlıyor. Ülkemiz, coğrafi işaretler konusunda çok zengin bir ülke. Yerel değerlerimizi ihraç ederek dünyanın diğer ülkelerine ulaştırmak aynı zamanda kültür ihracı yapmamıza da olanak sunuyor"dedi. Yamankaradeniz denetim ve uluslararası tescil konusunun önemine de dikkat çekti; "Coğrafi işaret sisteminin sağlıklı bir yapıda ilerlemesi için denetim mekanizmasının çalışıyor olması çok önemli. Denetim yapısı oturtulamaz ise coğrafi işareti alınmış ürünlerin sahteleri kontrol altına alınamaz. Bu nedenle yıllık bazda denetim yapılarak raporlanması ve Türk Patent ve Marka Kurumu'na sunulması gerekiyor. Yurt içinde tescili yapılan ürünlerin uluslararası tescilinin de yapılması, ülkemizin bu ürünlerin ihracatından yeterli payı alabilmesi için büyük önem taşıyor. Örneğin; çok yakın zamanda Destek Patent olarak başvurusunu yaptığımız Karabağlar Belediyesi'nin Kavacık Üzümü'nün coğrafi işaret tescili alındı. Şimdi de AB Coğrafi İşaret başvurusu yapılacak." 2019 yılında en çok başvuru Bolu'dan, 2020'nin coğrafi işaret başvuru rekoru ise Bayburt'tan geldi Coğrafi işaret başvurusunda 2019 rekorunun Bolu şehrinden geldiğini belirten Destek Patent yetkilileri, Bolu Abant Nilüfer Çiçeği Kolonyası, Bolu Sarı Patatesi, Bolu Kabaklı Gözlemesi, Bolu Fındık Şekeri, Bolu Patatesli Ekmeği ve Bolu Manda Kaymağı ürünleri ile başvuruların yapıldığını belirtti. Bolu'yu Kastamonu Örme Fanilası, Kastamonu Yaş Tarhanası, Kastamonu Siyez Buğdayı ile Kastamonu ili ve Karacasu Çömleği, Nazilli Pidesi, Bozdoğan Cevizli Sucuğu ile Aydın ili takip etti.
Bozdoğan 28.6.2020
Kovid-19 testi negatif çıkan karantinadaki Bozdoğan: "Kendimi çok iyi hissediyorum"
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandıktan sonra ikinci testi negatif çıkan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, kendini iyi hissettiğini belirterek, "Bir an önce görevimin başına geçip, halkıma hizmet etmek istiyorum.
Bozdoğan 27.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- İslahiye GAR meydanı Trenin gelişi Araçların indirilmesi Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Kadir ÇELİK / GAZİANTEP ======================= Belediye Başkanı, koronavirüsü yendi (2) 'KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORUM' Geçen günlerde koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyuran ve karantinaya alınan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, yapılan ikinci testin negatif çıktığını duyurdu.
Bozdoğan 27.6.2020
Kaan Ayhan ve Kenan Karaman'ın takımı küme düştü
Milli futbolcular Ozan Kabak ve Ahmed Kutucu ile Türk futbolcu Can Bozdoğan karşılaşmaya ilk 11'de başladı.
Bozdoğan 27.6.2020
Karantinada kalan Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan'ın ikinci Kovid-19 testi negatif çıktı
Karantinada kalan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın ikinci kez yaptırdığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin negatif çıktığı bildirildi.
Bozdoğan 24.6.2020
Kovid-19 testi pozitif çıkan Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan'ın tedavisi sürüyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın tedavisi devam ediyor.
Bozdoğan 22.6.2020
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın Kovid-19 testi pozitif çıktı
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı.
Bozdoğan 20.6.2020
Baba mirası nostaljik esnaf lokantası yarım asırdır damakları şenlendiriyor
Bozdoğan Mahallesi muhtarı İbrahim Pelit de "Burası kültürel devamlılığın sağlandığı bir yer.
Bozdoğan 18.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Adana'da polis şehit eden çeteye rekor hapis istemiADANA'da trafik polisi Mustafa Görenoğlu'nu (33) şehit eden ve 'Bozdoğanlar' olarak tanına suç örgütü liderleri Hasan Bozdoğan ile İskender Kayagiydiren hakkında toplam 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 1198 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Bozdoğan 17.6.2020
Kahramanmaraş Diyanet-Sen İl Temsilcisinden FETÖ sanığı hakkında saldırı şikayeti
Kahramanmaraş Diyanet-Sen İl Temsilcisi Şevket Bozdoğan, tanık olarak katıldığı davada yargılanan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) sanığı kendisine saldırdığı gerekçesiyle şikayetçi oldu.
İmsak04:07
Öğle13:20
İkindi17:12
Akşam20:38
Yatsı22:14
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Bozdoğan Haber, Bozdoğan Son Dakika Haberleri - Haberler - Bozdoğan haber sayfamızda Bozdoğan haberleri okuyabilir, Bozdoğan son dakika haberleri ve güncel Bozdoğan gelişmelerini görebilirsiniz. Aydın'daki kazada otomobil hurdaya döndü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 07:43:37. #1.15#
title