BENJAMİN NETANYAHU HABERLERİ

Benjamin Netanyahu haber, Benjamin Netanyahu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Benjamin Netanyahu

Benjamin Netanyahu

Doğum Yeri İsrail
Doğum Tarihi 21.10.1949

Benjamin Netanyahu Kimdir ?

Benyamin Netanyahu 21 Ekim 1949’da Tel Aviv‘de dünyaya geldi. İlk Başbakanlığı (1996-1999): Arka arkaya intihar bomba saldırıları güvenlik için Likud’un pozisyonunu güçlendirdi. Hamas bu saldırıların büyük bir kısmını üstlendi. Başbakan olarak Netenyahu Oslo barış süreciyle alakalı birçok soru ortaya attı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Benjamin Netanyahu - 02.06.2021
Binyamin Netanyahu kimdir? Binyamin Netanyahu kaç yaşında? Binyamin Netanyahu hayatı ve biyografisi
Uzun yıllardır İsrail devletinin başında bulunan Başbakan Benyamin Netanyahu Ortadoğu'da adından pek çok söz ettiriyor. İsrail tarihinin en aşırı sağcı ve en tartışmalı politikacılarından 'Bibi' lakaplı Binyamin Netanyahu kimdir? Binyamin Netanyahu kaç yaşında? Binyamin Netanyahu hayatı ve biyografisi
Benjamin Netanyahu - 02.06.2021
Binyamin Netanyahu kimdir? Binyamin Netanyahu kaç yaşında? Binyamin Netanyahu hayatı ve biyografisi
Uzun yıllardır İsrail devletinin başında bulunan Başbakan Benyamin Netanyahu Ortadoğu'da adından pek çok söz ettiriyor. İsrail tarihinin en aşırı sağcı ve en tartışmalı politikacılarından 'Bibi' lakaplı Binyamin Netanyahu kimdir? Binyamin Netanyahu kaç yaşında? Binyamin Netanyahu hayatı ve biyografisi
Benjamin Netanyahu - 25.05.2021
Avrupa Müslüman Forumu, Netanyahu'nun yargılanması için uluslararası hukuka başvuracak
Avrupa Müslüman Forumu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Avrupa Müslüman Forumu (EMF), İsrail Başbakanı Netanyahu'yu bir ceza mahkemesine getirmeye çalışacaktır. EMF, 2021 baharında Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından İsrail'in Filistin topraklarındaki savaş suçları hakkında başlattığı soruşturmayı memnuniyetle karşılıyor. Şimdi, Ortadoğu, İsrail yönetiminin eylemleri nedeniyle başka bir tırmanma dalgasıyla örtüldüğünde, dünya toplumu, sonuçları geri döndürülemez hale gelmeden önce işlenen zulmü kararlı bir şekilde durdurmalıdır. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmak istediğinden bugünlerde devletini felakete sürükleyerek Filistin ve İsrail'in kanını döküyor.
Benjamin Netanyahu - 25.05.2021
Avrupa Müslüman Forumu, Netanyahu'nun yargılanması için uluslararası hukuka başvurdu
Avrupa Müslüman Forumu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Avrupa Müslüman Forumu (EMF), başbakanı Netanyahu'yu bir ceza mahkemesine getirmeye çalışacaktır. EMF, 2021 baharında Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından İsrail'in Filistin topraklarındaki savaş suçları hakkında başlattığı soruşturmayı memnuniyetle karşılıyor. Şimdi, Ortadoğu, İsrail yönetiminin eylemleri nedeniyle başka bir tırmanma dalgasıyla örtüldüğünde, dünya toplumu, sonuçları geri döndürülemez hale gelmeden önce işlenen zulmü kararlı bir şekilde durdurmalıdır. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmak istediğinden bugünlerde devletini felakete sürükleyerek Filistin ve İsrail'in kanını döküyor.
Benjamin Netanyahu - 15.05.2021
ABD Senatörü Bernie Sanders'tan Filistin konusunda "Rotamızı değiştirelim" çağrısı
"Kudüs'te Filistinli aileler, uzun yıllardır tahliye tehdidi altında yaşıyor" Sanders, Hamas tarafından fırlatılan roketlerin kabul edilemez olduğunu ancak bugün yaşanan çatışmaların bu roketlerle başlamadığının altını çizerek şöyle devam etti: "Kudüs'ün mahallesi Şeyh Cerrah'taki Filistinli aileler, zorla yerlerinden edilmelerini kolaylaştırmak için tasarlanmış yasal sistemde uzun yıllardır tahliye tehdidi altında yaşıyor. Son haftalarda, aşırılık yanlısı yerleşimciler onları tahliye etme çabalarını yoğunlaştırdı. ve trajik bir şekilde, bu tahliyeler daha geniş bir siyasi ve ekonomik baskı sisteminin sadece bir parçasıdır." İsrail'de Başbakan Benjamin Netanyahu hükümetinin Filistinlileri ötekileştirerek iki devletli çözüm olasılığını engellemek için yasa dışı yerleşim politikalarının peşinde koştuğunu vurgulayan Sanders, "İsrail, barış ve adalet yerine, o topraklarda eşitsiz ve demokratik olmayan kontrolünü sağlamlaştırıyor.
Benjamin Netanyahu - 04.05.2021
Netanyahu'ya hükümet kurmak için verilen süre bugün bitiyor
İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, 6 Nisan'da hükümet kurmak için İsrail Başbakan Benyamin Netanyahu'ya verdiği süre bugün sona eriyor.
Benjamin Netanyahu - 20.12.2020
İsrail'den İngiltere, Güney Afrika ve Danimarka'dan gelen yolculara seyahat yasağı
Korona virüsün (Covid-19) mutasyon geçirmesinin ardından İsrail, İngiltere, Güney Afrika ve Danimarka'dan gelen yolculara seyahat kısıtlaması kararı aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Benjamin Netanyahu Haberleri | Benjamin Netanyahu Kimdir - Haberler - Benjamin Netanyahu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Benjamin Netanyahu kimdir, hayatı ve biyografisi. Naftali Bennett kimdir? İsrail'in yeni başbakanı Naftali Bennett kimdir, kaç
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 12:59:09. #1.14#

title