AZİZ SANCAR HABERLERİ

Aziz Sancar haber, Aziz Sancar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Sancar

Aziz Sancar

Doğum Yeri Mardin / Türkiye
Doğum Tarihi 8.9.1946 - ...

Aziz Sancar Kimdir ?

Aziz Sancar, 8 Eylül 1946, Savur, Türk akademisyen, biyokimyager, moleküler biyolog ve bilim insanı. 1946'da Mardin'in Savur ilçesinde, orta gelirli çiftçi ailesinin sekiz çocuğundan yedincisi olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Mardin'de tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Aziz Sancar - 03.01.2021
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kültürel Mübadele Komisyonu, bilinen adıyla Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonunun lisans eğitimi sonrası, lisansüstü eğitimlerini ABD'de görmek isteyen öğrencilere ve mezunlara yönelik olarak yüksek lisans, doktora ve "Prof. Dr. Aziz Sancar Doktora Bursları"nı vereceği belirtildi.
Aziz Sancar - 22.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
PARK HALİNDEKİ OTOMOBİLE ÇARPINCA YAKALANDI Celal Açıkel'in çaldığı taksi, yaklaşık 10 dakikalık kovalamacanın ardından 3 kilometre uzaklıktaki Aziz Sancar Parkı'nın yanında park halindeki 06 AEM 227 plakalı otomobile çarptı.
Aziz Sancar - 13.12.2020
Sağlık Bakanı Koca, TBMM Genel Kurulunda bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (2)
Koca, 2014 yılında kurulan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının (TÜSEB) bu yıl içinde stratejik önemi haiz aşı, ilaç, tıbbi cihaz ve tanı kitleri geliştirmeyi hedefleyen 7 farklı alanda proje çağrılarına çıktığını dile getirerek, "42 proje desteklendi. TÜSEB bünyesinde kurulan Klinik Araştırmalar Merkezi aracılığıyla klinik öncesi aşamayı başarıyla tamamlayan Kovid-19 aşı adaylarının klinik çalışmaları desteklenmeye devam ediliyor. Ülkemizin ilk ulusal biyobankası ve omik merkezi TÜSEB'e bağlı Aziz Sancar Araştırma Merkezi bünyesinde kuruluyor.
Aziz Sancar - 12.12.2020
Bakan Koca, bazı illerin yoğun bakım doluluk oranlarını paylaştı
Bakan Koca ayrıca, "Bugün Nobel ödüllü bilim insanımız Prof. Dr. Aziz Sancar ile görüştüm.
Aziz Sancar - 12.12.2020
Son dakika haberi: Bakan Koca'dan, Nobel ödüllü Türk bilim insanı Sancar'a aşı açıklamalarından ötürü teşekkür Açıklaması
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar ile görüştüğünü belirterek, "Hocamıza bugün basında da yer alan Bakanlığımızın aşı konusundaki stratejisini destekleyen açıklamalarından dolayı teşekkürlerimi ilettim. Hocamızın cesaretlendirici sözlerine minnettarım.
Aziz Sancar - 12.12.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
"Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım" ABD'de yaşayan Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Kovid-19 aşısıyla ilgili gelişmeler konusunda açıklama yaptı.
Aziz Sancar - 09.12.2020
Pfizer Türkiye Genel Müdürü Açık: "İlaçta Ar-Ge 7-10 yıl sürüyor"
Şirketlerin içinde bulundukları toplumun kurumsal vatandaşı olduklarına inandıklarını aktaran Açık, şunları kaydetti: "Pfizer, Türkiye'nin kurumsal bir vatandaşı. Ülkenin iyiliği, sağlığı, mutluluğu ve refahı, topluma katkı veren bir şirket olarak görevimiz. Toplumun neye ihtiyacı var ve bizim gücümüzün hangi alanda olduğunu belirleyerek buna yönelik projelerin içinde yer almaya çalışıyoruz. Çeşitli vakıflar ve devlet kurumlarıyla çalışmanın yanında eğitim projelerimiz bulunuyor ki eğitimin bu konudaki önemi çok büyük. Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar da zamanında Pfizer bursu ile okumuş bir bilim insanımız.
Aziz Sancar - 24.11.2020
DEÜ'de "24 Kasım Öğretmenler Günü" etkinliği düzenlendi
Etkinlikte söz alan Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel ise eğitim aşkı ile görev yapan öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladığını belirterek, "Çocukların küçüklükte olmak istedikleri mesleklerin başında öğretmenlik gelir. Çünkü öğrenci, öğretmeninden değer vermeyi, sevmeyi ve saygı göstermeyi görür. Ülkemizde Prof. Dr. Aziz Sancar gibi çok önemli bilim insanlarını yetiştiren yine değerli öğretmenlerimizdir.
Aziz Sancar - 23.11.2020
Aziz Sancar'dan, Ermenistan'ın saldırısında ebeveynlerini kaybeden Hatice'ye eğitim yardımı
ABD'de yaşayan Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar, Ermenistan'ın balistik füzelerle Gence kentine düzenlediği saldırıda ebeveynlerini kaybeden Hatice Şahnezerova'nın eğitimi için maddi yardımda bulundu.
Aziz Sancar - 18.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Koca, sagˆlık bilimi ve teknolojileri alanında yerliles¸me-milliles¸me kapsamında 7 farklı alanda proje c¸agˆrılarına c¸ıkıldığını anlatarak, şunları söyledi: "Bu c¸agˆrılar ile stratejik o¨nemi haiz as¸ı ile ilac¸, tıbbi cihaz ve tanı kitleri gelis¸tirilerek u¨retimi hedeflenmektedir. C¸agˆrılar kapsamında 81 proje bas¸vurusu alınmıs¸, 42 proje desteklenmis¸tir. U¨lkemizin ilk ulusal biyobankası ve omik merkezi, Aziz Sancar Aras¸tırma Merkezi bu¨nyesinde kurulmaktadır.
Aziz Sancar - 06.11.2020
Yeşilay dergisinin kasım sayısının kapağını modacı Arzu Sabancı tasarladı
Yeşilay Cemiyetinin 100 yıldır bağımlılık konusunda çalışmalar yürüttüğüne işaret eden Arzu Sabancı, okuyucuya mesajını şu sözlerle iletti: "Gençlere hayattan keyif alabilmenin herhangi bir maddeye bağımlı olarak değil, çalışarak, üreterek, hobiler edinerek sağlanabileceğini hatırlatmak istiyorum. Özellikle akranlar arasında kabul görmek ve popüler olmak için bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımına yönelim olabildiğini biliyoruz ancak hiçbir şey bağımsızlıktan daha değerli ve anlamlı değil. Hem modaya hem de bağımlılıklardan uzak bir yaşama gönül vermiş biri olarak 'bağımsızlığın her zaman moda olduğunu' vurgulamak istiyorum. Hepimiz biliyoruz ki, günümüzde artık iyi ve sağlıklı yaşamanın kendisi bir trend haline geldi. Ben de gençlere bağımlılıklardan uzak yaşamanın önemini her fırsatta hatırlatıyorum ve eğer trendleri takip etmek istiyorsanız, öncelikle bağımsızlık modasını takip edin, Yeşilaylı olma ruhunu hissedin diyorum." 100. yılda her ay farklı bir isim tasarlıyor Yeşilay, 100. yaşı boyunca dergi kapağını her ay ünlü bir isme emanet etmeyi sürdürüyor. İlk olarak usta ressam Devrim Erbil'in Haliç'i resmettiği çok sevilen eseri derginin mart sayısının kapağında yer alırken, nisan sayısının kapağını sevilen şarkıcı Aydilge, mayıs sayısının kapağını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tasarladı. Derginin, haziran kapağında sanatçı Ahmet Güneştekin'in "Cennette Bir Gün" adlı eseri yer aldı. Temmuz sayısının kapağında iki kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk kadın tekvandocu İrem Yaman yer aldı. Ağustos sayısının kapağını sunucu Tülin Şahin, eylül sayısı kapağını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve ekim sayısı kapağını da Prof. Dr. Aziz Sancar hazırladı.
Aziz Sancar - 31.10.2020
Son dakika: DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Edinilen son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İZMİR AÇIKLAMASI Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA/ İstanbul DHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı ve Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni"ne katıldı.
Aziz Sancar - 30.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı'nda konuştu: (2)
Erdoğan, bugün Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Ödüllerini verdiklerini belirterek, hematoloji, tıbbi onkoloji ve kök hücre alanındaki çalışmalarıyla Aziz Sancar Bilim Ödülü'ne layık görülen Prof.
Aziz Sancar - 30.10.2020
ABD'de Sancar Türk Kültür Merkezi törenle açıldı
ABD'de Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar ve eşi Gwen Sancar'ın yönetimindeki Sancar Vakfı öncülüğünde Kuzey Carolina eyaletinde inşa edilen "Sancar Türk Kültür Merkezi" Cumhuriyet Bayramı'nda törenle açıldı.
Aziz Sancar - 30.10.2020
GÜNDEM / 30 Ekim 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Conrad İstanbul Bosphorus'ta düzenlenecek Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'ne katılacak.
Aziz Sancar - 29.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 30 Ekim 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Conrad İstanbul Bosphorus'ta düzenlenecek Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'ne katılacak.
Aziz Sancar - 07.10.2020
Yeşilay Dergisi'nin ekim sayısının tasarımını Prof. Dr. Aziz Sancar yaptı
Yeşilay Dergisi'nin ekim sayısının kapağını Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar tasarladı.
Aziz Sancar - 07.10.2020
TBMM Genel Kurulu
Türkkan, Nobel kimya ödülünü almasının yıl dönümü dolayısıyla Aziz Sancar'ı da tekrar tebrik etti.
Aziz Sancar - 06.10.2020
Tıp Fakültesi akademik yılı açılışı online gerçekleştirildi
"Akdeniz Üniversitesi ailesine hoş geldiniz" mesajıyla başlayan Rektör Özkan öğrencilere, "Yeni eğitim-öğretim yılımız pandemi nedeniyle uzaktan olacak. Kampüsümüz sizsiz renksiz, kokusuz. Sizin enerjinizi çok özledik. Ancak bu süreçten de bir şeyler öğrenecek ve bu dönemi avantaja çevireceğiz." dedi. Sağlığın her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Özkan, şöyle devam etti: "Sağlık bizim için en önemli faktör. Ancak bu sayede yanına koyduğumuz her şey anlamlı. ve bu süreç bize sağlığımızı, hayatımızı emanet ettiğimiz hekimlerin önemini bir kez daha gösterdi. Aynı zamanda hekimliğin ne kadar zorlu ve özveri gerektiren bir meslek olduğunu bir kez daha hatırlatmış oldu. Sizler de bugünden itibaren birer hekim adayısınız. Bu onurlu mesleğe layık olabilmek için elinizden geleni yapacağınızdan adım gibi eminim." Öğrencilere merak ve araştırma duygularını hiç kaybetmemeleri gerektiğini söyleyen Özkan, "Akdeniz Üniversitesi olarak yetkin akademik kadromuz, araştırma alt yapımızla sizlere en iyi imkanları sunmaya çalışacağız. Bu altı yıl boyunca sizler de imkanları zorlayın, bol bol makaleler okuyun, araştırın. Bizler her zaman sizin yanınızdayız. Sizler de bir Aziz Sancar, Ömer Özkan olarak Üniversitemizin bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırın.
Aziz Sancar - 04.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen üç kişi arasında Türk bilim adamı Aziz Sancar da yer aldı.
Aziz Sancar - 25.09.2020
Dargeçitli öğrenciler altınla ödüllendirildi
Nobel ödüllü alan Prof. Dr. Aziz Sancar'ı örnek gösteren Aksoy, öğrencilerin ilçe için gurur vesilesi olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Sancar Haberleri | Aziz Sancar Kimdir - Haberler - Aziz Sancar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Sancar kimdir, hayatı ve biyografisi. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nde cami açılışı yaptı: Siyaset bu kapıdan içeri giremez.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.1.2021 00:19:03. #1.14#
title