Ay Tutulması Haberleri

Ay Tutulması haber, Ay Tutulması son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ay Tutulması - 6.6.2020
Son dakika haberi: Dolunay ve çilek Ayı tutulması Hatayda Türkiyenin simgeleri ile görüntülendi
Dolunay ve çilek Ayı tutulması Hatayda Türkiyenin simgeleri ile görüntülendi HATAY - 2020 yılının ikincisi olan ve "Çilek Ayı" olarak adlandırılan dolunay Hatayda Türkiye'nin simgeleri ile görüntülendi. Dolunay ve Ay tutulması Hatay'da görsel şölen oluşturdu.
Ay Tutulması - 6.6.2020
5 Haziran 2020 Haberleri
5 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Ay Tutulması - 5.6.2020
(Havadan Görüntülerle)İSTANBUL'DA DOLUNAY KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU
Murat KORKMAZ / İSTANBUL DHAİstanbul da bu akşam gerçekleşen ay tutulması kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Ay Tutulması - 21.1.2020
2019'da Türkiye'yi 42 milyon 910 bin yabancı ziyaret etti
Bu yıl 6 tutulma var; 4 ay, 2 güneş tutulması o dönemde özellikle uçaklarla ilgili problemler olabileceği için seyahat planlamalarına dikkat etmekte fayda var. Tutulma tarihleri ise 10 Ocak Yengeç Burcu'nda ay tutulması, 5 Haziran Yay Burcu'nda ay tutulması, 23 Haziran'da Yengeç Burcu'nda güneş tutulması, 5 Temmuz Oğlak Burcu'nda ay tutulması, 30 Kasım İkizler Burcu'nda ay tutulması, 14 Aralık Yay Burcu güneş tutulması.
Ay Tutulması - 4.1.2020
2020'de gökyüzünde 6 tutulma yaşanacak
2020 yılında biri tam tutulma olmak üzere iki Güneş, dört parçalı Ay tutulması yaşanacak.
Ay Tutulması - 23.12.2019
24. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması
Öte yandan mansiyon dalında Türkiye Güzellikleri Özel Ödülü'nü "Ay tutulması" çalışması ile AA foto muhabiri Özkan Bilgin, Şeker-İş Özel Ödülü'nü de "Karı koca balıkçılar" çalışması ile AA foto muhabiri Abdullah Coşkun aldı.
Ay Tutulması - 11.11.2019
Eski NASA çalışanı, Merkür tutulmasını teleskobuyla izledi
'ÇEKİM KUVVETİ DÜNYAYI ETKİLEYEBİLECEK KADAR DEĞİL' Merkür tutulmasının bilim camiasındaki öneminden söz eden Dr. Pinto, sözlerini şöyle sürdürdü: "Einstein'in 'Genel Görelilik' teorisinin bu yıl 100'üncü yılı ve Einstein bu teorisini Merkür'ün geçişini ispatlamak için kullanmıştır. Bu yüzden Merkür'ün geçişi tüm bilim camiası açısından çok önemli. Merkür Güneş'e en yakın gezegen ve Güneş çok büyük olduğu için bu hareketi etkiliyor. Merkür geçişinin günlük yaşama çok fazla bir etkisi yok çünkü çok küçük bir nokta şeklinde Güneş önünde duracak. Bu geçişin insanlar üzerinde bir etkisi olmayacak. Çekim kuvveti dünyayı etkileyebilecek kadar değil. Ay tutulması olduğunda dalgalanmalar ve gel-git oluyor ancak Merkür oldukça uzakta.
Ay Tutulması - 11.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 22
  Uzay ve havacılık camiasının başlıca araştırma konularından biri olan Merkür geçişi, 11 Kasım tarihinde Türkiye saati ile 15.30'dan itibaren gerçekleşmeye başladı. Bir yüzyılda sadece 13 kez meydana gelen tutulma, meraklıları tarafından heyecanla takip edildi. NASA'da yörüngesel mekanik alanında çalışmalar yapan ve daha sonra İzmir'e yerleşen İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi bilim insanı İtalyan asıllı Fabrizio Pinto (58) da, Merkür tutulmasını evinin terasından takip etti. Amerika'dan getirttiği ekipmanlarla evinde kendine bir laboratuvar ortamı oluşturan Pinto, evindeki teleskobuyla geçişi an be an kaydetti. Tutulmanın Merkür'ün yörüngesini anlamamızı sağladığını belirten Pinto, "Şu anda Merkür, Dünya ve Güneş bir sıralanma halinde ve bu her zaman olan bir şey değil ortalama 15 yılda bir görülüyor o yüzden önemli bir konu. Bir sonraki Merkür Geçişi 2032 yılında olacak" dedi.  'ÇEKİM KUVVETİ DÜNYAYI ETKİLEYEBİLECEK KADAR DEĞİL' Merkür tutulmasının bilim camiasındaki öneminden söz eden Dr. Pinto, sözlerini şöyle sürdürdü:   "Einstein'in 'Genel Görelilik' teorisinin bu yıl 100'üncü yılı ve Einstein bu teorisini Merkür'ün geçişini ispatlamak için kullanmıştır. Bu yüzden Merkür'ün geçişi tüm bilim camiası açısından çok önemli. Merkür Güneş'e en yakın gezegen ve Güneş çok büyük olduğu için bu hareketi etkiliyor. Merkür geçişinin günlük yaşama çok fazla bir etkisi yok çünkü çok küçük bir nokta şeklinde Güneş önünde duracak. Bu geçişin insanlar üzerinde bir etkisi olmayacak. Çekim kuvveti dünyayı etkileyebilecek kadar değil. Ay tutulması olduğunda dalgalanmalar ve gel-git oluyor ancak Merkür oldukça uzakta.
Ay Tutulması - 8.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-3
Çok büyük ve karmaşık yüzey yapılarına sahip olan ayın evrelerinden ilk dördün kolej öğrencileri tarafından canlı olarak izlendi. Daha önce 27 Temmuz tarihinde Kanlı Ay tutulmasını da gözlemleyen öğrenciler 5 Kasım 2019 Salı günü okul bahçesinde kurdukları gezegen gözlemi için kullanılan Meade Polaris 130 tipi aynalı teleskop ile ay, birebir gözlemlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ay Tutulması Haberleri | Ay Tutulması Haber - Haberler - Ay Tutulması haberleri, son dakika ay tutulması haber ve gelişmeleri burada. Mavi Ay İskenderun'da görsel şölen oluşturdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 06:09:03. #1.15#
title