AVRUPA MERKEZ BANKASI HABERLERİ

Avrupa Merkez Bankası Haberleri

Avrupa Merkez Bankası haber, Avrupa Merkez Bankası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Merkez Bankası - 2.12.2020
Son dakika haberleri: Avro Bölgesi'nde dijital ödemeler hızlı artışta
Bir son dakika haberine göre Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) araştırması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Avro Bölgesi'nde alışverişte nakitsiz ödemeye ivme kazandırdığını ortaya koydu.
Avrupa Merkez Bankası - 2.12.2020
ECB/Panetta: Euro bölgesinin yarısı dijital ödemeyi tercih ediyor
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, Euro bölgesindeki tüketicilerin yaklaşık yarısının ödemeleri dijital kanallardan yapmayı tercih ettiğini ve bu eğilimin özellikle pandemi sürecinde daha da yükseldiğini açıkladı.
Avrupa Merkez Bankası - 2.12.2020
Ekonomik kaygılarla endeksler karışık
Gelişmelerle Asya - Pasifik bölgesindeki hisse senedi borsalarında genel olarak yön karışık gelişirken, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagard'ın Avrupa genelinde üretimdeki düşüşlere dikkat çekmesi ve ilerleyen saatlerde açıklanacak işsizlik verileri öncesinde başlıca Avrupa borsalarında endeksler genel olarak düştü.
Avrupa Merkez Bankası - 2.12.2020
ECB/Lagarde: Çin dijital para biriminde AB'den ileride
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Chirtine Lagarde, Dijital para biriminin çıkarılması konusunda hazırlıklarda, Çin'in, Avrupa Birliği (AB) ve ABD'deki çalışmaların da ilerisinde olduğunu söyledi.
Avrupa Merkez Bankası - 1.12.2020
Borsa, günün ilk yarısında yükseldi
Analistler, öğleden sonra ABD'de imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmalarının takip edileceğini bildirdi.
Avrupa Merkez Bankası - 1.12.2020
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Analistler, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Chrisitine Lagarde'ın dün yaptığı güvercin açıklamalar ve Asya'da beklentilerden iyi gelen makro ekonomik verilerin risk iştahını artırdığını söyledi.
Avrupa Merkez Bankası - 1.12.2020
VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Bugün yurt içinde ve dünya genelinde imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündeminin yanı sıra ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmalarının takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan endeks kontratında 1.
Avrupa Merkez Bankası - 1.12.2020
Son dakika haber... Borsa güne yükselişle başladı
Analistler, bugün yurt içinde ve dünya genelinde imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi başta olmak üzere yoğun veri gündeminin yanı sıra ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmalarının takip edileceğini bildirdi.
Avrupa Merkez Bankası - 1.12.2020
Avro Bölgesi kurtarma fonunu reform edecek
Tedbirler, Troyka olarak adlandırılan AB Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından sıkı biçimde denetleniyor.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
Son dakika... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, dijitalleşme ve teknolojik gelişmelerin toplumun tüm alanlarını dönüştürdüğünü belirterek "Kovid-19 süreci de çevrim içi ve mağazalarda temassız ödemelere doğru bir kayma ile dijitalleşme yönündeki bu eğilimi hızlandırdı.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
Almanya'da enflasyon kasımda Ocak 2015'ten bu yana en düşük seviyesinde kaldı
Ülkede, Avrupa Birliği (AB) uyumlu öncü TÜFE kasımda bir önceki aya kıyasla yüzde 0,1 ve önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,7 azalış gösterdi. Kasımda TÜFE'nin Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Avro Bölgesinde fiyat istikrarını sağlamak için hedeflediği "yüzde 2'nin çok altında kalması dikkati çekti.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
PBoC: Çin dijital para birimi için daha yoğun çalışacak
Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) merkez bankacılığı konusunda sanal ortamda düzenlediği toplantıda konuşan Powell, ABD'nin para birimi doların küresel düzeyde temel rezerv para olması ve ülkesinde nakit paraya güçlü bir talep olması nedeniyle, dijital para konusuna çok büyük bir dikkatle yaklaştıklarının altını çizdi.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
Son dakika haberi: ECB Başkanı Lagarde: "Kovid-19 parada dijitalleşme yönündeki eğilimi hızlandırdı"
Gelen son dakika haberine göre Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, dijitalleşme ve teknolojik gelişmelerin toplumun tüm alanlarını dönüştürdüğünü belirterek, "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) süreci de onli·ne ve mağazalarda temassız ödemelere doğru bir kayma ile dijitalleşme yönündeki bu eğilimi hızlandırdı.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
Son dakika... ECB'den "faiz oranları düşük kalacak" mesajı
Son dakika haberler... Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, küresel olarak faiz oranlarının uzun bir süre düşük seviyede kalacağını söyledi.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
Borsa günün ilk yarısında geriledi
Analistler, ABD'de Chicago imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamaları ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Bugün Almanya'da enflasyon ve ABD'de açıklanacak verilerin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamalarının takip edileceğini bildiren analistler, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısının da yatırımcıların odağında bulunduğunu belirtti.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
Borsa haftaya düşüşle başladı
Analistler, bugün yurt içinde büyüme ve dış ticaret istatistikleri, yurt dışında ise Almanya'da enflasyon, ABD'de Chicago imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamaları ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısının takip edileceğini bildirdi.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
VİOP'ta endeks kontratı haftaya düşüşle başladı
Bugün yurt içinde büyüme ve dış ticaret verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, yurt dışında ise Almanya'da enflasyon ve ABD'de açıklanacak verilerin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamaları ile Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısının yatırımcıların odağında bulunduğunu belirtti.
Avrupa Merkez Bankası - 30.11.2020
Yurt içi piyasalar büyüme verisine odaklandı
Analistler, bugün yurt içinde büyüme, yurt dışında ise Almanya'da enflasyon ve ABD'de açıklanacak verilerin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamalarının takip edileceğini bildirdi.
Avrupa Merkez Bankası - 27.11.2020
BIST100 yüzde 0.45 artışla başladı, dolar 7.82 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahındaki iyimserliğin karışık geliştiğine işaret edilerek, şöyle denildi: "Makroekonomik veri gündemi sakinken, aşı geliştirme çalışmalarına yönelik iyimserliğe karşın artmaya devam eden kısıtlamalardan dolayı bazı riskli varlıklar satış baskısı altında kalıyor.  "Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) son toplantıya ait tutanaklarında toparlanmanın dalgalı olacağı ve bölge genelinde çift dipli bir resesyon yaşanma olasılığının altı çizildi.
Avrupa Merkez Bankası - 27.11.2020
Küresel piyasalarda, Kovid-19 salgınına ilişkin haberler takip ediliyor
Dün Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantı tutanakları yatırımcıların odağındaydı.
Avrupa Merkez Bankası - 26.11.2020
ECB'den Kovid-19 ikinci dalgası dolayısıyla daha fazla teşvik sinyali
Avrupa Merkez Bankası (ECB) ekim ayı para politikası toplantı tutanaklarında, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ikinci dalgasına karşı kayıtsız kalınamayacağının altı çizilerek, ekonomiyi desteklemeye yönelik daha fazla yardım sinyali verildi.
Avrupa Merkez Bankası - 26.11.2020
ECB tutanakları: Euro bölgesinde toparlanma ivme yitiriyor
Avrupa Merkez Bankası (ECB), ekonomik verilerin Euro bölgesindeki ekonomik toparlanmanın ivme yitirmekte olduğuna dikkat çekerek, Covid-19 pandemisinin "kalıcı etkiler" bırakabileceği uyarısı yaptı.
Avrupa Merkez Bankası - 26.11.2020
Avro Bölgesi'nde şirket kredileri ekimde ivme kaybetti
Avrupa Merkez Bankası (ECB), ekime ilişkin şirket ve tüketici kredileri aylık artış oranlarını yayımladı.
Avrupa Merkez Bankası - 26.11.2020
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Analistler, Avrupa Birliği'nde 2 trilyon dolarlık teşvik paketine ilişkin belirsizliklerin sürmesinin risk algısını yükselttiğini söyledi. Bugün Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildiren analistler, Brexit'e ilişkin gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.
Avrupa Merkez Bankası - 26.11.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Analistler, yurt içi piyasaların, son haftalarda atılan piyasa dostu adımlar ve uluslararası finans kuruluşlarının Türk lirası varlıklara yönelik olumlu raporlarıyla pozitif ayrıştığını ifade ederek, bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantı özeti ve Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildirdi.
Avrupa Merkez Bankası - 26.11.2020
VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın toplantı özeti ve Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanaklarının izleneceği bildiren analistler, teknik açıdan endeks kontratında 1.
Avrupa Merkez Bankası - 25.11.2020
Borsadan kapanış rekoru
Akşam saatlerinde ABD Merkez Bankası toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildiren analistler, yarın yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinin, haftalık para, banka ve menkul kıymet istatistiklerinin, yurt dışında Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanaklarının izleneceği kaydetti.
Avrupa Merkez Bankası - 25.11.2020
Son dakika haberi | ECB, Kovid-19 krizinde finansal istikrarın önündeki tehlikelere karşı uyardı
Son dakika gündem haberi: Avrupa Merkez Bankası (ECB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sağlık krizi ve bunun ekonomiye etkilerinin Avro Bölgesi'nde finansal sistemin istikrarı için riskler oluşturduğu konusunda uyarıda bulundu.
Avrupa Merkez Bankası - 25.11.2020
Son dakika! Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Bugün Avrupa Merkez Bankası'nın finansal istikrar raporunun yanı sıra ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi ve ABD Merkez Bankası toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildiren analistler, Brexit'e ilişkin gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.
Avrupa Merkez Bankası - 24.11.2020
Borsa günü yükselişle tamamladı
Yarın yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında Avrupa Merkez Bankası (ECB) Finansal İstikrar Raporu'nun, ABD'de kişisel tüketim harcamaları başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini bildirdi.
Avrupa Merkez Bankası - 24.11.2020
ECB: Talebi desteklemek için finansal genişleme gerekli
Avrupa Merkez Bankası (ECB) İcra Kurulu Üyesi İsabel Schnabel, Covid-19'a karşı geliştirilen ve etkinliklerine ilişkin haberlerin, "tünelin ucunda ışık" yakmasına karşın, gelecekteki gelir beklentilerine ilişkin önemli belirsizliğin sürmesinin beklenebileceğine dikkat çekti.
Avrupa Merkez Bankası - 24.11.2020
Son dakika haberleri... Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Analistler, bugün Almanya'da IFO endeksleri ve ABD'de tüketici güven endeksi verilerinin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmasının takip edileceğini ifade etti.
Avrupa Merkez Bankası - 24.11.2020
VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Bugün, yurt içinde sektörel güven endeksleri ve imalat sanayi kapasite kullanım oranının takip edileceğini bildiren analistler, yurt dışında ise Almanya'da 3. çeyrek büyüme ve ABD'de tüketici güven endeksi verilerinin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamalarının yatırımcıların odağında olduğunu kaydetti.
Avrupa Merkez Bankası - 24.11.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Bugün yurt içinde sektörel güven endeksleri ve imalat sanayi kapasite kullanım oranı, yurt dışında ise Almanya'da 3. çeyrek büyüme ve ABD'de tüketici güven endeksi verilerinin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmasının takip edileceğini kaydeden analistler, Kovid-19 aşısına ilişkin haber akışı ve jeopolitik gelişmelerin de piyasaların odağındaki yerini koruduğunu söyledi.
Avrupa Merkez Bankası - 23.11.2020
Borsa günü düşüşle tamamladı
Analistler, yarın yurt içinde sektörel güven endeksleri ve imalat sanayi kapasite kullanım oranı, yurt dışında Almanya'da 3. çeyrek büyüme verilerinin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmasının takip edileceğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Merkez Bankası Haberleri | Avrupa Merkez Bankası Haber - Haberler - Avrupa Merkez Bankası haberleri, son dakika avrupa merkez bankası haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri: Avro Bölgesi'nde dijital ödemeler hızlı artışta.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 22:53:22. #1.14#
title