1 Mayıs Haberleri

1 Mayıs haber, 1 Mayıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

1 Mayıs - Dün
Maltepe Belediye Meclisi'nden "Filistin halkının yanındayız" mesajı
KILIÇ'TAN BM'YE ÇAĞRI İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına da değinen ve İsrail'in meclis üyeleriyle birlikte kınayan Ali Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: "Değerli arkadaşlar insanlık tarihi gerçekten çok önemli bir sürece tanıklık ediyor. Yani tırnak içerisinde olağanüstü bir süreç olarak ifade ettiğimiz bu korona sürecinde, ne yazık ki İslam alemi için çok önemli olan Ramazan ayının son günlerinde İsrail'in Kudüs'te terörist saldırılar gerçekleştirdi ve gerçekleştiriyor. Bu terörist saldırılara karşı, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere muhalefet partisinin genel başkanı, tüm siyasi partiler, tüm vatandaşlarımız, 82 milyon insanımız deyim yerindeyse kenetlendi ve bir yumruk gibi tek başına bu saldırılara karşı durdu. Ümit ederim bir an önce, özellikle de Türkiye'nin öncülüğünde çözüm bulunur. Sayın Cumhurbaşkanımız da, kendisinin ifade ettiği gibi 19 ülkenin hükümet başkanı veya cumhurbaşkanlarıyla temasta bulunduğunu açıklamıştı. Yine ümit ediyorum ki insanlık bu drama daha fazla seyirci kalmaz. Meclis olarak Filistin halkının yanındayız. Birleşmiş Milletler Örgütü'nün sadece tırnak içerisinde geçiştirici, sıradan basın açıklamaları yerine İsrail'e karşı daha ciddi yaptırımları hayata geçirmesini bekliyoruz." İBB'DEN DALÇIK, İSKİ'DEN KANAL ÇALIŞMASI Soma'daki maden kazasında hayatını kaybeden 301 madenciyi de anan Ali Kılıç, anneler gününü, 1 Mayıs'ı ve engelliler haftasını kutladı.
1 Mayıs - 14.05.2021
Gebze Teknik Üniversitesi, yeni nesil drone eğitimi ve üretimi için İngiltere'deki iki okulla iş birliği yapacak
GTÜ'den yapılan açıklamaya göre, Üniversite, İngiltere'de bulunan 2 drone eğitim okuluyla 1 Mayıs'ta "Teknoloji Transferi, Sivil Drone Eğitimi ve Üretimi İşbirliği Anlaşması" imzaladı.
1 Mayıs - 13.05.2021
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları düşüşünü sürdürdü
Süregelen işsizlik başvuruları ise 1 Mayıs ile biten haftada bir önceki haftaya göre 45 bin azalışla 3 milyon 655 bin olarak kaydedildi.
1 Mayıs - 13.05.2021
Ahıska Türklerinin topladığı yardım malzemeleri Kırgızistan'da sınırdaki çatışmadan etkilenenlere teslim edildi
İki komşu ülke arasındaki çatışma 1 Mayıs'ta müzakere yoluyla durdurulmuştu.
1 Mayıs - 12.05.2021
Kuveyt Türk'ün reel sektöre desteği 89 milyar TL'yi aştı
"Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılın ilk çeyreğinde de istikrarlı büyümemizi devam ettirdik" Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, şunları kaydetti: "Katılım finans esasları doğrultusunda geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerimizle 32 yıldır müşterilerimize hizmet veriyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılın ilk çeyreğinde de istikrarlı büyümemizi devam ettirdik. Salgının devam ettiği bu dönemde de ana odağımızı müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı çerçevesinde şekillendirdik. Çözüm odaklı teknolojik altyapımızla dijital kanallar üzerinden müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarını kolay, hızlı ve güvenli şekilde gidermeye devam ediyoruz. Kullandırdığımız fon miktarının ilk çeyrekle birlikte 89,2 milyar TL'ye ulaşmış olmasının, reel ekonomiye destek olma konusunda gösterdiğimiz hassasiyetin önemli bir göstergesi olduğunu ifade edebiliriz. Önümüzdeki dönemde de sektörün dinamiklerini yakından takip ederek yüksek aktif kalitesi ve sağlıklı bir likidite seviyesiyle sürdürülebilir karlı büyümemizi devam ettirirken, ekonomik yapının en temel unsurunu teşkil eden reel sektöre yeni finansman desteğinde bulunmaya devam edeceğiz." Dijitalleşmenin giderek hayata daha fazla dokunmasıyla müşterilerin finansal işlemlere yönelik beklentilerinin değiştiğini aktaran Ufuk Uyan, "Müşteriler artık diledikleri işlemi, diledikleri yerden en güvenli ve en hızlı şekilde yapmak istiyor. Tüm bunları yaparken de bankacılık işlemlerini mesafesiz, masrafsız, kolay ve akıllı şekilde yapabilecekleri çözümler talep ediyorlar. Müşterilerimizin bu beklentilerini en iyi şekilde karşılamak adına, yürürlüğe giren mevzuatla birlikte 1 Mayıs'tan itibaren Kuveyt Türk Mobil üzerinden görüntülü görüşmeyle müşteri olma ve hesap açma uygulamasını hayata geçirdik.
1 Mayıs - 12.05.2021
Son dakika! Süleymaniye'deki DEAŞ saldırısında 1 Peşmerge öldü
DEAŞ'ın 1 Mayıs'ta Kerkük kentinin Altunköprü kasabası yakınlarında düzenlediği saldırıda 3 Peşmerge ölmüş, 2 Peşmerge yaralanmıştı.
1 Mayıs - 11.05.2021
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı: Afganistan'dan çekilme yüzde 6 ile 12 arasında tamamlandı
ABD yönetimi 29 Şubat 2020'de Taliban ile anlaşmaya varmış ve 1 Mayıs 2021'de Taliban'la Afganistan'dan tamamen çekileceği konusunda mutabık kalmıştı.
1 Mayıs - 11.05.2021
Rusya'nın uluslararası rezervleri nisanda arttı
Rusya Merkez Bankası verilerine göre, 1 Nisan 2021 itibarıyla 573 milyar dolar düzeyinde olan uluslararası rezervler, 1 Mayıs 2021 itibarıyla 590 milyar dolara yükseldi.
1 Mayıs - 11.05.2021
Almanya'da şirket iflasları şubatta azaldı
Söz konusu kanunun bu yıl tekrar uygulanmaya başlanmasının, şirket iflaslarında Şubat 2021'in verilerine yansımadığını belirten Destatis, kamu yardımı almış olan şirketler için kanunun 1 Mayıs 2021'e kadar askıda olduğunu hatırlattı.
1 Mayıs - 10.05.2021
Kabil'deki patlamada ölü sayısı 85'e yükseldi
ABD'nin çekilmesi ile çatışmalar hızlandı ABD Başkanı Joe Biden, 14 Nisan'da Amerikan askerlerinin 1 Mayıs'tan başlayarak 11 Eylül'e kadar tamamen Afganistan'dan çekileceğini duyurmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
1 Mayıs Haberleri | 1 Mayıs Haber - Haberler - 1 Mayıs haberleri, son dakika 1 mayıs haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin eğittiği Somalili askerler 'siyasi baskı aracı' olarak mı kullanılıyor, Ankara iddialar için ne diyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 06:51:15. #1.15#

title