WALTER STEİNMEİER HABERLERİ

Walter Steinmeier Haberleri

Walter Steinmeier haber, Walter Steinmeier son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Walter Steinmeier - 17.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'in, yakın korumasının Kovid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle önlem amaçlı karantinaya alındığı bildirildi.
Walter Steinmeier - 17.10.2020
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier karantinaya alındı
Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'in, yakın korumasının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle önlem amaçlı karantinaya alındığı bildirildi.
Walter Steinmeier - 17.10.2020
Son dakika haber! Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, karantinada
Son dakika haberler... Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, karantinaya alındı.
Walter Steinmeier - 9.10.2020
Almanya'da Halle kentindeki ırkçı terör saldırısının 1. yılında kurbanlar anıldı
Almanya'da 1 yıl önce Halle ketinde bir sinagogun önünde ve bir döner büfesinde Stephan Balliet adlı Alman tarafından gerçekleştirilen ırkçı terör saldırısının kurbanları anıldı. Ulrichs Kilisesi'nde yapılan merkezi anma törenine, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Saksonya-Anhalt Eyaleti Başkanı Reiner Haseloff ve Halle Belediye Başkanı Bernd Wiegand ile davetliler katıldı.
Walter Steinmeier - 3.10.2020
Doğu ve Batı Almanya'nın birleşmesinin 30. yılı
Kutlamalara, Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble ile eyaletlerden başbakan ve bakanlar da katıldı.
Walter Steinmeier - 23.9.2020
Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Hanau saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla buluştu
Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'in "Hanau'daki ırkçı terör gökten zembille inmedi" sözüne atıfta bulunan Aydın, "Almanya'da ırkçılığın kökleri maalesef toplumun derinliklerine kadar inmektedir.
Walter Steinmeier - 23.9.2020
Son dakika haber... Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Hanau saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla buluştu
Son dakika gündem haberi: Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ülkesinde ırkçılık ve Müslümanlara karşı düşmanlık olduğunu söyledi.
Walter Steinmeier - 4.9.2020
Avrupa'dan Rusya'ya "Navalny" baskısı artıyor
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de Berlin'deki bir hastanede tedavi gören Navalny'nin zehirlenmesinin Rusya liderliğine zarar verdiğini ve Almanya'nın Moskova ile iş birliğini zorlaştırdığını ifade etti.
Walter Steinmeier - 31.8.2020
Alman hükümetinden Belarus'taki göstericilere destek
Öte yandan Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Federal Meclis'in merdivenlerinde göstericilerle karşı karşıya kalan üç polisi kabul ederek onlara teşekkür etti.
Walter Steinmeier - 30.8.2020
Son dakika haberi! Almanya Cumhurbaşkanından, Kovid-19 önlemleri karşıtı protestocuların meclis binasına girme...
Son dakika habere göre Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine karşı başkent Berlin'de düzenlenen protestolar sırasında bir grup göstericinin Federal Meclis binasına zorla (Bundestag) girme girişimine sert tepki gösterdi.
Walter Steinmeier - 30.8.2020
Son dakika haber... Alman meclisinin göstericiler tarafından işgal girişimine tepkiler devam ediyor
Son dakika gündem haberi: Almanya'nın başkenti Berlin'de dün hükümetin korona virüse karşı yürüttüğü politikalara karşı düzenlenen eylemlerde aşırı sağcı eylemcilerin federal meclis binasına girme teşebbüsünü sert bir dille eleştiren Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, "Federal Meclis (Reichstag)...
Walter Steinmeier - 6.8.2020
Son dakika haber: Yunanistan "Ayasofya-i Kebir Camii'nin ibadete açılmasına karşı" Avrupa'da destek arıyor
Sakellaropulu, aralarında Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ve İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Matterala'nın da bulunduğu 14 AB üyesi ülke liderine gönderdiği mektubunda, Türkiye'nin söz konusu kararına karşı Avrupa'nın "sesini yükseltmesi ve bunu kınaması gerektiğini" savundu.
Walter Steinmeier - 3.8.2020
Almanya'da hafta sonundaki gösterilerde Kovid-19 önlemlerine uyulmaması eleştirildi
Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer, düzenlediği basın toplantısında, bu zor dönemde barışçıl gösterilerin önemli olduğunu belirterek, "Ancak hafta sonu izlemek zorunda kaldığımız görüntüler kabul edilemez." dedi. Berlin'deki gösterilerde hijyen ve koruma önlemlerine riayet edilmediğini, insan onurunu hiçe sayan ifadeler kullanıldığını ve gazetecilerin işlerini yapmalarının engellediğini ifade eden Demmer, yaşananları kınadığını kaydetti. Demmer, birçok gösterici davranışının hiçbir şekilde haklı çıkarılamayacağına işaret ederek, yüksek bir değer olan gösteri yapma özgürlüğünün istismar edildiğini bildirdi. Toplantıya katılan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Steve Alter de göstericileri eleştirerek, "Hafta sonu takip edilen gösteriler, enfeksiyondan korunulması bakımından hepimiz için sağlık tehlikesi oluşturuyor. Bu, kabul edilemez." değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı herkesin sorumlu davranmasını istedi Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de video mesajı yayınlayarak Kovid-19 önlemlerine uymayan göstericilere tepki gösterdi.
Walter Steinmeier - 11.7.2020
Almanya'dan "Srebrenitsa Soykırımı" açıklaması
Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Srebrenitsa Soykırımı'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Avrupa içindeki vahşet ve boyutu göstermesi açısından "tek" olduğunu bildirdi.
Walter Steinmeier - 11.7.2020
Dünya liderleri, Srebrenitsa Soykırımı Anma Töreni'ne video mesajlarla katıldı
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier da "Srebrenitsa Soykırımı, etnik temizliğin yağma, sürgün, cinayet ve tecavüzlerle vücut bulmuş şekliydi.
Walter Steinmeier - 16.6.2020
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: "Almanya'da da ırkçılık öldürüyor"
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya'da da ırkçılıktan dolayı insanların öldürüldüğünü söyledi.
Walter Steinmeier - 9.6.2020
ABD'de "etnik-kültürel" ırkçılık
Hal böyle olmakla beraber, Floyd'un "nefes alamıyorum" sözlerinin ardından öldürülmesi ve akabinde bu sözün gösterilerde baş slogan haline gelmesi, eşitsizliğe, sömürüye, gelir dağılımındaki uçuruma, adaletsizliğe ve özellikle polisteki yapısallık arz eden ırkçılığa karşı "nefes alamıyorum" diyenlerin yağmalamadan, yakmadan, nefret etmeden "Başka bir dünya mümkün" diyerek mücadele etmelerini salık veriyor. Muhtemelen Floyd'un, hayatının büyük bölümünü geçirdiği Houston'da yapılacak 9 Haziran'daki cenaze töreninde büyük kalabalıklar, özelde ABD'ye genelde ise bütün dünyaya bu yönde haykıracak. Tıpkı "1964 Medeni Haklar Yasası" yürüyüşünü başlatan Martin Luther King gibi. Yine 1965 yılında suikastla öldürülen ve "Sizin kardeşleriniz olarak insan haklarına sahip olmayı istiyoruz" diyerek, ABD'de ırkçılığa karşı mücadele veren Malcolm X gibi. Esasen Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in, "Ben, ırkçı kin ve nefretin tehdit ettiği tüm insanların tarafındayım" sözü, bu süreçte yetkili bir ağızdan umut verici öncü haykırışlardan biri oldu.
Walter Steinmeier - 23.5.2020
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'den bayram mesajı
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında, camilere ve Müslümanlara yapılan saldırılara değinerek "Müslümanların ve camilerin güvenliği devletin ve herkesin görevidir" dedi.
Walter Steinmeier - 22.5.2020
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'den Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Walter Steinmeier - 17.4.2020
Almanya'nın Kovid-19'la mücadelesinin anatomisi
Berlin'de şu anda işbaşında olan federal hükümet de Hıristiyan Demokratlarla Sosyal Demokratların koalisyon ortaklığından oluşmaktadır. Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) / Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) ile Alman Sosyal Demokrat Partisi'nin (SPD) 2017 seçimlerinden sonra işbirliği yapmasıyla kurulan koalisyon hükümeti seçmenin yüzde 53,5'inin desteğiyle başa geçmiştir. Dolayısıyla, hükümetin söylemi ve icraatları halkın farklı katmanlarında güven duygusu inşa edebilmekte. Bu bağlamda, Başbakan Angela Merkel CDU'ya mensupken, Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in SPD kökenli olmasının devletin en tepesinde de nasıl bir denge oluşturduğuna vurgu yapılmalı.
Walter Steinmeier - 12.4.2020
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: Covid-19 salgını insanlığımız için bir sınav
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının bir insanlık sınavı olduğunu söyledi. Steinmeier, ulusa sesleniş konuşmasında, halkı sabırlı olmaya, disiplinli davranmaya ve dayanışma göstermeye çağırdı
Walter Steinmeier - 11.4.2020
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: "Bu salgın insanlığımızın sınavıdır"
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir insanlık sınavı olduğunu söyledi.
Walter Steinmeier - 2.4.2020
Almanya Cumhurbaşkanı'ndan yeni tip koronavirüs salgınında yardımlaşma çağrısı Açıklaması
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadele kapsamında toplumsal yardımlaşma çağrısı yaptı.
Walter Steinmeier - 5.3.2020
Küresel Gazeteciler Konseyi, Hanau'da Türklerle görüştü
Törene, Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Başbakan Merkel, Federal Eyaletler Meclisi Başkanı Dietmar Woidke, eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Hessen Başbakanı Volker Bouffier, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic, Hanau Büyükşehir Belediye Başkanı Claus Kaminsky ve Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı katıldı.
Walter Steinmeier - 5.3.2020
Almanya Federal Meclisinde "Aşırı Sağcı Terör ve Nefret" konulu oturum
Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in de izleyici bölümünden takip ettiği oturumda, Hanau'da hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.
Walter Steinmeier - 4.3.2020
Hanau'da ırkçı saldırıda hayatını kaybedenler resmi törenle anıldı
Almanya'nın Hanau kentinde ırkçı Alman Tobias Rathjen tarafından 19 Şubat'ta gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden 4'ü Türk 9 kişi için resmi anma töreni düzenlendi. Hanau Congress Park salonunda düzenlenen resmi anma törenine Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Hassen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier, Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ve saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri katıldı.
Walter Steinmeier - 4.3.2020
Hanau'daki ırkçı saldırıda hayatını kaybedenler anıldı
Törene, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal Eyaletler Meclisi Başkanı Dietmar Woidke, eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Hessen Başbakanı Volker Bouffier, Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic, Hanau Büyükşehir Belediye Başkanı Claus Kaminsky ve Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ile davetliler katıldı.
Walter Steinmeier - 3.3.2020
Almanya'nın Hanau kentindeki ırkçı saldırının kurbanları yarın anılacak
Kaminsky, saldırıda yaşamını yitirenlerin yarın büyük bir törenle anılacağı bilgisini paylaşarak, "Bu törende de yine ailelerimiz ön planda olacak. Her aile için 25'er kişilik bir kontenjan ayırdık. Akrabaları ve arkadaşları da gelebilsin diye. Ayrıca üç aile adına konuşmalar yapılacak. Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Hessen Başbakanı Volker Bouffier ve ben de konuşacağız.
Walter Steinmeier - 1.3.2020
Mart 2020 Dünya Gündemi
4 Mart Almanya'nın Hanau kentinde düzenlenen ırkçı katliamı anma etkinliği düzenlenecek. Anma programına Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ve Başbakan Angela Merkel de katılacak.
Walter Steinmeier - 27.2.2020
Sudan "terör listesi"nden çıkmak için Almanya'dan destek istedi
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, ülkesine resmi ziyaret gerçekleştiren Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'dan, ABD'nin terörü destekleyen devletler listesinden çıkarılmaları için destek istedi.
Walter Steinmeier - 21.2.2020
Hanau'da binlerce kişi ırkçılığı lanetlemek için gösteri düzenledi
9 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınamak için Almanya'da birçok kentte gösteri düzenlenirken, en büyük protesto gösterisi ise saldırının yaşandığı Hanau şehir meydanında düzenlendi. Yapılan anma ve gösterilere çoğunluğu Alman binlerce kişi katıldı. Hanaudaki anma programı öncesi saygı duruşu yapıldı. Programa; Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile Hessen Eyalet Başbakanı, Belediye Başkanı, Almanya İslam Konseyi Başkanı, Almanya Yahudiler Merkez Konseyi Başkanı ve çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu (STK) katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Walter Steinmeier Haberleri | Walter Steinmeier Kimdir - Haberler - Walter Steinmeier haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Walter Steinmeier kimdir, hayatı ve biyografisi. Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyere
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:19:31. #1.15#
title