Üniversiteler Haberleri

Üniversiteler haber, Üniversiteler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üniversiteler - Bugün
Trakya Üniversiteler Birliği toplantısı Kırlareli'nde gerçekleştirildi
Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) Üst Kurulu toplantısı Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.
Üniversiteler - Dün
YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Er, "6. Avrasya Yükseköğretim Zirvesi"nde konuştu Açıklaması
Prof. Dr. Er, Avrasya Üniversiteler Birliğince (EURAS) "Mesafeleri Kaldırıyoruz" sloganıyla bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yerli yazılımcılar tarafından üretilen yüzde 100 yerli sanal platform üzerinden gerçekleştirilen 6.
Üniversiteler - Dün
Kırklareli Valisi Bilgin, KLÜ Rektörü Şengörür'ü ziyaret etti
Şengörür, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başarılı üniversiteler arasında yer aldıklarını ifade eden Şengörür, görev süresince kendilerine her zaman yardımcı olan Vali Bilgin'e teşekkür etti.
Üniversiteler - 02.03.2021
İzmirli genç, kalp masajıyla hayata döndürdüğü kadın için kan bağışı yaptı
İzmir Kan Merkezi Müdürü Burak Yurdakul da kan bağışının bir alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini belirterek, "Özellikle salgın döneminde önemli kaynaklarımız olan okullar, üniversiteler ve fabrikalardan yeteri kadar bağış alamıyoruz.
Üniversiteler - 28.02.2021
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den 28 Şubat mesajı Açıklaması
28 Şubat Darbesi'nin siyasi, toplumsal ve ekonomik olmak üzere üç boyutu olduğunu aktaran Kabaktepe, mesajına şöyle devam etti: "Siyasi boyutu; milletin meşru iradesiyle seçilmiş Refahyol hükümetini devirmek, milletin kaynaklarını seçkinlerin cebine değil yine millete sunmayı ilke edinmiş dönemin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı siyasetten tasfiye etmekti. Toplumsal boyutu; irtica çığırtkanlığıyla başta üniversiteler olmak üzere toplumsal hayatın her alanındaki İslami tezahürleri baskı, sindirme ve zulümlerle azaltmaya çalışmaktı.
Üniversiteler - 27.02.2021
Son dakika haberi! Filistin'de artan Kovid-19 vakaları nedeniyle liseler dışındaki okullar ve üniversiteler yeniden kapatıldı
Son dakika haberi: Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle okul ve üniversitelerin yeniden iki haftalığına kapatıldığını duyurdu.
Üniversiteler - 26.02.2021
Moldova'da Kovid-19'a karşı tedbirler yeniden sertleştirildi
Karara göre, özel ve devlet okullar ile üniversiteler uzaktan eğitim uygulamasına geçecek.
Üniversiteler - 26.02.2021
Türk siyasetinin "Erbakan Hoca"sı vefatının 10'uncu yılında anılıyor
28 Şubat sürecinde bazı üniversiteler, iş dünyası ve sendikalar da Erbakan siyasetine karşı bir misyon üstlendi.
Üniversiteler - 26.02.2021
YÖK üniversitelerin "topluma hizmet ve sosyal sorumluluk" performansını açıkladı
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) yayımlanan "Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020"ye göre, Atatürk Üniversitesi 475 ile sosyal sorumluluk projesi sayısı en yüksek üniversite oldu.
Üniversiteler - 25.02.2021
Eğitim-Sen Kayseri Şubesinden tüm eğitim ve bilim emekçilerinin aşılanması talebi
Kovid-19 ile mücadelede toplum sağlığı için kitlesel ve hızlı bir aşılamanın öneminin bakanlıkça da ifade edildiğini anımsatan Ünsal, şunları söyledi: "Yüz yüze eğitime başlayabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde çalışan tüm eğitim ve bilim emekçilerinin aşılanmasına bir an önce başlanmasını, yüz yüze eğitim öğretime geçilmeden meslek yüksekokulu ve üniversite öğrencilerinin aşı programına alınmasını, üniversiteler de dahil olmak üzere eğitim kurumlarının tamamında görev yapan, taşeron işçilere, servis, kantin, yemekhane ve benzeri alanlarda çalışanların aşı programına dahil edilmesini talep ediyoruz.
Üniversiteler - 25.02.2021
KAEÜ, UNİKOP Dönem Başkanlığını Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine devretti
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin (KAEÜ), KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığını Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesine devrettiği bildirildi.
Üniversiteler - 25.02.2021
YÖK üniversitelerin bütçe ve finansmanına ilişkin verileri açıkladı
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) yayımlanan "Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020"ye göre, Gazi Üniversitesi, bütçesinin ortalama yüzde 35,39'unu Ar-Ge kapsamında harcayarak, bu alanda birinci sırada yer aldı.
Üniversiteler - 24.02.2021
Etyopyalı atlet Fetene Alemu Regasa'ya başarılarından dolayı plaket takdim edildi
Kütahya'da yaşayan Regasa'nın her girdiği yarışmada büyük başarılar elde ettiğini dile getiren Demir, "Regasa, ilk olarak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu'nda 21,1 kilometrelik parkurda 1.05.20'lik derecesiyle birinci oldu. Balıkesir'deki Türkiye Üniversiteler Kros Şampiyonası'nda Erkekler 9 bin metrede birinci oldu.
Üniversiteler - 24.02.2021
Son dakika: Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Türk dünyası ancak birlik olursa dirliğe kavuşur"
Orta Asya'daki genç nüfusun eğitim seviyesinin yükseltilmesine de Türkiye'nin burs olanaklarıyla destek verdiğini anlatan Kıran, şunları kaydetti: "İlk olarak kardeş Türk devletlerine yönelik başlatılan Türkiye Burslarıyla 1992'den bu yana Azerbaycan'dan 21 bin, Kazakistan'dan 5 bin 350, Kırgızistan'dan 4 bin 500, Özbekistan'dan 2 bin 400, Türkmenistan'dan 5 bin öğrenciye burs tahsis ettik. Halihazırda ülkemizde bir kısmı burslu olmak üzere Azerbaycan'dan 5 bin 600, Kazakistan'dan 2 bin 500, Kırgızistan'dan 1800 ve Özbekistan'dan 1600 öğrenci kardeşimiz eğitim görüyor." Kıran, Türk cumhuriyetleriyle yükseköğretim alanındaki iş birliğinin bir diğer önemli boyutunun da ortak üniversiteler olduğunu vurgulayarak Kazakistan'daki Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi ve Kırgızistan'daki Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesini örnek gösterdi.
Üniversiteler - 24.02.2021
Sabancı Vakfı Hibe Programı'na 346 başvuru geldi
Hibe Programı'na en çok başvuru yapan kurumlar ise sırasıyla yüzde 72 ile dernekler, yüzde 13 ile üniversiteler, yüzde 10 ile vakıflar ve yüzde 5 ile kooperatifler oldu.
Üniversiteler - 23.02.2021
Hollanda'da Kovid-19 nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 15 Mart'a kadar uzatıldı
Kafe, restoran, sinema, müze ve tiyatrolar kapalı kalmaya devam ederken üniversiteler de online eğitime devam edecek.
Üniversiteler - 23.02.2021
Bülent Eczacıbaşı, "Türkiye'de inovasyonun geleceği" konulu webinarda konuştu Açıklaması
"Türkiye'de bir girişimcilik kültürü ve ruhu var" Imperial College London Başkanı Profesör Alice Gast da İngiltere'nin en uluslararası üniversitelerinden olduklarını belirterek, "Kadromuzun, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın çok farklı ülkelerden gelmesinden büyük mutluluk duyuyoruz.
Üniversiteler - 23.02.2021
YÖK, üniversitelerin "araştırma-geliştirme, proje ve yayın" performanslarını açıkladı
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) yayımlanan "Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020"ye göre, Türkiye'deki üniversiteler içerisinde Hacettepe, "desteklenen Ar-Ge proje sayısı" ve "en yüksek yüzde 10'luk dilimde atıf almış yayın sayısı en yüksek üniversite" oldu.
Üniversiteler - 22.02.2021
Gaziantep Valisi Gül: "Model fabrikaların en güzeli ve en büyüğü Gaziantep'te olacak"
Kurulan tesisin alanındaki önemli yatırımlardan birisi olduğuna dikkati çeken Gül, şunları kaydetti: "Burası çok güzel bir tesis ve bu merkezden dünyada 24 tane var, 7 tanesi Türkiye'de bulunuyor. Zaten ülkemizde olan model fabrikaların en güzeli ve en büyüğü Gaziantep'te olacak. Başta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank olmak üzere emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum. Çok güzel bir tesis olmuş. Bu merkezde, başta KOBİ'ler olmak üzere üretim yapan her işletmenin, her fabrikanın üretim zincirlerinin daha verimli olabilmesi, katma değerin ortaya çıkabilmesi, israfın ortadan kalkması için üniversiteler ve uzmanlarla iş birliği içerisinde danışmanlık hizmeti veriliyor.
Üniversiteler - 22.02.2021
AK Parti'li Cora: "HDP, demokratik siyaset zeminindeki samimiyetini ve meşruiyetini kaybetmiştir"
"Artık sporcularımız altyapıdan itibaren desteklenecek" Geçtiğimiz günlerde başarılı sporcuların, sportif çalışmalarının yanında eğitimlerini de aksatmadan sürdürebilmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı ve üniversitelerin iş birliği ile Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek Programı'nın hayata geçirilmeye başlandığını anımsatan Cora, şunları söyledi: "Ben de iki yıl önce TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe görüşmelerinde özellikle gençlerimizin spor ve eğitim arasında bir tercih yapmak zorunda bırakılmamalarını beyan etmiştim.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Üniversiteler Haberleri | Üniversiteler Haber - Haberler - Üniversiteler haberleri, son dakika üniversiteler haber ve gelişmeleri burada. Trakya Üniversiteler Birliği toplantısı Kırlareli'nde gerçekleştirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 15:23:34. #1.16#
title