ULUSAL GÜVENLİK KONSEYİ HABERLERİ

Ulusal Güvenlik Konseyi Haberleri

Ulusal Güvenlik Konseyi haber, Ulusal Güvenlik Konseyi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ulusal Güvenlik Konseyi - 13.01.2021
Cezayir Dışişleri Bakanı Bukadum, Lesotholu mevkidaşı Ramakoae ile Batı Sahra konusunu görüştü
İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat ve ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı Jared Kushner'in öncülüğündeki İsrailli ve ABD'li yetkililer, 22 Aralık'ta resmi ziyaret kapsamında Fas'a gitmesi ve Washinton'un Batı Sahra'da konsolosluk açacağını ilan etmesi Cezayir yönetimi tarafından endişe ile karşılanmıştı.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 13.01.2021
Trump bitiş çizgisine sendeleyerek ilerliyor
Bu nedenle, Joe Biden bir yığın Obama dönemi yetkilisini dış politika pozisyonlarına atadığında ve özellikle de Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika konusundaki öncüsü olarak tutup da Brett McGurk'ü seçtiğinde aklıma gelen sözler, Kurtz'un son sözleri: "Dehşet.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 08.01.2021
Biden, Brett McGurk'ü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörlüğüne getirecek
Ulusal Güvenlik Konseyi Özel Kalemliği görevine Yohannes Abraham'ı seçen Biden, Demokrasi ve İnsan Hakları Koordinatörlüğüne Shanthi Kalathil, Rusya ve Orta Asya Kıdemli Direktörlüğüne Andrea Kendall-Taylor, İklim ve Enerji Kıdemli Direktörlüğüne Melanie Nakagawa, Avrupa Kıdemli Direktörlüğüne ise Amanda Sloat'ı getirecek.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 31.12.2020
Çin'in, ABD askerine saldırmaları için Afganistan'da devlet dışı aktörlere para önerdiği iddiası
İstihbaratın, ABD Başkanı Trump ve Ulusal Güvenlik Konseyi ile mart ayında paylaşıldığı aktarılan haberde, yönetimin diplomatik nota ile durumun Moskova'ya bildirilmesinden birtakım yaptırımlar uygulanmasına kadar çeşitli seçenekleri görüştüğü kaydedilmişti.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 28.12.2020
Fas heyeti büyükelçilik açılması sürecini görüşmek üzere İsrail'e geldi
İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat ve ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı Jared Kushner'in öncülüğündeki İsrailli ve ABD'li yetkililer, 22 Aralık'ta resmi ziyaret kapsamında Fas'a gitmişti.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 25.12.2020
Netanyahu Fas Kralı 6'ncı Muhammed'i İsrail'e davet etti
İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat ve ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı Jared Kushner'in öncülüğündeki İsrailli ve ABD'li yetkililer, 22 Aralık'ta resmi ziyaret kapsamında Fas'a gitmişti.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 25.12.2020
Fas'ta iktidar partisi İsrail'le normalleşme sonrası tartışmaların odağı oldu
İsrail ile Fas arasında ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda anlaşmaya varılmasının ardından Tel Aviv'den Rabat'a ilk resmi ziyaret 22 Aralık'ta gerçekleştirildi. Heyette, İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat ile ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner yer aldı.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 22.12.2020
İsrailli heyet ilk resmi ziyaret için Fas'a gitti
İlişkileri normalleştirme anlaşmasının ardından İsrail'den Fas'a yapılan ilk resmi ziyarette, İsrail heyetine Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat öncülük ediyor.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 21.12.2020
Rus muhalif Navalnıy'ın nasıl zehirlendiğini anlamak için Rus ajanını kandırdığı iddiası
Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın, nasıl zehirlendiğini ortaya çıkarmak için kendisini Rusya Ulusal Güvenlik Konseyi yetkilisi olarak tanıtarak Rus istihbarat ajanıyla görüştüğü iddia edildi.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 15.12.2020
ABD'deki siber saldırıların ardından Ulusal Güvenlik Konseyi koordinasyon grubu kurdu
ABD'de Hazine, Ticaret ve İç Güvenlik bakanlıklarına yapılan siber saldırıların ardından Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi, Siber Birleşik Koordinasyon Grubu kurdu.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 14.12.2020
Rusya, ABD'nin 'siber saldırı' suçlamalarını reddetti
– Rusya, Beyaz Saray'ın ABD Ticaret ve Savunma bakanlıklarına, "yabancı bir hükümetin" siber saldırıda bulunulduğu suçlamalarını reddetti.  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Ullyot'un Rusya'yı ima eden Hazine Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına bağlı Ulusal Telekomünikasyon ve Enformasyon İdaresinin sistemlerine yabancı bir hükümetin sızdı" iddiasına Rusya yanıt verdi.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 14.12.2020
ABD Hazine ve Maliye bakanlıklarına "yabancı bir hükümetten" siber saldırı
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Ullyot, yaptığı yazılı açıklamada Hazine Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına bağlı Ulusal Telekomünikasyon ve Enformasyon İdaresinin sistemlerine yabancı bir hükümetin sızdığını duyurdu.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 14.12.2020
13 Aralık 2020 Haberleri
13 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 10.12.2020
Afganlar arası müzakerelerde ikinci aşama devam ediyor
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Afganistan Ulusal Güvenlik Konseyi ise daha fazla Taliban mahkumunun serbest bırakılmasının barış sürecinin hızlandırılmasına etki yapmayacağını kaydetti.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 02.12.2020
FLAŞ... FLAŞ...
İran'ın Rusya Büyükelçisi: Nükleer Bilimci  Fahrizade'nin öldürülmesinin arkasında kimin olduğunu biliyoruz. Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi'ne göre, İsrail'in ulusal istihbarat teşkilatı Mossad ve İran'da yasaklı olan Halk Mücahitleri Örgütü suikaste karıştı.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 23.11.2020
Biden'ın ABD Dışişleri Bakanlığına getireceği Antony Blinken kimdir?
Blinken, 1994-2001 yılları arasında eski başkan Bill Clinton'ın Ulusal Güvenlik Konseyi'nde de yer aldı.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 11.11.2020
Pentagon'da "istifa depremi"
Açıklamada, Kernan'ın yerine Özel Operasyonlar ve Düşük Yoğunluklu Çatışma Müsteşar Vekili Ezra Cohen-Watnick'in, Stewart'ın yerine ise Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi görevlilerinden Kash Patel'in getirildiği kaydedildi.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 09.11.2020
Trump, Savunma Bakanı Esper'in görevine son verdi
2018-2019 yılarında Trump'ın Özel Asistanı, Ulusal Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele ve Uluslararası Tehditler Direktörlüğü görevinde bulunan Miller, 10 Ağustos 2020'de Senato'da onaylandıktan sonra Ulusal Terörle Mücadele Merkezi Direktörü olarak göreve başladı.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 06.11.2020
İspanya, sahte haber ve dezenformasyonla mücadeleyi ulusal güvenlik planına aldı
Ulusal Güvenlik Konseyi'nde 6 Ekim'de kabul edilen ve Başbakanlık talimatıyla dün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren karar gereği, "Dezenformasyona Karşı Eylem Prosedürü" oluşturuldu.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 22.10.2020
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien: "Çin de ABD seçimlerine müdahale etmeye çalıştı"
O'Brien, konu hakkında Beyaz Saray'da Ulusal Güvenlik Konseyi, İç Güvenlik Bakanlığının yanı sıra siber tehditler ile ilgilenmesi için Iowa Ulusal Muhafızları ile de toplantılar düzenlediklerini belirtti.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 22.10.2020
Trump yönetiminin Maduro'nun görevden ayrılması için Venezuelalı yetkiliyle görüştüğü iddia edildi
Beyaz Saray yetkilisinin rehine müzakereleri için Suriye'ye gittiği iddiası Wall Street Journal gazetesi de pazar günü verdiği ve üst düzey yetkililere dayandırdığı haberinde, 10 yıldan uzun bir sürenin ardından Suriye rejimi ile ABD hükümeti arasında ilk temasın kurulduğunu ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Yardımcı Asistanı ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele Direktörü Kash Patel'in bu yılın başında Şam'a gittiğini öne sürmüştü.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 19.10.2020
Üst düzey Beyaz Saray yetkilisinin rehine müzakereleri için Suriye'ye gittiği iddiası
ABD Başkanı Donald Trump'ın Yardımcı Asistanı ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele Direktörü Kash Patel'in, Suriye rejiminin rehin tuttuğu iki Amerikalının salıverilmesi için Şam'ı ziyaret ettiği öne sürüldü.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 18.10.2020
Son dakika haber: Irak Başbakanı Kazımi'den "mezhepçi husumet" uyarısı Açıklaması
Başbakan Kazımi liderliğinde toplanan Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında, Salahaddin'de yaşanan olayın perde arkasının aydınlatılması için Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım Araci liderliğinde inceleme komisyonu kurulması kararı alınmıştı.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 17.10.2020
Irak'ta kaçırılan 8 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi başkanlığında gerçekleştirilen Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında da olayla ilgili inceleme başlatılması için komite kurulması kararı alındı.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Al Suud: "(İsrail'le) normalleşmenin olacağını tasavvur ediyoruz"
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, yolun sonunda İsrail'le normalleşmenin olacağını bildirdi. Washington Yakın Doğu Politikaları Enstitüsü'nün dün akşam video konferans yöntemiyle düzenlediği toplantıya katılan Al Suud, burada yaptığı konuşmada, "Biz barışa bağlıyız, barış bölge için stratejik bir gereklilik. İsrail'le normalleşme de yolun sonunda bunun bir parçası. Suudi Arabistan'ın 1981'deki önerisi ve Arap Barış Girişimi'nin önerisi de bu." ifadelerini kullandı. Al Suud, "Bu nedenle biz daima normalleşmenin olacağını tasavvur ediyoruz. Ancak aynı şekilde Filistin devletini ve İsrail-Filistin barış planını da gerçekleştirmemiz gerek." diye konuştu. Şu an İsrail ve Filistin'i müzakere masasına döndürmeye odaklanmak gerektiğini belirten Al Suud, kalıcı barış ve istikrara götüren tek yolun İsrailliler ve Filistinlilerin anlaşmasından geçtiğini ifade ederek, bu gerçekleşmezse, bölgede yaranın hep açık kalacağını söyledi. Suudi Arabistan'ın yakın müttefikleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'in eylül ayında İsrail ile normalleşme anlaşmaları imzalamasının ardından Riyad ile Tel Aviv arasında gayriresmi ve dolaylı bir yakınlaşma dikkati çekiyor. Suudi Arabistan'ın eski Washington Büyükelçisi ve Ulusal Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Prens Bender bin Sultan'ın son dönemde Filistinli liderleri eleştiren ve Filistin meselesinde fırsatları boşa harcamakla suçlayan açıklamalarının da İsrail'in Suud sokağında kabul görmesi için bir tür zemin hazırlama çabası olarak değerlendiriliyor.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 15.10.2020
Riyad yönetimi Türk ürünlerini niçin boykot ediyor?
Suudi Arabistan'ın eski Washington Büyükelçisi ve Ulusal Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Prens Bender bin Sultan'ın son dönemde Filistinli liderleri eleştiren ve Filistin meselesinde fırsatları boşa harcamakla suçlayan açıklamalarının da İsrail'in Suud sokağında kabul görmesi için bir tür zemin hazırlama çabası olarak değerlendiriliyor.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 08.10.2020
FKÖ'den Filistinli liderlere hakaret eden Suudi Prens Bin Sultan'a tepki
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Filistinli liderlere hakaret eden ve "nankörlükle" suçlayan eski Suudi Arabistan Ulusal Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Prens Bender bin Sultan'a tepki gösterdi.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 04.10.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Trump ve Biden İran'da rejimi değiştirmek istediler"
İran'da yayımlanan Kar ve Karger Gazetesi'ne konuşan Zarif, "ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, tam bir savaş taraftarı. O ve John Bolton'un Dışişleri Bakanlığı ve ABD Ulusal Güvenlik Konseyi'nde olmaları Trump'ın nükleer anlaşmadan çıkmasıyla neticelendi.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 02.10.2020
Son dakika haber! Trump yönetiminin, Bolton'ın kitabının yayımlanmaması için açtığı dava devam edecek
Bolton'ın avukatı Cooper ise müvekkilinin gizli bilgiyi yayımlamaktan kaçınmak için Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi uzmanlarıyla aylarca titizlikle çalıştığını söylemişti.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 01.10.2020
Tunus'ta genç bir kadına yönelik korkunç cinayet, idam tartışmalarını alevlendirdi
Cumhurbaşkanı Kays Said'in katıldığı Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, "ülkedeki yüksek suç oranları göz önüne alınarak bu konuda sert bir tutum takınılması gerektiği" belirtildi.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 24.09.2020
ABD'de eski ulusal güvenlik yetkililerinden Biden'a destek
Ulusal Güvenlik Konseyi, Savunma Bakanlığı, Savunma İstihbarat Ajansı, CIA, Ulusal Güvenlik Ajansı gibi birçok kurumda görev almış eski büyükelçi, direktör ve genel sekreterin yanı sıra eski savunma bakanları Ash Carter ve Chuck Hagel da mektuba imza atanlar arasında yer alıyor.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 12.09.2020
Amerikan basını İsrail-Bahreyn anlaşmasının arka planını yazdı
Haberde, Kushner ve Berkowitz'in yanı sıra ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook, Ulusal Güvenlik Konseyi Orta Doğu Genel Müdürü Miguel Correa, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman gibi isimlerin, Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife, veliaht prensin bazı üst düzey danışmanları ve Bahreyn'in Washington büyükelçisi gibi isimlerle görüşmeler yürüttükleri belirtildi.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 01.09.2020
İsrail gazetesi: Netanyahu 2018'de gizlice BAE'yi ziyaret etti
Al Nahyan-Netanyahu görüşmesinin ardından İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat'ın 2019'da Washington'da ABD'li yetkililerin de katıldığı bir toplantıda BAE'li yetkililerle görüştüğü kaydedildi.
Ulusal Güvenlik Konseyi - 31.08.2020
Muhammed bin Selman, Trump'ı Riyad ziyaretine ikna ederek güce yükselişini kolaylaştırmış
Bannon, görüşme sırasında İranlılardan "Persler" olarak bahsederek Obama'nın Orta Doğu politikasını felaket olarak tanımladı. Veliaht Prens bin Zayed ise Trump'ın Veliaht Prens bin Selman ile görüşmesi gerektiğini belirterek, "O, bölgedeki planlarınızın anahtarıdır" dedi. Dönemin ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve bazı Ulusal Güvenlik Konseyi çalışanları, ABD'nin daha önemli dış politika öncelikleri ve daha güvenilir müttefikleri olduğunu belirterek, bu ziyarete karşı çıkıyordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ulusal Güvenlik Konseyi Haberleri | Ulusal Güvenlik Konseyi Haber - Haberler - Ulusal Güvenlik Konseyi haberleri, son dakika ulusal güvenlik konseyi haber ve gelişmeleri burada. Cezayir Dışişleri Bakanı Bukadum, Lesotholu mevkidaşı Ramakoae ile Batı Sahra konusunu görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 06:27:13. #1.15#
title