ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI HABERLERİ

Ulusal Güvenlik Danışmanı Haberleri

Ulusal Güvenlik Danışmanı haber, Ulusal Güvenlik Danışmanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ulusal Güvenlik Danışmanı - 25.02.2021
Son dakika haberleri... BM, Hindistan ve Pakistan'ın Keşmir sınırında ateşkese uyulması anlaşmasını memnuniyetle karşıladı
Son dakika gündem haberi: BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM), Hindistan ve Pakistan'ın iki ülke arasında ihtilaflı Keşmir sınırındaki ateşkese uyulması konusunda anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladı.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 24.02.2021
Kadar Dışişleri Bakanı Al Sani ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan arasında telefon görüşmesi
Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile bölge konularını ele aldı.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 22.02.2021
İran: Tutuklu Amerikalılar konusunda ABD'den İsviçre Büyükelçiliği aracılığıyla mesaj alındı
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İran'da tutuklu bulunan Amerikalıların kurtarılması konusunda Tahran'la iletişime geçtiklerini açıklamıştı.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 22.02.2021
ABD, İran'da tutuklu Amerikalılar için Tahran'la irtibata geçti
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İran'da tutuklu bulunan Amerikalıların kurtarılması konusunda Tahran'la iletişime geçtiklerini açıkladı.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 14.02.2021
Çin, DSÖ heyetinden bilgi gizlendiğine ilişkin ABD'nin eleştirilerine tepki gösterdi
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ise dün yaptığı açıklamada, ABD'nin Kovid-19'un kökeninin araştırılması sürecine ilişkin "derin endişeler taşıdığını" belirterek, "Bu raporun bağımsız olması ve uzman bulgularının Çin hükümetinin müdahalesi veya değişikliğine uğramaması zorunludur.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 12.02.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Başkanı Joe Biden'in Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefon görüşmesinde ihtilaflı konuları ele aldıklarını belirterek, "ABD, PYD ve YPG'ye verdiği desteği sonlandırılmalıdır.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 04.02.2021
Son dakika gündem: ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ülkesinin Yemen'de Suudi Arabistan'a sağladığı askeri desteği sona erdireceğini açıkladı.
Son dakika haberi... ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ülkesinin Yemen'de Suudi Arabistan'a sağladığı askeri desteği sona erdireceğini açıkladı.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 03.02.2021
2 Şubat 2021 Haberleri
2 Şubat 2021 Manşet Haberleri.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 03.02.2021
Beyaz Saray'dan Kalın-Sullivan görüşmesine yönelik açıklama Açıklaması
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile yaptığı telefon görüşmesinde, "Biden yönetiminin yapıcı ABD-Türkiye bağları kurmak, iş birliği alanlarını genişletmek ve anlaşmazlıkları etkin bir şekilde yönetmek istediğini" bildirdi.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 02.02.2021
Sözcü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullıvan ile görüştü
CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullıvan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 02.02.2021
Sözcü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullıvan ile görüştü
CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullıvan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 02.02.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 02.02.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 01.02.2021
ABD'den Myanmar'daki darbeye tepki
ABD Başkanı Joe Biden'ın Myanmar'daki darbeye ilişkin Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'dan bilgi aldığını belirten Psaki, "Myanmar'ın demokratik kurumlarına desteğimizi sürdürüyor, bölgesel ortaklarımızla koordinasyon içerisinde orduya ve diğer tüm taraflara demokratik normlara ve hukuk devleti esaslarına uymaları ve gözaltına alınanların bugün serbest bırakılması çağırısında bulunuyoruz.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 29.01.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Avrupa Komisyonu Kabine Şefi Seibert ile görüştü
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Avrupa Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen'in Kabine Şefi Bjoern Seibert ile ABD-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerini görüştü.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 27.01.2021
İranlı akademisyen: "Biden'ın Ruhani hükümetiyle ciddi bir anlaşma yapacağını düşünmüyorum"
Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken gibi isimlerin ABD'nin önceki politikalara döneceğinin işareti olduğunu savunan Gülmuhammedi, şöyle devam etti: "İran meselesinin Biden'ın öncelikli ve acil gündemleri arasında yer alacağını düşünmüyorum.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 26.01.2021
ABD Senatosu Biden'ın Dışişleri Bakanı adayı Blinken'a onay verdi
Obama'nın ilk döneminde Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın ulusal güvenlik danışmanı olan Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesinde de 2002-2008 yılları arasında Biden ile çalıştı.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 25.01.2021
Afganistan hükümetinden "Taliban barış konusunda uzlaşma peşinde değil" açıklaması
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Hamdullah Muhib, Taliban'ın barış konusunda uzlaşma peşinde olmadığını söyledi.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 24.01.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, İsrailli mevkidaşı ile telefonda görüştü
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sulllivan, İsrailli mevkidaşı Meir Ben-Shabbat ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'in güvenliğine "sarsılmaz" bir şekilde bağlı olduğunu belirtti.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 23.01.2021
Biden yönetimi, Şubat 2020'de imzalanan ABD-Taliban barış anlaşmasını gözden geçirecek
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD'nin Şubat 2020'de imzalanan ABD-Taliban barış anlaşmasını gözden geçireceklerini ve Taliban'ın taahhütlerinde durup durmadığını inceleyeceklerini bildirdi.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 21.01.2021
Son dakika haberleri! Biden'ın "Rusya'ya, nükleer silah anlaşmasını 5 yıl uzatmayı teklif edeceği" iddiası
Amerikan medyasına açıklama yapan ve isminin verilmesini istemeyen bir yetkili, gün içerisinde Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın, Rusya'nın Washington Büyükelçisi Anatoly Anatonov'a Biden'ın "Yeni Stratejik Silahları Azaltma Antlaşmasını 5 yıl daha uzatma teklifini sunacağını açıkladı.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 20.01.2021
Son dakika haberi: Güney Kore kabinesinde değişecek bakan adayları açıklandı
Son dakika haber: Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Chung Eui-yong'u Dışişleri Bakanlığına aday gösterdi.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 19.01.2021
Sözcü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien ile görüştü
CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien ile telefonda görüştü.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 19.01.2021
ABD'nin İsrail Büyükelçisi Friedman: Biden'ın İran'ın nükleer dosyasına ilişkin atamaları endişe yaratıyor
Görev süresi yarın sona erecek olan Friedman, Wendy Sherman'ın dışişleri bakan yardımcılığına, Antony Blinken'in dışişleri bakanlığına, Jake Sullivan'ın ulusal güvenlik danışmanlığına ve eski Dışişleri Bakanı John Kerry ile eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice'ın da üst düzey mevkilere atanmasına işaret ederek şunları söyledi: "Hepsi İran ile uluslararası güçler arasında 2015'teki nükleer anlaşmanın yapılmasına katıldı.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 13.01.2021
Son dakika haberi: Ruhani, Kongre baskınını kışkırtmakla suçlanan Trump'ı "tarihi terörist" olarak niteledi
Ruhani, Trump'ın başkanlık döneminin "aşağılayıcı" şekilde sona erdiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Siyasi anlayıştan yoksun ABD Başkanı, aptal bir Dışişleri Bakanı (Mike Pompeo) ile aşırılık yanlısı ve bilgisiz bir Ulusal Güvenlik Danışmanı'nı (John Bolton) yanına alarak kendi tacir ve kumarbaz zihniyetiyle işleri yürütmeye çalıştı ve sonunun ne olduğunu gördük.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 12.01.2021
Kushner'in, Trump'ın Orta Doğu politikaları hakkında Biden ekibini bilgilendirdiği iddiası
ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner'in, 20 Ocak'ta başkanlık görevini devralacak Joe Biden'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'a, Trump yönetiminin Orta Doğu politikaları konusunda brifing verdiği iddia edildi.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 11.01.2021
Son dakika haber: İran, ABD'nin Haşdi Şabi Başkanı'na yaptırım ve Husileri "terör örgütü" ilan etme kararını kınadı
Hatibzade, ABD'nin Haşdi Şabi Başkanı ve eski Irak Başbakanı Nuri El-Maliki'nin ulusal güvenlik danışmanı Feyyad hakkındaki yaptırım kararı ile Yemen'deki İran destekli Husileri "terör örgütü" ilan etme kararına ilişkin, "İflas etmiş ABD hükümetinin son günlerde başka bir miras bırakması pek olası değil.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 09.01.2021
Irak: ABD'nin Haşdi Şabi Başkanı Feyyad'ı yaptırım listesine alması kabul edilemez
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ABD'nin Haşdi Şabi Başkanı ve eski Irak Başbakanı Nuri El-Maliki'nin ulusal güvenlik danışmanı Feyyad hakkındaki yaptırım kararının "kabul edilemez bir sürpriz" olduğu belirtildi.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 08.01.2021
ABD'den Irak'taki Şii milislerin lideri Falih El Fayyad'a yaptırım
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Irak'taki Şii milis grubu Haşdi Şabi'nin lideri ve eski Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin ulusal güvenlik danışmanı Falih El Feyyad'ı, 2019 protestolarında Iraklı göstericilere şiddet kullanılarak müdahale edilmesindeki rolünden dolayı yaptırım...
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 08.01.2021
ABD'deki Kongre baskınının ardından Eğitim Bakanı DeVos istifa etti
İddialara göre, Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ve Beyaz Saray Özel Kalem Yardımcısı Chris Liddell da görevinden ayrılmayı düşünen diğer isimler arasında yer alıyor.
Ulusal Güvenlik Danışmanı - 07.01.2021
Son dakika haberi... ABD'deki Kongre baskınının ardından kabineden ilk istifa eden Ulaştırma Bakanı Chao oldu
İddialara göre, Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ve Beyaz Saray Özel Kalem Yardımcısı Chris Liddell da görevinden ayrılmayı düşünen diğer isimler arasında yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ulusal Güvenlik Danışmanı Haberleri | Ulusal Güvenlik Danışmanı Haber - Haberler - Ulusal Güvenlik Danışmanı haberleri, son dakika ulusal güvenlik danışmanı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri... BM, Hindistan ve Pakistan'ın Keşmir sınırında ateşkese uyulması anlaşması
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 13:22:21. #1.16#
title