Toplu Sözleşme Haberleri

Toplu Sözleşme haber, Toplu Sözleşme son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Toplu Sözleşme - 22.01.2021
Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Sekreteri Kayalı'dan "toplu iş sözleşmesi" açıklaması
Gaziosmanpaşa Üniversitesindeki sağlık işçilerinin toplu sözleşmesi için çalıştıklarını anlatan Kayalı, "Toplu sözleşme görüşmelerimiz istediğimiz gibi gitmedi.
Toplu Sözleşme - 11.01.2021
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık'tan seyyanen zam talebi Açıklaması
Kamu emekçilerinin, hükümetten ücretlerde iyileştirme yapılması talebinde bulunmaları gerektiğini belirten Balık, şunları kaydetti: "Bugün 2 bin 500 liranın altında olmamak kaydıyla kamu çalışanlarına seyyanen zam yapılmalı. Artık yüzdelik zam dilimlerinden vazgeçilmelidir. Bunu yapabilmek için de grevli bir toplu sözleşme hakkı verilmesi gerekiyor.
Toplu Sözleşme - 04.01.2021
Memur maaşları, toplu sözleşme ve enflasyon farkı dolayısıyla yüzde 7,33 arttı
Devlet memurları, toplu sözleşme ve enflasyon farkı dolayısıyla maaşlarını yüzde 7,33 zamlı alacak.
Toplu Sözleşme - 30.12.2020
KİT'lerde çalışan sözleşmeli personelin ücretleri belirlendi
Buna göre, sözleşmeli personelin temel ücretleri, belirlenen en yüksek ücreti aşamayacak ve ilgili yıla ait Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin Toplu Sözleşme'de belirlenen sözleşme ücret tavanlarını geçemeyecek.
Toplu Sözleşme - 21.12.2020
"Kamu Yönetimi ve Kalkınma/Yeni Bir Güç Birliği Arayışı Kongresi"nin sonuç bildirisi açıklandı Açıklaması
"Üniversite, özel sektör ve kamunun verimli çalışması sağlanmalı" Bildiride, kamu kaynaklarının kalkınma noktasında verimli ve etkin kullanılması için performans ölçümlerinin yapılması, ödeneklerin, doğurduğu etki ve hedef açısından kalkınmaya nasıl bir katkı sunduğunun tespit edilmesi ve etki analizlerinin yapılıp, denetiminin gerçekleştirilmesi gerektiğine yer verilerek, şunlar kaydedildi: "Fikirden mamul ürüne kadar üretimin bütün süreçlerinde teknolojik ve sınai bağımsızlığın sağlanması elzemdir. Kalkınma hedeflerini tutturacak ve de yenilikçi kalkınmayı sağlayacak ekosistemin üç bileşeni olan üniversite-özel sektör-kamunun birbiriyle daha sıkı, uyumlu ve verimli çalışması sağlanmalıdır. Üniversitelerde üretilen bilginin inovasyona dönüşümü ve daha katma-değerli bir şekilde ticarileşmesi için kamu-üniversite-sanayi kesimlerinden oluşan üçlü sarmal yapının tümünü kapsayacak ve ulusal inovasyon sisteminin topyekün etkinliğini artıracak düzenlemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Sözleşmeli istihdam, liyakat-kariyer sistemindeki sorunlar ve toplu sözleşme düzenindeki aksaklıklar gibi kamu görevlilerini zayıflatarak kalkınma sürecindeki verimliliğini düşüren ve sürekliliği olumsuz etkileyen problemler giderilmeli, kamu görevlilerinin niteliği ve kalkınmaya katkıları artırılmalıdır.
Toplu Sözleşme - 21.12.2020
Kamu Yönetimi ve Kalkınma Kongresinin sonuç bildirgesi duyuruldu
9. Sözleşmeli istihdam, liyakat-kariyer sistemindeki sorunlar ve toplu sözleşme düzenindeki aksaklıklar gibi kamu görevlilerini zayıflatarak kalkınma sürecindeki verimliliğini düşüren ve sürekliliği olumsuz etkileyen problemler giderilmeli, kamu görevlilerinin niteliği ve kalkınmaya katkıları artırılmalıdır.
Toplu Sözleşme - 16.12.2020
Bartın'dan kısa kısa
Akın, yaptığı yazılı açıklamada, sendika uzmanları ve Bartın Belediyesi yetkililerinin katılımıyla toplu sözleşme süreci devam eden Bartın Belediyesi işçilerinin sözleşme taslağı ile ilgili istişare toplantısı yaptıklarını belirtti.
Toplu Sözleşme - 14.12.2020
KARDEMİR'de toplu sözleşme görüşmeleri
Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören, Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR) sürdürdükleri toplu sözleşme görüşmelerinde 32 madde üzerinde anlaşma sağlandığını bildirdi.
Toplu Sözleşme - 09.12.2020
Bakan Selçuk: "Gelecek bilgi temelli bir ekonomi üzerine kurulacak"
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2002'de 2,5 milyon kamu personeli mevcut iken bugün 4 milyon kamu personeliyle vatandaşımıza hizmet sunuyoruz. Sadece niceliksel olarak değil niteliksel olarak da kamu personel sistemimizi geliştirmeyi hedefledik." dedi. Bakan Selçuk, Memur-Sen ile OSTİM Teknik Üniversitesi tarafından çevrim içi düzenlenen "Kamu Yönetimi ve Kalkınma/Yeni Bir Güç Birliği Arayışı" kongresine katıldı. Kalkınmanın uzun yıllar boyunca somut ve maddi anlamda büyümeyle yani ekonomik kalkınmayla özdeşleştirildiğini belirten Selçuk, ancak ekonomik kalkınmanın tek başına yeterli olmadığı ve tek başına bir hedef olmaması gerektiğinin zaman içinde anlaşıldığını söyledi. Ekonomik kalkınmanın ancak sosyal kalkınmayla mümkün olabileceğini dile getiren Selçuk, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın İnsani Gelişme Endeksi'nin de bu anlayışla orya çıktığını vurguladı. Türkiye'nin son 18 yılda insani gelişme endeksinde dikkat çekici bir ilerleme kaydettiğini ifade eden Selçuk, şöyle konuştu: "Ülkemiz 2002'de BM normlarına göre 'Orta İnsani Gelişme' seviyesinde yer almaktaydı. Ortalama yaşam beklentisinden bebek ölümlerine, kız çocuklarının okullaşma oranlarından teknokent ve üniversite sayılarına kadar insani gelişmeyi gösteren pek çok istatistikte ciddi iyileşmeler sağladık. Bu sayede 2009'dan itibaren 'Yüksek İnsani Gelişme' seviyesine yükseldik. Geçen yıl açıklanan 2018 yılı verileriyle ise tarihimizde ilk defa 'Çok Yüksek İnsani Gelişme' seviyesine ulaştık. İnsani gelişme seviyesini en hızlı yükselten dokuzuncu ülke olduğumuzu ayrıca vurgulamak isterim." "Kamu görevlileri sendikacılığına işlerlik kazandırdık" Selçuk, bugün kamu yönetiminin ekonomideki temel rolünün düzenleme, denetleme, haksız rekabeti önleme olduğu fikrinin genel kabul gördüğüne dikkati çekerek şunları söyledi: "Biz 18 yıldır, ekonomik büyümeye temel oluşturacak pek çok yasal düzenlemeyi hayata geçirdik. Ülkemizdeki çalışma mevzuatını 12 Eylül darbe yönetiminin baskıcı anlayışından kurtardık, AB normları ve ILO Sözleşmelerine uygun olarak yeniden düzenledik. Müstakil İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu getirdik. Sendikal örgütlülüğün önünü açmak için kamu görevlileri sendikacılığına işlerlik kazandırdık. 2010 Anayasa Referandumu ile kamu görevlilerinin mali ve sosyal hakları için toplu sözleşme imkanı getirdik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Toplu Sözleşme Haberleri | Toplu Sözleşme Haber - Haberler - Toplu Sözleşme haberleri, son dakika toplu sözleşme haber ve gelişmeleri burada. Esenler Belediyesi'nde sözleşme sevinci; yüzde 28 zam uygulanacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 03:14:02. #1.15#
title