Somali Haberleri

Somali haber, Somali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Somali - 24.10.2020
Milli Savunma Bakanı Akar, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda "Peygamber ocağı" olarak da bilinen TSK'nın başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere, tüm tehdit ve tehlikelere karşı azim ve kararlılıkla mücadele ettiğini belirterek, şunları söyledi: "Gururla ifade etmek isterim ki tarihinde hiçbir insanlık suçu olmayan, insani, ahlaki değerleri her şeyin üstünde tutan asil milletimizin bağrından çıkan mazisi şan, şerefle dolu TSK, sadece ülkemizin ve asil milletimizin değil aynı zamanda dost ve kardeş ülkelerin huzuru ve güvenliği için de mücadele etmektedir. Ayrıca TSK, BM, NATO, AGİT ve ikili anlaşmalar kapsamında Libya'dan, Kosova'ya, Afganistan'dan Bosna Hersek'e, Katar'dan, Somali'ye ve Sudan'a kadar birçok coğrafyada dünya barışına katkı sunmak için üstün bir gayretle çalışmaktadır.
Somali - 23.10.2020
Türkiye-Cibuti-Somali arasında deniz yoluyla doğrudan seferlerin yapılacağı nakliye hattı tanıtıldı
Türkiye-Cibuti-Somali arasında deniz yoluyla doğrudan sefer yapılacak nakliye hattı ile bu rotada faaliyet gösterecek nakliye gemilerinin tanıtımı gerçekleştirildi.
Somali - 22.10.2020
Somali'de Türk doktorların açtığı sağlık merkezinde 17 bin kişi muayene oldu
Somali'nin başkenti Mogadişu'da Yeryüzü Doktorları tarafından açılan aile sağlığı merkezinde 17 bine yakın insana sağlık hizmeti verildi.
Somali - 21.10.2020
Somali'de seller nedeniyle 341 bini aşkın kişi göç etti
Birleşmiş Milletler (BM), son 4 ayda Somali'de meydana gelen seller nedeniyle 341 binden fazla kişinin göç etmek zorunda kaldığını açıkladı.
Somali - 21.10.2020
Son dakika haber | Somali'de 19 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi
Bir son dakika haberine göre Somali'de terör örgütü Eş-Şebab'a yönelik operasyonda 19 militan etkisiz hale getirildi.
Somali - 20.10.2020
Adalet Bakanı Gül, Somali'nin yeni Adalet Bakanı Nur ile görüştü
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Somali'nin yeni Adalet Bakanı Abdulkadir Muhammed Nur ile görüşerek tebriklerini iletti.
Somali - 20.10.2020
Türkiye mezunu Somalili Bakan Nur'dan AA'ya teşekkür mesajı
Somali'de yeni kabinede Adalet Bakanlığı koltuğuna oturan Abdulkadir Muhammed Nur, "ülkesinin sesini dünyaya duyurduğu için" Anadolu Ajansına (AA) teşekkür etti.
Somali - 19.10.2020
Son dakika haberi... Türkiye mezunu Abdulkadir Muhammed Nur, Somali'de Adalet Bakanı oldu
Son dakika haberi... Somali'de yeni kabine açıklanırken, üniversite eğitimini Türkiye'de tamamlayan Abdulkadir Muhammed Nur, yeni kabinede Adalet Bakanı olarak yer aldı.
Somali - 19.10.2020
Yemen'de çöl çekirgeleri tarım arazilerini istila etti
Birleşmiş Milletler, Doğu Afrika ülkelerindeki çiftçilerin hayatını aylardır kabusa çeviren çöl çekirgesi sürülerinin yeniden etkisini artırabileceği uyarısı yapmış ve Afrika Boynuzu bölgesinde özellikle Kenya, Somali ve Etiyopya'da durumun kritik olduğunu açıklamıştı.
Somali - 18.10.2020
6. Somali Piyade Taburu'ndaki 450 er yemin etti
Somali Türk Görev Kuvveti Komutanlığınca eğitim verilen 6. Somali Piyade Taburu'nun yemin töreni, Somali'nin Mogadişu kentindeki Anadolu Kışlası'nda yapıldı.
Somali - 16.10.2020
BM: Somali'de 2,1 milyon kişi açlıkla karşı karşıya kalabilir
Birleşmiş Milletler (BM), acil yardım ulaştırılamazsa yıl sonuna kadar 2,1 milyon Somalilinin şiddetli açlıkla karşı karşıya kalabileceğini açıkladı.
Somali - 16.10.2020
Yenilenen Mogadişu Stadı, uluslararası maçlara ev sahipliği yapabilecek
FIFA, Somali'nin başkenti Mogadişu'daki statta çim kalitesinin uluslararası standartlara ulaştığını belirterek, stadın bir yıl boyunca uluslararası maçlara ev sahipliği yapabileceğini açıkladı.
Somali - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Somali'de Eş-Şebab operasyonunda en az 50 militan öldürüldü
Gelen son dakika haberlerine göre Somali'de terör örgütü Eş-Şebab örgütü üyelerine yönelik operasyonda en az 50 militan öldürüldü.
Somali - 16.10.2020
Somali, ABD'nin askeri desteğinin devam etmesini istiyor
Somali Devlet Başkanı Muhammed Abdullah Fermacu, ABD'nin Somali'deki askeri desteğinin devam etmesini talep etti.
Somali - 16.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tartışmalarına son noktayı koydu
Libya'da, Suriye'de zulme sessiz kalınmayacağını kaydeden Erdoğan, "Somali'de zulüm var, seyir mi edelim.
Somali - 15.10.2020
Erdoğan: Seçim, 2023 Haziran'da yapılacak (2)- Yeniden
Erdoğan, Türkiye'nin nerede bir zulüm varsa orada olduğunu ifade ederek Suriye, Libya, Somali ve Azerbaycan'ı örnek gösterdi.
Somali - 15.10.2020
Son dakika: Somali'de terör örgütü Eş-Şebab'ın saldırısında 13 asker öldü
Son dakika gündem haberi: Somali'de terör örgütü Eş-Şebab militanlarının askeri konvoya düzenlediği saldırıda 13 asker hayatını kaybetti.
Somali - 14.10.2020
Son dakika haber! Kovid-19 İspanya'daki yoksul sayısını 1 milyondan fazla artıracak
Raporda Yemen, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Nijerya, Burkina Faso, Afganistan, Güney Sudan ve Somali'de 55 milyondan fazla kişinin açlık riskinde olduğunun altı çizildi.
Somali - 14.10.2020
Somali'de patlayıcı yapımında kullanılan kimyasal ele geçirildi
Somali Ulusal İstihbarat ve Güvenlik Dairesi (NISA), patlayıcı yapımında kullanılan sülfürik asit ele geçirdi.
Somali - 14.10.2020
Son dakika haberleri! Trump'ın "Somali'den asker çekmeyi planladığı" iddia edildi
Son dakika gelişmesine göre ABD Başkanı Donald Trump'ın "Somali'deki ABD askerlerinin çekilmesini istediği" iddia edildi.
Somali - 12.10.2020
Son dakika haberleri: Kenya Somali'deki askerlerini geri çekeceği iddiasını yalanladı
Son dakika gündem haberi: Kenya Savunma Bakanı Monica Juma, kalıcı barış olmadan ve terör örgütü Eş-Şebab yenilmeden Somali'deki askerlerini geri çekmeyi planlamadıklarını açıkladı.
Somali - 12.10.2020
Eritre Cumhurbaşkanı Isayas, Etiyopya'yı ziyaret ediyor
Bu yılın başında ise Etiyopya ve Eritre, Somali ile birlikte "2020 Ortak Hareket Planı'nı" kabul etti.
Somali - 12.10.2020
Kenya ikinci çekirge istilasıyla karşı karşıya
FAO tarafından yayımlanan "Çöl Çekirge Bülteni" raporuna göre, Kenya'nın kuzey komşusu Somali ve Etiyopya'daki çekirge sürüleri, güneye doğru ikinci bir göç dalgası oluşturabilir.
Somali - 11.10.2020
İngiltere'nin ilk başörtülü Belediye Başkanı, ırkçılıkla suçladığı İşçi Partisinden istifa etti
Londra'nın Islington bölgesinde 2019-2020'de belediye başkanlığı görevini yürüten Somali asıllı Rakhia İsmail, yaptığı açıklamada, İşçi Partisinde azınlıklara yönelik ayrımcılık yapıldığını ifade etti.
Somali - 11.10.2020
Son dakika! Bakan Kurum: "6 bin 435 sosyal konut inşa ediyoruz"
"Yolumuz uzun, yükümüz ağır" Konya'nın; davaya sadakatin ve vefanın beldesi olduğunu aktaran Bakan Kurum, "Konya liderine vefa gösterir, göstermiştir, göstermeye de devam edecektir. Zira bu şehrin aziz insanları, hiçbir zaman rüzgarın önüne düşmüş kuru yapraklar gibi savrulmamıştır. Bin yıllık ulu çınarlar gibi hep liderinin yanı başında dimdik durmuştur. Konyalılar; Açe'den, Myanmar'a Somali'den Etiyopya'ya İdlip'ten Libya'ya, dünya mazlumlarının sesi, başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında dimdik durmaya devam edecektir.
Somali - 9.10.2020
İzmir'de tekneyle yurt dışına geçmeye çalışan 130 sığınmacı yakalandı
Teknede bulunan aralarında çocuk ve kadınların da olduğu Afganistan, Somali, Suriye, Pakistan ve Bangladeş uyruklu 130 sığınmacı, işlemlerinin yapılması için Seferihisar Sahil Güvenlik Bot Komutanlığına getirildi.
Somali - 8.10.2020
Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu
Türkiye'nin Nijer ve Somali'de üçer hastanesi bulunduğunu, bazı ülkelerde Türk doktorlarının katılımıyla sağlık haftaları düzenlediklerini aktaran Kılıç, bu sağlık haftalarında çok sayıda hastanın ameliyat edildiğini, tedaviye muhtaç insanların yardımına koşulduğunu anlattı.
Somali - 8.10.2020
Somali, Mogadişu Limanı için Türk şirketle 14 yıllık imtiyaz anlaşmasına imza attı
Somali'nin başkenti Mogadişu'daki limanı işleten Albayrak Grubu, hükümetle 14 yıllık yeni bir imtiyaz anlaşmasına imza attı.
Somali - 8.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuştu: (3)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2003 yılında Afrika açılımının ilk adımlarını attıklarında içerden ve dışardan pek çok eleştiri aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: "1000 yılı aşan ortak tarihe rağmen maalesef Türkiye ile Afrika birbirine çok uzak görünüyordu. Ülkelerimiz arasına birçok suni engel örülmüş, ön yargılar hakikatlerin önüne geçmişti. İşe öncelikle bu ön yargıları yıkarak başladık. Afrika halkları ile milletimiz arasında gönül köprüleri kurduk. Afrikalı kardeşlerimizin ülkemizi daha yakından tanıması, Türkiye'nin potansiyelini keşfetmesi için çalışmalar yürüttük. Bunun yanında kıta ülkelerini Türk ürünleri için salt bir pazar olarak asla görmedik. Kazan kazan ve eşit ortaklık temelinde iş birliğimizi her alanda geliştirmenin mücadelesini verdik. Bu süreçte düşünce kuruluşlarımızdan, sivil toplum örgütlerimizden, üniversitelerimizden, kıtayı bilen, tanıyan iş adamlarımızdan istifade ettik. Allah'a hamdolsun aradan geçen süre zarfında aşılmaz gibi görünen nice tepeyi aştık, nice zorluğun üstesinden geldik. Kıta sathında 12 olan büyükelçilik sayımızı 42'ye, ticaret müşavirliklerimizin sayısını ise 26'ya yükselttik. Ankara'daki Afrika büyükelçiliklerinin sayısı da 10'dan 36'ya ulaştı. Diplomatik misyonlarımızın yanı sıra TİKA, Yunus Emre Enstitüsü, Maarif Vakfı, Anadolu Ajansı, Türk Hava Yolları gibi kurumlarımızla kıtadaki varlığımızı yaygınlaştırdık. İlki 2008 yılında İstanbul'da, ikincisi 2014 yılında Malabo'da olmak üzere iki kez Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi düzenledik. Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığım döneminde 28 Afrika ülkesini ziyaret ettim. Uluslararası toplumun milyonlarca insanın dramına gözlerini kapattığı Somali'yi 2011 yılında eşimle beraber ziyaret eden ilk lider oldum.
Somali - 8.10.2020
İzmir'de 25 düzensiz göçmen yakalandı
Bölgeye düzenlenen operasyonda Somali uyruklu 25 kişi yakaladı.
Somali - 7.10.2020
Kenya'da kaçırılan Kübalı doktorlar serbest kaldı
Parrilla, Somali Dışişleri Bakanı Ahmed Isse Awad ile telefon görüşmesi yaptığını ve doktorların güvenli şekilde ülkesine dönmesi için verdiği destekten ötürü müteşekkir olduklarını ilettiğini kaydetti.
Somali - 7.10.2020
Son dakika haberleri | Kenya'da 2013'te yapılan alışveriş merkezi saldırısından 2 kişi suçlu bulundu
Kenya'nın Somali'deki askerlerini geri çekmesini isteyen terör örgütü Eş-Şebab tarafından yapılan saldırıda, 67 kişi hayatını kaybetmişti.
Somali - 6.10.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin düzenlemeler içeren teklif komisyonda
Üniversitenin, 26 uygulama ve araştırma merkezi ve bir teknokent ile Ar-Ge çalışmalarına devam ettiğini belirten Aydın, şöyle konuştu: "Sağlık Bilimleri Üniversitesi yurt dışında Somali, Sudan, Özbekistan ve Filipinler'de toplam 978 ön lisans ve lisans öğrencisi ve Somali'deki 100 uzmanlık öğrencisiyle sınır ötesinde de eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Somali Haberleri | Somali Haber - Haberler - Somali haberleri, son dakika somali haber ve gelişmeleri burada. Milli Savunma Bakanı Akar, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 21:51:22. #1.15#
title