Rum Haberleri

Rum haber, Rum son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rum - 2.12.2020
KKTC'de son 24 saatte 9 Kovid-19 vakası görüldü
Kıbrıs Rum kesiminde 292 yeni vaka Kıbrıs Rum kesiminde, son 24 saatte 292 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi ve 3 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
Rum - 2.12.2020
New York Başkonsolosu Özgür'den ABD Ortodoks Başpiskoposu Elpidophoros'a nezaket ziyareti
New York'un Türkiye Başkonsolosu Reyhan Özgür, ABD Rum Ortodoks Başpiskoposu Elpidophoros'a nezaket ziyaretinde bulundu.
Rum - 2.12.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "KKTC'de Maraş ile ilgili söylemleriniz Rumları sevindiriyorsa, Akdeniz'deki tavrınız Yunanistan'ı sevindiriyorsa, Dağlık Karabağ'daki tavrınız Ermenistan'ı sevindiriyorsa, Libya'daki tavrınız darbeci Hafter ve Türkiye düşmanlarını...
Rum - 2.12.2020
Kırklareli Valisi Bilgin'den Mevlana Haftası mesajı
Millet olarak, Mevlana'nın nasihatlerine en çok ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini bildiren Vali Bilgin, mesajında şunları kaydetti: "Hz. Mevlana hem yaşayışı hem eserleri hem de asırlar ötesine geçen öğretileriyle gönül dünyamızı aydınlatan, dil, din ve ırk ayrımı yapmadan, gönüllerimize birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü tohumları ekmekte, barış içerisinde yaşanılabilir bir dünyanın mümkün olduğunu dizeleri ve sözleriyle söylemektedir.Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin en büyük mesajı aşk, sevgi ve birliktir.
Rum - 1.12.2020
Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon kasımda sabit kaldı
Enflasyon, kasım ayında Yunanistan'da yüzde eksi 2, Estonya'da yüzde eksi 1,3, İrlanda, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Slovenya'da yüzde eksi 1,1, İspanya'da yüzde eksi 0,9, Almanya'da yüzde eksi 0,7, İtalya'da yüzde eksi 0,3 ve Fransa'da yüzde 0,2 olarak tahmin edildi.
Rum - 1.12.2020
Türkiye-AB ilişkilerinin geleceği SETA etkinliğinde tartışıldı
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Kireçci, Video konferans yöntemiyle düzenlenen paneldeki konuşmasında, Türkiye'nin AB ile ilişkilerde artık pozitif gündeme dönülmesini istediğini söyledi. AB üyesi ülkelerin iç durumlarına dikkati çeken Kireçci, "Almanya ve Fransa gibi ülkelerin yükselen ırkçılık ve popülist hareketlere teslim olmaması gerekiyor.
Rum - 30.11.2020
BM Kıbrıs Özel Danışmanı Lute, Yunanistan'ı ziyaret edecek
Yunan devlet ajansı ANA'nın haberinde, Lute'un, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Kıbrıs Rum kesiminde temaslarda bulunmak üzere bugün Ada'ya gittiği ifade edildi.
Rum - 28.11.2020
Son dakika... Kıbrıs Rum kesiminde Kovid-19 vaka sayısı 10 bini aştı
Son dakika habere göre Kıbrıs Rum kesiminde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 10 bini geçti.
Rum - 28.11.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan Avrupa Parlamentosunun Maraş ve Kıbrıs kararına tepki Açıklaması
Somut hatalar, ön yargılar ve haksız iddialar barındıran bu kararın, mevcut ilişkilere ve Kıbrıs meselesinde kalıcı bir çözüme hiçbir katkısının olmayacağı açıktır. Demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü gibi bizlerin de samimiyetle benimsediği değerler üzerine inşa edildiğini savunan Avrupa Birliği'nin gündeminin, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi tarafından rehin alınmasının ve bu iki ülkenin Kıbrıs konusundaki dayatmacı ve uzlaşmaz tavrının, Avrupa Birliği'nin Kıbrıs konusunda oynayabileceği yapıcı role katkı sunmayacağı da ortadadır.
Rum - 27.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisinden yapılan açıklamada, Vektör Araştırma Merkezince geliştirilen "EpiVakKorona" aşı adayının toplu kullanımına 2021'de başlanacağı ifade edildi İngiltere'de hükümet, İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumundan (MHRA), Oxford Üniversitesi ve ilaç şirketi AstraZeneca tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısını değerlendirmesini istedi.
Rum - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Reformlar ve sürdürülebilir büyümeyi politikalarının merkezine aldıkları 18 yılı geride bıraktıklarını belirten Oktay, bu süreçte Türkiye'nin, sınırlarının yanı başında sürüp giden çatışmalar, uluslararası ticarette artan korumacı eğilimler ve ekonomiye yönelik manipülatif saldırılar gibi pek çok badireyle mücadele ettiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kalkındığını ve güçlendiğini söyledi.
Rum - 27.11.2020
Son dakika... CHP Grup Başkanvekili Özkoç'tan "Katar ile Borsa İstanbul'daki pay devri anlaşması"na eleştiri Açıklaması
Engin Özkoç, "Bu son günlerde Türkiye'nin iş birliği içerisinde olduğu Katar'dan bahsediyorum.
Rum - 27.11.2020
Son dakika! Kıbrıs Rum kesiminde hastaneler artan Kovid-19 vakaları nedeniyle alarm veriyor
Son dakika haberlerine göre Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ndeki (GKRY) hastanelerin, kontrol edilemeyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve günlük kaydedilen üç haneli vaka sayıları nedeniyle alarm verdiği bildirildi.
Rum - 27.11.2020
Bükreş Yunus Emre Enstitüsü yabancı ülke temsilciliklerine yönelik Türkçe kursları düzenliyor
Bükreş YEE'den edinilen bilgiye göre, salgın dönemindeki çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Enstitü, Romanya resmi kurumları ile Bükreş'te faaliyet gösteren yabancı ülke temsilciliklerine yönelik Türkçe kursları düzenliyor.
Rum - 27.11.2020
Mevlana Müzesi'nin turkuaz kubbesi "100 ton yük"ten kurtarıldı
Anadolu Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad tarafından Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin babası Sultanü'l-Ulema Bahaeddin Veled'e hediye edilen arazide Mevlana'nın 17 Aralık 1273'te vefat etmesinin ardından türbe yapıldı.
Rum - 27.11.2020
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığı: "Avrupa Parlamentosunun bağlayıcı olmayan tavsiye kararını tümüyle reddediyoruz"
Bu konuda, KKTC Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamayı bütünüyle desteklediklerinin altını çizen Aksoy, şunları kaydetti: "Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) dikte ettirdiğinden şüphe duyulmayan bu karar, AP'nin Kıbrıs meselesi konusunda gerçeklerden ne kadar kopuk ve önyargılı olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.
Rum - 27.11.2020
KKTC Cumhurbaşkanlığından Avrupa Parlamentosunun Maraş ve Kıbrıs müzakereleri konulu tasarısına tepki Açıklaması
Kapalı Maraş'ın KKTC toprağı olduğu ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) bu bölgede otoritesi veya yetkisinin bulunmadığı belirtilen açıklamada, "Maraş konusunda alınan kararlar ve atılan adımlar sadece KKTC devletine aittir.
Rum - 25.11.2020
KKTC'de son 24 saatte 6 Kovid-19 vakası görüldü
Kıbrıs Rum kesiminde 254 yeni vaka Kıbrıs Rum kesiminde son 24 saatte 254 yeni Kovid-19 vakası görülürken, 1 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.
Rum - 25.11.2020
Son dakika haberleri... Alman kulüplerinden Maradona'nın ölümü dolayısıyla taziye mesajları
Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge yaptığı açıklamada, "Diego Maradona ile tarihin en büyük futbolcularından biri bizden ayrıldı.
Rum - 25.11.2020
Rumen haltercilere 2012 Olimpiyatları'na dönük doping cezası
Rumen halterciler Roxana Coco?, Razvan Martin ve Gabriel Sincraian, doping yaptıkları gerekçesiyle 2012 Londra Olimpiyatları'ndan diskalifiye edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rum Haberleri | Rum Haber - Haberler - Rum haberleri, son dakika rum haber ve gelişmeleri burada. KKTC'de son 24 saatte 9 Kovid-19 vakası görüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 05:39:45. #1.14#
title