Rum Haberleri

Rum haber, Rum son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rum - Dün
Çerkezlerden DW'nin haberindeki iddialara ilişkin açıklama Açıklaması
Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin imzaladığı Lozan Anlaşması ile sadece Ermeni, Yahudi ve Rumların azınlık olarak kabul edildiğini anlatan Baş, "Bu azınlıklara kendi dillerinde okul açma, eğitim ve yayın hakkı verildi.
Rum - 28.11.2021
Haftanın tarihine bakış
2011- İzlanda parlamentosu, Filistin'i bağımsız devlet olarak tanıdı.? 2013- Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Rum Futbol Federasyonu (KOP) arasında Zürih'te 5 Kasım'da imzalanan anlaşma, KTFF Genel Kurulunda yapılan oylamada 43 kulüp başkanı tarafından oy birliğiyle onaylandı.
Rum - 27.11.2021
GKRY'den KKTC sınırına elektrikli demir parmaklık
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) sözde mültecilerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) üzerinden Güney Kıbrıs'a girişini engellemek amacıyla KKTC-GKRY sınırına elektrikli demir parmaklık çekeceğini bildirdi.
Rum - 26.11.2021
TBMM Başkanı Şentop, İspanya gazetesine konuştu Açıklaması
AB ve NATO sınırlarını koruyan Türkiye ve İspanya'nın düzensiz göçte büyük yük üstlendiğini dile getiren TBMM Başkanı, "İspanya'nın gayretlerini sürdürmesinin bütün taraflar bakımından faydalı olacağına inanıyorum.
Rum - 26.11.2021
Kovid-19 aşıları Avrupa'da yaklaşık yarım milyon hayatı kurtardı
Eurosurveillance isimli bilim dergisinde yayımlanan araştırma, İzlanda, İsrail, Norveç, Malta, İspanya, Finlandiya, İrlanda, İngiltere, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Portekiz, Yunanistan, Fransa, Avusturya, Belçika, İtalya, Lüksemburg, İsveç, Macaristan, Litvanya, İsviçre, Estonya, Kuzey Makedonya, Karadağ, Slovenya, Polonya, Çekya, Hırvatistan, Letonya, Romanya, Slovakya, Moldova, Ukrayna ve İskoçya olmak üzere 33 ülkede yapıldı.
Rum - 26.11.2021
Macaristan'da "Yunus Emre'nin vefatının 700. yılı anma etkinlikleri" kapsamında konser düzenlendi
YEE Müdürü Mustafa Aydoğdu ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda, bağlama sanatçısı Erdal Şalıkoğlu, Macar sanatçılar Csörsz Rumen Istvan ve Miqueu Montanaro konser verdi.
Rum - 25.11.2021
Futbol: UEFA Avrupa Ligi
11. dakikada Galatasaray, müsabakadaki ilk ciddi atağı gerçekleştirdi. Feghouli'nin sağdan ortasında altıpas gerisindeki Diagne'nin uygun durumda vurduğu top yerden sekerek üst direğe çarptı ve oyun alanına döndü.
Rum - 25.11.2021
Sumudica: "Deliler gibi ocak ayındaki transfer sezonunu bekliyorum"
Spor Toto Süper Lig'de üst üste 3 mağlubiyet alan Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör Marius Sumudica, kendisinden önce yapılan transfer politikasını eleştirerek, "6-7 oyuncumuzun kalitesi Süper Lig kalitesinde değil. Bunu herkes biliyor.
Rum - 24.11.2021
Fener Rum Patriği Bartholomeos, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğini ziyaret etti
Fener Rum Patriği Bartholomeos, Atina ziyareti kapsamında Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin ile bir araya geldi.
Rum - 24.11.2021
Kemal, Samson'u ele geçiriyor
Dizinin on altıncı bölümünde neler olacak: Kemal ve Mücahit kardeşleri, imkansızı başarıp Samson'u ele geçirirler. Şimdi sırada onu Türk tarafına geçirmek vardır. Operasyon sırasında yaralanan, ölmek üzere olan Zifir üyelerinden biri ise riskli bir kararla Rum Hastanesine götürülür, fark edilirse ölümü kaçınılmazdır.
Rum - 24.11.2021
Galatasaray, Avrupa'da 299. randevuda
Galatasaray, 2000 yılında ise Rumen teknik adam Mircea Lucescu yönetiminde Real Madrid'e üstünlük kurarak UEFA Süper Kupa'nın sahibi oldu.
Rum - 23.11.2021
KKTC'de son 24 saatte 314 Kovid-19 vakası görüldü
Rum kesiminde 437 yeni vaka Kıbrıs Rum kesiminde son 24 saatte yapılan 66 bin 797 test sonucunda 437 yeni Kovid-19 vakası saptandı.
Rum - 23.11.2021
Son Dakika | AB Bakanları Kovid-19 vakalarındaki artış ve Belarus sınırındaki krizi görüşüyor
Son dakika gelişmesine göre Avrupa Birliğinin (AB) AB işlerinden sorumlu bakanları, Avrupa genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki dikkati çekici artış ve Polonya-Belarus sınırında süren göçmen krizi konularını ele alıyor.
Rum - 22.11.2021
Fener Rum Patriği Bartholomeos Atina'yı ziyaret etti
Fener Rum Patriği Bartholomeos, Atina ziyareti kapsamında Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüştü.
Rum - 22.11.2021
İngiltere'deki Kıbrıslı Türkler, KKTC bayrağını indirten belediye başkanının istifasını istiyor
İngiltere'de yaşayan Kıbrıslı Türkler, Londra'daki Waltham Forest Belediyesi önündeki direğe çektikleri KKTC bayrağının, Rumların tepkilerinin ardından indirilmesi emrini veren Belediye Başkanı Grace Williams'ın istifasını istiyor.
Rum - 22.11.2021
Kıbrıs Rum kesimi yeni sondaj çalışmaları için NAVTEX ilan etti
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Arama ve Kurtarma Koordinasyon Merkezinin, Exxon Mobil-Qatar Petroleum konsorsiyumu tarafından sözde Rum münhasır ekonomik bölgesi (MEB) içerisinde bulunan 10'uncu parseldeki "Glafkos" yatağında bir teyit sondajı yapılması amacıyla NAVTEX (Denizcilere...
Rum - 22.11.2021
21 Kasım 2021 Haberleri
21 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
title