Prag Haberleri

Prag haber, Prag son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Prag - 3.12.2020
Fenerbahçe Öznur Kablo'nun rakibi ASVEL Feminin
Fenerbahçe Öznur Kablo ve ASVEL Feminin'in yanı sıra Çekya'dan USK Prag ve Polonya'dan Arka Gdynia'nın yer aldığı grupta ilk bölüm maçları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İstanbul'da oynanıyor.
Prag - 2.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 3 ARALIK 2020
(Saint Petersburg/20.00) 3- FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu'ndaki ikinci maçında Fenerbahçe Öznur Kablo, Metro Enerji Spor Salonu'nda Polonya'nın Arka Gdynia takımıyla karşılaşacak; Çekya ekibi USK Prag, Fransa'dan ASVEL Feminin ile mücadele edecek.
Prag - 2.12.2020
TRT World Forum 2020'de, Libya krizi ve Doğu Akdeniz tartışıldı
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Türkiye ve Libya arasındaki ilişkilerin "ortak mirasa" dayalı olduğunu belirterek, "Libya halkının meşru temsilcileri istediği müddetçe Libya'da kalmaya devam edeceğiz.
Prag - 2.12.2020
Fenerbahçe Öznur Kablo'nun rakibi Arka Gdynia
Fenerbahçe Öznur Kablo ve Arka Gdynia'nın yanı sıra Çekya'dan USK Prag ve Fransa'dan Asvel Feminin'in yer aldığı grupta ilk bölüm maçları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İstanbul'da oynanıyor.
Prag - 1.12.2020
Fenerbahçe Öznur Kablo'da galibiyet sevinci
Fenerbahçe'de kadın basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Metin Sipahioğlu, Fenerbahçe Öznur Kablo'nun FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu ilk maçında Çekya'nın USK Prag ekibini 77-70 yenmesini güzel bir başlangıç olarak değerlendirdi.
Prag - 1.12.2020
Basketbol: FIBA Kadınlar Avrupa Ligi
Salon: Metro EnerjiHakemler: Zoran Mitrovski (Kuzey Makedonya), Jelena Tomic, Franko Gracin (Hırvatistan),Fenerbahçe Öznur Kablo: Sabally 30, Olcay Çakır 3, McBride 14, Zandalasini 2, Stokes 2, Vaughn 2, Thomas 19, Sevgi Uzun, Canitez 5, VitolaUSK Prag: Oblak 2, Elhotova 12, Vorackova 9, Thomas...
Prag - 1.12.2020
GÜNDEM / 1 Aralık 2020
(İzmir/13.30) (Fotoğraflı) 6- FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde 2020-2021 sezonu grup maçları başlayacak. Fenerbahçe Öznur Kablo, Metro Enerji Spor Salonu'ndaki B Grubu birinci aşama maçlarının ilkinde Çekya'nın USK Prag takımıyla karşılaşacak.
Prag - 1.12.2020
Çekya'dan Türk iş adamına "Diplomasi Liyakat Madalyası"
Büyükelçi Bağış'dan tebrik Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 2018'den bu yana Çekya'nın dış ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayan yabancı ülke vatandaşlarına verilen "Diplomasi Liyakat Madalyasının" bu yıl Türkiye'nin başarılı iş adamlarından Attila Ahmet Yüce'ye verilmesinin ikili ilişkiler açısından son derece önemli bir gelişme olduğunu kaydetti.
Prag - 30.11.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 1 ARALIK 2020
(İzmir/13.30) 6- FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde 2020-2021 sezonu grup maçları başlayacak. Fenerbahçe Öznur Kablo, Metro Enerji Spor Salonu'ndaki B Grubu birinci aşama maçlarının ilkinde Çekya'nın USK Prag takımıyla karşılaşacak.
Prag - 30.11.2020
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Bağış, Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, "insanlığın en büyük barış projesi" olarak tanımladığı Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'ye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Türkiye-AB iş birliği lüks değil, bir gereklilik." ifadesini kullandı.
Prag - 30.11.2020
Fenerbahçe Öznur Kablo'nun rakibi USK Prag
Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımı, FIBA Avrupa Ligi B Grubu ilk maçında yarın Çekya'nın USK Prag ekibiyle karşı karşıya gelecek.
Prag - 23.11.2020
FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde mücadele edecek Türk takımlarının maç programı açıklandı
Türk temsilcilerinin grup aşamasındaki maç programı şöyle: 1 Aralık Salı 17.00 Fenerbahçe Öznur Kablo - ZVVZ USK Prag (Çekya) 21.
Prag - 23.11.2020
Moldova yönünü Batı'ya mı çevirdi?
Maia Sandu her ne kadar NATO üyeliği hedefinden bahsetmiyor olsa da AB özelinde bu konu da tartışmaya açılıyor. Rusya'nın, "yakın çevresi" olarak değerlendirdiği ve "güvenlik alanı" olarak ilan ederek tehdit algısı geliştirdiği Moldova gibi ülkelere entegre olmak, AB'nin, genel itibarıyla NATO üyeliğine paralel olarak ortaya koyduğu bir tavır. Ne var ki Sandu, Transdinyester özelindeki ayrılıkçılık sürerken ve bu hususta Rusya'nın tavrı ortadayken, NATO özelinde bir adım atmaması gerektiğini görecek kadar pragmatist bir siyasetçi.
Prag - 23.11.2020
İran Karabağ savaşının kaybedeni mi?
Tahran Ermenistan'a "işgalci" demek bir yana dursun, Suriye'den cihatçı grupların Azerbaycan lehine savaşa dahil olduğunu, herhangi bir kanıt sunamadan en yetkili ağızlardan dillendirdi. Dahası, bilhassa pek çok medya organında Türkiye suçlanarak Azerbaycan'ın hak arayışı Türkiye'nin bölgeyi istikrarsızlaştırma projesi şeklinde yansıtıldı. Basında ve düşünce kuruluşlarında bu iddialara dair çıkan analizler sayılamayacak kadar çok. Esasen bu iddiaların İran açısından pragmatik hedefi, kendi kamuoyunu, bilhassa İran Türklerinin Karabağ Savaşı'na ilişkin algısını yönetebilmekti.
Prag - 21.11.2020
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. Olağan İl Kongrelerinde...
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. Olağan İl Kongrelerinde canlı bağlantı üzerinden konuşuyor.
Prag - 20.11.2020
Prag - 20.11.2020
Avrupa Judo Şampiyonası'nda Vedat Albayrak 7. oldu
Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Prag'da gerçekleştirilen şampiyonanın ikinci gününde tatamiye çıkan Vedat Albayrak, ilk turu bay geçti, ikinci maçında Polonyalı Damian Stepien'i ipponla (3 shido) yendi.
Prag - 20.11.2020
Prag - 19.11.2020
Prag - 19.11.2020
Avrupa Judo Şampiyonası başladı
Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Prag'da gerçekleştirilen şampiyonaya 40 ülkeden 136'sı kadın, 345 sporcu katıldı.
Prag - 19.11.2020
Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası başladı
Çekya'nın başkenti Prag'da başlayan Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası'nın ilk gününde iki erkek ve iki kadın milli judocu madalya mücadelesi verdi.
Prag - 19.11.2020
DHA İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
15.00-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi heyetini kabul edecek.
Prag - 18.11.2020
Prag - 18.11.2020
"Aşı bulunursa Türk turizmi müthiş bir gelişim ile karşılaşacak"
Vardar, Jolly'nin yurt dışında birçok ülkede partnerler ve alım gücünün olduğunu anlatarak, şunları kaydetti: "Macaristan'da 6-7 oteli sırf biz dolduruyoruz, Prag'da, Barselona'da biz dolduruyoruz.
Prag - 18.11.2020
Avrupa Judo Şampiyonası yarın Çekya'da başlayacak
Başkent Prag'da 42 ülkeden 388 judocunun mücadele edeceği organizasyonda Türkiye'yi Gül Kader Şentürk, İrem Korkmaz, Kayra Sayit, Salih Yıldız, Mihraç Akkuş, Bilal Çiloğlu, Vedat Albayrak, Muhammed Mustafa Koç, Mikail Özerler, Mert Şişmanlar ve Cemal Erdoğan temsil edecek.
Prag - 17.11.2020
Biden döneminde İsrail'in 'altın çağı' kapanabilir
Lakin burada da istisnalar mevcut. Yine dönüp Obama yönetiminin performansına bakmak, bu noktada açıklayıcı olabilir. Her ne kadar liberal bir dünya vizyonuyla hareket etmiş olsa da, Obama yönetimi (belki de bizatihi tetikleyicisi olduğu) Arap Baharını ve söz konusu halk hareketlerinin Arap dünyasında meydana getirebileceği demokratikleşme potansiyelini öksüz bırakmıştı. Bir çelişki olarak görülebilecek bu durum, özellikle Mısır'da gerçekleşen 3 Temmuz 2013'teki askeri darbeye karşı Amerikan yönetiminin takındığı umursamaz tutumla perçinlenmişti. Bu bağlamda, Amerikan yönetimlerinin stratejik hesaplarının vizyoner pozisyonlarına galebe çaldığı iddia edilebilir ve Biden yönetiminden de benzer bir performans beklenebilir. Arap otokrasilerine karşı pragmatik bir pozisyon, Amerikan yönetimleri açısından kullanışlı görünmektedir.
Prag - 15.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2002- Prag'daki NATO Zirvesi'nde Litvanya, Letonya, Estonya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya ve Slovenya'nın ittifaka katılmaları kabul edildi.
Prag - 14.11.2020
İYİ PARTİ ÜYESİ BİR GRUP EYLEM YAPARAK İSTANBUL İL BAŞKANI'NIN İSTİFASINI İSTEDİ
"DEMOKRASİMİZ AÇISINDAN DRAMATİKTİR" Grup adına açıklamayı İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Ayşe Melda Topyay yaptı. Parti içindeki krize gerekli müdahalelerin yapılmadığını ifade eden Topyay, "Son zamanlarda giderek artan dozda tartışmalara boğulan partimizde yaşanan krize çözüm üretmesi gereken yöneticilerin kendi küçük iktidar alanlarını koruma gayretinden başka çözüm üretememesi yaşanan krizi derinleştirmektedir. Bizim burada bulunuşumuzun hiçbir şahsın yanında ya da karşısında olmak gibi bir misyonu yoktur. Bizim burada olmamızın gayesi, temel dinamiğini Türk milliyetçilerinin oluşturduğu partimizin ilkelerine aykırı gördüğümüz uygulamalara itiraz etmek ve hukukun işletilmesine katkı sağlamaktır. Dün itiraz ettiğimiz tüm parti içi antidemokratik uygulamaların partimizde yaşanıyor olması liyakatin ve hakkaniyetin yerine dar ekipçi ve pragmatist zihniyetin yönetim tarzı olarak belirlenmesi demokrasimiz açısından dramatiktir" dedi.
Prag - 14.11.2020
Sakarya'da "5. Ortadoğu'da Siyaset ve Toplum" kongresi başladı
Çin'in politikasının fırsatçılık ve pragmatik diplomasi üzerine inşa edildiğini belirten Bianchi, "Orta Doğu politikasında ABD ile çatışmadan uzak durmaktadır.
Prag - 14.11.2020
Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası Prag'da yapılacak
2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'na puan ve kota hakkı taşıyacak Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası, Çekya'nın başkenti Prag'da 19-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.
Prag - 14.11.2020
Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası Prag'da yapılacak
Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası, 19-21 Kasım tarihlerinde Çekya'nın Prag şehrinde yapılacak.
Prag - 10.11.2020
Avrupa'daki dış temsilciliklerde Büyük Önder Atatürk'ü anma törenleri düzenlendi
Doğumundan 139, ölümünden 82 yıl sonra her gün yüzlerce, binlerce, her yıl milyonlarca insanın yattığı yeri ziyaret ederek Atatürk'e olan özlemlerini ve saygılarını ifade ettiğine dikkati çeken Üğdül, şunları kaydetti: "Atatürk, ulusal Kurtuluş Mücadelemize önderlik yapmak, daha sonra modern Türkiye'yi kuran devrim ve reformları gerçekleştirmekle, tarih sahnesine ilk olarak askeri dehasını kanıtlayarak çıkmış olsa da onu Türk halkının gönlünde ölümsüz kılan ve dünyanın en önemli liderleri arasında ayrıcalıklı bir yere oturtan özelliği devrimciliği, devlet adamlığı ve yöneticilik alanında gösterdiği üstün başarılar ile günümüzde dahi halen geçerliliğini koruyan barışçı ve demokratik vizyonudur." Çekya Kovid-19 önlemleri nedeniyle Türkiye'nin Prag Büyükelçiliği bahçesinde açık havada düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Prag - 9.11.2020
Amerikan dış politika aklı ve yeni Başkan Joe Biden
Yani, özetle Trump döneminde, ABD'nin ne Avrupa'ya ilişkin güvenlik politikalarının özünde ne de Orta Doğu ve Pasifik'e dair önceliklerinin niteliğinde herhangi bir değişiklik yaşandı. Söylemsel bakımdan değişimler içeren; fakat uygulama ve politikalar itibarıyla II. Dünya Savaşı sonrası normlarında niteliksel bir farklılaşmanın yaşanmadığı bir dönem. Ötesi de var: Tarihsel olarak Amerikan dış politikasının kurumsal aklı, kendisini Orta Doğu'ya yönelik temel bir çelişkinin içerisinde bulmuştur hep: aynı anda hem Arap petrolüne hem Yahudi lobisi/gücü/sermayesine olan ihtiyaç. Trump'ın bu noktada oldukça etkili ve pragmatik biçimde yaptığı şey, meşhur "küre" fotoğrafıyla başlayıp Körfez ülkeleriyle İsrail arasındaki normalleşme anlaşmalarıyla olgunlaştırdığı süreç eliyle çözüm formülünün kapısını aralaması oldu.
Prag - 6.11.2020
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış'tan İslamofobi değerlendirmesi Açıklaması
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, dünyada artan İslam düşmanlığına ilişkin, "Özellikle Avrupa'da bazı kesimler başta olmak üzere İslam ve Müslüman düşmanlığının ve peygamberimize saygısızlığın kanser gibi yayıldığı bir dönemdeyiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Prag Haberleri | Prag Haber - Haberler - Prag haberleri, son dakika prag haber ve gelişmeleri burada. Fenerbahçe Öznur Kablo'nun rakibi ASVEL Feminin.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 15:15:39. #1.14#
title