Öğretmenevi Haberleri

Öğretmenevi haber, Öğretmenevi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Öğretmenevi - Bugün
Nöbetçi Eczane (20.09.2021)
Ümit EczanesiTel: 0332 710 48 26Adres: Otogar Arkası 4 Nolu Sağlık Ocağı KarşısıHacettepe Eczanesi (00: 00' a Kadar)Tel: 0332 712 60 67Adres: Stad Karşısı Öğretmenevi Arkası 3 Nolu Sağlık Ocağı Yanı.
Öğretmenevi - 17.09.2021
CHP Taşova İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı
Taşova Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Öğretmenevi - 15.09.2021
Milli Eğitim Bakanı Özer, "Diyarbakır Eğitim Değerlendirme Toplantısı"na katıldı Açıklaması
"Diyarbakır'ımızda yaklaşık 550 milyonluk yatırımımız, yeni okul yapımı, yık-yap ve güçlendirme olarak devam etmekte. Öncelikle 20 yeni ilkokul yapacağız. Mevcut yatırımlara ilave olarak 20 yeni ilkokul yapımına karar verdik. Bunun 10'u Bağlar ilçemizde olacak. 5'i Kayapınar, 5'i de Yenişehir ilçemizde. Bu ilkokullarımızın tamamında hem özel eğitim anaokulu hem de normal anaokulu olacak ve her biri en az 24 derslik olacak." ifadelerini kullanan Özer, bu sayede üç ilçenin okul ihtiyacını büyük oranda yıl sonu itibarıyla karşılamış olacaklarını bildirdi. Özer, Hani ilçesine 60 yatak kapasiteli bir öğretmenevi kazandıracaklarını belirtti.
Öğretmenevi - 10.09.2021
Konak'a 16 yeni okul müjdesi
Programına ilk olarak İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni ziyaret ederek başlayan Kaya, esnaf camiasının temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Buradaki programının ardından Güzelyalı'ya geçen Kaya, Güzelyalı Mahallesi Muhtarlığı'nda vatandaşlarla bir araya geldi. Güzelyalı'nın ardından Çankaya ve Göztepe mahallelerinin muhtarlıklarını da ziyaret eden Kaya, Göztepe'de esnaflarla buluştu. MİSAK-I MİLLİ ORTAOKULU MÜJDESİ AK Partili Kaya, Göztepe ve Güzelyalı Mahalleleri ziyaretlerinde, vatandaşların depreme dayanıksız olmasından dolayı boşaltılan İzmir'in simge okullarından Misak-ı Milli Ortaokulu'nun yerine yapılacak yeni binanın hızlandırılması talepleri üzerine yetkililerle görüştü. Arsa ile ilgili oluşan problemin giderilmesini sağlayan Kaya, yatırım programında yer alan 24 derslikli Misak-ı Milli Ortaokulu inşaatının kısa sürede başlayarak hızlıca tamamlanacağını müjdeledi. Kaya, "Arsa ile ilgili oluşmuş olan bir pürüz vardı, onun çözümü için bir formül bulundu. Konak Belediye Başkanı Sayın Abdül Batur'u da aradım, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bir araya gelecekler. Belediyenin inşaat ruhsatını vermesiyle birlikte kısa zamanda ihale yapılacak, ardından yer teslimi yapılarak inşaat başlayacak. İnşallah önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişecek" dedi. KONAK'A 16 YENİ OKUL Konak'taki eğitim yatırımlarından da söz eden Kaya, son bir yılda yapımı tamamlanan, inşaatı devam eden, ihalesi yapılan ve yatırım programına alınan 16 okul olduğunu belirtti. Bunun dışında Hasan Sağlam Öğretmenevi'nin de yatırım programına alındığını belirten Kaya, "İzmir'imizde eğitim gören tüm öğrencilerimizin daha güvenli, konforlu ve herkes için erişilebilir olma özelliği bulunan binalarda eğitim görmesini amaçlıyoruz.
Öğretmenevi - 04.09.2021
Tayini çıkan Şarkışla Kaymakamı Aktan için veda programı
Şarkışla Öğretmenevi'nde düzenlenen programda konuşan Aktan, severek görev yaptığı Şarkışla'dan ayrılmanın burukluğunu yaşadığını söyledi.
Öğretmenevi - 29.08.2021
Nöbetçi Eczane (29.08.2021)
GÜNDÜZEnder EczanesiTel: 0332 710 30 40Adres: Hacı Mustafa Mah. Kız Meslek Lisesi Arkası Öğretmenevi ArkasıYentürk EczanesiTel: 0332 710 16 00Adres: Devlet Hastanesi KarşısıGECE (00: 00' dan Sonra)Yentürk EczanesiTel: 0332 710 16 00Adres: Devlet Hastanesi Karşısı.
Öğretmenevi - 24.08.2021
Nöbetçi Eczane (24.08.2021)
Ihlamur Eczanesi (00: 00' a Kadar)Tel: 0332 710 35 35Adres: Otogar Civarı 4 Nolu Sağlık Ocağı KarşısıLokman Hekim EczanesiTel: 0332 777 00 42Adres: Stad Karşısı Öğretmenevi Arkası.
Öğretmenevi - 22.08.2021
Son dakika haber! Beyşehir Gölü'nde tur teknelerinin günbatımı gezileri ilgi çekiyor
Beyşehir Gölü'nde tur teknelerinin günbatımı gezileri ilgi çekiyor KONYA - Dünyada günbatımının en güzel izlendiği yerler arasında gösterilen Konya'nın Beyşehir ilçesinde, görenleri büyüleyen güneşin battığı anları göl üzerinden izlemek isteyenler ilçeye akın ediyor. Beyşehir'e gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin yanı sıra fotoğraf severler, göl kıyıları, Aşk Adasının yanı sıra güneşin battığı anlarda göl üzerinden de çok etkileyici olan güneşin batışını izleyebiliyor. Yat limanındaki tur tekneleri gün içerisinde olduğu gibi günbatımının yaşandığı anlarda da geziye katılanlara göl üzerinde güneşin batışını görme ve izletme imkanı sunuyor. Beyşehir Kültür, Turizm ve Doğa Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı; Beyşehir'deki günbatımının dünyada en güzel izlendiği sayılı yerlerden bir tanesi olduğunu belirterek, bu yönü ile geziye gelen ziyaretçilerin güneşin batışını görmeden ilçeden ayrılamadığını belirtti. Beyşehir Gölü'nde güneşin her gün ve her mevsim bir başka farklı güzellikler sergilediğini, güneşin batışının dakikalarca sürdüğünü anlatan Büyükkafalı, "Beyşehir ve gölü, günbatımının en güzel izlendiği yerlerden olduğu için bu yönü ile de çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi bölgeye çekiyor. Çok sayıda fotoğraf tutkunu gruplar, topluluklar halinde geliyor ve güneş batmadan grup vaktini izlemek için kıyılardaki yerini alıyor. Beyşehir Gölü, İsviçre'den sonra en güzel batımı olan dünyada ikinci bölgedir ve cazip bir alanımızdır. Bundan dolayı gezinti yatlarımız da özellikle güneşin batış saatlerinde de göl üzerinde turlarını devam ettirerek ya da bu dakikalara özel turlar düzenleyerek günbatımı severlere hizmet vermektedir. Bu dakikalarda, güneşin batışını tur teknesinden izleyenlerin yanı sıra, kıyılardan teknelerin güneşin batışı ile de ayrı bir güzellik sergilediği görülür" dedi. "Bu güzellikleri görmeyenleri Beyşehirimize davet ediyorum" Büyükkafalı, "Türkiye'de günbatımı denilince akla gelen ilk yerlerden olan Beyşehir ilçesinde, güneşin batışı her gün bir başka, her mevsim yine bir başka güzeldir. Özellikle, güneşin çok renkli bir şekilde, farklı renk ve tonlarda batıyor olması, sakin suyu ve göl suyu olması nedeniyle göl yüzeyine yansıması çok ilgi ve dikkat çekicidir. Güneş battıktan sonra da farklı yansımalarla bu anlar uzun dakikalar devam eder. İzleyenleri adeta büyüler. Yani, güneş battıktan sonra da göl yüzeyinde, bulutlarda ve dağların gerisinde gökyüzünde oluşan kızıllığı bir yarım saat kadar daha izleyebilirsiniz. Bu anların fotoğraflarını çekenler, seyrine doyum olmayan, adeta kartpostallık büyüleyici, etkileyici günbatımı karelerini çok fazla yakalama şansına sahiptirler. Dernek olarak biz de günbatımıyla ilgili çeşitli etkinlikler düzenliyoruz ilçemizde. Beyşehir'e gelen ziyaretçilere günbatımını en iyi izleyebilecekleri alanlar olarak Öğretmenevi önü, Vuslat Parkı kıyıları ve Sevgi Adası'nı öneriyoruz.
Öğretmenevi - 17.08.2021
Nöbetçi Eczane (17.08.2021)
Hacettepe Eczanesi (00: 00' a Kadar)Tel: 0332 712 60 67Adres: Stad Karşısı Öğretmenevi Arkası 3 Nolu Sağlık Ocağı YanıYücel EczanesiTel: 0332 710 53 33Adres: Devlet Hastanesi Karşısı.
Öğretmenevi - 14.08.2021
Nöbetçi Eczane (14.08.2021)
GÜNDÜZHuzur EczanesiTel: 0332 713 01 43Adres: Rasim Erel Cad. Otel Köşk Yanı Finans Bank KarşısıHacettepe EczanesiTel: 0332 712 60 67Adres: Stad Karşısı Öğretmenevi Arkası 3 Nolu Sağlık Ocağı YanıErcan EczanesiTel: 0332 710 20 40Adres: Kazancı Mah. Küsere Köprü Cad.
Öğretmenevi - 12.08.2021
Bergama'da Millet Bahçesi için ihale yapıldı
Tek gayelerinin ilçeye ve hemşehrilerine en iyi hizmeti sunabilmek olduğunu belirten Koştu, şunları kaydetti: "Yeniden düzenlenecek olan ve genişleyecek olan yollarımız ile merkezdeki trafik çilesini nihayetlendireceğiz. Hazırladığımız ve ihalesini gerçekleştirdiğimiz yeni yollarımızda da sıcak asfalt, sathi asfalt ve beton parke döşemeleri ile yol sorununu ilçemizin gündeminden kaldıracağız. Seçim broşürümüzde 'İlk işimiz yollar' diye hemşehrilerimize söz verdik ve bu sözü unutmadık. Doğal gaz ve altyapı çalışmaları tamamlanmadan ne yazık ki yollarımızı, ana arterlerimizi asfaltla buluşturamıyoruz. Doğal gaz ana hattı geçen bir yolda borunun test süresi yaklaşık bir ay sürüyor. Biz ekip olarak Bergama gündeminden yol sorununu yakın bir gelecekte çıkaracağız. İhalelerimiz tamam. Hazırlıklarımız tamam. Öğretmenevi Yokuşu, Asklepion Caddesi'nden başladık.
Öğretmenevi - 12.08.2021
AK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı Havza'da ziyaretlerde bulundu
Kırcalı, Havza Öğretmenevi'nde, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, AK İlçe Başkanı Kadir Kayan, Yönetim Kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, Belediye Meclisi üyeleriyle bir araya geldi.
title