Mülteci Haberleri

Mülteci haber, Mülteci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mülteci - 28.11.2020
İHH Bursa Şubesi'nden "Kardeşlik Üşümesin" yardım kampanyası
Zor şartlarda milyonlarca insanın mülteci konumuna düştüğünü kaydeden Kaptan, "Mülteciler, evsizler, kimsesizler ve muhtaçlar için zor günler başlıyor.
Mülteci - 27.11.2020
İHH, Sudan'daki Etiyopyalı mülteciler için acil yardım çalışması başlattı
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Sudan'daki Etiyopyalı mülteciler için acil yardım çalışması başlattı.
Mülteci - 27.11.2020
Frontex'in Direktörü Leggeri'nin, Yunanlılar'ın mültecileri Türk sularına geri ittiğini gizlediği iddiası
Alman Der Spiegel dergisi, Ege Denizi üzerinden Avrupa'ya gitmeye çalışan mültecilerin Yunanlılar'ın geri itmesini, Avrupa Birliği Sınır Güvenliği Ajansı Frontex'in Direktörü Fabrice Leggeri'nin bildiğini, ancak bunu gizlediğini öne sürdü.
Mülteci - 26.11.2020
Ortahisar Gençlik ve Eğitim Merkezi'nde ihtiyaç sahibi ailelere giysi yardımı yapılıyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla yaşanan ekonomik durgunluktan dolayı giysi mağazasından yararlanan insan sayısının arttığını aktaran Genç, şunları kaydetti: "Belediye olarak kurulduğumuz günden itibaren sosyal belediyecilik anlayışını ön planda tuttuk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacının karşılanması için bugüne kadar birçok çalışma yürüttük. Kurduğumuz giysi merkezimizden yılda yaklaşık 6 bin aile istifade ediyor. Giysi merkezimizden din, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden herkes yararlanıyor. O nedenle ilçemizde yaşayan herkes göçmen, mülteci, statüsü ne olursa olsun gönül rahatlığıyla merkezimizden istifade edebilir.
Mülteci - 26.11.2020
Etiyopya'da Tigray Halk Kurtuluş Cephesi'ne verilen süre doldu
Şu ana kadar 40 binden fazla Etiyopyalı Sudan'a geçti Bölgede yaşanan çatışmalar nedeniyle geçtiğimiz haftalarda yüzlerce kişi hayatını kaybederken, binlerce insan da yerinden edildi. Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), çatışmalar nedeniyle Sudan'a sığınanların sayısının 40 bine yaklaştığını duyururken, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ise bu sayının gelecek aylarda 200 bine yükselebileceğine dikkat çekmişti.
Mülteci - 26.11.2020
TRT World Forum 2020 dünyaca ünlü isimleri bir araya getirecek
Halihazırda savunmasız olan grupların Kovid-19 döneminde başka hangi sorunlardan etkilendiği ve bu grupların ihtiyaçlarının giderilmesinde insani yardım kuruluşlarının ne gibi sıkıntılarla karşılaştıkları "Pandemi Döneminde İnsani Yardım" oturumunda masaya yatırılacak. Panelde Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu Başkanı Francesco Rocca, Birleşmiş¸ Milletler Genel Sekreteri Afrika Boynuzu Özel Temsilcisi Parfait Onanga Anyanga, Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü İş birliği ve Kalkınma Direktörü Jorge Moreira da Silva, Afganistan Cumhurbaşkanı Özel Elçisi ve Afganistan İnsan Hakları ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Devlet Başkanı Sima Samar ve Avrupa Konseyi Göç ve Mülteciler Özel Temsilcisi Drahoslav Stefanek bulunacak.
Mülteci - 25.11.2020
Filistinli mültecilere hizmet veren BM kuruluşuna mali destek çağrısı
Gazze'ye Yardım İçin Uluslararası Halk Komitesi, Arap ve İslam ülkelerine, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) mali destek verme çağrısında bulundu.
Mülteci - 25.11.2020
Lübnan, Irak'ın gönderdiği unun sağlık standartlarına uygun olduğunu açıkladı
Barındırdığı Suriyeli ve Filistinli mültecilerle nüfusu yaklaşık 6 milyona ulaşan Lübnan, sahip olduğu tek tahıl silolarını tamamen kaybetmesinin yanı sıra özellikle başkentteki sivil yerleşim alanları da büyük hasara uğramıştı.
Mülteci - 25.11.2020
İspanya AB'de bütçe krizinin 30 Kasım'a kadar aşılmasını umuyor
Diğer yandan İspanya'nın, İtalya, Yunanistan ve Malta ile birlikte, AB Konseyi'ne gönderdiği göç ve mülteci paketine itirazı içeren mektupla ilgili de değerlendirme yapan Sanchez, şunları söyledi: "Göçmen sorunu çok önemli ve AB içinde ciddi bir şekilde tartışılması gereken bir konu.
Mülteci - 25.11.2020
Yunanistan, İspanya, İtalya ve Malta'dan AB'ye ortak "göç" mektubu
Yunanistan, İspanya, İtalya ve Malta'nın, yeni hazırlanan göç ve mülteci paketine ilişkin Avrupa Birliği (AB) Konseyine ortak mektup gönderdiği bildirildi.
Mülteci - 25.11.2020
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü
Şiddetin dil, din, ırk, sınıf, mezhep, cinsiyet ayırt etmediğine dikkati çeken Yıldız, şu ifadeleri kullandı: "Bu yönüyle sadece toplumun bir kesiminin sorunu değildir, olmamıştır. Bu kadar yaygın ve yıkıcı bir sorun karşısında hem küresel düzlemde hem de çok yönlü örgütlü mücadelenin geliştirilmesi zorunludur. Güçlünün zayıfa karşı uyguladığı, insan onurunu zedeleyen şiddet, bazen yaşam hakkını ihlaline varacak boyutta yıkıcı sonuçlar doğurmaktadır. Savaşlardan, mülteci kamplarının ağır şartlarından, ücret adaletsizliğinden, çalışma ortamındaki eşitsizliklerden, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmamasından, sosyal dejenerasyondan, yoksulluktan ve aile içinde meydana gelen şiddetten en ağır şekilde kadın ve çocuklar etkilenmektedir.
Mülteci - 25.11.2020
Etiyopya'dan uluslararası topluma "içişlerimize karışmayın" çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), TPLF güçlerine karşı ulusal ordunun başlattığı operasyon sonrasında 40 binden fazla sivilin Sudan'a geçtiğini, sivillerin ve insani yardım çalışanlarının güvenliğinden endişe duyulduğunu açıklamıştı.
Mülteci - 25.11.2020
Yeryüzü Doktorları Suriyeli kadınlara ruh sağlığı desteği veriyor
Uluslararası kuruluşlar ile ortak çalışılan İstanbul ve Kilis toplum merkezlerinde, Türkiye'de yaşayan sığınmacı/mültecilere yönelik, bireysel psikoterapi ve danışmanlık, psikoeğitim/destek grupları, çocuk dostu alan aktiviteleri, farkındalık artırma çalışmaları, vaka yönetimi ve yönlendirme hizmetleri sunuluyor.
Mülteci - 25.11.2020
Son dakika haberleri... BM: "Etiyopya'dan Sudan'a sığınanların sayısı 200 bine yükselebilir"
Son dakika haber... Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Etiyopya'nın Tigray bölgesindeki çatışmalar nedeniyle Sudan'a sığınanların sayısının gelecek aylarda 200 bine yükselebileceğini açıkladı.
Mülteci - 25.11.2020
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Türkiye'nin yükselişi yeni reform dönemiyle devam edecek"
"İnsan güvenliği konusunda dünyada eşine az rastlanır başarılara imza attık" Fahrettin Altun, "Özgürlükler ve güvenlik ikileminde, Türkiye bu iki kavram arasında yeni dönemde nasıl bir denge gözetmeyi amaçlıyor" sorusuna da şu ifadelerle cevap verdi: "Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye'de birçok ilke imza atıldığını biliyoruz. Hangi birini saysam? Türkiye bu dönemde en önemli özgürlükçü politikaları hayata geçirdi. İşkence gibi utanç verici suçları ortadan kaldıran da dini azınlıkların mal varlıklarını ve vakıf mallarını yıllar sonra iade eden de yine Cumhurbaşkanımızın başında olduğu hükümetler olmuştur. Ayrımcılık ile mücadele, kadın hakları konusunda atılan ilerici adımlar hep bu gurur verici karnenin parçalarıdır. Aynı şekilde Türkiye'nin karşılaştığı güvenlik problemlerine karşı verilen mücadele de ortadadır. Türkiye birbirinden tehlikeli, birbirinden sinsi ve birbirinden vahşi üç terör örgütüne karşı topyekün bir mücadele verdi son yıllarda. Bir yandan kara sınırlarımızı korumak için askeri operasyonlar yaparken öte yandan da 'Mavi Vatan' olarak adlandırdığımız deniz sınırlarımızı korumak için dünyayı şaşırtan hamleler yaptık. Dahası insan güvenliği konusunda dünyada eşine az rastlanır başarılara imza attık. Milyonlarca mültecinin güvenliğini sağladı Türkiye.
Mülteci - 25.11.2020
Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu Türkiye Direktörü GETHAM'ı ziyaret etti
"Mültecileri ve onlar misafir edenleri desteklemeye devam edeceğzi" Gaziantep Ticaret Odasıyla "Değişim ve Dönüşüm Zamanı" isimli projemize başlıyor olmaktan dolayı heyecanlı olduklarını sözlerine ekleyen Esmail, "Bu projemizle COVİD-19'dan sonra bireylerin ve KOBİ'lerin dayanıklılığını arttırmayı amaçlamaktayız.
Mülteci - 24.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Aksu, konvansiyonel çatışmaların sayısındaki artışın etnik, dini ve ekonomik temelli uyuşmazlıkların yaygınlaşmasının, küresel güç mücadelesinin kazandığı yeni boyutların, göç ve mültecilik olgularında ortaya çıkan trajik örneklerin, terörizmde kitle imha silahları konusunda yaşanan gelişme ve tartışmaların yakın geleceğe ilişkin tahmin ve değerlendirmeleri de güçleştirdiğinin altını çizdi.
Mülteci - 24.11.2020
Son dakika haber | BM, Etiyopya'da iki ateş arasında kalan sivillerin durumundan endişeli
Son dakika haberleri: Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Etiyopya'da Tigray eyaletini yöneten isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) güçlerine karşı ulusal ordunun başlattığı operasyon sonrasında 40 binden fazla sivilin Sudan'a geçtiğini, sivillerin ve insani yardım...
Mülteci - 24.11.2020
Kosova'da yargı süreci siyasi tasfiyeye dönüştü
12 Haziran 1999 tarihinde Sırp güçleri çekildikten ve onların yerine NATO/KFOR yerleştikten sonra yeni bir dönem başladı. Bu çekilmenin hemen ardından Kosova'da meydana gelen kaos, Arnavutluk'ta bulunan mültecilerin hemen geri dönmesi gibi büyük bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkardı.
Mülteci - 24.11.2020
Kadınların şiddetten korunmasına destek olan "Kırmızı Işık"ın indirme sayısında rekor artış
Diğer yandan, uygulamanın tamamında aktif hale getirilen Arapça dil seçeneğiyle mülteci kadınlar da uygulamadan faydalanabiliyor.
Mülteci - 23.11.2020
Biden'ın ABD Dışişleri Bakanlığına getireceği Antony Blinken kimdir?
Yönetimin DEAŞ'a karşı mücadele, Asya ile ilişkileri yeniden dengeleme ve küresel mülteci krizi gibi konularda yürüttüğü diplomaside başı çeken Blinken, eski başkan Barack Obama'nın Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcılığını görevinde de bulundu.
Mülteci - 23.11.2020
TİKA'dan Bangladeş'teki Arakanlı sığınmacılara gıda yardımı
TİKA'dan yapılan yazılı açıklamada, Bangladeş'in Cox's Bazar ilindeki 16. Mülteci Kampı'nda yaşayan yaklaşık 25 bin Arakanlı sığınmacıya gıda paketi dağıtıldığı bildirildi.
Mülteci - 23.11.2020
Etiyopya'daki çatışmalardan Sudan'a kaçanların sayısı 40 bine yaklaştı
OCHA'dan yapılan yazılı açıklamada, "Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sudan Temsilciliği, 21 Kasım Cumartesi itibarıyla ülkeye sığınanların sayısını 38 bin 637 olarak kaydetti.
Mülteci - 23.11.2020
NATO Parlamenter Asamblesi'nde Türk heyetinden Alman milletvekiline tepki
"Hiçbir NATO müttefiki Türkiye kadar terör saldırısına maruz kalmadı. Hiçbir NATO müttefiki Türkiye kadar mülteciye ev sahipliği yapmamaktadır.
Mülteci - 23.11.2020
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Dr. Nasır Hariri Açıklaması
Başkan Dr. Nasır Hariri, Rusya'nın geçen günlerde yaptığı mültecilerin geri dönüşü ile ilgili konferans çağrısının tamamen siyasi ve ekonomik çıkarlar sağlamak amacı güttüğünü vurguladı.
Mülteci - 23.11.2020
Şentop, "Göçmen Çocukların Korunması ve Kayıp Çocukların Kurtarılması Konferansı'na" katılacak
TBMM Başkanlığından paylaşılan bilgi notuna göre, Mustafa Şentop, TBMM ile Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Mülteci, Göçmen ve Yerlerinden Edilmiş İnsanlar Komisyonunca ortaklaşa yarın düzenlenecek "Göçmen Çocukların Korunması ve Kayıp Çocukların Kurtarılması" konulu konferansa çevrimiçi katılarak açılış konuşmasını yapacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mülteci Haberleri | Mülteci Haber - Haberler - Mülteci haberleri, son dakika mülteci haber ve gelişmeleri burada. Kadına şiddet masaya yatırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 23:40:46. #1.15#
title