Mülteci Haberleri

Mülteci haber, Mülteci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mülteci - Bugün
"Istanbul Photo Awards 2021" kazananları açıklandı
Yunanistan'da yerleştirildikleri kamptan kaçan mültecilerin yaşadığı zorlukları yansıtan fotoğrafıyla üçüncülüğü de AP Foto Muhabiri Petros Giannakouris elde etti.
Mülteci - Bugün
Son dakika haberleri | Gazze şehitlerini uğurladı
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybeden Filistinli baba Saber ve oğlu Muhammed Süleyman için cenaze töreni düzenlendi. Gazze'nin Cebaliye mülteci kampında düzenlenen cenaze törenine, çok sayıda kişi katıldı.
Mülteci - Dün
Yunanistan ve Frontex'in Ege'deki sığınmacıları "geri itmeleri" Avrupa Parlamentosu'nda görüşüldü
Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri, Ege Denizi'nde Yunanistan'ın göçmenleri denizde geri itmesini ve AB Sınır Koruma Ajansının (Frontex) bu olaylardaki rolünü, geri itmeleri kanıtlarıyla ortaya koyan gazetecilerden dinledi.
Mülteci - Dün
ABD Kongresinin Filistin asıllı üyesi Tlaib: "Konuştuğumuz şu anda bile Filistin Nekbesi devam ediyor"
İnsan Hakları İzleme Örgütü ve İsrailli insan hakları örgütlerinin raporlarında Tel Aviv yönetimin ırk ayrımı ekseninde ülkeyi "apartheid" yöntemi ile yönettiğine dair değerlendirmeler bulunduğuna işaret eden Tlaib, "Tereddütsüz bir şekilde, ülkemizden (ABD), İsrail'e sağladığı koşulsuz yardımların Filistinlilerin hayatlarının izlerini silmeyi ve milyonlarca mültecinin hakkının inkar edilmesini sağladığını, apartheid politikaları cesaretlendirdiğini kabul etmesini talep etmeliyiz.
Mülteci - Dün
Filistinlilerin nüfusu 1948'den bu yana 9 kat arttı
Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşunun (UNRWA) kayıtlarına göre, Ocak 2020'ye kadar Filistin'de veya dışındaki kamplarda bulunan kayıtlı Filistinli mülteci sayısının yaklaşık 6 milyon 300 bine ulaştığı ifade edilen raporda, Filistin nüfusunun 1914'te 690 bin civarında olduğunun tahmin edildiği ve bunun sadece yüzde 8'ini Yahudilerin oluşturduğuna dikkat çekildi.
Mülteci - Dün
Deniz Feneri Derneğinden Lübnan'daki mülteci kamplarına ramazan yardımı
Deniz Feneri Derneği, ramazan ayında Lübnan'daki mülteci kamplarında yardım çalışması yürütüyor.
Mülteci - Dün
Nekbe'den İbrahim anlaşmasına Kudüs'ün işgal tarihi
14 Mayıs 1948'de İsrail'in resmen kurulmasının ardından, ertesi gün Nekbe, yani Büyük Felaket gününde on binlerce Filistinli kendi topraklarında mülteci konumuna düştü.
Mülteci - Dün
Üniversiteli gençler ile yardım faliyeti
- Gönüllümüz E.D: Kızılay'ın ailelere baba gibi yaklaştığını gördük ve sadece ailelere erzak dağıtımı yapmadığını vekursları , seminerleri, ailelerin çocuklarına yapmış olduğu eğitimleri ve bir çok alanda yapmış olduğu yardımları gördüm. İnsanların en çok gerçek kardeşliğe, sevgiye ihtiyaçları olduğunu her zaman yanlarında bir koruyucu olması gerekliğini hissettiklerini ve bunu Kızılay ailesinde bulduklarını gördüm. -Gönüllümüz K.T: Kızılay her dezavantajlı, kimsesiz, dul, yetim, mülteci aile ve insanlara hep bir kardeşi, abisi, babası gibi yaklaşmış, ziyaret ettiğimiz 20 ye yakın hanede hepsinin, başta Kızılay başkanı Mustafa İşler olmak üzere tüm emeği geçenlere ne kadar canı gönülden dua ettiklerini, Kızılay'la hayatlarının nasıl düzene girdiğini, çocuklarına, annelerine, babalarına her birine nasıl ayrı ayrı ilgilendiğini ne gibi programlar düzenlendiğini gözlemledik.
Mülteci - 09.05.2021
İtalya'nın Lampedusa Adası'na son 18 saatte 1400'ü aşkın sığınmacı ulaştı
İtalya'nın Lampedusa Adası'na, son 18 saatte Akdeniz'i geçmeyi başaran 1400'den fazla sığınmacı geldi.
Mülteci - 09.05.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Açıkel "Suriye ve Göçmen Politikası" konulu çalışma hazırladı
CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Açıkel, Suriye krizinin, Türkiye'ye, vatandaşlara ve Suriyeli mültecilere etkilerini 10 maddede derledi.
Mülteci - 09.05.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Avrupa Günü" mesajı Açıklaması
Birliğin, son dönemde, mülteci krizi, İslam düşmanlığı, yabancı karşıtlığı, finansal ve mali kırılganlıklar, Birleşik Krallık'ın üyelikten ayrılması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gibi pek çok meydan okumayla karşı karşıya olduğuna işaret eden Erdoğan, "Birliği ve geleceğini tehdit eden bu sıkıntıların aşılması; dayanışmaya, iş birliğine, cesur ve kuşatıcı bakış açısının yeniden hakim olmasına bağlıdır.
Mülteci - 09.05.2021
Schuman Deklarasyonu'nun 71. yılında AB'nin gündemi gelecek kaygısı
AB'yi günümüzde derin biçimde etkileyen bir başka kronik sorun ise mülteci akını.
Mülteci - 08.05.2021
Yazar Yıldız Ramazanoğlu, "Kültür Kumanyası"nda gençlerle bir araya geldi
Modern hikayeciliğin öne çıkan kalemlerinden biri olarak gösterilen Ramazanoğlu, yakın zamanda okurlarla buluşturduğu ve mülteciler ile mülteci olmayanları bir arada ele aldığı "Cam Kenarı" adlı kitabını da programda anlattı.
Mülteci - 08.05.2021
Edirne'den kısa kısa
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, AB Bilgi Merkezleri Ağı ile 19 ilde gıda paketleri dağıtarak, ülke çapında 30 bini aşkın kişiye ulaşıyor. Ramazan ruhunu yaşatmayı amaçlayan bu yardımın alıcıları arasında salgından etkilenen Türk aileleri ile mülteci aileler yer alıyor.
Mülteci - 08.05.2021
Yükseköğretimde uluslararasılaşma
Son yıllarda ülkeler ve yükseköğretim kurumları Birleşmiş Milletlerin (BM) 17 maddelik Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda göçmenler, azınlıklar, mülteciler gibi grupların da eğitimini dikkate alarak uluslararasılaşma politikalarında ciddi anlamda gelişme hedefleri ortaya koymaktalar.
Mülteci - 08.05.2021
Yunanistan'ın mültecilere uyguladığı 'insanlık dışı' yöntemler, raporlara yansıdı
Mülteci insan hakları ve yardım kuruluşlarının hazırladığı raporlar sonucunda, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin, yaklaşık 40 bin mültecinin sınırları geçmesini durdurmak için 'acımasız' yöntemler kullandığı ve sınırdan geçmesi engellenen 2 bin mültecinin ise bu yöntemler nedeniyle yaşamını...
Mülteci - 07.05.2021
Çanakkale açıklarından 53 sığınmacı kurtarıldı
Çanakkale'de, Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına itilen 53 sığınmacı kurtarıldı.
Mülteci - 07.05.2021
BM Genel Sekreterliğine yeniden aday olan Guterres'ten krizlerin çözümünde "köprü kurucu" rolü sözü
Daha önce de 10 yıl boyunca BM Mülteciler Yüksek Komiserliği görevinde bulunan eski Portekiz Başbakanı Guterres, ikinci dönem bu göreve seçilmesi durumunda krizlere çözüm bulmada "dürüst bir arabulucu" olacağı ve "köprü kurucu" rolü üstleneceği taahhüdünde bulundu.
Mülteci - 07.05.2021
DSÖ'ye göre en az 46 milyon yerinden edilmiş kişi Kovid-19 aşı programlarından yararlanamıyor
Guardian'ın haberine göre, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) mart ayında gerçekleştirdiği saha araştırmasında, aşılama programlarına dahil edilmeyen milyonlarca göçmen, mülteci, sığınmacı ve yurtlarından edilmiş insan gruplarının durumunu inceledi.
Mülteci - 07.05.2021
Son dakika haberi: BM: İsrail'in Kudüs'teki 8 Filistinli aileyi zorla tahliye etmesi savaş suçu teşkil edebilir
Colville, Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki 8 Filistinli mülteci ailenin tahliye riskiyle karşı karşıya olduğunu, bunların dördü için bu riskin çok yakın olduğuna dikkati çekerek, "İsrail'i tüm zorla tahliye (operasyonlarını) derhal durdurmaya çağırıyoruz.
Mülteci - 07.05.2021
Kudüs'te tehcir tehdidiyle karşı karşıya olan Şeyh Cerrah sakinleri 73 yıldır İsrail işgaliyle mücadele ediyor
İsrail'in Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan ettiği 1948'de evsiz kalan ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nde iskan ettirilen 28 mülteci aile, 73 yıldır İsrail işgaliyle mücadeleyi sürdürüyor.
Mülteci - 07.05.2021
Türkiye'nin kardeşlik eli ramazan yardımlarıyla dünyaya ulaşıyor
İhtiyaç sahipleri, mülteciler ile yetim ailelerinin 29 yıldır kapılarını çaldıklarını anlatan Yıldırım, "Türkiye ile 50 ülkede 2 milyondan fazla kişiye ramazan yardımını ulaştırdık.
Mülteci - 06.05.2021
Kırklareli'nde 16 göçmen yakalandı
Kırklareli'nde yurda yasa dışı yoldan girdiği belirlenen 16 yabancı uyruklu yakalandı.
Mülteci - 06.05.2021
Türk yardım kuruluşu Darul Eytam, Lübnan'da 700 Filistinli yetime nakdi destek sağlıyor
Türkiye'de faaliyet gösteren Darul Eytam Vakfı, Lübnan'daki mülteci kamplarında yaşayan yüzlerce Filistinli yetime nakdi yardımda bulundu.
Mülteci - 06.05.2021
İran'ın Erzurum Başkonsolosu Soltanzadeh'in "Dünya Kudüs Günü" mesajı Açıklaması
"2020'de rejim ordusu 70'den fazla sivili şehit etti" Başlangıçtan itibaren siyonist rejimin yaklaşık 100 bin Filistinli Müslümanı ve bölgedeki diğer Müslümanları öldürdüğüne işaret eden Soltanzadeh, şu değerlendirmelerde bulundu: "2020'de rejim ordusu 70'den fazla sivili şehit etti ve 6 bin 740 kişiyi yaraladı. İsrail güçleri ve siyonist yerleşimciler tarafından 2000'den beri 2 bin 100'den fazla Filistinli çocuk şehit edildi. Binlerce masum Filistinli hala rejimin hapishanelerinde tutuluyor ve insanlık dışı koşullarda barındırılıyor. İsrail hapishanelerinde bulunan Filistinli esir sayısı 2020'ye kadar 4 bin 400'e ulaştı. Anavatanlarına dönmelerine izin verilmeyen Filistinliler, 2020'nin sonunda yaklaşık 7,2 milyon ile dünyadaki en fazla mülteci konumunda.
Mülteci - 05.05.2021
Avrupa Konseyi, savunmasız göçmen ve sığınmacıların korunmasını artıracak
Avrupa Konseyi, üye ülkelerde göç ve sığınma şartlarındaki savunmasız kişilerin korunmasını güçlendirme kararı aldı.
Mülteci - 05.05.2021
Yardımeli Derneği Yemen mülteci kamplarındaki 10 bin aileye gıda yardımı ulaştırdı
Yardımeli Derneği, ramazan ayında partner kurum aracılığıyla Yemen mülteci kamplarında kalan 10 bin aileye gıda paketleri ve iftariyelikler gönderdi.
Mülteci - 04.05.2021
BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'dan Suriye'ye sınır ötesi yardımların kesintisiz devam etmesi çağrısı
Türkiye'ye ziyareti sırasında Hatay'a giderek mültecilerle bir ara geldiğini belirten Bozkır, Suriye'ye insani yardım talebinin 2020'de yüzde 20 arttığına ve artmaya devam edeceğine dikkati çekti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mülteci Haberleri | Mülteci Haber - Haberler - Mülteci haberleri, son dakika mülteci haber ve gelişmeleri burada. Aydın'da İsrail protestosu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 17:07:57. #1.15#

title