Moğolistan Haberleri

Moğolistan haber, Moğolistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Moğolistan - 1.12.2020
Hindistan, Çin ve Güney Kore'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Yeni vakaların 4'ü İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde görülürken, Fucien eyaleti, Şanghay ve Sıçuan'da 2'şer, Pekin ve Şaanşi'de ise 1'er vaka görüldü.
Moğolistan - 30.11.2020
Hindistan, Çin ve Güney Kore'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Yeni yurt içi kaynaklı vakaların tamamı İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde görüldü.
Moğolistan - 28.11.2020
Çin'in keşif aracı Çang'ı-5, Ay'ın yörüngesine girdi
Keşif aracı, Ay'da yüzeyin yaklaşık 2 metre altından mekanik bir kol yardımıyla 2 kilogram ağırlığında taş ve toprak örnekleri alacak. Çang'ı-5, görevini sorunsuz tamamlanması durumunda havalanma modülüyle Ay'dan ayrılarak Dünya'ya doğru yola çıkacak ve aralık ayı ortasında Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'ne iniş yapacak.
Moğolistan - 28.11.2020
Türk nükleer mühendis kızların büyük başarısı
Rusya Federasyonu'ndan Tomsk Politeknik Üniversitesi Nükleer Fizik ve Teknoloji Bölümü öğrencisi Ekaterina Shcheglova, Nijerya'dan Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi MEPhI Nükleer Fizik ve Teknoloji Bölümü öğrencisi IfeomaUvom, Kazakistan'dan Tomsk Politeknik Üniversitesi Nükleer Fizik ve Teknolojiler Bölümü öğrencisi Kamila Khuzhazhinova, Moğolistan'dan MEPhI Nükleer Fizik ve Teknoloji Bölümü öğrencisi Davaasuren Byambatsogtile, Gana'dan Tomsk Politeknik Üniversitesi Nükleer Fizik ve Teknoloji, Nükleer Tıp Bölümünde eğitim alan Easter Kouachie olmak üzere toplam 11 kişiye burs verildi.
Moğolistan - 27.11.2020
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Türkiye'nin Moğolistan ve Özbekistan ile imzaladığı anlaşmalara dair kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Moğolistan - 26.11.2020
Türkiye'nin Nur Sultan Büyükelçisi Ekici: "Nazarbayev, Türk dünyasının birleşmesine önemli katkılarda bulundu"
Konferansa Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Darhan Kıdırali, Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı Kütüphanesi Müdürü Amirhan Rahımcanov ve Türkiye'nin Nur Sultan Büyükelçisi Ufuk Ekici'nin yanı sıra Azerbaycan, Kırgızistan, Macaristan, Moğolistan ve Türkmenistan'ın Nur Sultan Büyükelçileri, Türkologlar, üye ülkelerin bilim akademi başkanları ile milletvekilleri katıldı.
Moğolistan - 26.11.2020
Hindistan, Çin ve Güney Kore'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Yurt içi kaynaklı 9 vaka İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde, diğerleri Şanghay, Guangdong, Jiangsu, Fujian ve Siçuan'da tespit edildi.
Moğolistan - 25.11.2020
TRT'den Bilge Tonyukuk Abidesi'nin 1300. yıl dönümüne özel belgesel
Coşkun Oğuz'un yönetmenliğini üstlendiği belgeselin çekimleri Moğolistan, Kazakistan ve Türkiye'de gerçekleştirildi.
Moğolistan - 22.11.2020
Hindistan, Çin ve Güney Kore'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Yurt içi kaynaklı 3 vakanın 2'sinin İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde 1'inin ise Şanghay'da görüldüğü bildirildi.
Moğolistan - 19.11.2020
Hindistan, Çin ve Güney Kore'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Ülkede yurt içi kaynaklı vaka saptanmazken, hepsi yurt dışı kaynaklı 12 vaka, Şanghay, Siçuan, Cıciang, Fujian, Guangdong, Guangksi Zhuang Özerk Bölgesi, İç Moğolistan ve Çongçing'de belirlendi.
Moğolistan - 13.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Moğolistan'da başkent Ulan Batur'da ortaya çıkan vakalar nedeniyle karantina ilan edildi.
Moğolistan - 13.11.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Moğolistan Moğolistan'da başkent Ulan Batur'da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs vakaları nedeniyle karantina ilan edildi.
Moğolistan - 12.11.2020
Hindistan, Çin ve Güney Kore'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Yurt içi kaynaklı tek vaka Tientsin kentinde saptanırken, yurt dışı kaynaklı vakalar, Şanghay, Siçuan, Şensi, Tientsin, İç Moğolistan, Fujian ve Guangdong'da belirlendi.
Moğolistan - 11.11.2020
ŞİÖ Liderleri Konseyi Toplantısı'nda Kovid-19'la mücadele ön plana çıktı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in liderliğinde düzenlenen toplantıya, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Tokayev, Pakistan Başbakan'ı İmran Han, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve örgüte gözlemci ülke olarak katılan Belarus Başbakanı Syarhey Rumas, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Moğolistan Devlet Başkanı Haltmaagiyn Battulga da yer aldı.
Moğolistan - 10.11.2020
Son dakika haberleri! Pakistan Başbakanı Han, ŞİÖ üyelerine "İslamafobi ve ırkçılığa karşı durma" çağrısı yaptı
ŞİÖ liderler zirvesine, örgütün 8 üyesi Hindistan, Kazakistan, Çin, Kırgızistan, Pakistan, Rusya, Tacikistan ve Özbekistan'ın liderleri, ŞİÖ gözlemci ülkeleri Afganistan, Belarus, İran ve Moğolistan'ın devlet başkanları ve ŞİÖ Genel Sekreteri Vladimir Norov katıldı.
Moğolistan - 9.11.2020
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde 2 bin yıllık ahıra ait kalıntılar bulundu
Çinli arkeologlar, ülkenin İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde 2 bin yıllık ahıra ait kalıntıları gün ışığına çıkardı.
Moğolistan - 9.11.2020
Hindistan ve Çin'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Vakalardan 13'ü Şanghay kentinde, 6'sı Şaanşi eyaletinde, 4'ü Guangdong'da, 4'ü Siçuan'da ve 2'si İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde görüldü.
Moğolistan - 7.11.2020
Hindistan ve Çin'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Şanghay kentinde 11, Fucien eyaletinde 9, Sıçuan ve Şaanşi eyaletlerinde 4'er, Guangdong eyaletinde ise 3 vaka görüldü. Ayrıca İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde 2 vaka saptandı.
Moğolistan - 26.10.2020
Kazakistan'a bu yıl Çin'den 6 binden fazla Kazak göç etti
Açıklamada, bu Kazakların yüzde 56,9'unun (6 bin 202 kişi) Çin'den, 27,7'sinin Özbekistan'dan, yüzde 9,1'inin Türkmenistan'dan yüzde 3,4'ünün Moğolistan'dan ve yüzde 2,9'un diğer ülkelerden göç ettiği aktarıldı.
Moğolistan - 23.10.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, "SCO+" forumuna katıldı
Foruma, SCO ve BRICS 2020 dönem başkanı Rusya ile Afganistan, Azerbaycan, Brezilya, Çin Halk Cumhuriyeti, Ermenistan, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Kamboçya, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan, Pakistan, Sırbistan, Tacikistan ve Vietnam'dan ülke liderleri ve siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum ve iş dünyası temsilcileri katıldı.
Moğolistan - 18.10.2020
DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları'ndan Ermenistan'a kınama Açıklaması
Şimdiye kadar olduğu gibi, bugün ve yarın da bölgede barış ile huzurdan uzak her türlü eylemin karşısında durmaya, tüm gücümüzle can Azerbaycan'ımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerini hedef alarak gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, tüm Azerbaycan halkına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz." DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları şu isimlerden oluşuyor: "Mithat Yenigün, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı, Selçuk Akat, Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi Başkanı, Süleyman Ciliv, Türkiye-Afganistan İş Konseyi Başkanı, Yılmaz Soycan, Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanı, Cemal Yangın, Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı, Yüksel Yıldırım, Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanı, Aydın Mıstaçoğlu, Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi Başkanı, Cengiz Gül, Türkiye-Moğolistan İş Konseyi Başkanı, Sinan Bora, Türkiye-Moldova İş Konseyi Başkanı, İzzet Ekmekçibaşı, Türkiye-Özbekistan İş Konseyi Başkanı, Cihangir Fikri Saatçioğlu, Türkiye-Tacikistan İş Konseyi Başkanı, Halil Avcı, Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı, Ruşen Çetin, Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı.
Moğolistan - 11.10.2020
Son dakika haberi: Japonya Dışişleri Bakanı Motegi'den Moğolistan ile stratejik ortaklık vurgusu
Son dakika haberi... Japonya Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu, ülkesinin Moğolistan ile sürdürdüğü ilişkilere dikkati çekerek, "İkili stratejik ortaklığı daha da ileri taşımayı istiyoruz.
Moğolistan - 7.10.2020
23. Avrasya Ekonomi Zirvesi
"Yeni küreselleşme ile dünya yeni bir şekle kavuşacak" Moğolistan Büyük Kurul (Parlamento) Başkanı Gombojavyn Zandanshatar da pandemi nedeniyle dünya ticaretinin azaldığına işaret ederek, dünya ticaretinde ciddi değişimler yaşandığını ve modern küreselleşmenin zamanını yitirdiğini söyledi.
Moğolistan - 30.9.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Japonya, Moğolistan ve Güney Kore'yi ziyaret edecek
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, 4-8 Kasım tarihlerinde Japonya, Moğolistan ve Güney Kore'yi ziyaret edeceği bildirildi.
Moğolistan - 29.9.2020
ŞİŞLİ'DE MOĞOLİSTANLI KADINA 1 AY İŞKENCE İDDİASI
ŞİŞLİ'de bir binada kalan Moğolistanlı kadının birlikte olduğu aynı ülke vatandaşının 1 aydan bu yana işkencesine maruz kaldığı iddia edildi.
Moğolistan - 25.9.2020
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Türkiye'nin, Pakistan, Özbekistan, Ekvator Ginesi, Polonya, Moğolistan, Ukrayna ve Ruanda ile ayrı ayrı imzaladığı anlaşmalara dair kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Moğolistan - 11.9.2020
TÜBA ile Moğolistan'ın Ankara Büyükelçiliği "Cengiz Han ve Mirası" çalıştayı düzenleyecek
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ile Moğolistan'ın Ankara Büyükelçiliğinin iş birliğiyle Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ev sahipliğinde "Cengiz Han ve Mirası" konulu çalıştay gerçekleştirilecek.
Moğolistan - 9.9.2020
İnsan hakları kuruluşları 2022 Kış Olimpiyatları'nın Çin'den geri alınmasını talep etti
Bir grup insan hakları kuruluşu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'a ilettikleri açık mektupta, 2008'de Pekin'de düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nın ardından Pekin yönetiminin insan hakları sicilinin düzelmediği, aksine Tibet, Uygur ve Hong Kong özerk bölgelerinde ve İç Moğolistan eyaletinde hak ihlallerinin ve azınlıklara yönelik baskıların arttığını vurguladı.
Moğolistan - 8.9.2020
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'ndeki gösterilerde 23 kişi gözaltına alındı
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde, Moğolca verilen ders sayısının azaltılmasına karşı geçen hafta düzenlenen gösterilerin ardından en az 23 kişi gözaltına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Moğolistan Haberleri | Moğolistan Haber - Haberler - Moğolistan haberleri, son dakika moğolistan haber ve gelişmeleri burada. - Çin'in Chang'e 5 uzay aracı Ay'a başarılı şekilde indi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 02:43:37. #1.15#
title