Moğolistan Haberleri

Moğolistan haber, Moğolistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Moğolistan - 26.10.2020
Kazakistan'a bu yıl Çin'den 6 binden fazla Kazak göç etti
Açıklamada, bu Kazakların yüzde 56,9'unun (6 bin 202 kişi) Çin'den, 27,7'sinin Özbekistan'dan, yüzde 9,1'inin Türkmenistan'dan yüzde 3,4'ünün Moğolistan'dan ve yüzde 2,9'un diğer ülkelerden göç ettiği aktarıldı.
Moğolistan - 23.10.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, "SCO+" forumuna katıldı
Foruma, SCO ve BRICS 2020 dönem başkanı Rusya ile Afganistan, Azerbaycan, Brezilya, Çin Halk Cumhuriyeti, Ermenistan, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Kamboçya, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan, Pakistan, Sırbistan, Tacikistan ve Vietnam'dan ülke liderleri ve siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum ve iş dünyası temsilcileri katıldı.
Moğolistan - 18.10.2020
DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları'ndan Ermenistan'a kınama Açıklaması
Şimdiye kadar olduğu gibi, bugün ve yarın da bölgede barış ile huzurdan uzak her türlü eylemin karşısında durmaya, tüm gücümüzle can Azerbaycan'ımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerini hedef alarak gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, tüm Azerbaycan halkına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz." DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları şu isimlerden oluşuyor: "Mithat Yenigün, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı, Selçuk Akat, Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi Başkanı, Süleyman Ciliv, Türkiye-Afganistan İş Konseyi Başkanı, Yılmaz Soycan, Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanı, Cemal Yangın, Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı, Yüksel Yıldırım, Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanı, Aydın Mıstaçoğlu, Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi Başkanı, Cengiz Gül, Türkiye-Moğolistan İş Konseyi Başkanı, Sinan Bora, Türkiye-Moldova İş Konseyi Başkanı, İzzet Ekmekçibaşı, Türkiye-Özbekistan İş Konseyi Başkanı, Cihangir Fikri Saatçioğlu, Türkiye-Tacikistan İş Konseyi Başkanı, Halil Avcı, Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı, Ruşen Çetin, Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı.
Moğolistan - 11.10.2020
Son dakika haberi: Japonya Dışişleri Bakanı Motegi'den Moğolistan ile stratejik ortaklık vurgusu
Son dakika haberi... Japonya Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu, ülkesinin Moğolistan ile sürdürdüğü ilişkilere dikkati çekerek, "İkili stratejik ortaklığı daha da ileri taşımayı istiyoruz.
Moğolistan - 7.10.2020
23. Avrasya Ekonomi Zirvesi
"Yeni küreselleşme ile dünya yeni bir şekle kavuşacak" Moğolistan Büyük Kurul (Parlamento) Başkanı Gombojavyn Zandanshatar da pandemi nedeniyle dünya ticaretinin azaldığına işaret ederek, dünya ticaretinde ciddi değişimler yaşandığını ve modern küreselleşmenin zamanını yitirdiğini söyledi.
Moğolistan - 30.9.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Japonya, Moğolistan ve Güney Kore'yi ziyaret edecek
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, 4-8 Kasım tarihlerinde Japonya, Moğolistan ve Güney Kore'yi ziyaret edeceği bildirildi.
Moğolistan - 29.9.2020
ŞİŞLİ'DE MOĞOLİSTANLI KADINA 1 AY İŞKENCE İDDİASI
ŞİŞLİ'de bir binada kalan Moğolistanlı kadının birlikte olduğu aynı ülke vatandaşının 1 aydan bu yana işkencesine maruz kaldığı iddia edildi.
Moğolistan - 25.9.2020
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Türkiye'nin, Pakistan, Özbekistan, Ekvator Ginesi, Polonya, Moğolistan, Ukrayna ve Ruanda ile ayrı ayrı imzaladığı anlaşmalara dair kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Moğolistan - 11.9.2020
TÜBA ile Moğolistan'ın Ankara Büyükelçiliği "Cengiz Han ve Mirası" çalıştayı düzenleyecek
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ile Moğolistan'ın Ankara Büyükelçiliğinin iş birliğiyle Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ev sahipliğinde "Cengiz Han ve Mirası" konulu çalıştay gerçekleştirilecek.
Moğolistan - 9.9.2020
İnsan hakları kuruluşları 2022 Kış Olimpiyatları'nın Çin'den geri alınmasını talep etti
Bir grup insan hakları kuruluşu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'a ilettikleri açık mektupta, 2008'de Pekin'de düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nın ardından Pekin yönetiminin insan hakları sicilinin düzelmediği, aksine Tibet, Uygur ve Hong Kong özerk bölgelerinde ve İç Moğolistan eyaletinde hak ihlallerinin ve azınlıklara yönelik baskıların arttığını vurguladı.
Moğolistan - 8.9.2020
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'ndeki gösterilerde 23 kişi gözaltına alındı
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde, Moğolca verilen ders sayısının azaltılmasına karşı geçen hafta düzenlenen gösterilerin ardından en az 23 kişi gözaltına alındı.
Moğolistan - 4.9.2020
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'ndeki gösterileri haberleştiren Los Angeles Times muhabiri...
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde Moğolca verilen ders sayısının azaltılmasına karşı düzenlenen gösterileri haberleştiren Amerikan Los Angeles Times gazetesinin muhabirinin gözaltına alındığı, daha sonra bölgeden çıkarıldığı bildirildi.
Moğolistan - 1.9.2020
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde ana dilde eğitim politikasında değişiklik protesto edildi
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde Moğolca verilen ders sayısının azaltılmasına karşı protesto gösterileri düzenlendi.
Moğolistan - 24.8.2020
TİKA'dan Moğolistan'da seracılığa destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan'da tarım sektörünü kalkındırmak, istihdamı artırmak ve gıda güvenliğini geliştirmek amacıyla yazlık sera kurdu.
Moğolistan - 16.8.2020
Son dakika haberleri: THY'nin eylül ayı uçuş planı belli oldu
THY'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri ile yaptığımız titiz çalışmaların sonucunda daha sağlıklı ve güvenli standartlara sahip uçuşlarla sevdiklerimize, keşiflerimize ve biriktirilecek anılarımıza tekrar kavuşuyoruz. Bu dönemde plan yapmanın ne kadar zor olduğunu bildiğimiz için sizlere esnek seyahat imkanları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 21 Mart 2020 - 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeleriniz için sınırsız değişiklik yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Esnek seyahat sayfamızı incelemeyi unutmayın. Uçuş takvimi Eylül ayı sonuna kadar uygulanacak uçuşlarımızı göstermektedir. Yeni seyahatleriniz için uçuş planımız güncellendikçe bu sayfadan sizlerle paylaşacağız." 11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY'nin, 1 Eylül itibarıyla İran'da Tahran, Tebriz, Şiraz ve Meşhed, Artvin Hopa, Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban, Abu Dabi'ye uçuşlarına başlamayı planladığı kaydedildi.
Moğolistan - 16.8.2020
Türk Hava Yolları Eylül ayı uçuş planlaması belli oldu
THY'nin Eylül ayı uçuş başlaracağı noktalar Geçtiğimiz 11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarınının başlamasının akabinde kademeli olarak başlatan THY, Eylül ayında dünyanın birçok noktasına yeniden uçuş başlatacak. THY, Eylül ayında salgın nedeniyle 19 Temmuz'da tekrardan askıya alınan İran uçuşlarını da 1 Eylül itibariyle başlatacak. Bu kapsamda Tahran, Şiraz, Tebriz ve Meşhed'e seferler başlatılacak. Türk Hava Yolları Eylül ayındadış hatlarda Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dabi, seferlerini planlamaya dahil etti.
Moğolistan - 16.8.2020
THY'nin "Eylül ayı uçuş planı" açıklandı
EYLÜL AYI UÇUŞ PLANI  11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY, Eylül ayında, İran'da Tahran, Tebriz, Şiraz ve Meşhed,  Artvin Hopa, Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban,  Abu Dabi, seferlerini planlamaya dahil etti.
Moğolistan - 16.8.2020
Moğolistan'da hıyarcıklı veba vakaları artıyor
Moğolistan Sağlık Bakanlığı, bir kişinin daha bubonik (hıyarcıklı) vebaya yakalandığını duyurarak, bu kişiyle temasta bulunan 22 kişinin de karantinaya alındığını açıkladı.
Moğolistan - 8.8.2020
Çin'de hıyarcıklı vebadan bir kişi daha yaşamını yitirdi
Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde kemirgen hayvanlardan geçen hıyarcıklı veba nedeniyle bir kişi daha hayatını kaybetti.
Moğolistan - 4.8.2020
ABD-Çin rekabeti uzaya yayılıyor
Batı tarafından Çin'in "uzay hırsları" olarak nitelendirilen tüm bu çalışmaların nihai hedefinin uzay alanında tek lider ülke olmak, ekonomik ve askeri güç kapasitesini dünyada lider konumu getirmek ve sürdürmek olduğu görülüyor. Barışçıl şekilde ve Birleşmiş Milletler (BM) uzay kurallarına uygun olarak hareket etmeyi prensip edinen Çin, yeni norm ve kuralların oluşturulmasında da öncü olmayı istiyor. Rusya, Ukrayna, Avrupa Birliği (AB), Pakistan, Şili ve Arjantin gibi birçok ülkeyle uzay alanında işbirliği içinde olan Çin, 2008 yılında merkezi Pekin'de bulunan Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Örgütü'nün (APSCO) kurulmasına da öncelik etti. Üyeleri arasında Bangladeş, İran, Peru, Moğolistan, Pakistan, Tayland ve Türkiye'nin de bulunduğu bu uzay işbirliği örgütü, uzayın üye devletler tarafından barışçıl amaçlarla kullanılmasına yönelik olarak, sahadaki faaliyetlerin koordinasyonunu sağlıyor.
Moğolistan - 3.8.2020
Yurt içi kurban bağışlarında büyük artış yaşandı
Türk milletinin tarih boyunca sürekli mazlumun yanında yer aldığını bildiren Açık, şunları aktardı: "Bu yıl geçen seneye nazaran yüzde 69,5 artışla 74 bin 200 hisse kurban vekaletini yurt içinde 430 il ve ilçede ihtiyaç sahipleriyle birlikte salgın nedeniyle zor durumda kalan, işini kaybeden, kepenk kapatan ülkemiz insanlarına dağıtılması için vakfımıza emanet etmiştir. Necip milletimizin bizlere emanet ettiği 483 bin 111 hisse yurt dışı kurban vekaleti ile birlikte 2020 yılında yurt içi ve yurt dışında toplam 557 bin 311 hisse kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtmış bulunuyoruz. Tarih boyunca hep mazlumun yanında yer alan vefakar milletimiz, bugün de mazlumun, mağdurun, muhtacın yanında yer almaya devam ediyor. Kurulduğu günden beri milletimizin sarsılmaz güvenine mazhar olan Türkiye Diyanet Vakfı, bu yılda vatandaşlarımızın büyük teveccühüyle dünyanın dört bir yanına milletimizin iyilik elini götürdü." Vakfa emanet edilen kurbanların Türkiye'de 430 il ve ilçede, yurt dışında 74 ülkenin 308 bölgesinde görevli ve gönüllüler nezaretinde, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle hijyenik şartlarda kesildiğini belirten Açık, "Büyük bir titizlikle paketlenerek dağıtıma hazır hale getirilen kurban etlerini, dualarında Türkiye olan, yolumuzu umutla bekleyen mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın zorluklarına ve zulümlerine gözlerini kapatmadan her canlıya el uzatmanın gayreti içerisindeyiz. İnsanlığın şefkat ve merhamete her zamankinden daha fazla muhtaç olduğu bu dönemde Kurban Bayramı sevincini sadece ülkemizde değil, mazlum ve mağdur coğrafyalara da taşıdık. Yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştıran Kurban ibadeti sayesinde Yemen'den Bangladeş'e, Moğolistan'dan Haiti'ye kadar ayrı coğrafyalarda ayrı dilleri konuşup ayrı hayatları yaşıyor olsak da hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım elini uzattık" dedi.
Moğolistan - 2.8.2020
İHH, yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine kurban yardımı yaptı
Türkiye ve 26 ülkede toplamda 184 bin 552 yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunulduğu vurgulanan açıklamada, kurban organizasyonu düzenlenen 52 ülke şu şekilde sıralandı: "Orta Asya ve Kafkasya: Moğolistan, Ukrayna (Kırım), Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan (Acara), Kırgızistan, Tacikistan ve Kazakistan.
Moğolistan - 27.7.2020
TİKA'dan Moğolistan'da acil durum ve afet yönetimine destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Moğolistan'ın Dornogobi şehrinde bulunan 23. Acil Durum ve Afet Yönetimi Birimine "Afet ve Acil Durum Eğitim Sınıfı" kuruldu.
Moğolistan - 24.7.2020
Son dakika haber | TİKA, Moğolistan'da yaşayan Hoton Türklerine kışlık sera kurdu
Son dakika haberlerine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moğolistan'da iklim koşulları nedeniyle sebze yetiştiriciliğini tek bir mevsime bağlı olarak yapan Hoton Türklerine kışlık sera oluşturuldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Moğolistan Haberleri | Moğolistan Haber - Haberler - Moğolistan haberleri, son dakika moğolistan haber ve gelişmeleri burada. Babanın ölen sevgilisinden olan oğlu için velayet mücadelesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 02:51:06. #1.15#
title