Milli Parklar Haberleri

Milli Parklar haber, Milli Parklar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Milli Parklar - 23.11.2020
Yedigöller yolu ulaşıma açıldı
Pazar günü etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapanan Yedigöller Milli Parkı yolu, kar ve buzların erimesiyle ulaşıma açıldı. Bölgede görev yapan Bolu Doğa Korume ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, güzergahta yer yer buzlanmanın oluşabileceğini ifade ederek, milli parkı ziyaret edecek olan tatilcilerin dikkatli seyretmesini istedi.
Milli Parklar - 22.11.2020
Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda sonbahar manzaraları
Türkiye'nin her mevsim çok sayıda ziyaretçi çeken ve sınırları itibariyle en büyük milli parklarından birisi olan Beyşehir'de, Kasım ayının son günlerinde ağaçlar sararıp yerlere dökülen yaprakların oluşturduğu görseller, güzelliğiyle görenleri adeta büyülüyor.
Milli Parklar - 11.11.2020
Samsun'da "Doğa polisi" yaralı karaca yavrusu buldu
Ekipler, koruma altına aldıkları karacayı Samsun Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.
Milli Parklar - 6.11.2020
Horma Kanyonu'na ziyaretçi ilgisi
Pınarbaşı'nın Türkiye'nin dünyaya armağanı denilebilecek bir güzelliğe sahip olduğunu ifade eden Yaşar, şöyle devam etti: "Pınarbaşı, mağaraları, şelalesi ve kanyonları ile kendini Batı Karadeniz'de öne çıkaran bir ilçe. Bu doğal güzelliklerin lokomotifi konumunda olan da Horma Kanyonu. Horma Kanyonu'nun 3 kilometrelik yürüyüş yolu Milli Parklar tarafından tamamlandı.
Milli Parklar - 5.11.2020
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Ülkemizde 4,7 milyar fidanı toprakla biz buluşturduk" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda en kapsamlı düzenlemeleri ve en etkili uygulamaları kendilerinin hayata geçirdiğinin bilgisini vererek, şöyle devam etti: "Hükümetlerimiz döneminde ülkemizde 4,7 milyar fidanı toprakla biz buluşturduk. Bunun için yıllık fidan üretimimizi 75 milyondan, 350 milyona çıkardık. Ülke genelinde yürüttüğümüz ağaçlandırma faaliyetleri sonunda orman varlığımızı 1,9 milyon hektar artırarak, 22,7 milyon hektara ulaştırdık." Orman yangınlarıyla mücadelede Türkiye'nin dünyanın en başarılı ülkelerinden biri durumunda olduğunu aktaran Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: "Gördüğünüz gibi teröristler boş durmuyor, baktılar ki insanları öldürmekle başarılı olamıyorlar. Bu defa işte her canlı gibi sessiz, masum ağaçlarımızı yakmaya başladılar. Çünkü bir insan gibi ağaçlar da bizim için bir canlıdır, aynı şekilde değerlidir. Onun için ecdadımız Fatih ne diyor; 'ormanlarımdan bir ağaç kesenin boynun vururum' derken, bu işe verdiği önem sebebiyledir. Bu kadar önemli ama bu teröristler benzini dökerek, İskenderun'da, Hatay'ın değişik ilçelerinde, maalesef bu ağaçlarımızı, bu ormanlarımızı yaktılar. ve buralarda ciddi mücadeleler yapıldı ve hala da devam ediyor." Cumhurbaşkanı Erdoğan, erozyonla mücadelede, çalışmalar sayesinde daha önce yılda 500 milyon tonu bulan kaybolan toprak miktarını, 154 milyon tona kadar düşürdükleri bilgisini veren Erdoğan, "Korunan alanların sayısını 175'den 610'a çıkartarak, yıllık ziyaretçi sayısının 5,5 milyondan 52 milyona ulaşmasını sağladık. Tarihimizde önemli yeri olan Sakarya, Sarıkamış, Allahuekber dağları gibi yerlerin korunmasına özel ehemmiyet verdik. Milli parkların sayısını 13 ilave ile 45'e, tabiat parklarının sayısını 233 ilave ile 249'a daha önce olmayan şehir ormanlarının sayısını 136'ya, bal ormanlarının sayısını 558'e yükselttik.
Milli Parklar - 2.11.2020
Kocaeli'de yasa dışı avlanan kuşlar doğaya bırakıldı
Kocaeli Emniyet Müdürlüğünce, "Çevre Doğa ve Hayvanlara karşı işlenen suçlar"a yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, İzmit ilçesinde bir depoda beslenmesi ve satılması yasak olan kuşların bulunduğu bilgisi üzerine Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla operasyon yapıldı.
Milli Parklar - 26.10.2020
Muğla'da denizde bulunan ölü Akdeniz foku incelemeye alındı
Doğa Koruma Milli Parklar Muğla Şube Müdürlüğündeki veteriner hekim ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri tarafından yapılan incelemede Akdeniz fokunun öldüğü belirlendi.
Milli Parklar - 23.10.2020
Beyaz aslan ile Bengal kaplanının dostluğu görenleri hayrete düşürüyor
Yeniden bir araya getirilen "Pamuk ve "Toby"nin doğada, hayvanat bahçelerinde veya milli parklarda nadiren görülen bu dostluğunu ziyaretçiler de gözlemleme imkanı buluyor.
Milli Parklar - 20.10.2020
Akseki'de yaban keçisi avlamaya çalışırken yakalanan kişiye ceza kesildi
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6.
Milli Parklar - 15.10.2020
İsrail'de Kovid-19 karantinası gevşetildi
Ayrıca, anaokulları, plajlar ve milli parkların da yeniden açılmasına izin verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Milli Parklar Haberleri | Milli Parklar Haber - Haberler - Milli Parklar haberleri, son dakika milli parklar haber ve gelişmeleri burada. Doğada hayatta kalmanın tekniklerini uygulamalı öğreniyorlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 10:15:13. #1.14#
title