Lindsey Graham Haberleri

Lindsey Graham haber, Lindsey Graham son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lindsey Graham - 27.08.2021
Cumhuriyetçiler, Biden yönetiminden Afganistan'da muhalefeti tanımasını istiyor
Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham ve Florida'dan Temsilciler Meclisi Üyesi Mike Waltz yaptıkları ortak açıklamada, "Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Amrullah Saleh ve milletvekili Ahmad Massoud ile konuştuktan sonra Biden yönetimini bu liderleri Afganistan'ın yasal hükümet temsilcileri olarak tanımaya çağıyoruz.
Lindsey Graham - 27.08.2021
ABD'li siyasetçiler Afganistan'da meydana gelen terör saldırılarına tepki gösterdi
"Bagram Hava Üssü yeniden açılmalı" Afganistan'dan çekilme konusunda ABD Başkanı Joe Biden'a ağır eleştiriler yönlendiren Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham ise "alçakça" diye nitelediği terör saldırısının ardından, ABD'nin Afganistan'daki Bagram Hava Üssü'nü yeniden açması gerektiğini bildirdi.
Lindsey Graham - 20.08.2021
ABD'de aynı gün içinde 3 senatör tam aşılanmalarına rağmen Kovid-19'a yakalandı
Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham da tüm aşılarını olmasına rağmen, bu ayın başlarında Kovid-19'a yakalandığını duyurmuştu.
Lindsey Graham - 16.08.2021
ABD kamuoyunda, Afganistan'la ilgili Biden'a yapılan eleştiriler artıyor
"Başkan Biden'ın eylemleri pervasız" ABD Başkanı Biden'a, Senatör ve Temsilciler Meclisi üyelerinden de eleştiriler gelirken, Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham da "Başkan Biden'ın eylemleri pervasız" ifadesini kullandı.
Lindsey Graham - 12.08.2021
Cumhuriyetçi Senatör Graham, Biden yönetiminin Afganistan'dan çekilme kararını eleştirdi Açıklaması
NEW ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Biden yönetiminin Afganistan'dan çekilme kararını, "Afganistan'da ABD'nin çıkarlarına saldıracak DEAŞ ve el-Kaide'nin yeniden ortaya çıkmasını sağlayacak bir vakum yaratılıyor.
Lindsey Graham - 29.07.2021
ABD'li senatör Murphy'den Tunus'taki darbe girişiminde "olası Suudi Arabistan ve BAE rolü"nü araştırma çağrısı
Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham da Washington Post'a, Biden yönetiminin hızlı harekete geçmemesinin yıkıcı bir sonucu olacağını söyleyerek "askeri müdahale" çağrısı yaptı.
Lindsey Graham - 03.06.2021
ABD'li Kongre üyelerinden "İsrail'in 1 milyar dolarlık acil yardım talebine destek" mektubu
Tel Aviv'i ziyaret eden Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, önceki günkü açıklamasında İsrail'in son krizin ardından ABD'den ilave 1 milyar dolar askeri yardım isteyeceğini açıklamıştı.
Lindsey Graham - 01.06.2021
ABD'li Senatör, İsrail'in ABD'den 1 milyar dolar askeri yardım talep edeceğini açıkladı
ABD'nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki saldırılardan sonra Demir Kubbe hava savunma sistemlerini güçlendirmek için ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) 1 milyar dolarlık acil askeri yardım isteyeceğini açıkladı.
Lindsey Graham - 14.04.2021
Son dakika haberi! Biden'ın Afganistan'dan asker çekme kararına Kongreden tepkiler yükseliyor
Benzer şekilde Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Senatör Lindsey Graham ile James Inhofe da bunun "çok talihsiz ve kötü bir karar" olduğunu savundu.
Lindsey Graham - 26.03.2021
ABD'li senatörlerden Biden'a İran konusunda "tüm diplomatik ve ekonomik araçları kullanma" çağrısı
Öncülüğünü Demokrat Bob Menendez ile Cumhuriyetçi Jim Ricsh ve Lindsey Graham'in yaptığı ve hem Demokrat hem de Cumhuriyetçilerin olduğu toplam 43 senatörün imza attığı mektup, Senato'dan Beyaz Saray'a gönderildi.
Lindsey Graham - 10.02.2021
Biden-Blinken yönetiminde ABD-Türkiye ilişkilerinin seyri değişebilir mi?
ABD Başkanı Joe Biden'ın Dışişleri Bakanlığı için seçtiği Antony Blinken kısa bir Senato onay sürecinden sonra 26 Ocak'ta yemin etti. [2] Türk basınında da geniş bir şekilde görüldüğü üzere, Blinken onay oturumlarından birinde, Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham'ın (buruşuk bir kağıt parçasından okuduğu) bir soruya cevap verirken Türkiye'den "sözde stratejik ortak" diye bahsetti.
Lindsey Graham - 20.01.2021
ABD Dışişleri Bakanı adayı Blinken, "Çin'in Uygur Türklerine soykırım uyguladığı" görüşünde
Türkiye sorusuna yanıt Blinken, Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham'in Türkiye ve S-400'lerle ilgili sorusuna ise "CAATSA yaptırımları denen maddelere baktım.
Lindsey Graham - 16.12.2020
ABD'li Senatör Graham: İran ile nükleer anlaşmaya dönmek en felaket karar olabilir
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Joe Biden yönetiminin İran ile nükleer anlaşmaya geri dönmesinin "Orta Doğu'nun istikrarı için Biden yönetiminin alacağı en felaket karar olabileceği" uyarısında bulundu.
Lindsey Graham - 09.11.2020
Cumhuriyetçi Senatör Graham, Trump'ı 2024 seçiminde yeniden aday olmaya çağırdı
ABD'nin Güney Carolina eyaleti senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kaybeden ABD Başkanı Donald Trump'ı, 2024 seçiminde yeniden aday olmaya çağırdı.
Lindsey Graham - 22.10.2020
Senato Yargı Komitesi, Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett'i onayladı
Oylama öncesinde Demokratların Barrett'e yönelik olumsuz davranışlarına ve oylamaya katılmama kararlarına tepki gösteren Komite Başkanı Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, oylamanın yapılabilmesi için en az 2 Demokrat senatörün katılması gerektiği söylemlerine karşı çıktı.
Lindsey Graham - 15.10.2020
ABD Yüksek Mahkeme yargıç adayı Barrett'in son onay oturumunda da tartışmalar sürdü
Diğer yandan kıdemli Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham başkanlığındaki Cumhuriyetçi üyelerin, Demokratlar tarafından gelecek hafta yapılması planlanan komite oylamasını erteleme girişimini engellemesi dikkati çekerken, demokratların bu girişimine tepki gösteren Graham, oylamanın en kısa sürede gerçekleştirileceğini belirtti.
Lindsey Graham - 09.10.2020
Son dakika haberi: ABD Yüksek Mahkemesi atamaları neden bu kadar önemseniyor?
Bu nedenlerden dolayı, Yargıç Barrett gibi bir ismi Yüksek Mahkeme'ye derhal atamak, Trump ve Cumhuriyetçilerin ağırlıkta olduğu Senato açısından büyük önem arz ediyor. Seçim arifesinde (daha evvel Obama tarafından aday gösterilen) Merrick Garland'ın adaylığına ilişkin onaylama süreci, Cumhuriyetçilerin hakim olduğu Senato tarafından, yeni seçilen başkanın Yüksek Mahkeme'ye üye seçebileceği gerekçesiyle reddedilmişti. Buna karşılık, Senato'nun Yargı Komitesi, Yargıç Barrett'ın atanmasına ilişkin onay sürecinin, Kovid-19 salgınına rağmen 12 Ekim 2020 tarihinde başlayacağını duyurdu. Komite Başkanı Lindsey Graham gecikme olmaksızın Yargıç Barrett'ın atanması için gerekenin yapılacağını vurguladı.
Lindsey Graham - 02.10.2020
Son dakika haberleri: ABD'li Utah Senatörü Lee'nin Kovid-19 testi pozitif çıktı
Öte yandan, Senato Çoğunluk Lideri Senatör Micth McConnell ve Senato Yargı Komitesi Başkanı Senatör Lindsey Graham ile görüştüğünü belirten Lee, görüşmede, Yüksek Mahkeme yargıçlığı için aday gösterilen Amy Coney Barrett'in 12 Ekim'de Senatoda yapılacak onaylanma oturumu için hazır olacağını vurguladığını bildirdi.
Lindsey Graham - 11.09.2020
Trump'ın, danışmanlarının uyarılarına rağmen Kasım Süleymani'yi hedef aldığı iddiası
Güney Carolina eyaleti senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham ile 30 Aralık'ta Florida'daki Trump Uluslararası Golf Klubü'nde bir araya gelen ABD Başkanının, üst düzey danışmanına operasyonla ilgili bilgi vererek, "Süleymani'yi vurmayı düşünüyorum.
Lindsey Graham - 29.07.2020
DEİK/TAİK'ten "Kovid-19 sonrası Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri" konulu çalışma
Olpak, DEİK olarak 3 ana bölgeyi öncelikli olarak aldıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "DEİK'in pandemi sonrası yol haritasında, şu anda içinde bulunduğumuz yeni süreçle birlikte, 3 stratejik bölge olan Amerika, Avrupa-AB ve Asya Pasifik coğrafyaları bulunuyor. Amacımız bu önemli bölgelerdeki ticaretimize yön vermek. ABD ile 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimiz bulunurken, ABD'li Senatör Lindsey Graham ile yaptığımız webinarımızda, Graham, 'Bir adım ötesini, Serbest Ticaret Anlaşması'ndan (STA) konuşalım' dedi.
Lindsey Graham - 27.06.2020
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısını 4 bin 500'e düşüreceği iddiası
Cumhuriyetçi Senator Lindsey Graham, CNN'in söz konusu haberini Twitter hesabından paylaşarak konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Lindsey Graham - 24.06.2020
ABD'li Senatör Lindsey Graham, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması
ABD'li Senatör Lindsey Graham, Türkiye ile serbest ticaret anlaşması yapılması için iki ülke arasında S400, F35 ve Suriye'nin durumdan kaynaklanan ihtilafların giderilmesi gerektiğini söyledi.
Lindsey Graham - 01.06.2020
ABD'li Senatör: "Gösterilere Irak ve Afganistan işgalinde görev yapan birlikler müdahale etsin"
Diğer taraftan Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham da kolluk kuvvetlerinin yetersiz kalması durumunda federal güçlerin kullanılmasını desteklediğini belirtti.
Lindsey Graham - 15.05.2020
Rusya, ABD'nin Çin'e Kovid-19 yaptırımı hazırlığına tepki gösterdi
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, senatoya, ABD Başkanı Donald Trump'a, Kovid-19 salgını konusunda iş birliği yapmaması nedeniyle Çin'e yaptırım uygulama yetkisi veren tasarı sunmuştu.
Lindsey Graham - 15.05.2020
ABD Senatosu, Trump'ın eski danışmanı Flynn'e açılan davaları inceleyecek
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Senato Adalet Komitesinin haziranda, 2016'daki başkanlık seçimlerine uzanan Rusya soruşturmasına yönelik oturum düzenleyeceğini duyurdu.
Lindsey Graham - 14.05.2020
Trump'tan "Obama, Kongrede ifade versin" çağrısı
Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham'e de çağrıda bulunan Trump, "Graham, bunu yap.
Lindsey Graham - 14.05.2020
ABD'li senatörlerden Trump'a "Çin'e yaptırım uygulama yetkisi" veren tasarı
Kıdemli Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham tarafından sunulan "Kovid-19 Sorumluluk Yasası" başlıklı tasarıya Thom Tillis, Rick Scott, Mike Braun ve Roger Wicker gibi diğer kıdemli senatörlerler de destek verdi.
Lindsey Graham - 14.05.2020
Trump'tan Kovid-19'a rağmen eyalet valilerine "okulları açın" çağrısı
ABD'de Lindsey Graham ve bir grup Cumhuriyetçi senatörün Kovid-19 salgını ile ilgili Çin'e yaptırım uygulanmasına ilişkin sunduğu yasa tasarısına ilişkin, "Graham'e saygı besliyorum.
Lindsey Graham - 04.05.2020
ABD basınından "Prens Bin Selman, ABD'nin zorlu taktikleri karşısında kırılgan" iddiası
Prens Bin Selman'ın, Yemen'deki savaş, kadın insan hakları aktivistlerinin gözaltına alınması ve gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi konularından Washington'da her yerden neredeyse sürekli saldırı altında olduğu vurgulanan makalede, Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham'ın Prens Bin Selman'ı "istikrarsız ve güvenilmez" olarak niteleyen sözleri hatırlatıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lindsey Graham Haberleri | Lindsey Graham Kimdir - Haberler - Lindsey Graham haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lindsey Graham kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'li senatörden çok konuşulacak sözler: Afganistan'a geri döneceğiz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:11:30. #1.16#

title