Lindsey Graham Haberleri

Lindsey Graham haber, Lindsey Graham son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lindsey Graham - 10.02.2021
Biden-Blinken yönetiminde ABD-Türkiye ilişkilerinin seyri değişebilir mi?
ABD Başkanı Joe Biden'ın Dışişleri Bakanlığı için seçtiği Antony Blinken kısa bir Senato onay sürecinden sonra 26 Ocak'ta yemin etti. [2] Türk basınında da geniş bir şekilde görüldüğü üzere, Blinken onay oturumlarından birinde, Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham'ın (buruşuk bir kağıt parçasından okuduğu) bir soruya cevap verirken Türkiye'den "sözde stratejik ortak" diye bahsetti.
Lindsey Graham - 20.01.2021
ABD Dışişleri Bakanı adayı Blinken, "Çin'in Uygur Türklerine soykırım uyguladığı" görüşünde
Türkiye sorusuna yanıt Blinken, Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham'in Türkiye ve S-400'lerle ilgili sorusuna ise "CAATSA yaptırımları denen maddelere baktım.
Lindsey Graham - 16.12.2020
ABD'li Senatör Graham: İran ile nükleer anlaşmaya dönmek en felaket karar olabilir
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Joe Biden yönetiminin İran ile nükleer anlaşmaya geri dönmesinin "Orta Doğu'nun istikrarı için Biden yönetiminin alacağı en felaket karar olabileceği" uyarısında bulundu.
Lindsey Graham - 09.11.2020
Cumhuriyetçi Senatör Graham, Trump'ı 2024 seçiminde yeniden aday olmaya çağırdı
ABD'nin Güney Carolina eyaleti senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kaybeden ABD Başkanı Donald Trump'ı, 2024 seçiminde yeniden aday olmaya çağırdı.
Lindsey Graham - 22.10.2020
Senato Yargı Komitesi, Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett'i onayladı
Oylama öncesinde Demokratların Barrett'e yönelik olumsuz davranışlarına ve oylamaya katılmama kararlarına tepki gösteren Komite Başkanı Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, oylamanın yapılabilmesi için en az 2 Demokrat senatörün katılması gerektiği söylemlerine karşı çıktı.
Lindsey Graham - 15.10.2020
ABD Yüksek Mahkeme yargıç adayı Barrett'in son onay oturumunda da tartışmalar sürdü
Diğer yandan kıdemli Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham başkanlığındaki Cumhuriyetçi üyelerin, Demokratlar tarafından gelecek hafta yapılması planlanan komite oylamasını erteleme girişimini engellemesi dikkati çekerken, demokratların bu girişimine tepki gösteren Graham, oylamanın en kısa sürede gerçekleştirileceğini belirtti.
Lindsey Graham - 09.10.2020
Son dakika haberi: ABD Yüksek Mahkemesi atamaları neden bu kadar önemseniyor?
Bu nedenlerden dolayı, Yargıç Barrett gibi bir ismi Yüksek Mahkeme'ye derhal atamak, Trump ve Cumhuriyetçilerin ağırlıkta olduğu Senato açısından büyük önem arz ediyor. Seçim arifesinde (daha evvel Obama tarafından aday gösterilen) Merrick Garland'ın adaylığına ilişkin onaylama süreci, Cumhuriyetçilerin hakim olduğu Senato tarafından, yeni seçilen başkanın Yüksek Mahkeme'ye üye seçebileceği gerekçesiyle reddedilmişti. Buna karşılık, Senato'nun Yargı Komitesi, Yargıç Barrett'ın atanmasına ilişkin onay sürecinin, Kovid-19 salgınına rağmen 12 Ekim 2020 tarihinde başlayacağını duyurdu. Komite Başkanı Lindsey Graham gecikme olmaksızın Yargıç Barrett'ın atanması için gerekenin yapılacağını vurguladı.
Lindsey Graham - 02.10.2020
Son dakika haberleri: ABD'li Utah Senatörü Lee'nin Kovid-19 testi pozitif çıktı
Öte yandan, Senato Çoğunluk Lideri Senatör Micth McConnell ve Senato Yargı Komitesi Başkanı Senatör Lindsey Graham ile görüştüğünü belirten Lee, görüşmede, Yüksek Mahkeme yargıçlığı için aday gösterilen Amy Coney Barrett'in 12 Ekim'de Senatoda yapılacak onaylanma oturumu için hazır olacağını vurguladığını bildirdi.
Lindsey Graham - 11.09.2020
Trump'ın, danışmanlarının uyarılarına rağmen Kasım Süleymani'yi hedef aldığı iddiası
Güney Carolina eyaleti senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham ile 30 Aralık'ta Florida'daki Trump Uluslararası Golf Klubü'nde bir araya gelen ABD Başkanının, üst düzey danışmanına operasyonla ilgili bilgi vererek, "Süleymani'yi vurmayı düşünüyorum.
Lindsey Graham - 29.07.2020
DEİK/TAİK'ten "Kovid-19 sonrası Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri" konulu çalışma
Olpak, DEİK olarak 3 ana bölgeyi öncelikli olarak aldıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "DEİK'in pandemi sonrası yol haritasında, şu anda içinde bulunduğumuz yeni süreçle birlikte, 3 stratejik bölge olan Amerika, Avrupa-AB ve Asya Pasifik coğrafyaları bulunuyor. Amacımız bu önemli bölgelerdeki ticaretimize yön vermek. ABD ile 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimiz bulunurken, ABD'li Senatör Lindsey Graham ile yaptığımız webinarımızda, Graham, 'Bir adım ötesini, Serbest Ticaret Anlaşması'ndan (STA) konuşalım' dedi.
Lindsey Graham - 27.06.2020
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısını 4 bin 500'e düşüreceği iddiası
Cumhuriyetçi Senator Lindsey Graham, CNN'in söz konusu haberini Twitter hesabından paylaşarak konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Lindsey Graham - 24.06.2020
ABD'li Senatör Lindsey Graham, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması
ABD'li Senatör Lindsey Graham, Türkiye ile serbest ticaret anlaşması yapılması için iki ülke arasında S400, F35 ve Suriye'nin durumdan kaynaklanan ihtilafların giderilmesi gerektiğini söyledi.
Lindsey Graham - 01.06.2020
ABD'li Senatör: "Gösterilere Irak ve Afganistan işgalinde görev yapan birlikler müdahale etsin"
Diğer taraftan Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham da kolluk kuvvetlerinin yetersiz kalması durumunda federal güçlerin kullanılmasını desteklediğini belirtti.
Lindsey Graham - 15.05.2020
Rusya, ABD'nin Çin'e Kovid-19 yaptırımı hazırlığına tepki gösterdi
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, senatoya, ABD Başkanı Donald Trump'a, Kovid-19 salgını konusunda iş birliği yapmaması nedeniyle Çin'e yaptırım uygulama yetkisi veren tasarı sunmuştu.
Lindsey Graham - 15.05.2020
ABD Senatosu, Trump'ın eski danışmanı Flynn'e açılan davaları inceleyecek
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Senato Adalet Komitesinin haziranda, 2016'daki başkanlık seçimlerine uzanan Rusya soruşturmasına yönelik oturum düzenleyeceğini duyurdu.
Lindsey Graham - 14.05.2020
Trump'tan "Obama, Kongrede ifade versin" çağrısı
Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham'e de çağrıda bulunan Trump, "Graham, bunu yap.
Lindsey Graham - 14.05.2020
ABD'li senatörlerden Trump'a "Çin'e yaptırım uygulama yetkisi" veren tasarı
Kıdemli Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham tarafından sunulan "Kovid-19 Sorumluluk Yasası" başlıklı tasarıya Thom Tillis, Rick Scott, Mike Braun ve Roger Wicker gibi diğer kıdemli senatörlerler de destek verdi.
Lindsey Graham - 14.05.2020
Trump'tan Kovid-19'a rağmen eyalet valilerine "okulları açın" çağrısı
ABD'de Lindsey Graham ve bir grup Cumhuriyetçi senatörün Kovid-19 salgını ile ilgili Çin'e yaptırım uygulanmasına ilişkin sunduğu yasa tasarısına ilişkin, "Graham'e saygı besliyorum.
Lindsey Graham - 04.05.2020
ABD basınından "Prens Bin Selman, ABD'nin zorlu taktikleri karşısında kırılgan" iddiası
Prens Bin Selman'ın, Yemen'deki savaş, kadın insan hakları aktivistlerinin gözaltına alınması ve gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi konularından Washington'da her yerden neredeyse sürekli saldırı altında olduğu vurgulanan makalede, Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham'ın Prens Bin Selman'ı "istikrarsız ve güvenilmez" olarak niteleyen sözleri hatırlatıldı.
Lindsey Graham - 26.04.2020
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Graham: "Kim Jong-un ölmemişse şoke olurum"
ABD'nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un öldüğüne ilişkin iddialar üzerine, ülkedeki sessizliğe işaret ederek, "Ölmemiş veya iş göremez hale gelmemişse buna şoke olurum.
Lindsey Graham - 26.04.2020
Amerikalı senatör, Vuhan'daki laboratuvarlarda inceleme başlatılmasını istedi
ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentindeki laboratuvarlarda inceleme başlatılması ve Çin'den bu konuda iş birliğine gitmesi talebinde bulundu.
Lindsey Graham - 19.03.2020
Yeni tip koronavirüs, ABD Kongresine de sıçradı
Daha önce aralarında Cumhuriyetçi senatörler Lindsey Graham ile Ted Cruz'un da aralarında bulunduğu toplam 15 Kongre üyesi, koronavirüs şüphesiyle kendilerini karantinaya almıştı.
Lindsey Graham - 16.03.2020
ABD'de koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 65'e yükseldi
Senatör Graham'in testi "negatif" çıktı Öte yandan koronavirüs ihtimaline karşı kendini karantinaya aldığını açıklayan Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, pazar akşamı Twitter hesabından yaptığı açıklamayla koronavirüs testinin "negatif" çıktığını duyurdu.
Lindsey Graham - 13.03.2020
12 Mart 2020 Haberleri
12 Mart 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lindsey Graham Haberleri | Lindsey Graham Kimdir - Haberler - Lindsey Graham haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lindsey Graham kimdir, hayatı ve biyografisi. Cemal Kaşıkçı kimdir? Cemal Kaşıkçı nasıl öldü? Cemal Kaşıkçı ne zaman ve nerede öld
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 17:17:58. #1.14#
title