KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

Kültür Ve Turizm Bakanlığı haber, Kültür Ve Turizm Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı - Dün
Vali Yardımcısı Fahrettin GÖNCÜ
A) VALİ YARDIMCISI FAHRETTİN GÖNCÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK İŞ VE İŞLEMLER: 1. CUMHURBAŞKANLIĞINA BAĞLI KURUM VE KURULUŞLAR - Müftülük- Diyanet Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - SGK İl Müdürlüğü- Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 3.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 20.09.2021
7. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali'ne başvurular devam ediyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteği Siyer Vakfı ve Fidan Sanat Vakfının ortak organizasyonuyla 22-27 Kasım'da düzenlenecek 7. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivaline başvurular devam ediyor.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 20.09.2021
Japonya'da Türk İzleri'ne Büyük İlgi
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteği ile hazırlanan, yapımcılığı ve yönetmenliği Umut Mete Soydan tarafından yapılan belgesel; İki ülke arasındaki tarihi, kültürel ve siyasi ilişkileri, ilişkilerin dönüm noktası olan Ertuğrul Fırkatyeninin serüvenini, Japonya'daki Türk Tatarlarını, Japonya'da inşa edilen camileri, Abdülreşid İbrahim, Abdülhay Kurban Ali ve Yamada Torajiro gibi iki ülke açısından tarihi öneme sahip isimleri, Japonya'da inşa edilen Türk Kültür Kasabasını ve Türk Şehitliği gibi Japonya'da Türklere ait tüm izleri bir araya getiriyor.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 20.09.2021
9. Boğaziçi Film Festivali'nde bu yıl ilk kez En İyi İlk Film Ödülü verilecek
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteği ve TRT'nin Kurumsal İş Ortaklığı ile Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23-30 Ekim'de gerçekleştirilecek 9. Boğaziçi Film Festivali'nde bu yıl ilk kez En İyi İlk Film Ödülü verilecek.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 17.09.2021
Arslantepe buluşmaları başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri, İnönü ve Turgut Özal Üniversiteleri, Tarihi Kentler Birliği ve Fırat Kalkınma Ajansı katkılarıyla Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri Arslantepe Buluşmaları İl Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen yoğun katılımla açılışı yapıldı.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 17.09.2021
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KONTROLÖR/BAŞKONTROLÖR KADROLARINA NAKLEN ATAMA BAŞVURUSUNA İLİŞKİN EK SÜRE DUYURUSU (17/09/2021)
Bakanlığımız Kontrolör/Başkontrolör kadrolarına naklen atama yoluyla atama yapılmasına yönelik olarak 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında başvuruların alınmasına ilişkin duyuru yapılmıştır.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 16.09.2021
Balkan Panorama Film Festivali 27 Eylül'de başlıyor
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 7. Balkan Panorama Film Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 27 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 16.09.2021
Bursa '2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti' ilan edildi
2022 yılının 'Süleyman Çelebi Anma Yılı' ilan edilmesi teklif edildi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türk coğrafyasında yapılan ve devam eden projeler hakkında da bilgi veren Bakan Ersoy, 2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından 'Yunus Emre ve Türkçe Yılı' olarak ilan edildiğini ve UNESCO tarafından anma programlarına dahil edildiğini belirten Bakan Ersoy, "2022 yılı Türk İslam dünyasında Vesilet-ün-Necat eserinden ötürü Mevlit şairi olarak da tanınan Süleyman Çelebi'nin vefatının 600.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri | Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haber - Haberler - Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberleri, son dakika kültür ve turizm bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM bahçesinde sergilenen Göbeklitepe dikilitaş repli
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 09:07:30. #1.15#

title