KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

Kültür Ve Turizm Bakanlığı haber, Kültür Ve Turizm Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı - Dün
Datça hükümet konağı yapımı için tahsis işlemi yapıldı
Datça Belediye Meclisi'nin mart ayı olağan toplantısında konuşan AK Parti İlçe Meclis üyesi Haluk Laçin, hükümet konağının yapılacağı alanın Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan İçişleri Bakanlığı'na tahsisinin yapıldığını söyledi.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - Dün
Setur'dan mavi yolculuk turu
Hastalık belirtileri gösteren müşteri ve personele uygulanacak işlemler Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı Kovid-19 rehberine göre yürütülüyor;Tekne girişinde veya dış cephesinde ve misafir ile personelin kolayca görebileceği genel kullanım alanlarında, uygulanan ve uyulması gereken Kovid-19 tedbirleri ve kurallarına ilişkin yazılı ve görsel bilgilendirme panoları yer alıyor; Yeme içme hizmetleri mümkünse kapalı paketli olarak hijyen koşulları çerçevesinde servis ediliyor. Bu duruma servis malzemeleri (çatal, kaşık, bıçak, tabak, bardak vs.) çevreye en az zarar verecek şekilde üretilmiş tek kullanımlık ürünler kullanılarak yapılıyor, tur sonunda bunların geri dönüşüm atık ünitelerine boşaltılıyor. Tek kullanımlık ürünlerin kullanılmaması durumunda, servis malzemeleri bulaşık makinasında yıkanıyor. Mutfak dışında başka bir bölümde mangal vb. yemek pişirme alanı oluşturulamıyor; İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilim Kurulu ve kamu kurum ve kuruluşlarının uygun göreceği diğer tüm tedbirler alınıyor.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 02.03.2021
"14. Travel Turkey İzmir Fuarı", 1 milyon 889 bin 658 etkileşim sayısına ulaştı
İZFAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 25-27 Şubat'ta gerçekleştirilen "14.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 02.03.2021
Yılın ilk iki ayında yaklaşık 923 bin kişi "Afet Bilinci Eğitimi" aldı
Bu kapsamda, İçişleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında protokoller imzalandı.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 01.03.2021
Son dakika haberleri | AK Parti'li Yayman: "Kırıkhan ve Reyhanlı'ya yapılacak kültür merkezleri yatırım programına alındı"
Kültür merkezlerinin 2021 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programına alındığını söyleyen Yayman, şunları kaydetti: "Bakanlığımız, önceki projede değişikliğe gitti.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 01.03.2021
Trabzon'da otopark kazısında her yerden tarihi yapılar çıkıyor
TRABZON'da otopark için kazı yapılan alanda farklı dönemlere ait arkeolojik kalıntılara ulaşılmaya devam ediliyor. Roma İmparatoru Hadrianus dönemine ait olduğu düşünülen şehrin ilk sur duvar, örme sütun ile Geç Bizans dönemine ait hendek duvarları kalıntılarının ardından, Roma ve Bizans dönemlerine ait 4 sikke, 1 şamdan ve çok sayıda seramik parçasının yer aldığı arkeolojik kalıntılara ulaşıldı. Alanda sürdürülen kazılarda farklı kalıntılara da ulaşılması bekleniyor.  Ortahisar ilçesi Pazarkapı Mahallesi'nde, otopark projesi için kamulaştırılan arazide kazı çalışması için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na başvuru yapıldı.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 01.03.2021
32. Ankara Film Festivali'ne başvurular 15 Eylül'e kadar yapılabilecek
Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfınca 4-12 Kasım'da düzenlenecek 32. Ankara Film Festivali için başvurular başladı.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 01.03.2021
"Bir İh(ti)mal Daha Var!" 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sergisi, 5 Mart'ta açılacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Beyoğlu Belediyesi ve Bağımsız Sanat Vakfı iş birliği ile düzenlenen sergi, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde açılacak.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 01.03.2021
Türk müziğini günümüze taşıyan en önemli model "meşk" sistemi
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim Tokaç, "meşk" sisteminin (ustadan çırağa öğretilen, tekrar ve hafıza esasına dayanan) Türk müziğinin geçmişten günümüze taşınmasında önemli rol oynadığını bildirdi.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 28.02.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 1 Mart 2021
(Ankara/12.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Emek Binası Toplantı Salonu'nda bir araya gelecek.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 28.02.2021
Patara Antik Kenti, 14. Travel Turkey İzmir Fuarı'nda ilgi odağı oldu
İZFAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde "ttidigital.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 28.02.2021
Mersin'de 8 bin yıllık kaya resmi heyecanı
Mersin'de 8 bin yıllık kaya resmi heyecanıMERSİN'de, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın izni, İstanbul Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi iş birliği ile yürütülen 'Orta Toroslar Tarih Öncesi Projesi' kapsamında sürdürülen çalışmada, bir mağarada tarih öncesine ait olduğu belirlenen 8...
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 27.02.2021
Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi'nin yeni dönemi 13 Mart'ta başlayacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün destekleriyle, her yıl eğitim faaliyetlerine farklı bir ihtisas alanını ekleyen akademide, bugüne kadar sinemaya meraklı yüzlerce genç, senaryo yazarlığı, yönetmenlik, genel sinematografi, kurgu-montaj, ışık-ses ve görüntü teknikleri alanlarında dersler aldı.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 27.02.2021
Türk edebiyatının çınarı Yaşar Kemal
Yakın dostu Zülfü Livaneli, Nobel ödülünün küçük hesaplar ve kıskançlıklar dolayısıyla Yaşar Kemal'e verilmediğini, "Sevdalım Hayat" kitabında şu sözlerle aktardı: "Bir seferinde Yaşar Kemal, Nobel Ödülü'ne çok yaklaşmıştı. En güçlü aday olarak adı geçiyordu ve sonradan öğrendiğimize göre ödülü kazanamaması için hiçbir neden yoktu. Tam o sırada bazı Türkler ve Türkiyeli Kürtler devreye girerek, Yaşar Kemal aleyhine bir dedikodu çarkı çevirdiler. İsveç akademisine, Türk edebiyatını iyi bilmediklerini, aslında Yaşar Kemal'in Türkiye'de beşinci sınıf bir yazar olduğunu, sadece o çevrilmiş olduğu için ödülü ona vermenin haksızlık olacağını söylemişler. Bu arada bazı Kürtler de Yaşar Kemal'in Kürt olduğu halde Türkçe yazmasının Kürt kimliğini inkar etme anlamına geldiğini öne süren bir kampanya başlattılar. Onlara göre Yaşar Kemal, Kürt halkının masallarını alıp Türklere mal etmekle görevli bir devlet yazarıydı. Lars Gustafson adlı İsveçli romancı Avusturya'da tanıştığı Diana Canetti adlı Türkiyeli bir yazarın Türkiye'de Yaşar Kemal'den daha ünlü olduğunu yazınca dayanamadım ve yazının yayımlandığı Expressen gazetesine bir açıklama gönderdim. Bu tartışmalar, zaten kıl payı dengeler üstünde duran İsveç akademisini ürküttü ve Yaşar Kemal'e verecekleri ödülü ertelemeyi uygun görüp Patrick White'a verdiler." Mehmet Ali Birand'ın "32. Gün" programına konuk olan usta edebiyatçı da, konuşmasında şunları anlatmıştı: "Ben ülkemin bölünmesini, nasıl zarara uğramasını isteyebilirim. Ben bu ülkede bir roman dili yaratmaya çalışan bir adamım. Ben kanımla, sözlerimle bağlıyım bu ülkeye. Paramla, pulumla, topraklarımla bağlı değilim. Korkak bir adamım ben. Cesur olsaydım, üstelik de dışarıda yaşamayı göze alsaydım, çok daha sert konuşabilirdim. Ben halkıma toz kondurmak istemiyorum. Dünyada işkenceci bir ülke olarak tanınmak istemiyorum. Mahkeme kapılarında hep onu söyledim. Bir ülkenin toprağından, bir ülkenin insanları daha kutsaldır. Ben buna inanıyorum. Ülkemin onuruna toz getirmek istemiyorum. Bütün çabam da buydu. Beni konuşmam için Birleşmiş Milletler'den, Avrupa Konseyi'nden, ABD Kongresi'nden çağırdılar gitmedim. 'Ben politikacı değilim, yazarım' dedim." -Hayatı boyunca birçok ödüle değer görüldü Adana Çukurova'da yazı hayatına başlayan Yaşar Kemal'e, 1993'de Kültür ve Turizm Bakanlığı Büyük Ödülü, 2008'de ise edebiyat dalında "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü" takdim edildi.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 27.02.2021
Şehitler Abidesi, Çanakkale'yi yeni renkleriyle selamlayacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şehitler Abidesi'nin memleketin dört bir yanından gelen Mehmetçiklerin bu topraklar ile kutsal değerler için Çanakkale'de şehit olarak göğe yükselmesini temsil ettiğini belirtti.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 26.02.2021
Son dakika haberi... Yalova'da sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalı
Yalova'da, koronavirüsle mücadele kapsamında geçen yıl 31 Aralık'ta kapatılan ve 1 Mart 2021 tarihinde açılması planlanan sinema salonlarının, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nca 1 Nisan 2021 tarihine kadar kapalı kalmaya devam etmesi kararlaştırıldı.İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 26.02.2021 günü Vali Muammer Erol başkanlığında 'Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sinema Salonları' gündemi ile toplanarak; İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca 31.12.2020 tarih ve 100 No'lu kararımızla 01.03.2021 tarihine kadar faaliyetlerine ara verilen sinema salonlarının, gelinen aşamada gerek sektörün bu yöndeki talepleri gerekse Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda; salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verilmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 26.02.2021
TÜRKSOY, Türk Cumhuriyetleri'nin bağımsızlığının 30. yıl dönümünü özel konserle kutladı
Azerbaycan Devlet Halk Çalgıları Orkestrası, Karagandı Tattimbet Kazak Akademik Halk Çalgıları Orkestrası, Nur-Sultan Devlet Akademik Filarmonisi Kazak Halk Çalgıları Orkestrası ve "Korkyt" Etno Folklor Topluluğu, Bişkek Kırgız Halk Çalgıları Orkestrası ve "Akak" Komuz Grubu, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Türkmenistan Halk Çalgıları Orkestrası, Özbekistan Devlet Filarmonisi Akademik Halk Çalgıları Orkestrası, Tataristan (Rusya) Devlet Dans ve Müzik Topluluğu, Başkurdistan (Rusya) Milli Halk Çalgıları Orkestrası ile "Düz Ava" Gagavuz Müzik ve Dans Topluluğu'nun sahne aldığı konserde sanatçılar, Türk coğrafyasının geleneksel müzik örneklerini icra etti.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 26.02.2021
Antandros Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları arkeoloji dünyasına ışık tutuyor
Ege Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2021 yılında 12 aylık kazı statüsüne alınan çalışmalar, EÜ Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 25.02.2021
AKTOB Başkanı Erkan Yağcı'dan turizmcilere "rehavete kapılmayın" uyarısı Açıklaması
Geçen yıl turizm hareketliliğindeki olumlu gelişmelerin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile kamu yönetiminin getirdiği düzenlemeler, konaklama tesislerinin aldığı önlemler ve kurallara uyumla elde edildiğini vurgulayan Yağcı, şöyle devam etti: "Güvenli Turizm Sertifikasyon Sistemi düzenlemeleri bu dönemde de çok önemli.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 25.02.2021
Karabük'te sinema salonlarının faaliyete geçmesi nisana ertelendi
Sinema salonlarının faaliyetlerinin 31 Aralık 2020'de durdurulduğu, daha sonra da bu kararın 1 Mart 2021'e kadar uzatıldığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Gelinen aşamada gerek sektörün talebi, gerekse Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler sonucunda, salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesinin amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 25.02.2021
Fethiye, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda yerini aldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde "ttidigital.izfas.com.tr" adresinden dijital platformda düzenlenen 14. Travel Turkey İzmir Fuarı'nda Fethiye de yerini aldı.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 25.02.2021
14. Travel Turkey İzmir Fuarı kapılarını çevrim içi açtı
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde "ttidigital.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 24.02.2021
Vakıflar Genel Müdürlüğü, bu yıl ihtiyaç sahiplerine 35 bin koli kuru gıda dağıtacak
Yetişmiş uzmanların eserlerin korunması noktasında hassasiyet gösterdiğine dikkati çeken Ersoy, cami, medrese, mescitlerdeki "teberrükat eşyası" diye ifade edilen şamdanlar, hat sanatının seçkin örnekleri, halı, kilim ve seccadelerin Genel Müdürlüğünün 8 müzesinde korunduğunu belirterek, şunları ifade etti: "Müzelerimizden biri Ayasofya'daydı. Orayı Rüstem Paşa Külliyesi'nin altına taşıyoruz. Ayasofya-i Kebir Külliyesi'ni bir bütün olarak değerlendireceğiz. Tarihi eserlerin korunması noktasında Vakıflar Genel Müdürlüğünün Kaçakçılık Organize Suçlar Şubesi takip yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile iş birliği de yapıyoruz.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı - 22.02.2021
Türkiye'yi ocakta 509 bin 787 yabancı ziyaret etti
Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre; 2021 yılı ocak ayında Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısı geçen yıla göre yüzde 71,48 oranında azalış gösterdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri | Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haber - Haberler - Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberleri, son dakika kültür ve turizm bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Datça hükümet konağı yapımı için tahsis işlemi yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 11:59:14. #1.14#
title