Koah Haberleri

Koah haber, Koah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Koah - 20.07.2021
Kovid-19'u atlatanların devam eden sıkıntılarına ilişkin ilk veriler ortaya çıktı
Kovid-19'un atlatılmasının ardından ilk 3 aylık periyotta en sık gördüğümüz şikayetler nefes darlığı, kas ağrıları ile unutkanlık. 6 aya kadar uzayan yorgunluk ve halsizlik şikayetlerini görüyoruz, beraberinde öksürük de olabiliyor." Kronik hastalarda şikayetler daha fazla Kronik hastalarda, Kovid-19'un atlatılmasından sonra devam eden şikayetlerle daha sık karşılaşıldığını belirten Aypak, "Özellikle bağışıklık sistemi yetmezliğine yol açan hastalıklarda, hipertansiyon, diyabet, KOAH olanlarda Kovid-19'a bağlı komplikasyonları daha sık görüyoruz.
Koah - 05.06.2021
Van'da Tandır Yanıkları Sempozyumu
Sempozyumu düzenleyenlere teşekkür eden Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise "Bölgemizdeki tandırlar ekmek pişirmede kullanılması amacıyla yerden yapılmıştır. Kadınlar bu tandırlara eğilerek ekmek pişirdikleri için trajik kazalar yaşanmaktadır. Tandıra düşmeler sonucu ciddi yaralanmalar ve hatta ölümler yaşanabilmektedir. Yerden yüksek tandırların yaygınlaştırılması lazım. Ayrıca tandır dumanına maruz kalan özellikle kadın hastalarda da yemek borusu kanseri ve KOAH gibi rahatsızlıkların yoğun olduğu bir gerçektir" şeklinde konuştu.
Koah - 31.05.2021
Sağlıklı bir nefese her zamankinden daha çok ihtiyacımız var!
4 BİNE YAKIN KİMYASAL MADDE TÜSAD Tütün Kontrolü Çalışma Grubu Üyesi Doç. Dr. H. Volkan Kara, sigara dumanında katran, siyanür, amonyak, karbon monoksit, naftalin, kadmiyum ve aseton başta olmak üzere, 4 bine yakın kimyasal madde olduğunu belirtirken, şu bilgileri verdi: "Sigara dumanındaki maddelerden 250'si zehirli ve zararlı, 50'ye yakını ise kanser yapıcıdır. Tütün vücudun savunma mekanizması ve koruyucusu olan bağışıklık sistemini baskılayarak, bakteri ve virüslere açık hale getirir ve hastalıkların ortaya çıkmasını kolaylaştırır. Ayrıca, tütün dumanının vücudun DNA'sına kalıcı hasarlara neden olduğu ve başta kanser olmak üzere pek çok hastalığın ortaya çıkma olasılığını arttırdığı da biliniyor." BEBEKLER VE YAŞLILAR ETKİLENİYOR Doç. Dr. H. Volkan Kara, tütün ve tütün ürünlerinin vücudun tüm sistemlerinde kalıcı fiziksel ve fonksiyonel sorunlara yol açtığını vurgulayarak, şunları söyledi: "Tütün dumanı direkt temas ettiği solunum yollarının ve akciğerin, fonksiyonlarını bozup amfizem, KOAH, astım gibi akciğer hastalıklarının yanında, kalp, damar ve dolaşım sistemi hastalıkları, beyin damarı hastalıkları ve felç riskini de arttırıyor.
Koah - 31.05.2021
Tütün kullanımının yol açtığı hastalıklardan her yıl 8 milyon kişi ölüyor
HER 5 KİŞİDEN 1 KOAH HASTASI Sigara ve diğer tütün ürünlerinin, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) için önemli bir risk faktörü olduğunu hatırlatan Doç.
Koah - 31.05.2021
Sigarayı bırakmak kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indiriyor
Sigaranın, akciğer, mesane, gırtlak kanseri, KOAH hastalığı, felç gibi pek çok hastalığa sebep olduğunu belirten Karalezli, bunun yanında tepeden tırnağa tüm organlara zarar verdiğini vurguladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Koah Haberleri | Koah Haber - Haberler - Koah haberleri, son dakika koah haber ve gelişmeleri burada. KOAH Tedavisi İçin Geliştirilen Yeni Yöntem Dünyada İlk Kez Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesinde Uygulandı Yeni.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 4.8.2021 04:17:05. #1.15#

title