KIRŞEHİR VALİLİĞİ HABERLERİ

Kırşehir Valiliği Haberleri

Kırşehir Valiliği haber, Kırşehir Valiliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırşehir Valiliği 1.4.2020
Kırşehir'de misafirhaneler ve öğrenci yurdu sağlık çalışanlarına tahsis edildi
Alınan bilgiye göre, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile diğer sağlık birimlerinde çalışanların ve ailelerinin koronavirüs salgınından korunması amacıyla Kırşehir Valiliği koordinasyonunda çalışma yapıldı.
Kırşehir Valiliği 25.3.2020
Kırşehir'de 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasına uyuyor
Evlerinde kalan 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçları, Kırşehir Valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri tarafından karşılanıyor.
Kırşehir Valiliği 28.2.2020
Kırşehir Valiliğinden av yasağı uyarısı
Kırşehir Valiliği, 1 Mart'ta başlayacak av yasağına uymayanlara yaptırım uygulanacağı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği 10.2.2020
112'yi gereksiz arayana idari yaptırım
Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, 112'yi gereksiz arayanlar hakkında idari yaptırım uygulanacağı bildirildi.
Kırşehir Valiliği 10.2.2020
Kırşehir Valiliğinden "gereksiz çağrı" uyarısı
Kırşehir Valiliği, 112 Acil Çağrı Merkezinin gereksiz çağrılarla meşgul edilmemesi için uyarıda bulundu.
Kırşehir Valiliği 27.1.2020
100 yıl sonra gelen "İstiklal Madalyası" mutluluğu
Yeminli tercümanlar vasıtasıyla Kırşehir Askerlik Şubesinden kayıtları alan Memiş, 2018 yılında Kırşehir Valiliği aracılığıyla Milli Savunma Bakanlığına müracaat ederek süreci başlattı.
Kırşehir Valiliği 15.1.2020
Kırşehir'de "KOP Havuz Sistemi" tanıtıldı
KOP Bölge Kalknma İdaresinden yapılan açıklamaya göre, tanıtım toplantıları Kırşehir Valiliği ve İl Özel İdaresi'nde gerçekleştirildi.
Kırşehir Valiliği: Kırşehir Belediyespor'a sponsor desteğiKırşehir Valiliği 18.12.2019
Kırşehir Valiliği 9.12.2019
Basın Kontrol Kurulu üye seçimi yapıldı
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi ilan ve reklamlar ile bunları yayınlayacak süreli yayınlar yönetmeliğinin 98. maddesi gereğince gazeteleri denetleyecek olan ve Basın Kartı sahibi gazetecilerden de temsilcinin bulunacağı kontrol kurulu seçimi, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir Başkanlığında Kırşehir Valiliği'nde gerçekleştirildi.
Kırşehir Valiliği 20.11.2019
Kıbrıs gazilerine madalya
Kırşehir Valiliği Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilere "Milli Mücadele Madalyası ve Beratı" takdim etti.
Kırşehir Valiliği 16.11.2019
Öldürülen DEAŞ lideri Bağdadi'nin yakın akrabası 4 kişi tutuklandı
Kırşehir merkezli Ordu, Şanlıurfa ve Samsun illerinde silahlı terör örgütü DEAŞ'e yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla operasyon düzenlendi. Bu kapsamda geçen günlerde öldürülen örgütün lideri Ebubekir El Bağdadi'nin yakın akrabası olduğu belirtilen 11 kişi Kırşehir'de, 5 kişi Samsun'da, 3 kişi Ordu'da ve 6 kişi de Şanlıurfa'da olmak üzere toplam 25 kişi yakalanıp, gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 4'ü 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklanırken, 19'u ise geri gönderme merkezine ulaştırılmak üzere Kırşehir Valiliği'ne teslim edildi.
Kırşehir Valiliği 9.11.2019
Neşet Ertaş'ın memleketinde UNESCO sevinci
UNESCO'nun alınan karar kapsamında 4 yılda bir denetleme yapacağını anlatan Ekicioğlu, "4 yıl içinde eksikliklerimiz varsa bize bildirilecek. Biz de belediye olarak Kırşehir Valiliği, Kent Konseyi ve Kalkınma Ajansı iş birliğinde eksikliklerimizi gidereceğiz ve bunları tamamladıktan sonra 4 yıl daha uzatma alacağız.
Kırşehir Valiliği 6.11.2019
Kırşehir'de bulunan milyon yıllık fosiller dünya literatürüne kazandırılacak
Kazıya Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği, KAEÜ ve Türk Tarih Kurumu Başkanlığının destek verdiğini belirten Erkman, yaklaşık 7 milyon yıl öncesi üst miyosen döneme ait kemiklerin dünya çapında da ilgi gördüğünü vurgulayarak, 4 yıllık sürede zaman zaman farklı ülkelerden bilim insanlarının bu fosilleri incelemeye geldiğini ifade etti.
Kırşehir Valiliği: UNESCO, Kırşehir'i müzik alanında tanıdıKırşehir Valiliği 31.10.2019
Kırşehir Valiliği 22.10.2019
Anadolu tarihini milyon yıllık fosillerle öğreniyorlar
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) ve Türk Tarih Kurumu Başkanlığının destekleriyle Kaman ilçesi Kurutlu köyünde 2014'te yüzey araştırmalarıyla başlayan, daha sonra Bakanlar Kurulu kararıyla kazıya dönüştürülen çalışmalarda elde edilen milyon yıllık hayvan fosilleri, üniversitenin antropoloji bölümüne ait 3 farklı laboratuvarda sergileniyor.
Kırşehir Valiliği 4.10.2019
Kırşehir'de sağlıklı yaşam yürüyüşü
İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kırşehir Valiliği önünden başlayarak Cacabey Meydanı'na kadar devam eden yürüyüşün ardından çeşitli etkinlikler yapıldı.
Kırşehir Valiliği 25.9.2019
Kırşehir'de 23 okula "Beslenme Dostu Okul" sertifikası
Beslenme Dostu Okul Programına tüm okulların teşvik edilmesi için Kırşehir Valiliği olarak her türlü desteğin verileceğini belirten Akın, "Program ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması hedeflenmektedir.
Kırşehir Valiliği 24.9.2019
Kırşehir'de "11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği"
Kırşehir Valiliği'nde, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen "11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği" ile ilgili hazırlık toplantısı yapıldı.
Kırşehir Valiliği: TBMM Başkanı Şentop, Kırşehir'de (2)Kırşehir Valiliği 21.9.2019
Kırşehir Valiliği 21.9.2019
Dha yurt bülteni - 19
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Yavuzköy yayla evlerinden görüntü -Sis ve tipiden görüntü -Kar altında kalan çiçeklerden ve meyvelerden görüntü -Sürücü ile röp Haber-Kamera: Deniz BAŞLI ARDAHAN ==================== TBMM Başkanı Şentop: Daha çok kazanç isterken, daha mutsuz topluluklara dönüştük (2) NEŞET ERTAŞ'IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ TBMM Başkanı Mustafa Şentop, öğle namazını Ahi Evran Külliyesi'nde kıldı. Şentop, külliye hakkında Kırşehir Valisi İbrahim Akın'dan bilgi aldı. Şentop, daha sonra halk ozanı Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş'ın, Bağbaşı Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua etti, karanfil bıraktı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, daha sonra Kırşehir Valiliği'ne geçerek, burada Valilik Özel Defteri'ni imzaladı.
Kırşehir Valiliği 21.9.2019
Tbmm başkanı şentop daha çok kazanç isterken, daha mutsuz topluluklara dönüştük (2)
NEŞET ERTAŞ'IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ TBMM Başkanı Mustafa Şentop, öğle namazını Ahi Evran Külliyesi'nde kıldı. Şentop, külliye hakkında Kırşehir Valisi İbrahim Akın'dan bilgi aldı. Şentop, daha sonra halk ozanı Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş'ın, Bağbaşı Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua etti, karanfil bıraktı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, daha sonra Kırşehir Valiliği'ne geçerek, burada Valilik Özel Defteri'ni imzaladı.
Kırşehir Valiliği: TBMM Başkanı Şentop, Kırşehir'deKırşehir Valiliği 21.9.2019
Kırşehir Valiliği 21.9.2019
TBMM Başkanı Şentop, Kırşehir'de
Daha sonra Kırşehir Valiliği'ne geçen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, basına kapalı gerçekleşen görüşmede, Vali İbrahim Akın'dan kente yapılan yatırımlara ilişkin bilgi aldı.
Kırşehir Valiliği 11.9.2019
Ahiliğin başkenti Ahilik Haftası kutlamalarına hazır
Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) iş birliğinde hazırlanan kutlamaların resmi programı, 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Şu an buradasınız: Kırşehir Valiliği Haberleri | Kırşehir Valiliği Haber - Haberler - Kırşehir Valiliği haberleri, son dakika kırşehir valiliği haber ve gelişmeleri burada. Kırşehir Valiliği: Karantinada olan yer yok.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.4.2020 09:51:52. #1.14#
title