Kazan Haberleri

Kazan haber, Kazan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kazan - 13.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 14 Ekim 2020
(Ankara/09.30) 4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Kazan yolu yapım çalışmalarını inceleyecek.
Kazan - 13.10.2020
AK Parti'li Çelik: Cumhur İttifakı açısından 'erken seçim' söz konusu değildir
'AZERBAYCAN'IN ALDIĞI HER TEDBİRİN ARKASINDAYIZ' Yapılanların, çifte standardı gözler önüne serdiğini ifade eden Çelik şunları kaydetti: "Söz konusu topraklar Azerbaycan toprağıdır, Azerbaycan Türkünün toprağıdır. Burada işgalci olan Ermenistan'dır. Karşımızda Ermenistan yönetimi, Paşinyan yönetimi haydut devlet gibi davranmaktadır. Bu haydut devlete karşı itidal çağrısı yapanlar, kendi toprakları için mücadele eden Azerbaycan birazcık mevzi kazandığı zaman hemen orada ateşkesi hatırlattılar.
Kazan - 12.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Dostluğumuz kıymetlidir.
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Dostluğumuz kıymetlidir. Müzakere masasında dostlarımızla hep "kazan-kazan" sonucu üretmekten yanayız.
Kazan - 8.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuştu: (3)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2003 yılında Afrika açılımının ilk adımlarını attıklarında içerden ve dışardan pek çok eleştiri aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: "1000 yılı aşan ortak tarihe rağmen maalesef Türkiye ile Afrika birbirine çok uzak görünüyordu. Ülkelerimiz arasına birçok suni engel örülmüş, ön yargılar hakikatlerin önüne geçmişti. İşe öncelikle bu ön yargıları yıkarak başladık. Afrika halkları ile milletimiz arasında gönül köprüleri kurduk. Afrikalı kardeşlerimizin ülkemizi daha yakından tanıması, Türkiye'nin potansiyelini keşfetmesi için çalışmalar yürüttük. Bunun yanında kıta ülkelerini Türk ürünleri için salt bir pazar olarak asla görmedik. Kazan kazan ve eşit ortaklık temelinde iş birliğimizi her alanda geliştirmenin mücadelesini verdik.
Kazan - 6.10.2020
GÜNDEM / 6 Ekim 2020
(Köln/20.30/21.00) (Fotoğraflı) 2- ULEB Avrupa Kupası'nın 2. haftasında A Grubu'nda Bahçeşehir Koleji, deplasmanda Rusya'nın UNICS Kazan takımıyla karşılaşacak.
Kazan - 5.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 6 Ekim 2020
(Köln/20.30/21.00) 2- ULEB Avrupa Kupası'nın 2. haftasında A Grubu'nda Bahçeşehir Koleji, deplasmanda Rusya'nın UNICS Kazan takımıyla karşılaşacak.
Kazan - 29.9.2020
İletişim Başkanlığından Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasına ilişkin internet paneli
Marsili, mevcut durumda Yunanistan ve GKRY'nin AB üyesi, AB'nin de belli bir tutuma sahip olması nedeniyle sorunun çözümüne yönelik girişimlerde Avrupa Birliği'ndense NATO'nun daha tarafsız bir rol oynayabileceğini ifade etti. "Sorunların temelinde Kıbrıs meselesi var" Giannotta da Doğu Akdeniz'deki sorunların temelinde Kıbrıs meselesinin olduğunu belirterek, "GKRY'nin adanın bölünmüşlüğüne çözüm bulunmadan AB'ye tam üye olmasıyla yapılan tarihi hata, Türkiye'nin AB üyelik sürecinde ve bazı üye ülkelerle ilişkilerinde bir çıkmaza yol açtı. Adanın etrafında hidrokarbon kaynaklarının keşfedilmesiyle sorun daha geniş bir alana yayıldı." dedi. Yunanistan ve GKRY'nin, İsrail, Mısır ve bazı AB ülkelerini yanlarına alarak Türkiye'yi izole etmeye yönelik politikalarına Türkiye'nin, Libya ve Doğu Akdeniz'de izlediği tutumla karşılık verdiğini ve kendisine yönelik tecrit politikasını kabul etmeyeceğini ortaya koyduğunu vurgulayan Giannotta, şöyle devam etti: "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 10 Eylül'deki Med-7 Zirvesi'nde 'Türkiye'nin artık Akdeniz'de bir ortak olmadığı' yönündeki açıklaması derin bir körlüğün ve ön yargılı bir yaklaşımın işareti. Büyük hayal kırıklığı duydum. Çünkü Türkiye, bir Akdeniz ülkesidir ve bölgede önemli bir rolü ve çıkarları vardır." Giannotta, Macron'un Med 7 Zirvesi'nde gündeme getirdiği "Akdeniz Barışı" hedefinin gerçekleşebilmesi için Türkiye ile sorunların "kazan-kazan" perspektifine dayanan müzakereler neticesinde çözülmesi yönünde çaba sarf edilmesi gerektiğini kaydetti.
Kazan - 28.9.2020
Küresel sömürü sisteminin memuru: Macron
Fransa hem Afrika'da hem Akdeniz'de sömürge güdüleriyle hareket ediyor. Bundan dolayı Türkiye ile hem bölgesel hem de küresel olarak karşı karşıya gelmekte. Türkiye bugün Afrika'da insani yardımların yanı sıra "kazan-kazan" prensibiyle hareket ettiği için Afrikalılar tarafından kabul görüyor.
Kazan - 23.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Türkiye açısından istikşafi görüşmelere başlamak açısından hiçbir sorun yoktur" "Ermenistan ateşle oynadığını bilsin" "Sağlık çalışanlarımıza gözbebeğimiz gibi davranmamız gerekirken bu barbarlıkların hiçbir şey ile...
Kazan - 22.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik:  İstikşafi görüşmeler başlayabilir
'BM YETKİLİSİ, TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ' Çelik, son derece yanlış buldukları bir temasın gerçekleştiğini belirterek, "BM Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar Özel Temsilcisi Virginia Gamba, terör örgütü PYD/PKK'nın oradaki kamuflajı olan SDG terör örgütünün yöneticileriyle videokonferans yönetimiyle orada görüştü. Bunu bir BM yetkilisi gerçekleştirmiştir. Bunu kınıyoruz. BM'nin bu konudaki temsilcisinin bunlarla videokonferans yoluyla görüşmesi bunu meşrulaştırmaktır. BM temsilcisinin bu tutumu çocukları teröre maruz bırakan bu örgüte destek vermektir. Cumhurbaşkanımız BM ile ilgili güçlü bir konuşma yaptı. BM prensiplerini bile sahiplenemeyen bir teşkilat konumuna düşüyor. BM'nin görevi kendi ilkelerine inatla sahip çıkmak ve başka ülkelerin de bunlara sahip çıkmasıdır. Ama BM yetkilisinin SDG elebaşları ile videokonferans yoluyla görüşürse BM'nin başka ülkelere bu konuda söyleyecek bir sözü olmaz." değerlendirmesinde bulundu.  'DOĞU AKDENİZ'DE DİYALOĞA YANAŞMAYAN YUNANİSTAN OLMUŞTUR' Doğu Akdeniz'deki gelişmelerin sıcaklığını koruduğunu belirten Çelik, "Cumhurbaşkanımız da bugün Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştü. Türkiye bir diplomasi devletidir. Uzun tarihimiz aynı zamanda diplomasi konusundaki deneyimimizin de göstergesidir. Kazan-kazan esasında bir sonuca varmak isteyen için Türkiye'den daha iyi bir muhatap yoktur.
Kazan - 22.9.2020
Ticaret Bakanı Pekcan: "Kore'den somut adımlar bekliyoruz"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Kore ile dış ticaret açığı sürdürülebilir değil. Her iki ülkenin ticari ilişkilerini karşılıklı olarak kazan kazan prensibiyle sürdürebilmesi için Kore'den somut adımlar bekliyoruz.
Kazan - 17.9.2020
Son dakika haber | Kahramankazan'ın meşhur 'Ova Kavunu'nda rekor üretim
Son dakika haberleri: Kahramankazan'ın meşhur 'Ova Kavunu'nda rekor üretimANKARA'nın Kahramankazan ilçesinde, belediye tarafından çiftçilere verilen tohum ve ilaç ile birlikte Ova Kavunu'nun üretimi 10 kat artıp, 500 tona ulaştı.
Kazan - 11.9.2020
"Omar ve Biz" filmi, Kazan ile Ankara'dan ödülle döndü
Yönetmenliğini Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er'in yaptığı "Omar ve Biz" filmi, ulusal ve uluslararası festivallerden ödüller almaya devam ediyor.
Kazan - 11.9.2020
Senegal Dışişleri Bakanı Ba: "Türkiye ile ticaret hacmini 400 milyon dolara çıkarmak istiyoruz"
Senegal ile Türkiye'nin görüşlerinin birçok konuda örtüştüğünü belirten Ba, iki ülke arasındaki ilişkilerin kazan-kazan temeline dayandığını kaydetti.
Kazan - 9.9.2020
Fransa ve Yunanistan: Doğu Akdeniz'deki büyük hesaplaşmanın vekil aktörleri
Bu bağlamda ABD'nin küresel hegemonya hedefinin önemli bir parçası olan Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) tarihsel kodlarına hızlı bir dönüş içerisinde bulunan Çin'in Batı'ya Doğru Politikası'nda önemli bir enstrüman olan Kuşak ve Yol Girişimi'nin, Çarlık Rusyası/SSCB özlemi içinde olan ve bunu Güney'e Doğru Politikası ile hayata geçirmeye çalışan Rusya'nın, Batı'ya ve Doğu'ya Doğru Politikaları ile "4. Reich'ın" hayalini kuran Almanya'nın Büyük Alman İmparatorluğu'nun geleceği büyük ölçüde bu krize kilitlenmiş vaziyette. Dolayısıyla Doğu Akdeniz, çok kutuplu dünya düzeninin inşa sürecinde fazlasıyla kırılgan kavşaklardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bölgeye taraflarca atfedilen bu jeopolitik-stratejik önem, bölgedeki doğalgaz rezervleri (ya da enerji güvenliği) ve su yollarının kontrolü üzerindeki mücadeleden çok daha öte bir anlam içeriyor. Dolayısıyla Akdeniz havzasına kimin sahip olacağı sorusu düne göre çok daha büyük bir önem kazanmış durumda.
Kazan - 6.9.2020
Haftanın tarihine bakış
1909- Amerikalı yönetmen Elia Kazan İstanbul'da doğdu.
Kazan - 4.9.2020
Avrupa Birliği'nin Batı Balkan politikası
Batı Balkanların önemi artıyor Almanya ve Rusya arasındaki Kuzey Akım-2 doğalgaz boru hattının ABD tarafından uygulanan kararlı yaptırımlarla işletmeye alınmasının engellenmesi, aynı şekilde alternatif olarak inşa edilen ve Bulgaristan ve Batı Balkanlar üzerinden doğal gazı Avrupa'ya taşıma planlarının da aynı Kuzey Akım-2 gibi ABD yaptırımlarına takılması, AB'ye yönelik enerji arz güvenliğini tehlikeye düşürdü. Türk Akımı üzerinde halen siyasi görüşmeler devam ediyor; Türkiye sınırlarını aşan kısmı için Bulgaristan ve Batı Balkanlar güzergahı üzerinde anlaşmaya varılmaya çalışılıyor. Aynı şekilde, Yunanistan sınırına kadar yapımı tamamlanan ve Azerbaycan gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı'nın (TANAP) devamı olan ve Yunanistan-Arnavutluk güzergahında Trans Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı'na (TAP) bağlanarak İtalya üzerinden Avrupa'ya doğal gaz taşıyacak olan alternatifler, Kuzey Akım-2'nin alternatifi olarak bir anda önem kazandı.
Kazan - 3.9.2020
Türkiye'nin Doğu Akdeniz diplomasisi
O halde diplomasi burada nerede duruyor? Bir krizi çözmenin genellikle üç yolu bulunduğu söylenir: diplomasi, kontrollü gerilim ve caydırıcılık, savaş. Diplomasi ile sorunların Kıbrıs'ta elli yıldır, Ege'de yetmiş yıldır çözülemediği göz önünde bulundurulursa, taraflar açısından diplomasi yolunun diğer iki seçeneğe göre daha az gerçekçi görüldüğü şu an yadsınamayacak bir hakikat; gelinen noktada ikinci ve üçüncü seçenek arasında bir yerlerdeyiz. Fakat bu, esasen her sıcak olayda görülen şeydir ve bu olaya has bir durum da değildir. Uzun vadedeki kazanım ve fayda-maliyet hesaplamalarında diplomasinin güç parametreleri devreye girer.
Kazan - 2.9.2020
Türkiye 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası sona erdi
Şampiyonanın ikinci gününde branşlarında ilk sırayı alan isimler şöyle: Erkekler: 200 metre: Oğuz Uyar, Çanakkale, 21.35 800 metre: Muzaffer Altındaş, Trabzon, 1.54.23 3000 metre: Devrim Kazan, İstanbul, 8.
Kazan - 2.9.2020
"Türkiye, net enerji ihracatçısı olursa, Hindistan en büyük alıcı olacak"
Olpak, lojistiğin tekrar sorgulandığını, yakınlık veya mesafe kavramlarından çok "erişilebilirlik" kavramından bahsedildiğini vurgulayarak, "Değişen bir ticaret ortamında pazar çeşitliliği ve küresel tedarik zinciri yönetiminin yeniden düşünülmesi, potansiyel yeni pazarlar tartışmasız her zamankinden daha fazla önem kazanmıştır.
Kazan - 2.9.2020
Eski AK Parti milletvekili Mücahit Pehlivan hayatını kaybetti
Kazan Devlet Hastanesinde uzman hekim olarak görev yapan Pehlivan, akademik kariyerine yeniden Budapeşte Semmelweis Üniversitesinde devam ederek öğretim üyesi oldu.
Kazan - 1.9.2020
Berke Akçam, 400 metre engellide 20 yaş altı Türkiye rekoru kırdı
İlk gün yapılan yarışmalarda birinciliği elde eden sporcular, şehirleri ve dereceleri şöyle: Erkekler: 100 metre : Umut Uysal, Sakarya, 10.57 400 metre: Kubilay Ençü, İzmir, 48.25 1500 metre: Devrim Kazan, İstanbul, 3.
Kazan - 31.8.2020
Son dakika haber! İçişleri Bakanlığı: "Yıldırım-2 Cilo Operasyonu kapsamında Hakkari Çukurca Kazan Vadisi bölgesinde...
Gelen son dakika haberlerine göre İçişleri Bakanlığı: "Yıldırım-2 Cilo Operasyonu kapsamında Hakkari Çukurca Kazan Vadisi bölgesinde İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Komando birliklerince gerçekleştirilen operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi.
Kazan - 26.8.2020
AB'nin Doğu Akdeniz politikasında Alman arabuluculuğu
Kıyıdaş ülkelere ilave olarak soruna küresel güçler de müdahil oluyor. ABD, Rusya ve Çin'in yanı sıra, AB de soruna taraf olan iki üyesi (Yunanistan ve GKRY) ve müzakereleri yürüttüğü ülke (Türkiye) üzerinden soruna müdahil oluyor. Birliğin iki motor gücü olan Almanya ve Fransa başta olmak üzere, AB ülkeleri sorunun aktörleri haline gelmekteler. Her fırsatta AB'de ortak dış politika oluşturulması çağrısı yapan ve buna bağlı olarak Avrupa ordusunun kurulmasını hararetle savunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Akdeniz'e yönelik ilgisinde, uzun zaman önce Almanya'ya kaptırdığı AB liderliğini yeniden kazanmak istemesinin etkisi büyük.
Kazan - 21.8.2020
Son dakika haberleri | Akıncı Üssü darbe girişimi davasına devam edildi
Hayvancılık belgeseli için Kahramankazan'a gittiğini savunmuştu "Sivil imam" olduğu belirtilen Nurettin Oruç, 3 Ağustos 2017'de ilk kez mahkemede savunma yapmış ve suçlamaları reddetmişti.
Kazan - 20.8.2020
Son dakika haber! Akıncı Üssü darbe girişimi davasına devam edildi
Darbe girişimini Akıncı Üssü'nde yöneten sivil sanıklardan olmakla suçlandığını hatırlatan Oruç, 15 Temmuz gecesi evinde olduğunu öne sürdü. Kahramankazan'a 16 Temmuz sabahı hayvancılık belgeseli çekmek üzere geldiğini iddia eden Oruç, burada gözaltına alınmasının ardından yargılanmaya başladığını belirtti.
İmsak05:30
Öğle12:39
İkindi15:44
Akşam18:15
Yatsı19:33
ANKARA
Yönetmen Polaroid
Tür Drama
ANKARA
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
ANKARA
Yönetmen Bir Psikopatın Günlüğü
Tür Korku
ANKARA
Yönetmen Ölü Nöbeti
Tür Korku
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kazan Haber, Kazan Son Dakika Haberleri - Haberler - Kazan haber sayfamızda Kazan haberleri okuyabilir, Kazan son dakika haberleri ve güncel Kazan gelişmelerini görebilirsiniz. YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.10.2020 18:57:07. #1.14#
title