Karabağ Haberleri

Karabağ haber, Karabağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karabağ 4.6.2020
Van'da 5 ton uyuşturucu ile 5 bin 978 tablet uyuşturucu hap fabrika kazanında imha edildi
Programa Vali Yardımcısı İbrahim Civelek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ile emniyet ve jandarma ekipleri de katıldı.
Karabağ 1.6.2020
Son Dakika: Açık semalara veda, soğuk savaşa merhaba
Ancak aynısını Rusya ve Avrupa ülkelerinin neredeyse tamamı için söylemek mümkün değil. Anlaşmanın tamamen ortadan kalkması halinde Türkiye dahil NATO üyesi ülkeler ABD'nin temin edeceği uydu istihbaratına daha bağımlı hale gelecekler. ABD dışındaki NATO ülkelerinin Rusya ile bu anlaşmayı sürdürme ihtimali var mı? Olayların gidişatına baktığımızda bunun gerçekçi bir seçenek olduğunu söylemek mümkün değil. Açık Semalar Anlaşması'nın ortadan kalkması yalnızca Rusya'ya yönelik güven kaybına yol açmakla kalmayacak. Bu güven kaybı beraberinde öngörülemeyen yan etkileri de beraberinde getirecek. Türkiye'nin Suriye'de Rusya'yla yürüttüğü işbirliği yeni komplikasyonlarla karşı karşıya kalabileceği gibi Rusya'nın Suriye'de olduğu gibi Libya'da da ülkenin ikiye bölünmesi yönünde adımlara destek vermesi olasılık dahilinde. Rusya'nın günümüzde Yukarı Karabağ ve Güney Osetya meselesi ile Kafkaslarda, Donbas ve Kırım'ı Ukrayna'dan ayırarak Karadeniz'de, Transdinyester'i Moldova'dan ayırarak Karpatlar istikametinde, Suriye'de Fırat'ın batısına hakim olarak Doğu Akdeniz ve Kıbrıs istikametinde, Libya'nın doğusunun ayrılmasına destek olacak şekilde zemin oluşturarak Orta Akdeniz ve İtalya istikametinde kendisine nüfuz alanları oluşturması, gri alanlar oluşturarak askeri varlığını inşa edecek ihtilafları beslemesi sistematik bir politika halini almış durumda.
Karabağ 30.5.2020
Hrant Dink Vakfına yönelik tehdide ilişkin soruşturma
Hrant Dink Vakfına tehdit içerikli elektronik posta gönderilmesine ilişkin Konya'da gözaltına alınan H.A'nın Emniyet Müdürlüğündeki ifadesinde, Azerbaycan uyruklu kız arkadaşının Dağlık Karabağ'da Ermenilerin yaptıklarıyla ilgili anlattıklarından etkilendiğini iddia ederek, bu nedenle vakfa tehdit içerikli mesaj attığını söylediği öğrenildi.
Karabağ 27.5.2020
Van'da cuma namazı kılınacak camilerde alınacak tedbirler değerlendirildi
Bilmez, Cuma namazı kılınmasına uygun olan camileri il ve ilçe müftülüklerinin belirleyeceğini ifade ederek şunları kaydetti: "Cuma namazı kılınacak yerlerin kapasitesi belirlenip, fazla kişi alınmayacak. Cuma kılınacak mekanlarda cuma heyeti oluşturulacak. Bu heyette müftülük, emniyet, sağlık ve zabıta personeli görev alacak. Vatandaşlar, namaza evde abdest alıp seccadeleriyle gelecek. Maske takmak zorunlu olacak. Namaz öncesi ve sonrası fiziksel temastan kaçınılacak mesafeye dikkat edilecek. Başta kronik hastalığı bulunanlar olmak üzere tüm hastalar toplu halde ibadet edilen yere gelemeyecek. Sağlık ekipleri ve kolluk kuvvetleri tarafından izole edilen, başta İstanbul olmak üzere il dışından gelen ve 14 günlük karantina sürecinde bulunan vatandaşlar toplu halde ibadet edilecek yerlere gelmeyecek. Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan (65 yaş üstü, 20 yaş altı) kişiler camiye gelemeyecek. Toplu halde ibadet edilen yerlerde ve çevresinde seyyar satıcılara ve dilencilere müsaade edilmeyecek. Toplu halde ibadet edilen yerlerde bağış yapılmayacak ve bağış toplanamayacak. Toplu ibadet yapılan yerlerde ses düzeni kurulacak. Cuma namazının sadece farzı toplu halde kılınacak. Vatandaşımız Cuma namazı öncesindeki ve sonrasındaki sünnetleri evinde kılacak." Toplantıya, Gevaş Kaymakamı Hamit Genç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Müftüsü Ömer Keskin, ilçe müftüleri ve İl Sağlık Müdürlüğü temsilcileri katıldı.
Karabağ 27.5.2020
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 102. yılı
TBMM Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, konuşmasında, Dağlık Karabağ sorununa dikkati çekerek, uluslararası kamuoyunun Azerbaycan'ın mağduriyetine kayıtsız kaldığını ve çifte standart uyguladığını belirtti.
Karabağ 27.5.2020
Doğu'da 14 yaş ve altı çocuklar güneşin tadını çıkardı
2 yaşındaki oğlu Gökdeniz Burak Karabağ'ı gezdiren baba Volkan Karabağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güzel havanın tadını çıkarttıklarını belirterek, "Bayram boyunca çocuklar evde sıkılmıştı, kısıtlamanın 4 saatlik izinle kaldırılmasını fırsat bilerek parka ailece geldik, oğlumla güzel vakit geçiriyoruz.
Karabağ 25.5.2020
BAYRAM GÜNÜ KAYBOLAN ÇOCUKLAR İÇİN MAHALLELİ SEFERBER OLDU
-Saatler sonra çocuklarına kavuşan anne ve babalar duygusal anlar yaşadı -Bayram harçlıkları ile bakkala gitmek isterken kayboldular Haber-Kamera: Taylan ERGÜN/İSTANBUL, - Ramazan Bayramının ilk gününde 5 ve 6 yaşlarında 2 çocuk kaybolunca mahalle sakinleri seferber oldu. 4 saat boyunca haber alınamayan çocukları, belediye temizlik işçileri, evlerinden 3 kilometre uzaklıkta buldu. Saatlerce çocuklarını arayan ailelerin çocuklarına kavuşma anı duygusal anlara sebep oldu.  BABALAR GÖZYAŞLARINA BOĞULDU Olay, Ramazan bayramının ilk gününde İstanbul Arnavutköy'de meydana geldi. İddiaya göre, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde yaşayan 4 yaşındaki Yusuf Karabağ ile 5 yaşındaki arkadaşı Miraç Aktaş evlerinin önündeki sokakta oynarken kayboldu.
Karabağ 24.5.2020
Van Valisi Bilmez'in bayram ziyaretleri
Bilmez'e, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ da eşlik etti.
Karabağ 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (6)
"Azerbaycan'ın derdi bizim derdimizdir" Çavuşoğlu, Ermenistan işgali altında olan Karabağ'da seçim yapılmasına ilişkin bir soru üzerine de "Azerbaycan'ın derdi bizim derdimizdir.
Karabağ 23.5.2020
Emniyet Müdürü Karabağ'dan bayram mesajı
Van Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Karabağ 23.5.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'den "Karabağ" açıklaması Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, "Uluslararası alanda tanınmayan sözde Yukarı Karabağ Cumhuriyeti'nde gerçekleşen ve yasal dayanaktan tamamen yoksun cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerini dünyanın pandemiyle uğraştığı bir zamanda kalkışılmış fırsatçı bir provokasyon...
Karabağ 21.5.2020
Azerbaycan Türkiye Kardeşlik Topluluğundan "Karabağ" açıklaması
Sakarya Üniversitesi Azerbaycan Türkiye Kardeşlik Topluluğu, dünyanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele ettiği bir dönemde Ermenistan tarafından işgal altında tutulan Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesinde düzenlenen sözde seçimlere tepki gösterdi.
Karabağ 21.5.2020
Kars'ta karantinaya alınan 12 yerleşim yerinde hayat normale döndü
Kars'ta merkeze bağlı Tekneli, Arslanizi, Selim'de Gelinalan, Aşağı Damlapınar, Büyük Oluklu, Söğütlü, Benliahmet, Kağızman'da Karabağ ve Akyayla, Susuz'a bağlı Erdağı ve Digor'da Türkmeşin köyleri ile Dağpınar beldesi Merkez Mahallesi karantinaya alınmıştı.
Karabağ 21.5.2020
AKİDER'den Yukarı Karabağ'daki sözde seçimlere tepki
Merkezi İzmir'de bulunan Azerbaycan Kardeşlik ve İşbirliği Derneği (AKİDER) Başkanı Asif Kurban, Ermenistan tarafından işgal altında tutulan Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesinde düzenlenen sözde seçimlerin uluslararası hukuk, barış ve istikrar için bir tehdit oluşturduğunu bildirdi.
Karabağ 19.5.2020
Van polisi evde kalanların bayramını kutladı
Emniyet Müdürü Ali Karabağ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Karabağ 18.5.2020
BBP Genel Başkanı Destici'den Kadir Gecesi mesajı
Destici sözlerine şöyle devam etti: "Kadir Gecesi'nde günahlarımızın affı, evlatlarımız, anne babalarımız, yakınlarımız, kahraman güvenlik güçlerimiz için dua ederken, milletimizin ve insanlığın içinde bulunduğu bu zor günleri atlatması için de ellerimizi semaya açalım. Kadir Gecesi vesilesiyle çevremizde bulunan, yaşadığımız şartlar dolayısıyla zor durumda olan kişilere ulaşmaya, onlara el uzatmaya, sıkıntılarını paylaşmaya çalışalım. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında İslam'ın sadece ibadetlerden ibaret olduğu gibi bir yanılgıya asla düşmeyelim. İbadetlerimizi infak, sadaka gibi güzel söz ve davranışlarımızla da süsleyip zenginleştirelim. Ülkemiz, milletimiz, Türk ve İslam alemi ve tüm insanlık için sağlık, huzur, barış, mutluluk, Doğu Türkistan'dan Filistin'e, Kırım'dan Tükmeneli, Karabağ'a ve Myanmar'a, Batı Trakya'dan Yemen'e kadar esaret ve zulüm altındaki kardeşlerimiz için de kurtuluş getirmesi dileklerimle tüm Müslüman kardeşlerimin mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, vatandaşlarımızı sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.
Karabağ 18.5.2020
Destici'den "ramazan ayının son cuması ve bayram namazının cemaatle kılınması" çağrısı Açıklaması
Mustafa Destici, mesajında şunları kaydetti: "Ülkemiz, milletimiz, Türk ve İslam alemi ve tüm insanlık için, sağlık, huzur, barış, mutluluk, Doğu Türkistan'dan Filistin'e, Kırım'dan Türkmeneli, Karabağ'a ve Myanmar'a, Batı Trakya'dan Yemen'e kadar esaret ve zulüm altındaki kardeşlerimiz için de kurtuluş getirmesi dileklerimle tüm Müslüman kardeşlerimin mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, vatandaşlarımızı sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.
Karabağ 17.5.2020
Bakan Selçuk, özel gereksinimli öğrencilerin aileleriyle buluştu Açıklaması
Tüm gün "okulu açacak mısınız?" sorusunu soruyor Etkinlik kapsamında baba Mehmet İlkim önerilerini anlatırken, oğlu İbrahim bir an olsun gözlerini Bakan Selçuk'tan ayırmadı. İbrahim İlkim, kendisine nasıl olduğunu soran Selçuk'a "Okulu açacak mısınız?" diye sordu. İbrahim'in tüm gün boyunca aynı soruyu sorduğunu aktaran baba İlkim, "Yatıp kalkıp okul diyor. Çok özledi." diye konuştu. Sakarya'da anne ve babasıyla bilgisayar karşısında bulunan paralimpik tekvando dünya üçüncülüğü ve Avrupa şampiyonluğu olan Fahrettin Karabağ da madalyalarını Bakan Selçuk'a gösterdi.
Karabağ 16.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alınan Özalp'in Eğribelen Mahallesi'ne Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından önceki gün yardım götürüldü. İlçeye saat 12.00 sıralarında dönüşe geçen ekibin içinde bulunduğu araca, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında PKK'lı teröristler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda Özalp Belediyesi personeli Yıldırım Demir ile yolda araca aldıkları bölge halkından Kinyaz Karlıoğlu şehit oldu. Özalp Belediyesi Kademe Bölümü'nde 5 yıldır görev yapan Taner Temizel ise yaralandı.  Belediye çalışanı, evli ve 8 çocuk babası Yıldırım Demir için cenaze töreni düzenlendi. Tören için hazırlıklara, bu sabahtan itibaren başlandı. Özalp Belediyesi'nin hizmet binasına, Demir'in fotoğrafı asıldı. Törenin düzenlendiği belediye ve Merkez Camii'nin yer aldığı cadde ise koronavirüs tedbirleri kapsamında ekipler tarafından sabunlu suyla yıkandı. Sosyal mesafenin korunması için de tören alanına zemine, 1'er metre aralıklarla uyarı çıkartmaları yapıştırıldı. Hazırlıkların ardından ikindi vakti cenaze törenine; Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, ilçe kaymakamları, Demir'in mesai arkadaşları ve ailesi katıldı.
Karabağ 15.5.2020
'Vefa' şehidine son görev
'Vefa' şehidine son görev Hain saldırıda şehit düşen belediye personeli son yolculuğun uğurlandı VAN - Van'ın Özalp ilçesinde yardım dağıttıktan sonra dönüş yolunda silahlı saldırı sonucu şehit düşen belediye personeli son yolculuğuna uğurlandı. Dün Eğribelen Mahallesi'nde yardım dağıtıp dönüşe geçen Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde görev yapan Özalp Belediyesi ekibinin bulunduğu araca Mehmetalan Mahallesi yakınlarında teröristler tarafından silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda belediye personeli Yıldırım Demir ile araçta bulunan Kinyaz Karalıoğlu şehit olmuş, belediye personeli Taner Temizel ise yaralanmıştı. Şehitlerden Kinyaz Karalıoğlu dün gece Saray ilçesi Bakışık Mahallesi'nde toprağa verilirken, belediye personeli Yıldırım Demir için de Özalp Merkez Büyük Camii'nde tören düzenlendi. Koran virüs salgını nedeniyle sosyal mesafenin korunduğu törene Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Özalp ve Saray kaymakamları ile belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Şu an buradasınız: Karabağ Haberleri | Karabağ Haber - Haberler - Karabağ haberleri, son dakika karabağ haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi... Van'da 5,5 ton uyuşturucu imha edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 21:58:53. #1.15#
title