Kahire Haberleri

Kahire haber, Kahire son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kahire - Dün
Arap Birliği, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı atılabilecek adımları ele aldı
Arap Birliği, Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlediği toplantıda, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı atılabilecek adımları değerlendirdi.
Kahire - Dün
Filistin Başbakanı Iştiyye AA'ya konuştu: "İsrail Gazze Şeridi'nde katliam yapıyor"
Iştiyye, bugün Mısır'ın başkenti Kahire'de yapılması planlanan Arap Birliği Dışişleri Bakanları olağanüstü toplantısında da Kudüs'teki Filistinlilerin mücadelesini güçlendirecek kararlar alınması ve kınama açıklamalarından vazgeçilmesi çağrısında bulundu.
Kahire - Dün
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
12.00/13.00/13.45-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB'nin düzenlediği program kapsamında Dudullu Metro Hattı Kayışdağı Durağı, Kurbağalıdere ile Hasanpaşa Gazhane Müze Binası ve Gazhane Tiyatrosu'nda incelemelerde bulunacak.
Kahire - 09.05.2021
Mısır'dan İsrail'e "Mescid-i Aksa'da ibadetlerin özgürce yapılmasına izin ver" çağrısı
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Nezih en-Neccari, İsrail'in Kahire Büyükelçisi Amira Oron ile görüştü.
Kahire - 07.05.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)
Cuma namazını kıldığı Hz. Ali Camisi'nin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kahire'de Mısır ile Dışişleri heyetlerinin istikşafi görüşmelerine ilişkin soru üzerine, Mısır halkına yönelik tavrın çok olumlu olduğunu, Mısır halkı ile Türk milletinin tarihe dayalı olan bir birlikteliği bulunduğunu söyledi.
Kahire - 07.05.2021
Son dakika haber | Katar Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye'nin Arap coğrafyasındaki olumlu hamlelerine övgü
Türkiye ve Mısır dışişleri bakanlıkları heyeti arasındaki siyasi istişareler, 5 Mayıs'ta Mısır'ın başkenti Kahire'de başlamıştı.
Kahire - 07.05.2021
Filistin'de ulusal birlik hayalleri başka bahara mı kaldı?
Filistin yönetiminin seçimleri erteleme kararı, tüm bu uygun zemini görmezden gelen bir hamle olarak değerlendirilebilir. Nitekim ortaya çıkan olumsuz havanın Hamas ve Fetih Hareketi arasında Kahire ve İstanbul diyaloglarında kaydedilen aşamaya da zarar verme ihtimali hayli yüksek.
Kahire - 06.05.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu TRT Haber canlı yayında Almanya ziyaretini ve gündemi değerlendirdi Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire'de yaptığı istikşafi nitelikli görüşmelerin olumlu havada geçtiğini ve kendisinin Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile daha önce de çeşitli vesilelerle temasta olduğunu vurgulayarak, "Önümüzdeki süreçte...
Kahire - 06.05.2021
Dışişleri Bakanlığı, Türkiye-Mısır istişarelerinin samimi ve kapsamlı içerikte gerçekleştirildiğini bildirdi
Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire'de yaptığı istikşafi nitelikli görüşmelerin samimi havada ve kapsamlı içerikte gerçekleştirildiği ve iki ülkenin, istişarelerin bu turunun sonuçlarını değerlendirip müteakip adımları kararlaştıracağı bildirildi.
Kahire - 06.05.2021
Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire'de yaptığı istikşafi nitelikli görüşmelerin samimi havada ve kapsamlı içerikte gerçekleştirildiği bildirildi
Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire'de yaptığı istikşafi nitelikli görüşmelerin samimi havada ve kapsamlı içerikte gerçekleştirildiği bildirildi.
Kahire - 06.05.2021
Son dakika haberleri | Etiyopya Cumhurbaşkanı Zewde, Nijer'de temaslarda bulundu
Addis Ababa yönetimi, Mısır ve Sudan ile bir anlaşmaya varmamasına rağmen barajın doldurulmasında ısrar ederken Kahire ve Hartum yönetimleri Nil suyunun paydaş ülke başına düşen yıllık paylarının etkilenmemesi için öncelikle üçlü anlaşmaya varılması gerektiğini vurguluyor.
Kahire - 06.05.2021
Libya Dışişleri Bakanlığı, Mısır ile ortak konsolosluk komitesinin çalışmalarına yeniden başladığını duyurdu
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Libya-Mısır ortak konsolosluk komitesinin, 13. oturumunu salı ve çarşamba günleri Kahire'de gerçekleştirdiği belirtildi.
Kahire - 05.05.2021
Türk ve Mısır dışişleri heyeti arasındaki siyasi istişareler Kahire'de başladı
Türkiye ve Mısır dışişleri bakanlıkları heyeti arasındaki siyasi istişarelerin Mısır'ın başkenti Kahire'de başladığı bildirildi.
Kahire - 05.05.2021
Mısır: Türk heyetiyle 5-6 Mayıs'ta Kahire'de siyasi istişareler yapılacak
Mısır Dışişleri Bakanlığı, 5-6 Mayıs'ta Türk heyetiyle Kahire'de siyasi istişarelerde bulunulacağını duyurdu.
Kahire - 05.05.2021
4 Mayıs 2021 Haberleri
4 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Kahire - 04.05.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 5 Mayıs 2021
(Saraybosna/Berlin) 2- Türkiye ile Mısır arasında siyasi istişareler kapsamında Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal'ın başkanlığındaki Türk heyeti, Kahire'de temaslarda bulunacak.
Kahire - 04.05.2021
Türk heyeti, Mısır'ın başkenti Kahire'de 5-6 Mayıs'ta temaslarda bulunacak
Türkiye ile Mısır arasında siyasi istişareler kapsamında Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal'ın başkanlığındaki Türk heyeti, 5-6 Mayıs'ta Kahire'de temaslarda bulunacak.
Kahire - 04.05.2021
Mısır, Fransa'dan 30 savaş uçağı almak için anlaşma imzaladı
Mısır'ın Fransa'dan 30 adet savaş uçağı almasına ilişkin anlaşma imzalandı.
Kahire - 04.05.2021
Fransa Mısır'a 30 Rafale savaş uçağı satıyor
Fransız haber sitesi Disclose'da yer alan bilgilere göre, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin talebi üzerine Paris yönetimi ile Kahire, 26 Nisan'da 3,95 milyar avro değerinde silah anlaşması imzaladı.
Kahire - 03.05.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
Filistin'de, 2006'dan beri başkanlık ve parlamento seçimlerinin yapılamadığını hatırlatan Çelik, 22 Mayıs'ta parlamento, 31 Temmuz'da başkanlık seçimlerinin yapılacağını, maalesef bunun mümkün olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Doğu Kudüs'te Filistinli grupların seçim yapmasına İsrail müsaade etmiyor, bununla ilgili seçim yapma taleplerini cevapsız bıraktı. Dolayısıyla İsrail hükümetinin bu seçimlere izin vermesi gerekiyor, yeni bir tarih belirlemesi gerekiyor. İsrail'i 1995 Oslo Geçici Anlaşması'ndaki hükümlere uymaya davet ediyoruz. İsrail bu anlaşmanın hükümlerini ihlal etmektedir. Filistinli grupların seçimlerini bu şekilde engellemesi, 1995 Oslo Geçici Anlaşması hükümlerinin ihlalidir. Filistinli gruplar umarız bu seçimlerde büyük bir uzlaşıyla gelecek döneme birlik-beraber içerisinde yürürler. Doğu Kudüs'te seçimlere izin verilmesi, yeni bir seçim tarihi belirlenmesi konusunu yakın bir şekilde takip edeceğiz." "Libya ve Mısır ziyaretini, iki ayrı konu olarak düşünmek lazım" Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kahire ve Trablus'a eş zamanlı ziyaret gerçekleştirilmesiyle ilgili yorumlarınızı alabilir miyiz?" sorusu üzerine şunları söyledi: "Senkronize olarak düşünmemek lazım, iki ayrı konu.
Kahire - 03.05.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Anastasiadis'e tepki: Aynen iade ediyoruz
'DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCIMIZ HEYETLE MISIR'A GİDECEK' Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Çelik, Türkiye'nin Libya ve Kahire ziyaretlerinin senkronize bir ziyaret olmadığını kaydetti.
Kahire - 02.05.2021
Mısır Kıptı Kilisesi lideri, Etiyopya'yı Hedasi Barajı konusunda "çatışmadan" kaçınmaya çağırdı
Addis Ababa yönetimi, Mısır ve Sudan ile bir anlaşmaya varmamasına rağmen barajın doldurulmasında ısrar ederken, Kahire ve Hartum yönetimleri Nil suyunun paydaş ülke başına düşen yıllık paylarının etkilenmemesi için öncelikle üçlü anlaşmaya varılması gerektiğini vurguluyor.
Kahire - 02.05.2021
Mısır'da yolcu treni raydan çıktı
Mısır'ın Kafr Saad kentinde seyir halindeki bir yolcu treni raydan çıktı.
Kahire - 01.05.2021
Brett McGurk'ün de yer aldığı ABD delegasyonu Orta Doğu turuna çıkıyor
1-7 Mayıs'ta Abu Dabi, Amman, Kahire ve Riyad'ı ziyaret edecek delegasyonun ajandasında ikili ve bölgesel ilişkilerin yanı sıra ABD'nin bu ülkelerle olan güvenlik iş birliği konularının ve Yemen'deki son durumun ele alınacağı bildirildi.
Kahire - 29.04.2021
YEE'nin 18 ülkeden öğrencileri kendi ülkelerindeki ramazan geleneklerini anlattı
Kahire ve Rabat YEE tarafından düzenlenen çevrim içi etkinliğe Mısır, Fas, Afganistan, Pakistan, İran, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Katar, Filistin, Kosova, Bosna Hersek, Fransa, Tunus, Cezayir, Malezya ve Lübnan'dan öğrenciler katıldı.
Kahire - 28.04.2021
Mısır Dışişleri Bakanı: "Hedasi krizi Etiyopya'nın uzlaşmazlığıyla karşı karşıyadır"
Addis Ababa yönetimi, Mısır ve Sudan ile bir anlaşmaya varmamasına rağmen barajın doldurulmasında ısrar ederken, Kahire ve Hartum yönetimleri Nil suyunun paydaş ülke başına düşen yıllık paylarının etkilenmemesi için öncelikle üçlü anlaşmaya varılması gerektiğini vurguluyor.
Kahire - 27.04.2021
Mısır'ın Dekhaliye kentinde milattan öncesine ait 110 mezar bulundu
Mısır'da başkent Kahire'nin kuzey doğusundaki Dekhaliye kentinde milattan öncesine ait 110 mezar bulunduğu bildirildi.
Kahire - 27.04.2021
Mısır'da, İsrail'e karşı direniş liderlerinden Hafız Selame vefat etti
Yarı resmi el-Ahram gazetesinin haberine göre, Şeyh Selame, sağlığının bozulması üzerine Kahire'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Kahire - 26.04.2021
Mısır'da "Kirdase olayları" davasında yargılanan 17 kişi idam edildi
Mısır devlet gazetelerinden Ahbar el-Yevm'de yer alan habere göre Yeni Kahire Mahkemesi, Mahmud İzzet, Muhammed Abdulazim el-Beşlavi, Atıf Ali es-Semeri, Ahmed Şuşa ve Rıda Fehmi'nin 5 yıl süreyle terör listesine eklenmesi yönünde karar aldı.
Kahire - 25.04.2021
Eritre'de alıkonulan Mısırlı 95 balıkçı yaklaşık 4 ay sonra ülkelerine döndü
Mısır'ın El-Yevm es-Sabi gazetesinin Uluslararası Kahire Havalimanı'ndaki kaynaklarına dayandırdığı habere göre, yaklaşık 4 ay önce Eritre kara sularına girdikleri gerekçesiyle alıkonulan 95 balıkçı, Mısır Hava Yolları ile ülkeye döndü.
Kahire - 25.04.2021
Sisi ve Bin Zayid, bölgeye ilişkin konularda iş birliği içinde olmayı sürdürüyor
Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Sisi, Veliaht Prens Al Nahyan'ı Kahire'de kabul etti.
Kahire - 23.04.2021
Sisi ve Putin iki ülke arasındaki hava trafiğini 5,5 yıl sonra yeniden başlatma konusunda anlaştı
Rusya Devlet Bakanı Putin de Mısır ile ikili ilişkileri çeşitli yönlerde geliştirme konusunda kararlı olduklarını belirtti. Putin, Moskova'nın bölgesel çevresinin istikrarı konusunda Kahire'nin önemli rolüne güvendiğini vurguladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kahire Haberleri | Kahire Haber - Haberler - Kahire haberleri, son dakika kahire haber ve gelişmeleri burada. Arap Birliği, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı atılabilecek adımları ele aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 19:33:43. #1.16#

title