Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - Bugün
Son dakika haberleri: Lübnan Cumhurbaşkanı Avn, ancak Parlamento kararıyla görevde kalacağını söyledi
Avn, görev süresi sonrasında cumhurbaşkanlığında bir boşluğun olmasının mümkün olmadığını, geçici süreçte dahi olsa, hükümetin bu sorumluluğu alabilecek güçte olduğunu kaydetti.
Hükümet - Bugün
Son dakika: Suudi Arabistan, İsrail Cumhurbaşkanı'nın El Halil'deki İbrahim Camisi'ne girmesini kınadı
Bu türden uygulamaların yansımaları konusunda uyarıda bulunan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, işgal güçleri hükümeti ve yetkililerinin İslami mukaddesata yönelik ihlallerinin durdurulması konusunda, uluslararası topluma sorumluluk çağrısında bulundu.
Hükümet - Bugün
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan "borç limiti" uyarısı Açıklaması
ABD'de federal hükümet, tarihi bir temerrüde yol açabilecek 28,4 trilyon dolarlık borç limitine ulaşma tehdidiyle karşı karşıya bulunuyor.
Hükümet - Bugün
Yemen Cumhurbaşkanı Hadi: Uluslararası toplum Husilerin karşısında çaresiz
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen, yaklaşık 7 yıldır İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasındaki çatışmalara sahne oluyor.
Hükümet - Bugün
Nijerya'daki hapishaneye düzenlenen saldırıda 252 mahkum firar etti
Nijerya hükümeti, 28 Kasım'da Plateau eyaletinde bir hapishaneye düzenlenen silahlı saldırıda 252 mahkumun firar ettiğini bildirdi.
Hükümet - Bugün
Küba'dan ekonomik dönüşüm hedefi
ABD hükümetinin Küba'ya uyguladığı ablukanın sıkılaştığına dikkati çeken Gil, "Nisan 2019 ile Mart 2020 arasında, bu ablukanın sonucu olarak ekonomik kayıplar 9 milyar doları aştı.
Hükümet - Dün
Son dakika haberi: Almanya'daki eyaletlerin sağlık bakanları eczanelerde de aşı yapılmasını istedi
Bavyera Eyaleti Sağlık Bakanı Klaus Holetscheck, eyalet sağlık bakanları toplantısının ardından yaptığı açıklamada, bakanların eczanelerde ve diş kliniklerinde de aşı yapılabilmesi için federal hükümetten yasal düzenleme hazırlamasını talep ettiğini söyledi.
Hükümet - Dün
İngiltere'de tüm yetişkinlere güçlendirici Kovid-19 aşısı sunulacak
İngiliz hükümeti de Komitenin tavsiye kararını destekliyor.
Hükümet - Dün
Son dakika haberi | İran Dışişleri Bakanı ile BAE'li mevkidaşı telefonda ikili ilişkileri görüştü
İran ile BAE ilişkilerinin geliştiğine dikkati çeken Abdullahiyan, Tahran'daki yeni hükümetin komşular ve dostlar ile etkili iş birliğini ve istişareyi devam ettirme noktasında kararlı olduğunu ifade ederek, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bakıri'nin geçen haftaki BAE ziyaretine değindi ve Al Nahyan'ı Tahran'a davet etti.
Hükümet - Dün
Somali'de kuraklık nedeniyle son bir haftada 7 kişi öldü
Hükümet "acil durum" ilan etti Somali hükümeti, 23 Kasım'da etkisini artıran kuraklık nedeniyle ülke genelinde "acil durum" ilan etmişti.
Hükümet - Dün
Twitter'ın, Nijerya'nın uyguladığı tüm koşulları kabul ettiği bildirildi
Nijerya hükümeti, ülkede 4 Haziran'da uygulanmaya başlanan erişim yasağının ardından Twitter'ın istenen tüm koşulları kabul ettiğini bildirdi.
Hükümet - Dün
İçişleri Bakanı Soylu, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Eğitim Semineri'nde konuştu Açıklaması
Soylu, Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yakaladığı hızlı değişime, köklü devlet ve yönetim geleneğini dahil ettiğini belirterek, "Yüzyılın bu yeni taleplerine doğru cevaplar üretebilmiştir. Giderek rijitleşen, kademeler arası mesafeyi büyüten, hareket ve karar üretme kabiliyeti azalan parlamenter sistemden özellikle küresel ve yerel problemler karşısında daha esnek, daha üretken, yukarıdan aşağı iletişimi güçlü bir sistem olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli'ne geçmiştir.
Hükümet - Dün
IKBY'li yetkili Zebari, PKK'nın bölge istikrarına zarar verdiğini söyledi
IKBY'de üniversite öğrencileri, geçen hafta, hükümetin daha önce tahsis ettiği eğitim ödeneklerinin yeniden başlatılmasını talep ederek gösteriler düzenlemişti.
Hükümet - Dün
Polonya'dan Omicron varyantı sonrası yeni kısıtlamalar
Polonya'da hükümet, Omicron varyantı nedeniyle yeni kısıtlamalar getirdi.
Hükümet - Dün
Eski Sudan Egemenlik Konseyi üyesi Muhammed el-Feki Süleyman serbest bırakıldı
Sudan Ordusu Komutanı Burhan, olağanüstü hal (OHAL) ilan ettiklerini, Egemenlik Konseyi ve kabinenin feshedildiğini, ülkedeki tüm kesimleri temsil edecek teknokrat bir hükümet kurulacağını duyurmuştu.
Hükümet - Dün
BM Temsilcisi'nden Yemen'de kadınlara yönelik şiddetin sona erdirilmesi çağrısı
Yemen hükümetinde insan hakları ihlalleri iddialarını araştıran ulusal komite, iç savaşın başından bu yana ülkede 1620 kadının öldürüldüğünü veya yaralandığını açıklamıştı.
Hükümet - Dün
Almanya'da enflasyon kasımda yüzde 5,2 ile son 29 yılın zirvesinde
Bunun yanında, Alman hükümetine ekonomik danışmanlık yapan Ekonomi Bilirkişi Kurulu (SVR), ortalama enflasyonun bu yıl yüzde 3,1, gelecek yıl yüzde 2,6 olarak gerçekleşmesini bekliyor.
Hükümet - Dün
Güney Afrika güzeli, protestolara rağmen İsrail'deki güzellik yarışmasına katılacak
Tepkiler üzerine Güney Afrika hükümeti 14 Kasım'da güzellik yarışması organizasyonundan desteğini çektiğini açıklamıştı.
Hükümet - Dün
Son dakika haberleri: İsrail'de Kovid-19'un Omicron varyantı görülen kişi sayısı 2'ye yükseldi
Öte yandan İsrail hükümetinden yapılan açıklamaya göre, kabine, İsrail Güvenlik Ajansı'na teyitli Omicron varyantı vakalarının izlenmesi ve bulaşma zincirinin kesilmesi için cep telefonu izleme yetkisi tanımladı.
Hükümet - Dün
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri: Lübnan Cumhurbaşkanı Avn, ancak Parlamento kararıyla görevde kalacağını söyledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 05:32:26. #1.15#

title