Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - 29.10.2020
Almanya'da 16 bin 774 kişiyle en yüksek günlük vaka kaydedildi
Almanya'da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten ve hükümeti bilgilendiren Robert Koch Enstitüsünce (RKI) yapılan açıklamada, ülkede Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı son 24 saatte 16 bin 774 artarak toplam 481 bin 13'e yükseldi.
Hükümet - 29.10.2020
Cumhuriyet 97 yaşında
İkinci dönem Türkiye Büyük Millet Meclisinin toplanmasından 2 ay sonra 13 Ekim 1923'te Ankara, Türkiye devletinin hükümet merkezi oldu.
Hükümet - 29.10.2020
Son dakika haber... Japonya Başbakanı Suga: "Çin ile ilişkilerde kararlılık oldukça önemli"
Suga, sera gazı salınımının yüzde 80'inin kaynağının enerji sektörü olduğunu belirterek "2050'ye dek 'Net 0 Karbon Salınım' hedefi kolay değil. Hükümet tüm seçenekleri kovalayacak.
Hükümet - 29.10.2020
Son dakika haberi: İNÜAFAM'dan "Nijerya'da SARS Protestosu" paneli
Yesufu, kurbanları polise şikayet etmesine rağmen bununla ilgili hiçbir şey yapılmadığını, bu nedenle hükümetin halkın taleplerini yerine getirene kadar protesto gösterilerinin devam edeceğini belirtti.
Hükümet - 29.10.2020
Son dakika haber | AP'nin Fransız milletvekili Aubry: "Laiklik, Müslümanlara nefretini kusmak için bir bahane değil"
Helal ürünlerin satışının aşırıcılığa neden olduğunu ima eden Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ve üniversitelerin "İslamcı" profesörlerin bulunduğu yer olduğunu düşünen Fransa Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer'e cevap vermek zorunda kaldıklarını ifade eden Aubry, ülkede hükümete eleştirilerin engellenmesi için ilgili kişilere suçlamalarda bulunulduğuna dikkati çekti.
Hükümet - 29.10.2020
Son dakika haber! Senegal'de 2 devlet bakanı görevden alındı
Buna göre, devlet bakanlığı görevlerinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mahammad Boun Abdallah Dionne ve Hükümet Genel Sekreteri Maxime Jean Simon Ndiaye, kabine dışında kaldı.
Hükümet - 28.10.2020
AB, Ege'deki geri itmelerle ilgili Frontex'i "acil" toplantıya çağırdı
Spiegel'in ve başka medya kuruluşlarının zorla geri göndermelerin birçoğunu tam olarak belgelemiş olmasına rağmen Yunan hükümeti, mültecilerin Türkiye'ye zorla geri gönderildiğini reddediyor.
Hükümet - 28.10.2020
ABD'den Çinli sivil toplum kuruluşuna "yabancı misyon" statüsü
Pompeo açıklamasında, şunları kaydetti: "Bakanlık, bugün Birleşik Cephe Çalışma Departmanı tarafından kontrol edilen Ulusal Çin Barışçıl Birleşmeyi Destekleme Derneğini, Yabancı Misyonlar Yasası kapsamında 'Çin Halk Cumhuriyeti Yabancı Misyonu' olarak tanımladı. Tıpkı ağustosta Konfüçyüs Enstitüsü, ABD merkezini de bu statüye alırken yaptığımız gibi bu adımın da amacı, bu örgüte ışık tutmak ve mesajlarının Pekin'den geldiğini açıkça ortaya koymaktır." Çin-ABD Valiler Forumu anlaşması askıya alındı Pompeo, Pekin'in "kötü niyetli etkisini" ABD'de yaymak için birçok kuruluşun söz konusu departmanla ilişkili olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Ulusaltı İşbirliğini Teşvik Etmek Amacıyla ABD-Çin Valiler Forumu'na ilişkin ABD ile Çin hükümetleri arasında 19 Ocak 2011'de imzalanan mutabakattan da çekiliyor.
Hükümet - 28.10.2020
Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde bir gazeteci ve iki aktivistin evine baskın
Cammu Keşmir'in eski Başbakanı Mehbuba Müfti, düzenlenen baskınların Hint hükümetinin ifade özgürlüğüne karşı uyguladığı kısıtlamanın yeni bir örneği olduğunu ifade etti.
Hükümet - 28.10.2020
Son dakika haber... Fransız milletvekilinden hükümetin Dağlık Karabağ tutumuna eleştiri
Edinilen son dakika gelişmesine göre Fransız Milletvekili Jean-Luc Reitzer milletvekillerine hitaben yazdığı mektupta, Ermenistan'ın işgalci olduğunu belirterek, "Fransa, işgalci ülke lehine yer alarak çok sayıda uluslararası konuda kendisini çelişkiye düşürüyor" dedi.
Hükümet - 28.10.2020
Kovid-19 tedavisi gören Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, Almanya'ya nakledildi
Tebbun, bazı Cumhurbaşkanlığı ve üst düzey hükümet yetkililerinde Kovid-19 belirtileri görülmesi üzerine 24 Ekim'de kendisini 5 günlük karantinaya almıştı.
Hükümet - 28.10.2020
Türk Konseyi Genel Sekreteri Amreyev'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Amreyev, yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 97. yılının idrak edildiği bu önemli günde, Türk halkını ve hükümetini tebrik etti.
Hükümet - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Hükümet sistemi değişikliğinin ardından buna uygun bir İçtüzük değişikliğinin yapılmadığına dikkati çeken Şentop, "Kanun teklifleri milletvekilleri tarafından veriliyor.
Hükümet - 28.10.2020
İspanya ve Portekiz'de Kovid-19'da yüksek vaka artışları sürüyor
Barselona'daki Katalonya özerk hükümet başkanlığı binasının olduğu Jaime Meydanı'nda toplanan yiyecek-içecek sektörü çalışanları bar ve restoranların kapatılmasını protesto etti.
Hükümet - 28.10.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon: Husilerin, sivilleri hedef alan terör saldırılarını önledik
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Hükümet - 28.10.2020
Bangladeş'te yüzlerce kişi Fransa karşıtı protesto düzenledi
Fransa ve Macron karşıtı pankartlar taşıyan protestocular, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina hükümetinden "Fransa ve Macron'u kınaması" talebinde bulundu.
Hükümet - 28.10.2020
Son dakika... 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Son dakika politika haberi... TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, hem yasama hem denetim bakımından parlamentonun gücünü artıran bir sistem olduğunu söyledi.
Hükümet - 28.10.2020
Son dakika: "İlk Kovid-19 aşıları kusurlu olabilir" uyarısı
İngiltere Aşı Görev Gücü İngiltere Aşı Görev Gücü, kamu ve özel sektör iş birliğinde potansiyel Kovid-19 aşı çalışmalarını desteklemek, çalışmalara sağlanacak finansmanı harekete geçirmek ve klinik deneyleri takip etmek için halen hükümetin bilim danışmanı olarak görev yapan Sir Patrick Vallance tarafından kuruldu.
Hükümet - 28.10.2020
Almanya'da 4 hafta sürecek yeni Covid-19 tedbirleri alındı
4 hafta boyunca barlar, lokantalar, sinemalar, tiyatrolar kapalı olacak Federal ve eyalet hükümetleri salgınla mücadele edebilmek için 4 haftalığına tiyatro, opera, konser ve sinema salonlarının yanı sıra spor salonlarının ve yüzme havuzlarının kapatılması, maçların seyircisiz oynanması, paket servis hizmeti veren restoranlar haricinde bütün bar ve restoranların, güzellik ve masaj salonlarının kapatılmasına konusunda anlaştı.
Hükümet - 28.10.2020
ABD'nin Dubai Büyükelçiliği vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı
ABD'nin Dubai Büyükelçiliği, vatandaşlarını körfez ülkelerinde terör saldırıları olasılığına karşı uyardı.
Hükümet - 28.10.2020
Son dakika haberi: Zimbabve'de ülkenin imajını zedelemek "suç" kabul edilecek
Son dakika gelişmesine göre Zimbabve kabinesi, aktivistlerin insan hakları ihlallerine ilişkin iddialarda bulunmasını ve ülkenin imajını zedeleyecek hükümet karşıtı gösteriler düzenlenmesini suç kabul eden yeni yasa tasarısına onay verdi.
Hükümet - 28.10.2020
İngiltere'de son 24 saatte 24 bin 701 yeni koronavirüs vakası
İngiltere'de son 24 saatte 24 bin 701 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildiği duyuruldu.
Hükümet - 28.10.2020
Tunus'taki Zeytune Camisi Şeyhleri, Fransız mallarını boykot çağrısında bulundu
Tunus'taki Zeytune Camisi Şeyhleri, Müslüman halklara, "Paris hükümeti, Müslümanlara ve kutsallarına yönelik defalarca işlediği suçları ve saldırıları için özür dileyinceye kadar" Fransız mallarını ve şirketlerini boykot etmesi çağrısında bulundu.
Hükümet - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Dijital bir sistem hazırlanmalı" AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Türkiye'nin güvenlik politikaları izlediği ve silahlanmaya çok kaynak ayırdığı eleştirilerine, "Ülkemiz, 82 milyonu kucaklamakta; vatandaşımız, ülkesini barış, kardeşlik içinde yaşamanın teminatı olarak görmektedir. Bu doğrultuda hükümetimiz önemli adımlar atmaktadır.
Hükümet - 28.10.2020
Pakistan Başbakanı Han'dan Müslüman ülkelerin liderlerine İslamofobi'ye karşı "ortaklaşa strateji" çağrısı
Kırıcı eylemlerin Müslümanların tepkisine yol açtığını ve bunun Müslümanların yaşadıkları ülkelerdeki hükümetlerin kendilerine yönelik ayrıştırıcı eylemleriyle sonuçlandığını dile getiren Han, sonuçta Müslümanların ötekileştirildiğine ve aşırı sağ grupların durumu istismar etmesi için meydan verildiğine dikkat çekti.
Hükümet - 28.10.2020
Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Ladik Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törende, Ladik Kaymakamı Nurullah Kaya ve Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
Hükümet - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Ulaş Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel ve Belediye Başkanı Turan İlbey, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Hükümet - 28.10.2020
Kırgızistan'da Caparov'un hükümeti yemin etti
Kırgızistan Başbakanı Sadır Caparov'un başkanlığındaki hükümet yemin ederek göreve başladı.
Hükümet - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde çelenk sunumu yapıldı. Kaynaşlı hükümet konağı meydanında düzenlenen çelenk sunumu programına Kaynaşlı Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Belediye Başkanı Birol Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Bekir Daşdan, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş İsmail Kuzu, öğrenciler ve bazı kurum müdürleri katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 11:05:50. #1.14#
title