Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - Bugün
Avustralya "Çalınan Kuşaklar" için tazminat ödeme sözü verdi
Avustralya hükümeti, 1910 ila 1970 yıllarında, kendi ırklarından "korunmaları" amacıyla ailelerinden ayrılan binlerce melez Aborjin'e tazminat da dahil olmak üzere 1,1 milyar Avustralya doları ödeme sözü verdi.
Hükümet - Bugün
Nahda Hareketi Şura Konseyinde, "ulusal diyalog ve Meclisin açılması" çağrısı yapıldı
Yeni hükümetin güvenoyu alması için bir an önce Meclise sunulması gerektiği belirtilen açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele, 2021 bütçesine acil gelirler sağlanması ve yeni yılın bütçe hazırlıklarının yapılması gerektiği hatırlatıldı.
Hükümet - Bugün
Son dakika haberi | Uluslararası Af Örgütü: "Nijerya'da güvenlik güçleri, Mart-Haziran ayları arasında ülkenin güneydoğusunda en az 115 kişiyi öldürdü"
Twitter faaliyetleri süresiz olarak askıya alınmıştı Nijerya'da ayrılıkçı grupların gerçekleştirdiği silahlı saldırılarda çok sayıda güvenlik görevlisi öldürülmüş, polis karakolları yerle bir edilmişti. Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari ise haziran ayında olaylarla ilgili Twitter hesabında paylaşım yapmıştı. Buhari Twitter'da 1 Haziran'da yaptığı paylaşımda, ülkenin güneydoğusundaki ayrılıkçılık yanlılarını cezalandırmakla tehdit etmiş, hükümetin, ayrılıkçı örgütler ve destekçileri ile "anladıkları dilden konuşacağını" ifade etmişti.
Hükümet - Bugün
Terör örgütü PKK'nın Duhok'ta tuzakladığı patlayıcı etkisiz hale getirildi
Terör örgütü PKK, Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında 9 Ekim 2020'de imzalanan ve Sincar'daki PKK varlığını sonlandırması öngörülen anlaşma sonrası IKBY'deki terör eylemlerini artırdı.
Hükümet - Bugün
Afganistan'da yaşanan şiddet olayları nedeniyle son bir hafta içinde 162 sivil öldü
Ülkede 34 vilayet merkezinin, hükümet güçlerinin kontrolünde bulunduğu ifade ediliyor.
Hükümet - Bugün
Son dakika gündem: Kuzey Makedonya hükümeti, orman yangınları nedeniyle "kriz durumu" ilan etti
Gelen son dakika haberlerine göre Kuzey Makedonya hükümeti, farklı bölgelerde etkili olan orman yangınları nedeniyle ülke genelinde 30 günlük "kriz durumu" ilan etti.
Hükümet - Bugün
Afganistan'da bir ilçe Taliban'dan geri alındı
Ülkede 34 vilayet merkezinin, hükümet güçlerinin kontrolünde bulunduğu ifade ediliyor.
Hükümet - Bugün
AK Parti heyeti Meriç Sulaması Projesi alanında incelemede bulundu
AK Parti hükümetlerinin tarıma ve çiftçilere önem verdiğini aktaran İba, "Çiftçimizin, tarım arazilerimizin en önemli ihtiyaçlarından, meselelerinden biri olan modern sulama sistemleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan Edirne Meriç Sulaması projesi kapsamında kullanılacak boru ve malzemelerimiz geldi ve bu büyük projenin çalışmalarına Allah'ın izniyle başlıyoruz.
Hükümet - Bugün
İran'da Reisi döneminde çözüm bekleyen onlarca ekonomik ve siyasi sorun bulunuyor
Mazbata töreninde yaptığı konuşmada Reisi, halkın hükümetten değişim ve yolsuzlukla ciddi bir mücadele beklediğini söylemişti.
Hükümet - Bugün
2020 Olimpiyatları'nın açılışının ikinci haftasında Tokyo'da en yüksek günlük Kovid-19 vakası tespit edildi
Ülke geneli OHAL çağrısı yapılmıştı Temsilciler Meclisi oturumunda konuşan hükümete bağlı Kovid-19 Danışman Heyeti Başkanı Omi Şigeru, ülke genelinde salgının gidişatına karşı uyarmıştı.
Hükümet - Bugün
Afganistan'da son 3 ayda şiddet nedeniyle 950 binden fazla kişi evlerinden oldu
Ülkede 34 vilayet merkezinin, hükümet güçlerinin kontrolünde bulunduğu ifade ediliyor.
Hükümet - Bugün
Afganistan sınırı yakınında Rusya-Özbekistan-Tacikistan üçlü askeri tatbikatı başladı
Afganistan'ın kuzeyinde hükümet güçleri ile Taliban arasındaki çatışmaların artması ve Taliban'ın Orta Asya ülkeleriyle olan sınırların önemli bir kısmını ele geçirmesi üzerine Afganistan ile sınırlarını pekiştirme kararı alan Özbekistan ve Tacikistan yönetimi, sınırda askeri tatbikatlar düzenliyor.
Hükümet - Bugün
ABD ve İngiltere büyükelçilikleri, Taliban'a teslim olan güvenlik güçlerinin ortalıktan kaybolduğunu bildirdi
Ülkede 34 vilayet merkezinin, hükümet güçlerinin kontrolünde bulunduğu ifade ediliyor.
Hükümet - Bugün
Suç unsuru içeren yangın paylaşımlarına soruşturma
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, orman yangınları ile ilgili bir kısım haber ve sosyal medya sitesi üzerinden yapılan paylaşımlarla ilgili teknik inceleme ve araştırma sonucu bazı kişi ve grupların gerçek veya bot hesaplar üzerinden organize bir şekilde halk arasında endişe, korku ve panik yaratmaya, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetini aşağılamaya çalıştıklarının saptandığı, suç unsuru içerdiği tespit edilen paylaşımlarla ilgili re'sen soruşturma başlatıldığı açıklandı.
Hükümet - Bugün
Japonya'da uzmanlardan Kovid-19'a karşı ülke geneli için olağanüstü hal çağrısı
Temsilciler Meclisi oturumunda konuşan hükümete bağlı Kovid-19 Danışman Heyeti Başkanı Omi Şigeru, ülke genelinde salgının durumuna değindi.
Hükümet - Bugün
Brezilya'da Kovid-19 vaka sayısı 20 milyonu aştı
Brezilya Senatosu, 27 Nisan'da salgın döneminde 4 sağlık bakanının değiştiği Bolsonaro hükümetinin salgına karşı tutumunu ve ihmalkar davranıp davranmadığını araştırmak üzere komisyon kurmuş ve başta eski sağlık bakanları olmak üzere birçok devlet görevlisi bu komisyona ifade vermişti.
Hükümet - Bugün
Son dakika! Myanmar'da etnik silahlı grubun, bir ayda Myanmar ordusundan 60 askeri öldürdüğü iddia edildi
Myanmar ordusunun darbe karşıtlarına müdahalesi sonucu 946 kişi hayatını kaybetti. Ülkede geniş katılımlı gösteriler sürerken, gözaltındaki üst düzey hükümet yetkililerinin askeri mahkemede yargılanmalarına devam ediliyor.
Hükümet - Bugün
Arap koalisyonu: Suudi Arabistan'ı hedef alan bomba yüklü bir İHA imha edildi
Yemen'de hükümeti destekleyen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, ülkenin güneybatısına gönderilen bomba yüklü bir insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini duyurdu.
Hükümet - Bugün
Aktaş: "Yangının yaralarını hep birlikte saracağız"
Devletin tüm imkanları ve vatandaşlar arasında oluşan seferberlikle yaraların sarılmasına yönelik her türlü önlemin alındığını dile getiren Başkan Aktaş, "Bursa hamiyetperver bir şehir. Bursa insanı yardım etmeyi sever. İzmir depreminde de Arhavi ve Rize'deki su baskınlarında da Elazığ ve Malatya'daki depremlerde de Bursa üzerine düşeni yerine getirdi. İnşallah bu bölge ile alakalı destek ve katkılarımız olacak. Yine ilk etapta dün gönderdiğimiz 6 Tır yardım malzemesi bölgeye ulaştırıldı. İnşallah yaralar sarılacak. Devletimiz güçlü, Cumhurbaşkanımız güçlü, hükümetimiz güçlü gerekenlerin hepsi yapılacak.
Hükümet - Bugün
Beyrut'ta patlamanın yıl dönümünde hayatını kaybeden 218 kişi anıldı
Patlamanın tarihinden bu yana ekonomik ve siyasi sorunlar şiddetleniyor. Ülkede siyasi problemler ve hükümet krizi devam ederken hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınları için adalet arayışı da devam ediyor.
Hükümet - Bugün
Burası İstanbul değil Tekirdağ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Süleymanpaşa ilçesindeki meydan düzenlenmesi sebebiyle Hükümet Caddesi üzerinde bulunan binaların yıkım işinden dolayı cadde üzerindeki yol daraltıldı.
Hükümet - Dün
Tunus'taki Nahda Hareketi: Cumhurbaşkanı'nın aldığı kararları reform için fırsata dönüştürmeliyiz
Tunus'ta ne olmuştu? Tunus'ta 25 Temmuz'da hükümet ve muhalefet partilerine yönelik kitlesel protestolar yapılmış, çıkan olaylarda başta Nahda Hareketi olmak üzere bazı parti merkezlerine saldırılar düzenlenmişti.
Hükümet - Dün
BM, Afganistan'ın Leşkergah kentinde on binlerce kişinin çatışmalar arasında sıkışıp kalmasından endişeli
Ülkede 34 vilayet merkezinin hükümet güçlerinin kontrolünde bulunduğu ifade ediliyor.
Hükümet - Dün
Son dakika... Meksika hükümeti, ABD'li silah şirketlerine kaçakçılık nedeniyle dava açtı
Son dakika haberine göre Meksika hükümeti ABD'deki bir grup silah şirketini, Meksika'da şiddeti attıran ve kaçakçılığı kolaylaştıran ticari uygulamalar yapmakla suçlayarak dava açtı.
Hükümet - Dün
Etiyopya'nın Tigray bölgesine 175 kamyon insani yardım ulaştı
Etiyopya hükümeti, Batı ülkelerinin Tigray bölgesine "yardım koridoru" teklifini reddetmiş ve Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) ile Norveç Mülteci Konseyinin çalışmalarını durdurmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. İbrahim Reisi: İran Cumhurbaşkanı yemin ederek göreve başladı, 'Yaptırımlar kaldırılmalı' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 17:36:51. #1.16#

title