Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet - Bugün
Tokyo'yu çevreleyen 3 eyalette Kovid-19'a karşı olağanüstü hal uygulanması istenecek
Kyodo ajansının yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre, başkent çevresindeki Kanagawa, Saitama ve Çiba eyalet valileri, düşmeyen virüs vakaları sonrası merkezi hükümetten bölgelerinde olağanüstü hal uygulanmasını talep edecek.
Hükümet - Bugün
ABD'den Suriyeli Kürt siyasetçi Hevrin Halef'i öldürdüğü iddia edilen Ahrar el Şerkiye örgütüne yaptırım
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Suriye masasının kıdemli diplomatlarından Aimee Cutrona, "Bugünkü yaptırım kararlarımız, ABD'nin Suriye halkına yönelik baskı ve acı verici olaylara imza atan kişilerden hesap sorulması için elindeki her türlü diplomatik aracı kullanacağının bir hatırlatması. Bu yaptırım kararları, Suriye'nin kuzeybatısında şiddet olaylarının arttığı bir dönemde alındı. ABD, Suriye genelinde ateşkes ilan edilmesi ve şiddet olaylarının sona erdirilmesi çağrısını yineliyor" dedi. ABD Hazine Bakanlığı ayrıca, Suriye'de hükümet kontrolü altında bulunan ve tutuklulara işkence yapıldığı iddia edilen sekiz cezaevi ve beş cezaevi yetkilisine de yaptırım uygulanacağını duyurdu.
Hükümet - Bugün
Myanmar askeri yönetimi, Kovid-19 ile mücadele için uluslararası yardım bekliyor
KUALA Myanmar'da darbeyle seçilmiş hükümete el koyan askeri yönetim, ülkede giderek kötüleşen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını karşısında uluslararası yardım beklediğini açıkladı.
Hükümet - Bugün
Son Dakika | Tunus Cumhurbaşkanı Said, Devlet Televizyonu Genel Müdürünü görevden aldı
Tunus'ta ne olmuştu? Tunus'ta 25 Temmuz'da hükümet ve muhalefet partilerine yönelik yüzlerce kişinin katılımıyla protestolar gerçekleştirilmiş, çıkan olaylarda başta Nahda Hareketi olmak üzere parti merkezlerine saldırılar düzenlenmişti.
Hükümet - Bugün
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Başbakan Mikati, ülkenin çöküşe gidebileceği uyarısında bulundu
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Başbakan Necib Mikati, ülkenin "tamamen çöküşe" gidebileceğini belirtti.
Hükümet - Bugün
İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, Tunuslu mevkidaşı el-Cerendi ile görüştü
Tunus'ta ne olmuştu? Tunus'ta 25 Temmuz'da hükümet ve muhalefet partilerine yönelik yüzlerce kişinin katılımıyla protestolar gerçekleştirilmiş, çıkan olaylarda başta Nahda Hareketi olmak üzere parti merkezlerine saldırılar düzenlenmişti.
Hükümet - Bugün
İsrail Savunma Bakanı Gantz: "İsrail 'Pegasus' suçlamalarını ciddiye alıyor"
Macron'un dinlendiği iddiası Pegasus casus yazılımı kullanılarak Fas hükümetinin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a ait akıllı telefonu gözetlediğini iddia edilmişti.
Hükümet - Dün
Tunus'ta son 4 gün içinde gelişen olaylar zinciri siyasi belirsizliğin giderek derinleştiğini gösteriyor
Salı Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Başbakanlık Divan Müdürü el-Muiz Lidinillah el-Mukaddem ile Hükümet Genel Sekreteri Velid el-Zehebi ve sonlandırılan hükümetteki tüm müsteşarların görevlerine son verdi.
Hükümet - Dün
Katar: Tunus'taki mevcut siyasi krizin aşılması gerekiyor
Tunus'ta ne olmuştu? Tunus'ta, 25 Temmuz'da hükümet ve muhalefet partilerine yönelik yüzlerce kişinin katılımıyla protestolar gerçekleştirilmiş, çıkan olaylarda başta Nahda Hareketi olmak üzere parti merkezlerine saldırılar düzenlenmişti.
Hükümet - Dün
New York eyaleti çalışanlarına Kovid-19 aşısı veya haftalık test zorunluluğu getirildi
ABD Başkanı Joe Biden'ın da ülke genelinde federal hükümete bağlı çalışanlara yönelik benzeri bir uygulama üzerinde çalıştığı ve söz konusu planı bugün açıklayabileceği kaydediliyor.
Hükümet - Dün
Son Dakika | Gürcistan'da hükümetin AB Konseyi Başkanı Michel'in hazırladığı anlaşmadan çekilmesi tepki gördü
Son dakika habere göre Gürcistan'da hükümetin Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in nisan ayında hazırladığı 5 maddelik "Gürcistan'ın İlerleme Yolu" adlı anlaşmayı iptal etmesi muhalefetin tepkisine neden oldu.
Hükümet - Dün
Son dakika! Rusya, Afganistan'da geniş tabanlı hükümet kurulmasıyla krizin aşılabileceği görüşünde
Son dakika gündem haberine göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, Afganistan'da krizin geniş tabanlı bir hükümetin kurulmasıyla çözüme ulaşması gerektiğini ifade etti.
Hükümet - Dün
Hindistan, Cammu Keşmir'e "uygun bir zamanda" eyalet statüsü verileceğini açıkladı
Hindistan hükümeti, bölgede durumun normale dönmesinin ardından "uygun bir zamanda" Cammu Keşmir'e eyalet statüsü verileceğini bildirdi.
Hükümet - Dün
Son dakika haberleri! Bakanlar Manavgat'taki orman yangını bölgesinde incelemede bulundu (2)
Yangının yayılmaması için yerleşim yerlerinin önünün kesildiğini anlatan Ersoy, şöyle devam etti: "Yangın hem yerleşim yerlerinden hem turizm bölgelerinden oldukça da uzaklaşmaya başladı. İnşallah gece boyunca kontrol altında tutulabilirsek yarın inşallah büyük bir gayretle rüzgar da hızını keserse bu yangın söndürülebilir diye umut ediyoruz. Otelciler Birliği olsun AKTOB, TÜROFED olsun arkadaşlar, zaten ekiplerin kumanya ihtiyaçları olsun acil durumda kullanmak üzere oda ihtiyaçları olsun hazır bekliyorlar. Her türlü kumanya ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyorlar. El birliğiyle Antalya olarak, devletimiz, hükümetimiz bu yangını hızlı şekilde söndürecektir diye düşünüyorum.
Hükümet - Dün
Yemen Başbakanı Muin Abdulmelik'ten uluslararası topluma ülkedeki ekonomik kriz konusunda çağrı Açıklaması
Yemen hükümeti, ülkedeki ekonomik krizle mücadeleye destek verme ve yerel para birimi riyalin dolar karşısındaki değer kaybını durdurma konusunda uluslararası topluma "hızlı ve acil bir şekilde" harekete geçme çağrısında bulundu.
Hükümet - Dün
Son dakika haber | Nijerya'da mahkeme, Şii lideri Zakzaki ve eşinin beraatine karar verdi
Zakzaki ve eşi, 4 yıldır Kaduna eyalet hükümeti tarafından kendilerine yöneltilen diğer suçlamaların yanı sıra kasten adam öldürme, kamu huzurunu bozma ve anayasal düzene karşı çıkma suçlamalarıyla yargılanıyordu.
Hükümet - Dün
İKV Başkanı Zeytinoğlu: KKTC'nin varlığını tanımayan çözümlerin başarısı şansı kalmadı
AB'nin mevcut tutumunun geçmişteki hatalarının devamı olduğunu ve bu tutumdan geri dönülmezse AB'nin çözüme katkısının olmayacağını aktaran Zeytinoğlu, şöyle devam etti: "Kıbrıs konusunda çözümsüzlük devam ederken, KKTC ve Türkiye, federasyona dayanan önerilerin başarı şansının kalmadığı sonucuna vararak, iki devletli çözüm önerdiler. Yıllardır süregiden ve BM'nin himayesinde yürütülen görüşmeler sonuç vermedi. En son olarak Crans Montana görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı. Bundan sonra Kıbrıs için farklı bir gelecek arayışları son derece doğaldır. AB'nin Kıbrıs politikası üzerinden Türkiye'ye eleştirileri haksızdır. AB 2004 yılında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni adanın meşru temsilcisi olarak üye kabul ettiğinde çok önemli bir fırsatı kaçırmış oldu. BM'nin Annan Planı'nı kabul eden Kıbrıslı Türkler cezalandırılırken, planı çoğunlukla reddeden Kıbrıslı Rumlar ödüllendirilmiş oldu. AB değerlerine aykırı davranan taraf ödüllendirildi. O dönemde adanın kuzeyine uygulanan izolasyona son verileceğine yönelik sözlerin hiçbiri tutulmadı. AB bu tutumunu sürdürdü ve KKTC'yi tanımamaya devam etti. Ancak yıllardır AB tarafından yapılan telkinlerin hiçbiri adada çözümü sağlamadı. KKTC'nin varlığını tanımayan çözümlerin başarısı şansı kalmadı. Hükümetimiz ve KKTC bu durumu görerek Kıbrıs meselesine yaklaşımlarını değiştirdi.
Hükümet - Dün
Irak'ta İyad Allavi liderliğindeki Minber el- İraki Koalisyonu, genel seçimlere katılmayacağını açıkladı
Irak hükümeti, 10 Ekim'de erken seçimlerin yapılacağını duyurmuştu.
Hükümet - Dün
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevli Mikati: "Allah'ın izniyle yakında bir hükümet kurabileceğiz"
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevli olan eski Başbakan ve milyarder Necip Mikati, kurulacak yeni hükümette yer alacak isimleri Cumhurbaşkanı Michel Aoun'a sunduğunu belirterek, "Allah'ın izniyle yakında bir hükümet kurabileceğiz" dedi.
Hükümet - Dün
Etiyopya, uluslararası toplumun "TPLF sessizliğine" tepki gösterdi
Etiyopya Başbakanlık Sözcüsü Bilene Seyoum, düzenlediği basın toplantısında, TPLF'nin, hükümetin ateşkesine rağmen saldırılarını genişleterek sürdürdüğünü, çocuk askerleri savaşa soktuğunu ve sivilleri kalkan olarak kullandığını söyledi.
Hükümet - Dün
Son dakika gündem: Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Başbakan Mikati: "İnşallah yakında bir hükümete kavuşacağız"
Son dakika haberler... Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Başbakan Necib Mikati, "İnşallah yakında bir hükümete kavuşacağız" dedi.
Hükümet - Dün
Son dakika haber: Tunus Cumhurbaşkanı, ülkedeki askeri komuta kademesi ve güvenlik yetkilileriyle bugün bir toplantı düzenleyecek
Tunus'ta ne olmuştu? Tunus'ta, 25 Temmuz'da hükümet ve muhalefet partilerine yönelik yüzlerce kişinin katılımıyla protestolar gerçekleştirilmiş, çıkan olaylarda başta Nahda Hareketi olmak üzere parti merkezlerine saldırılar düzenlenmişti.
Hükümet - Dün
Fransa Dışişleri Bakanı, Tunuslu ve İtalyan mevkidaşlarıyla görüştü
Ülkedeki siyasi kriz bağlamında hızlı bir şekilde başbakan atanması ve Tunusluların beklentilerini karşılayacak bir hükümet kurulmasının önemine değinen Le Drian, Fransa'nın Tunuslulara sağlık başta olmak üzere her konuda desteğini iletti.
Hükümet - Dün
Mali'de kaçırılan 2 Moritanyalı serbest bırakıldı
Olaydan birkaç ay sonra El Kaide terör örgütüne bağlı bir grup tarafından paylaşılan videoda görünen Diawara, Mali hükümetinden kendisini kaçıranlarla pazarlık yapmasını istemişti.
Hükümet - Dün
İngiltere, Kovid-19 aşısının iki dozunu yaptıran AB ve ABD vatandaşlarına karantinayı kaldırıyor
İngiliz hükümetinden bir yetkilinin paylaştığı bilgiye göre, aralarında bakanların da yer aldığı "Kovid-19 Operasyon Komitesi" bugün uluslararası seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesini görüştü.
Hükümet - Dün
Libya'nın "toplu mezarlar kenti" Terhune'de 12 ceset daha bulundu
Libya hükümetine bağlı Kayıpları Arama ve Tespit Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, kentteki bir tarım arazisinde yapılan kazılarda iki ayrı noktada toplu mezar tespit edildiği belirtildi.
Hükümet - Dün
Güney Afrika Cumhuriyeti, İsrail'in Afrika Birliği'ne gözlemci olmasına itiraz etti
Açıklamada İsrail'in yaptığı haksız eylemlerin Afrika Birliği'nin ruhunu zedelediğinin altı çizilerek, şu ifadelere yer verildi: "İsrail, uluslararası yükümlülüklerini ve ilgili Birleşmiş Milletler kararlarını tamamen hiçe sayarak Filistin'i yasa dışı bir şekilde işgal etmeye devam ediyor. Bu nedenle, Afrika Birliği Komisyonu'nun, Filistinlilere uygulanan baskının gözle görülür şekilde daha acımasız olduğu bir zamanda İsrail'i ödüllendirmeyi seçmesi anlaşılmaz bir durum." Güney Afrika hükümetinin bu karar hakkında Afrika Birliği'nden tüm üye ülkelere brifing verilmesini talep edileceğinin kaydedildiği açıklamada, "Güney Afrika, İsrail'in koşulsuz bir barış planını müzakere etmeye istekli olmadığı sürece kesinlikle Afrika Birliği'nde gözlemci statüsüne sahip olmaması gerektiğine inanıyor.
Hükümet - Dün
Çinli milyarder çiftçi 18 yıl hapse mahkum edildi
Gaobeidian Halk Mahkemesinde yargılanan Sun'un, devlet organlarına saldırmak için insanları örgütlemek, hükümet yönetimini engellemek, üretimi sabote etmek ve yasa dışı madencilik gibi gerekçelerle suçlu bulunduğu bildirildi.
Hükümet - Dün
İtalya'da şubattan bu yana Kovid-19 kaynaklı ölümlerin yüzde 99'unu aşılaması tamamlanmayanlar oluşturuyor
Bu arada, İtalya'da hükümetin, ülke genelinde özellikle sosyal faaliyetlere girişlerde aşı, test ve daha önceden Kovid-19 geçirmiş olmayı şart koşan "Yeşil Geçiş" belgesini 6 Ağustos'tan itibaren zorunlu hale getirmesi, Roma başta olmak üzere pek çok kentte protesto ediliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. Tokyo'yu çevreleyen 3 eyalette Kovid-19'a karşı olağanüstü hal uygulanması istenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.07.2021 09:29:01. #1.13#

title