Hükümet Haberleri

Hükümet haber, Hükümet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet 3.6.2020
Libya'da kritik adım: 5+5 diyaloğu bugün başladı
Libya'nın Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni (UMH) 5+5 komitesinde temsil eden bir kaynak, BM delegesinin katılımıyla iki taraf arasında iletişimin bugün başladığını duyurdu.
Hükümet 3.6.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal basın toplantısı düzenledi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, "Türkiye'de doğal afetlerden dolayı kriz yönetilemiyor. Devlet ve hükümet doğal afetleri giderecek bir mekanizma ortaya koyamıyor.
Hükümet 3.6.2020
İranlı General Kaani'nin Bağdat'ta olduğu iddiası
Irak hükümeti ile ABD arasında yapılması planlanan "Stratejik müzakere" gündemdeyken, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani'nin Irak'ın başkenti Bağdat'ta olduğu iddia edildi.
Hükümet 3.6.2020
Lübnan: UNIFIL, İsrail'in on binlerce sınır ihlalini kayıtlara geçirdi
BMGK, Lübnan'ın isteği üzerine, İsrail kuvvetlerinin çekilmesini doğrulamak, barışı ve güvenliği yeniden sağlamak ve Lübnan hükümetine ülkenin güneyi üzerindeki otoritesini yeniden kurmasına yardım etmek amacıyla 19 Mart 1978'de UNIFIL'i kurdu.
Hükümet 3.6.2020
FLAŞ... FLAŞ...
RUANDA'DA NE OLMUŞTU? Ruanda'da 1994'te Hutular, dönemin Devlet Başkanı Habyarimana'nın uçağının düşmesinden sorumlu tuttukları Tutsilere karşı soykırım başlatmıştı. Ülkede 100 gün süren katliamda 800 binden fazla Tutsi hayatını kaybetmişti. Fransa, soykırımı yapan Hutu hükümetinin uzun süre destekçisi olduğu için uluslararası kamuoyunda ve ülke içinde eleştiriliyordu.
Hükümet 3.6.2020
Son dakika... Kosova'daki yeni koalisyon hükümeti meclisten güvenoyu aldı
Son dakika güncel haberi: Kosova meclisinde düzenlenen olağanüstü oturumda, Kosova Demokratik Birliği (LDK) öncülüğündeki koalisyon hükümeti güvenoyu aldı.
Hükümet 3.6.2020
Sivas'ta adliye binasının çatısının uçma anı güvenlik kameralarına yansıdı
İlçede dün etkili olan fırtına nedeniyle Hükümet Caddesi'ndeki adliye binasının çatısı uçtu.
Hükümet 3.6.2020
Libya'da Hafter milisleri çekilirken kayıp vermeye devam ediyor
Hafter milislerini 18 Mayıs'ta ülkenin batısındaki stratejik Vatiyye Üssü'nden çıkaran Libya hükümetine bağlı askeri birlikler, ülkenin batısındaki farklı bölgeleri de milislerden temizlemeye devam ediyor.
Hükümet 3.6.2020
Kayseri'de Oda/Borsa Genişletilmiş Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, normalleşme sürecinde ihtiyaç duyulan sektörel destek tedbirlerini hükümete ileteceklerini belirtti.
Hükümet 3.6.2020
Fukuşima'nın etkilediği bölgeler nükleerden tam arıtılmadan dönüşe izin verilebilir
Japonya'da hükümetin, Fukuşima Nükleer Santrali çevresindeki bölgelerin tümüyle radyoaktif maddeden arındırılmadan dönüş izni verebileceği bildirildi.
Hükümet 3.6.2020
Hamas yöneticilerinden Salah: "İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planı çatışmaya yeni bir kapı açacak"
Netanyahu, koalisyon hükümetinin yemin töreni öncesi 17 Mayıs'ta Mecliste yaptığı konuşmada, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "ilhak" etmenin vaktinin geldiğini söylemişti.
Hükümet 3.6.2020
Libya, Hafter'i desteklediklerini reddeden ülkeleri BM'den soruşturma talep etmeye çağırdı
Libya hükümeti, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin başkent Trablus'a yönelik saldırılarına destek verdiklerini reddeden ülkeleri, Birleşmiş Milletler (BM) uzmanlarından soruşturma talep ederek iddialarını kanıtlamaya davet etti.
Hükümet 3.6.2020
Son dakika haberi | Libya ordusu Terhune kentine üç noktadan operasyon başlattı
Ne olmuştu? Libya hükümet güçleri, 13 Nisan'da ülkenin batısındaki 8 yerleşim yerinden Hafter milislerini çıkartarak, yaklaşık 3 bin kilometre karelik alanı milislerden temizlediklerini duyurmuş, ardından 18 Nisan'da Terhune'ye operasyon başlatmıştı.
Hükümet 3.6.2020
Almanya'da turizmcilerden eyalet hükümeti önünde eylem
Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası getirilen kısıtlamalar nedeniyle zor günler geçiren turizmciler, Düsseldorf'taki Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Meclisi önünde eylem yaptı.
Hükümet 3.6.2020
Rusya Dışişleri Bakanlığı: Türkiye-Rusya ilişkileri stratejik ortaklık düzeyine çıkıyor
Diplomatik ilişki kurulmasının 100. yıl dönümünün Rus ve Osmanlı imparatorluklarının dağılmasından sonra ikili ilişkilerin gelişmesinde yeni bir aşama olduğu kaydedilen açıklamada, "Türk halkının yabancı işgalcilere karşı mücadelesi sonucunda kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Hükümeti'ni dünyada ilk Sovyet Rusyası tanıdı.
Hükümet 3.6.2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu gündemi değerlendirdi Açıklaması
Hükümetin, oluşturduğu Bilim Kurulunun kararlarına riayet etmesiyle işi ehline vermenin öneminin ortaya çıktığını ifade eden Karamollaoğlu, bu gibi sıkıntılı dönemleri atlatmanın işlerin ehil kişilerce yapıldığında mümkün olabildiğine dikkati çekti.
Hükümet 3.6.2020
Alman Seyahat Acenteleri Birliğinden "Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açın" çağrısı
Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Alman hükümetine Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açması çağrısında bulundu.
Hükümet 3.6.2020
Sur Yapı'dan yeni konut kredi paketine tam destek
Hem hükümetimiz hem de Sağlık Bakanlığımız bu pandemi sürecini dünyada en iyi yöneten ülkelerden birisi oldu şüphesiz.
Hükümet 3.6.2020
Filistinliler kısıtlı imkanlarıyla İsrail'in Batı Şeria'yı "ilhak" planını engelleyebilir mi?
Filistinli uzmanlar, İsrail hükümetinin temmuz ayında yürürlüğe koymaya hazırlandığı "ilhak" planına karşı Filistin tarafının izlediği siyasetin stratejik bir vizyon ortaya koymaktan uzak olduğunu ifade etti.
Hükümet 3.6.2020
Sudan'da "3 Haziran olayları"nın yıl dönümünde anma ve protestolar düzenlendi
Sudan'ın başkenti Hartum'un farklı bölgelerinde toplanan yüzlerce kişi, geçen yıl sivil hükümete geçiş talebiyle ordu karargahı önünde düzenlenen protestolara müdahale edilmesi sonucu onlarca kişinin hayatını kaybettiği olayların yıl dönümü nedeniyle gösteri düzenledi.
Hükümet 3.6.2020
Bartın'dan kısa kısa
Daha önce Orduyeri Mahallesi'ne Fatih Sultan Mehmet heykeli, Hükümet Caddesi'ne de şehri simgeleyen heykeller yerleştirdiklerini aktaran Akın, şunları kaydetti: "Şimdi ise Demirciler Mahallemize yine kentimiz ve mahalle tarihimiz için önem arz eden demirci heykeli yerleştireceğiz.
Hükümet 3.6.2020
AB'den Yemen'e mali destek
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de, İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Hükümet 3.6.2020
Libya'da halk kurtarılan bölgelere dönüyor
Libya'nın Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) ordusunun Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı bölgelere halkın geri döndüğü bildirildi.
Hükümet 3.6.2020
Son dakika haber... Libya ordusundan Trablus Havalimanı'ndaki Hafter milislerine hava harekatı
Hafter'e bağlı milisler, 4 Nisan 2019'da başkent Trablus'u ele geçirmek için saldırı başlatmış ve ülkeyi şiddet sarmalına sürüklemişti. Bu süre zarfında pek çok yerleşim alanı hedef alınmış ve çok sayıda sivil yaşamını yitirmişti. Hafter milisleri, 6 Nisan 2019'da başkentteki havalimanını işgal etmişti. Libya ordusu, Hafter'e bağlı milisler karşısında son dönemde pek çok başarıya imza attı. Hafter milislerini 18 Mayıs'ta ülkenin batısındaki stratejik Vatiyye Üssü'nden çıkaran Libya hükümetine bağlı askeri birlikler, batı bölgelerindeki farklı beldeleri de milislerden temizlemeye devam ediyor.
Hükümet 3.6.2020
Tayvanlı üreticiler, helal sertifikalı ürünlerini tanıttı
2017 yılında Tayvan hükümeti tarafından Tayvan Helal Merkezi'ni kurmak için görevlendirildiklerini hatırlatan Yeh, "Tayvan'ın çoğunlukla Müslüman dostu bir çevreye sahip olmasını, daha nitelikli helal gıdalar ve ürünler üretmesini istiyoruz.
Hükümet 3.6.2020
DHA YURT BÜLTEN - 8
Gemerek ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgarın etkisiyle Fevzi Çakmak Mahallesi Hükümet Caddesi üzerinde bulunan adliyenin çatısı uçtu.
Hükümet 3.6.2020
KKTC'de "açılıyor" denen oteller açılamıyor
KKTC'de korona virüs salgını ile mücadele kapsamında oteller 15 Mart'ta kapatılmıştı. Otellerin, normalleşme çalışmaları kapsamında 1 Haziran'da açılacağı ifade edilse de yurt dışından uçuşların 1 Temmuz'da başlamasının açıklanmasıyla otellerin büyük bir kısmı da açılmadı. KKTC hükümetinin korona virüs tedbirleri kapsamında ada genelindeki yasakları kaldırılması otellerin açılmasını sağlayamadı.
Hükümet 3.6.2020
Irak'ta düğün yemeğine katılan 52 kişi Kovid-19'a yakalandı
IKBY hükümetinin paylaştığı son verilere göre, Kovid-19 nedeniyle bölgede 4 kişi daha hayatını kaybetti ve 104 yeni vaka tespit edildi.
Hükümet 3.6.2020
Etiyopya 5 milyar fidan dikecek
Geçen yıl yapılan kampanyayla 12 saatte 350 milyon fidan diktiğini duyuran hükümet, 3 ay sürecek yağmur sezonu boyunca 5 milyar fidan dikmeye hazır olduğunu açıkladı.
Hükümet 3.6.2020
Almanya 31 ülke için seyahat uyarısını kaldırdı
Hükümetin AB dışındaki ülkeler için bu uyarılarını gelişmelere göre, peyderpey kaldırması bekleniyor.
Hükümet 3.6.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Gürcistan hükümetinden yapılan yazılı açıklamaya, son 24 saatte Kovid-19 vaka sayısı 4 artarak 803'e, ölü sayısı 1 artarak 13'e yükseldi.
Şu an buradasınız: Hükümet Haberleri | Hükümet Haber - Haberler - Hükümet haberleri, son dakika hükümet haber ve gelişmeleri burada. Libya'da kritik adım: 5+5 diyaloğu bugün başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:06:59. #1.14#
title