Habur Haberleri

Habur haber, Habur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Habur - 24.11.2020
HDP'li Özgüneş'ten "otoban" talebi
HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, Şırnak'tan Habur'a giden uluslararası yolun tamir edilmesini, bölgede yeni bir otoban yapılmasını istedi.
Habur - 23.11.2020
Ekim ayında en yüksek aylık ihracat tutarı
Pandemi koşullarında yapılan ticaret hakkında bilgi veren Pekcan, "Pandeminin görüldüğü Mart ayı ile birlikte uluslararası mal sevkiyatlarımızda sürekliliği temin edebilmek önemli bir öncelik haline geldi. Oldukça proaktif davranarak Habur, Kapıkule ve Kapıköy Gümrük Kapılarımızda ve Ro-Ro limanlarımızda temassız ticaret uygulamasını hızla hayata geçirdik.
Habur - 23.11.2020
Bakan Pekcan: 2020'de 2,48 milyar lira destek ödemesi yapıldı
'35 ADET SANAL TİCARET HEYETİ FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ' Pandemi sürecinde ticaretin korunması ve gelişmesi ile ilgili yapılan çalışmaları da aktaran Pekcan, "Pandeminin görüldüğü mart ayı ile birlikte uluslararası mal sevkiyatlarımızda sürekliliği temin edebilmek önemli bir öncelik haline gelmiştir.  Bakanlığımız oldukça proaktif bir yaklaşımla Habur, Kapıkule ve Kapıköy Gümrük Kapılarımızda ve Ro-Ro limanlarımızda temassız ticaret uygulamasını hayata geçirmiştir.
Habur - 23.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Geçen yıl toplam küresel ihracattan alınan yüzde 0,96'lık payın, bugüne kadar Türkiye'nin küresel ihracat pazarından aldığı en yüksek pay iken 2020 yılı Ocak-Ağustos döneminde, verisi açıklanan ülkelerin toplam ihracatı içindeki payın yüzde 1 düzeyine geldiğinin altını çizen Bakan Pekcan, şöyle devam etti: "Teknoloji sınıflandırması bakımından ihracattaki en yüksek payı yüzde 34,9 ile orta-yüksek teknoloji ürünler almaktadır. Yüksek teknoloji ürünlerle değerlendirildiğinde bu oran yüzde 38,9'a çıkmaktadır. Pandemi ile birlikte küresel tedarik ve değer zincirlerinde belli değişim ve dönüşümler olabilecek. Türkiye, bu değişimlerin getirdiği yeni fırsatları en iyi şekilde değerlendirme, küresel yatırımlar ve ticaretteki rolünü daha da güçlendirme potansiyeline sahiptir. Biz de çalışmalarımızı bu vizyonla sürdürmekteyiz." "Temassız ticaret uygulamasını hızla hayata geçirdik" Pandeminin görüldüğü mart ayıyla uluslararası mal sevkiyatlarında sürekliliği temin edebilmenin önemli bir öncelik haline geldiğini belirten Pekcan, oldukça proaktif davranarak Habur, Kapıkule ve Kapıköy gümrük kapılarında ve Ro-Ro limanlarında temassız ticaret uygulamasını hızla hayata geçirdiklerini söyledi.
Habur - 23.11.2020
Bakan Pekcan: 2020'de 2,48 milyar lira destek ödemesi yapıldı
'35 ADET SANAL TİCARET HEYETİ FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ' Pandemi sürecinde ticaretin korunması ve gelişmesi ile ilgili yapılan çalışmaları da aktaran Pekcan, "Pandeminin görüldüğü mart ayı ile birlikte uluslararası mal sevkiyatlarımızda sürekliliği temin edebilmek önemli bir öncelik haline gelmiştir.  Bakanlığımız oldukça proaktif bir yaklaşımla Habur, Kapıkule ve Kapıköy Gümrük Kapılarımızda ve Ro-Ro limanlarımızda temassız ticaret uygulamasını hayata geçirmiştir.
Habur - 17.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Şehit Teğmeni 2,5 aylık eşi gözyaşlarıyla uğurladı ŞIRNAK'ın Silopi ilçesi Irak sınır hattında, teslim olacak teröristleri kararlaştırılan bölgeye sevk etmek amacıyla girdiği Habur Çayı'nda suya kapılan, kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Teğmen Burhan Sönmez (29), memleketi Kayseri'de...
Habur - 17.11.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı mesajı
Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak Silopi Habur Çayı'nda suya kapılarak şehit olan Piyade Teğmen Burhan Sönmez ve Hakkari Çukurca'da Irak sınırında icra edilen operasyon sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Abdurrahman Topuksuz'un ailelerine başsağlığı mesajı gönderdi.
Habur - 17.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------------------------- -Şehidin fotosu -Şehidin evi Haber: İbrahim EMUL-Kamera: OSMANİYE, =============================== Kayseri'ye şehit ateşi düştü   Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Çayı'nda akıntıya kapılarak şehit olan Piyade Teğmen Burhan Sönmez'in acı haberi Kayseri'de yaşayan ailesine verildi.
Habur - 17.11.2020
MHP heyeti, Şırnak'ın sorunlarını sahada dinledi
"Şırnak ve Hakkari artık bir huzur beldesi olarak anılıyor" Gezi ve temasların ardından açıklamalarda bulunan MHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, bir haftadır Şırnak temaslarının devam ettiğini söyledi. Akçay, "Cizre, Silopi, Beytüşşebap, Uludere ilçelerini ve bir çok belde ile köylerimizi ziyaret ettik. Kanaat önderleri, vatandaşlarımız ile hemhal olduk. Yıllardır takip ettiğimiz MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli önderliğinde hassasiyetle takip ettiği ve talimatlandırdığı Şırnak'ın sorunlarının çözümü için gerekli girişimlerde bulunduğumuz gibi bundan sonrada Şırnak'ın gerek ekonomik, sosyal ve kültürel bakımdan yapılacak yatırımlar konusunda da MHP olarak bütün gayretimizi göstereceğiz. Şırnak'ın ulaşım konusundaki sorunları, Şırnak-Cizre, Şırnak- Van, Şırnak-Siirt onları takip edeceğiz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile hükümet nezdinde gereken girişimleri yapacağız. Sağlık yatırımları var. Şırnak Irak sınırında Habur' 2.
Habur - 17.11.2020
MSB: "Suya kapılan asker şehit oldu"
Milli Savunma Bakanlığı, Habur Çayı'nda suya kapılarak ağır yaralanan askerin kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı.
Habur - 17.11.2020
Şırnak'ın Silopi ilçesinde şehit olan piyade teğmenin ailesine acı haber verildi
Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Irak sınır hattında, teslim olacak teröristleri kararlaştırılan bölgeye sevk etmek amacıyla girdiği Habur Çayı'nda suya kapılan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Teğmen Burhan Sönmez'in Kayseri'deki ailesine acı haber verildi.
Habur - 7.11.2020
Şırnak, Cudi Cup Ulusal Tenis Turnuvası'na hazırlanıyor
"Şırnak spor şehri olacak" Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş'un Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan'ın tenise olan merakını bildiği için kente bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirtti. Birlik, "Burada bir karar alındı. Cudi Dağı eteklerinde ulusal bir Cudi Cup Tenis Şampiyonası'nın yapılacağını uygun gördüler. Bizler de hemen çalışmalarımızı yaptık, onay alındı. Şırnak'ta Cudi Cup Ulusal Kupası Tenis Turnuvası düzenlenecek. 12-15 Kasım tarihlerinde güzel tesislerimizde yapacağız. Şırnak üniversitesi ile Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak biz işbirliği protokolü yaptık. İş birliği protokolü çerçevesinde Şırnak Üniversitesi kampüsünde iki kapalı ve iki tane açık tenis kortu ve bir tanede semt sahası şeklinde modern tesisler yapılıyor. En kısa zamanda tamamlanarak Şırnaklı sporcuların o spor kompleksini kullanması için elimizden geleni yapıyoruz. Şırnak güzel bir tesis kazandı. Şırnak Cudi Cup Ulusal Kupası Tenis Turnuvası'na şu ana kadar 101 sporcu başvuru yaptı. Başvurular devam ediyor. Yaklaşık 120 civarında başvuru bekliyoruz. Bu Şırnak Cudi Cup Ulusal Kupa Tenis Turnuvası'nın ardından uluslararası bir turnuva yapmayı hedefliyoruz. Şırnak bir spor şehri olsun dedik. Birçok çalışma yaptık. Pandemi nedeniyle Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Habur Çayında kotalı rafting şampiyonası düzenledik.
Habur - 26.10.2020
Hakkari, Türkiye Rafting Şampiyonası 2. ayak yarışlarına ev sahipliği yapıyor
Ülkenin dört bir yanından gelen katılımcılar, üç gün boyunca açık yaş kadın, açık yaş erkek ve karma mix kategorilerinde Nehir İnişi, Slalom ve RX disiplinlerinde birbirlerine üstünlük sağlamak için Zap Suyu'nda yarışacak. Üç disiplin sonucunda alınan puanlar, genel klasmanı belirleyecek. Şampiyonanın ilk etabı, 7-11 Ekim tarihlerinde Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Habur Çayı'nda yapılmıştı.
Habur - 26.10.2020
Şırnak'ta uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonları
Kaçakçılık ve asayiş ile ilgili Habur Kara Hudut Kapısı Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar kapsamında 12 şüpheli asayiş, 9 şüpheli kaçakçılık, 4 şüpheli ise sahtecilik suçundan olmak üzere toplam 25 şüphelinin gözaltına alındığı ifade edilen açıklamada, 17 şüphelinin ilgili birimlere teslim edildiği, 8 şüphelinin çıkarıldıkları adli makamlarca serbest bırakıldığı kaydedildi.
Habur - 24.10.2020
Hakkari'de rafting heyecanı
Şampiyonanın ilk etabı 7-11 Ekim tarihleri arasında Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Habur Çayı'nda yapılmıştı.
Habur - 16.10.2020
LÖSEV'e bağış sayesinde hapis cezasından kurtuldu
Şırnak'ta Habur Sınır Kapısında 24 Nisan 2020'de yaşanan olayda Z.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Habur Haberleri | Habur Haber - Haberler - Habur haberleri, son dakika habur haber ve gelişmeleri burada. Van çevreyolu çalışmaları aralıksız sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 17:04:58. #1.15#
title