FİLDİŞİ SAHİLİ HABERLERİ

Fildişi Sahili Haberleri

Fildişi Sahili haber, Fildişi Sahili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fildişi Sahili - 19.11.2020
Fildişi Sahili'nde Cumhurbaşkanlığı seçiminde binlerce kişi etnik çatışma endişesiyle ülkeyi terk etti
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından, etnik çatışma endişesi nedeniyle 10 binden fazla kişi komşu ülkelere sığındı.
Fildişi Sahili - 12.11.2020
Fildişi Sahili'nde hükümetle muhalefet arasında buzlar eriyor
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de yapılan seçimde cumhurbaşkanı seçilen Alassane Ouattara, sonuçları kabul etmeyeceğini duyuran muhalefet lideri Henri Konan Bedie ile bir araya geldi.
Fildişi Sahili - 11.11.2020
Dışişleri Bakanlığından Fildişi Sahili'ne seçim tebriği
Dışişleri Bakanlığı, Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının resmi olarak açıklanması sebebiyle bir tebrik mesajı yayımladı.
Fildişi Sahili - 11.11.2020
Sivasspor'un "dede"si Arouna Kone 37 yaşına girdi
Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor'un "dede" lakaplı forveti Arouna Kone, 37 yaşına girdi.
Fildişi Sahili - 10.11.2020
Fildişi Sahili'nde 8 bin kişi çatışma korkusuyla komşu ülkelere sığındı
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası çatışma endişesiyle komşu ülkelere sığınanların sayısı 8 bini geçti.
Fildişi Sahili - 10.11.2020
Fildişi Sahili'nde Cumhurbaşkanından muhalefete diyalog çağrısı
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de yapılan seçimde cumhurbaşkanı seçilen Alassane Ouattara, seçim sonuçlarına itiraz eden muhalefete diyalog çağrısında bulundu.
Fildişi Sahili - 9.11.2020
Fildişi Sahili'ndeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından binlerce kişi çatışma korkusuyla Liberya'ya sığındı
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından, etnik çatışma endişesi nedeniyle 3 bin 600'den fazla kişi komşu ülke Liberya'ya sığındı.
Fildişi Sahili - 9.11.2020
Son dakika haberleri | Fildişi Sahili'nde Alassane Ouattara'nın zaferi kesinleşti
Gelen son dakika haberlerine göre Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda seçilen mevcut Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara'nın zaferi Anayasa Mahkemesi tarafından da onaylandı.
Fildişi Sahili - 8.11.2020
Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen Dünya Posta Kongresi 2021'de yapılacak
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen 27'nci Dünya Posta Kongresi'nin 2021 yılının ağustos ayında Fildişi Sahili'nde gerçekleştirilmesi planlanıyor.
Fildişi Sahili - 8.11.2020
GÜNDEM / 8 Kasım 2020
ÖZEL HABER 1- Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz'dan "ev ziyaretinde bulunmayın" uyarısı: "Kış aylarında ev içerisindeki misafirlikler zorunlu değilse kesinlike yapılmamalı. İnsanlar dışarıda tanımadığı kişilerden kendine koronavirüs bulaşabileceğini düşünüyor ama sevdiklerinden yakın arkadaşlarından akrabalarından hastalığın bulaşmayacağını düşünüyor" "Kalabalık her ortam hastalığın yayılması için önemli bir risk. Kalabalığın İstanbul başta olmak üzere çevre illerde de azaltılması gerekiyor" "(Kovid-19) Erken tedavi, hastalığın zatürreye dönüşme oranını azaltıyor. Hastane ve yoğun bakım yatışları azalıyor. Hastalığın ağır seyrettiği risk gruplarında yer alan kronik hastalıkları olan belli yaşın üzerindeki kişilerin artması ile birlikte sağlık kapasitesinin üzerindeki yük artıyor" (Duygu Yener/Ankara) (Görüntülü-Fotoğraflı) 2- KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Bir nefesin tüm cihana bedel olduğunu anladım" Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: "Bu süreçte çok zorluklar yaşadım. Nefes almanın ne kadar önemli olduğunu, bir nefesin tüm cihana bedel olduğunu anladım" "Geniş ciğerleri sanki yumruk kadar küçülmüş hissediyorsun. Nefes alırken dahi insan terler mi, yorulur mu, nefes alırken dahi yoruluyordum" (Ömer Ertuğrul/Yozgat) 3- Dünya Posta Kongresi 2021'de yapılacak Kovid-19 nedeniyle ertelenen Dünya Posta Birliği'nin 27'nci Kongresi 2021 yılında Fildişi Sahili'nde veya pandemiyle mücadele koşullarının sağlanamaması durumunda İsviçre'de gerçekleştirilecek Kongre tarihine kadar Dünya Posta Birliği'nin İdari Konsey Başkanlığını Türkiye adına PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten yürütmeye devam edecek UPU İdari Konsey Başkanı ve PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten: "Her dönem yeniliğe açık olan posta teşkilatları, çağın gereklerine göre hareket ederek hizmet kalitesini en üst seviyede tutmayı hedefliyor" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Fildişi Sahili - 8.11.2020
Fildişi Sahili'nde muhalefet lideri gözaltına alındı
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan muhalif lider Pascal Affi N'Guessan gözaltına alındı.
Fildişi Sahili - 5.11.2020
Fildişi Sahili eski Başbakanı Guillaume Soro: "Ordu harekete geçmeli"
Fildişi Sahili'nde eski Başbakan Guillaume Soro, cumhurbaşkanlığı seçimini mevcut Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara'nın kazanmasının ardından ülkedeki gergin ortama karşı ordunun harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
Fildişi Sahili - 4.11.2020
Fildişi Sahili'nde halk, etnik çatışma korkusuyla komşu ülkelere sığındı
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında, etnik çatışma endişesi nedeniyle 3 binden fazla kişi komşu ülkelere sığındı.
Fildişi Sahili - 4.11.2020
Son dakika haberi: Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası tansiyon yükseldi
Son dakika haber... Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanlığı seçimini mevcut Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara'nın kazanmasının ardından muhalefet liderinin evi güvenlik çemberine alındı.
Fildişi Sahili - 3.11.2020
Fildişi Sahili'nde Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara, 3'üncü kez seçildi
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde geçici sonuçlara göre, mevcut Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara, oyların yüzde 94,27'sini alarak 3'üncü dönemine seçildi.
Fildişi Sahili - 3.11.2020
Fildişi Sahili'nde muhalefetten cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına itiraz
Fildişi Sahili'nde muhalefet, 31 Ekim'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını reddederek, "Ulusal Geçiş Konseyi" oluşturacaklarını duyurdu.
Fildişi Sahili - 2.11.2020
Son Dakika | Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanlığı yarışını Alassane Ouattara önde götürüyor
Son dakika haber: Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de düzenlenen cumhurbaşkanı seçiminde, bazı bölgelerden gelen ilk sonuçlara göre, yarışı mevcut Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara önde götürüyor.
Fildişi Sahili - 1.11.2020
Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanlığı seçiminde oy sayma işlemi başladı
Fildişi Sahili'nde, dün düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminde oyların toplanmasının ardından sayıma başlandı.
Fildişi Sahili - 1.11.2020
Son dakika haber... Senegalliler, Erdoğan'ın boykot çağrısını desteklerken yerel üretimin de güçlendirilmesini istiyor
Senegal, Batı Afrika Ekonomik ve Parasal Birliği (UEMOA) ülkeleri arasında Fildişi Sahili'nden sonra Fransa'nın en çok ihracat yaptığı ikinci ülke.
Fildişi Sahili - 31.10.2020
Son Dakika | Fildişi Sahili'ndeki seçimlerde çıkan olaylarda 12 kişi öldü
Son dakika haber: Afrika ülkelerinden Fildişi Sahili'nde bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çıkan olaylarda en az 12 kişi hayatını kaybetti.
Fildişi Sahili - 31.10.2020
Son dakika haberleri! Fildişi Sahili, cumhurbaşkanını seçmek için sandık başında
Edinilen son dakika gelişmesine göre Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme işlemi başladı.
Fildişi Sahili - 28.10.2020
Son dakika haberleri | Fas Dışişleri Bakanı: "Batı Sahra'da konsolosluk açan ülke sayısı 15 oldu"
Son olarak cuma günü Burkina Faso, Gine-Bissau ve Ekvator Ginesi Dahle'de konsolosluk açmıştı. Böylelikle Gambiya, Gine, Cibuti ve Liberya'dan sonra Dahle'de konsolosluk açan ülkelerin sayısı 7'ye yükselmişti. Fildişi Sahili, Komorlar, Gabon, Sao Tome ve Principe, Orta Afrika Cumhuriyeti ile Burundi de 2019 sonu ile 2020 başlarında Uyun'da konsolosluk açmıştı.
Fildişi Sahili - 25.10.2020
Son dakika haberleri: Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi etnik gerginlik: 16 ölü
Son dakika gündem haberi: Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi çıkan olaylarda 16 kişi hayatını kaybetti.
Fildişi Sahili - 23.10.2020
Fildişi Sahili İçişleri Bakanı yaşamını yitirdi
Fildişi Sahili İçişleri ve Bölgesel Yönetim Bakanı Sidiki Diakite, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Fildişi Sahili - 23.10.2020
MÜSİAD EXPO'da 10 milyar dolarlık "fahri konsolos" cirosu bir araya gelecek
MÜSİAD EXPO'da biz Dünya Fahri Konsoloslar Ticari Diplomasi Zirvesi adı altında dünyanın Türkiye'deki bütün fahri konsoloslarını ve dünya ülkelerinin Türkiye'deki fahri konsoloslarını bir araya getireceğiz. Burada 3 ayrı oturum gerçekleştireceğiz. Son 15 gün içerisinde 10'a yakın ziyaret yaptım. Fildişi Sahili Cumhuriyeti'nden tutunda Brezilya, Arjantin, Meksika büyükelçileri ile bir araya geldik.
Fildişi Sahili - 22.10.2020
Son Dakika | Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanı seçimleri öncesi etnik çatışma: 7 ölü
Son dakika gündem haberi: Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de düzenlenecek cumhurbaşkanı seçimleri öncesi çıkan etnik çatışmada 7 kişi yaşamını yitirdi.
Fildişi Sahili - 20.10.2020
Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında
Afrika'nın, pandeminin etkisiyle dünya ekonomisinin daraldığı bir zamanda yeni fırsatlara açık ve müthiş bir pazar olduğunu vurgulayan Akyıldız, şu bilgileri verdi: "Ürettiğimiz her şeyi satabileceğimiz, her türlü sektörün iş yapabileceği bir kıta. Güven köprülerini kurarsanız iş yapmak giderek kolaylaşıyor. Afrikalılar Türk ürünlerini çok beğeniyor. Çünkü ürünlerimiz Avrupa'dan çok uygun fiyatlı, Çin'den daha kaliteli. Türk dizilerinin de etkisiyle Türklere duyulan bir sevgi var. Afrikalılar Türklerle iş yapmayı çok istiyor. Bütün dünyanın gözü Afrika'da ama Afrika'nın gönlü bizde." "Fildişi Sahili, Türk yatırımcılar için fırsatlar barındırıyor" Türkiye'nin Abidjan Büyükelçisi Yonca Özçeri ise Fildişi Sahili'nin dünyanın en büyük kakao üreticisi olduğunu hatırlatarak, "Ayrıca, tatlı patates, kaju fıstığı, Brezilya cevizi gibi ürünler üretilerek ihraç ediliyor.
Fildişi Sahili - 20.10.2020
Son dakika haberi! ECOWAS'tan, Fildişi Sahili'nde muhalefete "boykotu tekrar düşünün" çağrısı
Bir son dakika haberine göre Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS), Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanı seçimini boykot edeceğini açıklayan muhalefete, bu kararı tekrar düşünme çağrısı yaptı.
Fildişi Sahili - 16.10.2020
Fildişi Sahili'nde muhalefetten cumhurbaşkanlığı seçimlerini boykot çağrısı
Fildişi Sahili'nde 31 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak 2 aday, mevcut Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara'nın 3'üncü dönem adaylığını engellemek için boykot çağrısında bulundu.
Fildişi Sahili - 14.10.2020
Çin, BM İnsan Hakları Konseyine seçilmesini eleştiren ABD'yi "siyasi virüs" yaymakla suçladı
BM Genel Kurulundaki oylamada Konseye seçilen diğer ülkeler arasında Fransa, İngiltere, Pakistan, Özbekistan, Nepal, Senegal, Fildişi Sahili, Malawi, Gabon, Ukrayna, Meksika, Bolivya ve Küba yer almıştı.
Fildişi Sahili - 14.10.2020
ABD'den Çin ve Rusya'nın BM İnsan Hakları Konseyi'ne seçilmesine tepki
BM Genel Kurulundaki oylamada Konseye seçilen diğer ülkeler arasında Fransa, İngiltere, Pakistan, Özbekistan, Nepal, Senegal, Fildişi Sahili, Malawi, Gabon, Ukrayna, Meksika, Bolivya ve Küba yer almıştı.
Fildişi Sahili - 13.10.2020
Hak ihlalleriyle eleştirilen Çin ve Rusya, BM İnsan Hakları Konseyine seçildi
Konseye seçilen diğer ülkeler arasında ise Fransa, İngiltere, Pakistan, Özbekistan, Nepal, Senegal, Fildişi Sahili, Malawi, Gabon, Ukrayna, Meksika, Bolivya ve Küba yer aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fildişi Sahili Haberleri | Fildişi Sahili Haber - Haberler - Fildişi Sahili haberleri, son dakika fildişi sahili haber ve gelişmeleri burada. Sivasspor, Fatih Karagümrük maçına hazır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 21:50:50. #1.15#
title