Federal Soruşturma Bürosu Haberleri

Federal Soruşturma Bürosu haber, Federal Soruşturma Bürosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Federal Soruşturma Bürosu - Dün
Beş Göz Grubu, NATO ve AB'den Rusya'ya karşı siber ittifak
ABD'nin söz konusu suçlamalarına ve yaptırım açıklamasına Kremlin'den tepki de gecikmedi. Öncelikle ABD'nin bu suçlamalarının asılsız olduğu ve yaptırımların ABD-Rusya ikili ilişkilerini tehlikeye attığı belirtildi. Ardından suçlamalarda sıklıkla anılan Rus dış istihbarat servisi SVR tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, bu ifadelerin "saçma" olduğu ve SVR'nin bu tip eylemlerde rolünün olmadığını belirtildi. Bu açıklamaların akabinde Kremlin, aralarında ABD Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI), Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) yöneticilerinin de olduğu 9 kişiye Rus topraklarına giriş yasağı getirdiklerini açıkladı.
Federal Soruşturma Bürosu - 19.04.2021
Töton şövalyelerinden NATO'ya: Rusya'nın istila paranoyasını anlamak
Uluslararası toplum Ukrayna'ya ait Kırım ile Donbas havzasının bir kısmının Rusya destekli ayrılıkçı güçler tarafından işgalinin yedinci yılında yaşanan gelişmeler karşısında endişeli.
Federal Soruşturma Bürosu - 16.04.2021
Rusya, 8 Amerikan vatandaşına ülkeye giriş yasağı getirdi
Rusya, ABD'nin yaptırımlarına karşı önlemler alarak, aralarında yeni ve eski devlet görevlilerinin bulunduğu 8 Amerikan vatandaşına ülkeye giriş yasağı kararı getirdi.
Federal Soruşturma Bürosu - 16.04.2021
Biden yönetimi, Trump'ın 2016 başkanlık seçimlerinde kampanya anketlerini Rusya ile paylaştığını öne sürdü
ABD'de Joe Biden yönetimi, Rusya'ya siber saldırı ve seçimlere müdahale gerekçesiyle açıkladıkları yaptırımlarda, eski Başkan Donald Trump'ın 2016 başkanlık seçimleri öncesinde bazı anket sonuçlarını Rus istihbarat servisleriyle bağlantılı bir kişiyle paylaştığını iddia etti.
Federal Soruşturma Bürosu - 15.04.2021
FBI Direktörü Wray, Çin hakkında "her 10 saatte bir" yeni soruşturma başlatıldığını belirtti
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray, FBI'ın "her 10 saatte bir" Çin hükümetiyle ilişkili yeni bir soruşturma başlattığını bildirdi.
Federal Soruşturma Bürosu - 03.04.2021
Son dakika haberleri! ABD'de bir polisin öldüğü Kongre'ye yönelik araçlı saldırının yansımaları sürüyor
Green'in son haftalardaki bazı paylaşımlarında, hükümetin kendisine düşman olduğunu ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) "aklını kontrol etmeye çalıştığını" öne sürdüğü paylaşımları dikkati çekti.
Federal Soruşturma Bürosu - 02.04.2021
Son dakika haberleri | Mart ayında 4,7 milyon ABD'li silah alırken gerekli sabıka kaydı için başvurdu
CNN'in Federal Soruşturma Bürosundan (FBI) elde ettiği bilgiye göre, geçen ay yaklaşık 4,7 milyon ABD'linin, silah satın alırken istenen adli sicil kaydı almak için başvurduğu; bu rakamın, şubat ayına göre yüzde 36 artış gösterdiği belirtildi.
Federal Soruşturma Bürosu - 31.03.2021
Son dakika haberi! ABD'de Watergate Skandalı'nın beyni olarak bilinen Gordon Liddy hayatını kaybetti
Son dakika haberi: ABD'de eski başkanlardan Richard Nixon'ın istifasıyla sonuçlanarak bir döneme damgasını vuran Watergate Skandalı'nın beyni olarak bilinen G. Gordon Liddy 90 yaşında yaşamını yitirdi.
Federal Soruşturma Bürosu - 25.03.2021
ABD'de aşırı sağcı grupların Kongre baskınından önce iletişime geçtikleri iddia edildi
Federal Soruşturma Bürosundan (FBI) ocak ayında yapılan açıklamada, "Oath Keepers"ın başındaki 65 yaşındaki Thomas Caldwell ile gruptan 5 kişinin, ABD'ye karşı komplo kurmak ve 6 Ocak'ta Kongre binasına düzenlenen baskını planlamakla suçlandığı belirtilmişti.
Federal Soruşturma Bürosu - 25.03.2021
Son dakika... Bosna Hersek'e COVAX kapsamında ilk aşılar ulaştı
Son dakika haberlerine göre Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı kitlesel aşılama çalışmalarında tedarik sorunları nedeniyle sıkıntı yaşayan Bosna Hersek'e, Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında 23 bin 400 doz aşı ulaştı.
Federal Soruşturma Bürosu - 24.03.2021
Balkanlar'da Kovid-19 vaka ve ölümleri artmaya devam ediyor
Balkan ülkelerinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son günlerde hızla artıyor.
Federal Soruşturma Bürosu - 24.03.2021
Son dakika haber | Başkent olaylarına katılan emekli polis, FBI'a Trump'ın çağrısına uyduğunu söyledi
Son dakika haber... ABD'de 6 Ocak Kongre baskınında bir grup Trump destekçisi ile Kongre Binası'nda yürürken tef çaldığı anlar güvelik kamerasına yansıyan emekli New York polis memuru Sara Carpenter gözaltına alındı.
Federal Soruşturma Bürosu - 23.03.2021
Biden'dan Colorado'daki saldırının ardından yarı otomatik silahların yasaklanması çağrısı
ABD Başkanı Joe Biden, Colorado'da dün 10 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırının ardından yaptığı konuşmada, ülkede yarı otomatik silahların yasaklanması ve silah satışlarında arka plan soruşturmasındaki yasal boşlukların kaldırılması için çağrıda bulundu.
Federal Soruşturma Bürosu - 21.03.2021
Kara para aklamakla suçlanan Kuzey Koreli ABD'ye iade edildi
ABD'nin kara para aklamakla suçladığı Kuzey Kore vatandaşı Mun Chol Myong, Malezya makamları tarafından ABD'ye iade edildi.
Federal Soruşturma Bürosu - 18.03.2021
FBI, Kongre baskınında görevlilere saldıran kişilerin görüntülerini yayımladı
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 6 Ocak Kongre baskınında yetkililere saldıran kişilerin fotoğraflarını yayımlayarak, bu kişilerin kimliğinin tespit edilmesi için halktan yardım istedi.
Federal Soruşturma Bürosu - 16.03.2021
Rusya ve İran, ABD Başkanlık seçimlerini etkilemeye çalışmış
ABD Adalet Bakanlığı, Ulusal Güvenlik Bakanlığı, Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı ve Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) içinde bulunduğu Ulusal Güvelik Komisyonu tarafından hazırlanan ve gizliliği kaldırılan raporda, Rusya ve İran'ın, Başkan Joe Biden ve eski Başkan Donald Trump arasındaki 2020 başkanlık seçimlerine müdahale etmek için operasyonlar gerçekleştirdiği ifade edildi.
Federal Soruşturma Bürosu - 15.03.2021
ABD'de Kongre Baskınında bir polis memurunun öldürülmesiyle ilgili 2 kişi gözaltına alındı
ABD'de 6 Ocak Kongre Baskını sırasında polis memuru Brian Sicknick'in öldürülmesiyle ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Federal Soruşturma Bürosu - 15.03.2021
Son dakika haber | Kovid-19 vakalarının hızla arttığı Saraybosna, ilk dalgadaki Bergamo'ya benzetildi
Son dakika gündem haberine göre Bosna Hersek'teki Saraybosna Kantonu'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları son iki haftadır hızla artarken, hastanelerin kapasitelerinin dolmaya yakın olması da endişe yarattı.
Federal Soruşturma Bürosu - 13.03.2021
ABD'de Kongre baskınını planlamakla suçlanan bir kişi serbest bırakıldı
Federal Soruşturma Bürosundan (FBI) ocak ayında yapılan açıklamada, "Oath Keepers"ın başındaki 65 yaşındaki Thomas Caldwell ile gruptan 5 kişinin, ABD'ye karşı komplo kurmak ve 6 Ocak'ta Kongre binasına düzenlenen baskını planlamakla suçlandığı belirtilmişti.
Federal Soruşturma Bürosu - 10.03.2021
FBI, Kongre baskınından önce parti merkezlerine bomba koyan kişinin görüntülerini yayımladı
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 6 Ocak'taki Kongre Baskınından bir gece önce Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti merkezlerine boru tipi bomba koyduğundan şüphelenilen kişinin görüntülerini yayımlayarak, kimliğinin tespiti için halktan yardım istedi.
Federal Soruşturma Bürosu - 09.03.2021
ABD'de lise öğrencisinin evde yaptığı ve sınıfa getirdiği bomba patladı: 5 yaralı
Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkililerinin de dahil olduğu olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü açıklandı.
Federal Soruşturma Bürosu - 09.03.2021
Trump'ın eski danışmanı Stone'nin koruması Kongre baskınıyla ilgili gözaltına alındı
Mahkemenin Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) dayandırdığı belgelere göre, Stone'nin koruması Roberto Minuta ile Isaac Steve Sturgeon, başkent Washington DC'deki Kongre binasına 6 Ocak'ta yapılan baskında yer aldıkları suçlamasıyla hafta sonu gözaltına alındı.
Federal Soruşturma Bürosu - 05.03.2021
Son dakika! Trump, yeni bir 6 Ocak davasıyla karşı karşıya
Son dakika haberi: ABD'li Demokrat Temsilci Eric Swalwell, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'a ve avukatı Rudy Giuliani karşı 6 Ocak'ta yaşanan Kongre binası baskınında meydana gelen "yaralanma ve yıkımdan" sorumlu oldukları iddiasıyla dava açtı.
Federal Soruşturma Bürosu - 04.03.2021
Pentagon'un hurdaya çıkarılıp satılan İtalyan uçaklarına milyonlarca dolar ödediği ortaya çıktı
"Ne yazık ki, ne projeyi uygulayan eski Hava Kuvvetleri Generali ne de kusurlu uçakları, Pentagon'a satan, şimdiki adı The Leonardo olan Alenia şirketi yargılanmadı. Hiç kimse G222 programının başarısızlığından sorumlu tutulmadı." ifadesi kullanılan raporda, Hava Kuvvetleri Özel Soruşturma Dairesi (AFOSI), Savunma Suçları Araştırma Servisi (DCIS) ve Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) da daha önce konuyla ilgili soruşturma yürüttüğü belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Federal Soruşturma Bürosu Haberleri | Federal Soruşturma Bürosu Haber - Haberler - Federal Soruşturma Bürosu haberleri, son dakika federal soruşturma bürosu haber ve gelişmeleri burada. Beş Göz Grubu, NATO ve AB'den Rusya'ya karşı siber ittifak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 03:45:54. #1.16#

title