FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ

Fatih Sultan Mehmet haber, Fatih Sultan Mehmet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fatih Sultan Mehmet

Fatih Sultan Mehmet

Doğum Yeri Edirne / Türkiye
Doğum Tarihi 30.3.1432 - 3.5.1481

Fatih Sultan Mehmet Kimdir ?

Fatih Sultan Mehmet Osmanlı padişahı (30 Mart 1432 Edirne- 3 Mayıs 1481 Gebze). Padişahlık dönemi: 1444 .1446; 1451-1481. Babası II. Murat, annesi Hüma Hatun’dur. Çok iyi bir eğitim gördü. Arapça, Fransızca ve Yunancayı öğrendi. Edebiyat, din ve tarih konulanna gençliğinde büyük ilgi gösterdi. Babası II. Murat, oğlunun, eğitimine büyük özen gösterdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Fatih Sultan Mehmet - 16.09.2021
The caftan of Suleiman the Magnificent is being restored
Conservation practices are carried out for the sultans' dress collections at the Topkapı Palace, National Palaces Textile Conservation and Restoration Workshop. The collection includes clothes from the period from Fatih Sultan Mehmet to the last Ottoman Sultan.
Fatih Sultan Mehmet - 16.09.2021
Son dakika haberleri! CHP'li Özel, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını belirmek için bir araya geleceğini söyledi Açıklaması
"Vatandaşı dövene ne zaman soruşturma başlatacaksın?" Özel, "AK Parti'li Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal'ın bir kişiyi dövdüğü görüntülerin yer aldığı videonun" sosyal medyada paylaşıldığını belirterek, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Fatih Sultan Mehmet'in türbesine yaklaşırken elini arkadan bağlamış diye soruşturma başlatan Süleyman Soylu, eliyle, koluyla, bacağıyla vatandaşı belediyenin kapısında dövene ne zaman soruşturma başlatacaksın?" sorusunu yöneltti.
Fatih Sultan Mehmet - 16.09.2021
Fatih Sultan Mehmet'in ordusunun İstanbul'a girdiği kapı madde bağımlıları ve evsizlere mesken oldu
Fatih Sultan Mehmet'in ordusunun İstanbul'a girdiği kapı artık madde bağımlılarına ve evsizlere mesken oldu.
Fatih Sultan Mehmet - 12.09.2021
DESTİCİ: HEM TÜRK MİLLETİNDEN HEM DE FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN MANEVİ ŞAHSİYETİNDEN BİR ÖZÜR BEKLİYORUZ
BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzeten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamasını kabul etmediklerini belirterek "Biz bunu doğru bulmuyoruz ve hala bir düzeltme, hem Türk...
Fatih Sultan Mehmet - 12.09.2021
İstanbul'un köprüleri ve Galata Kulesi, Ahilik Haftası nedeniyle kırmızı beyaza bürünecek
Galata Kulesi, Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Ahilik Haftası nedeniyle kırmızı beyaz renkler ile ışıklandırılacak.
Fatih Sultan Mehmet - 11.09.2021
Boğaziçi Triatlonu yarın yapılacak
Yüzme etabının Kanlıca İskelesi ile Küçüksu İskelesi arasında olmak üzere Boğaziçi'nde gerçekleşeceği yarışta bisiklet etabı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde, koşu etabı da Beykoz sahilde yapılacak.
Fatih Sultan Mehmet - 10.09.2021
Ressam Nazmi Ziya Güran vefatının 84. yılında anılıyor
Fatih Sultan Mehmet'in hocası Molla Gürani'nin soyundan gelen ve soyadını da buradan alan Güran, 1881 yılında İstanbul Aksaray'da dünyaya geldi.
Fatih Sultan Mehmet - 10.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "740. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri" mesajı Açıklaması
Yiğitliği ve bilgeliğiyle tarihe yön veren bir dünya devletinin temellerini Söğüt'te atan Ertuğrul Gazi'yi rahmetle yad etiğini belirten Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Anadolu'daki küçük bir beylikten bir cihan devletine giden süreçte, Türk milletine önderlik etmiş büyük şahsiyetlerden olan Ertuğrul Gazi'nin ve oğlu Osman Bey'in Söğüt'te diktiği ulu çınarın gölgesinde, asırlarca adaletle hükmedilmiş, farklı mensubiyetlere sahip toplumlar barış ve güven içinde yaşamışlardır. Ecdadımızın tarih boyunca dünyaya örnek teşkil eden devlet nizamını ve milletimizin birlik, beraberliğini en kıymetli mirasımız olarak görüyor, köklü medeniyetimize ve şanlı tarihimize sahip çıkarak gelecek hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Anadolu'yu ilelebet Türk yurdu olarak muhafaza edecek, insanlarımızın refah ve güven içinde yaşaması için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz." Cumhurbaşkanı Erdoğan, Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nin de maziden atiye bir geleneğin yaşatılması, değerlerin genç kuşaklara aktarılması bakımından çok önemli bir görev ifa ettiğini vurgulayarak şunları kaydetti: "Bu düşüncelerle Sultan Alparslan'dan Ertuğrul Gazi'ye, Fatih Sultan Mehmet'ten Gazi Mustafa Kemal'e, bugüne kadar bu topraklara damgasını vuran büyük şahsiyetlerimizi, birlik ve beraberliğimiz için mücadele vermiş kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyor, aziz vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fatih Sultan Mehmet Haberleri | Fatih Sultan Mehmet Kimdir - Haberler - Fatih Sultan Mehmet haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fatih Sultan Mehmet kimdir, hayatı ve biyografisi. Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri'nin şampiyonu Ali Gürbüz oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:09:56. #1.15#

title