ET VE SÜT KURUMU HABERLERİ

Et Ve Süt Kurumu Haberleri

Et Ve Süt Kurumu haber, Et Ve Süt Kurumu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Et Ve Süt Kurumu - 18.11.2020
TBMM KİT Komisyonu
Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü Osman Uzun, 2019'dan bugüne kadar yaklaşık 270 bin baş hayvan alımı yapıldığını ve 83 bin ton kırmızı et üretildiğini belirterek, "Ayrıca 8,5 milyon kanatlı hayvan alımı yapılmış ve 14 bin ton beyaz et üretilmiştir.
Et Ve Süt Kurumu - 17.11.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Kasım 2020
KİT Komisyonunda, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü hesapları görüşülecek.
Et Ve Süt Kurumu - 13.10.2020
Et ve Süt Kurumu büyükbaş karkas etin alım fiyatını 2 lira artırdı
Et ve Süt Kurumu (ESK), büyükbaş karkas et alım fiyatlarında kilogram başına 2 liralık artışa gitti.
Et Ve Süt Kurumu - 13.9.2020
TMO'nun fiyatları üreticiyi sevindirdi
Covid-19 pandemisinden dolayı alınan tedbirler nedeniyle kırmızı et tüketiminin ciddi olarak düştüğünü de kaydeden Özcan, "Bununla paralel olarak canlı hayvan kesim fiyatlarında da ciddi anlamda düşüş yaşandı. Et fiyatları düşerken, saman gibi, yem gibi, kepek gibi hayvan üretiminin en önemli kalemlerinde ciddi anlamda fiyat artışı üretim maliyetlerini de yükseltti. Ancak buna karşılık canlı hayvan kesim fiyatlarında ise düşüş yaşandı. Burada Sayın Bakanımız ile et ve süt kurumu müdürüne seslenmek istiyoruz.
Et Ve Süt Kurumu - 21.8.2020
Venezuela menşeli bazı tarım ürünlerinin ithalatında tarife kontenjanı düzenlemesi
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birlikleri, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ Genel Müdürlüğü ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin tarife kontenjanında tahsisat önceliği olacak.
Et Ve Süt Kurumu - 20.8.2020
Erzurum Ticaret Borsası
Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) kavurmanın kilogramı 77 liradan satıldı.
Et Ve Süt Kurumu - 12.8.2020
Erzurum Ticaret Borsası
Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı ortalama 38,51 liradan satıldı.
Et Ve Süt Kurumu - 7.8.2020
Son dakika haber... Yozgat Havalimanı inşaatı sürüyor
Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için de mücadele ettiklerini aktaran Başer, "İlimizde bulunan Et ve Süt Kurumunun süt ünitesi de hizmete giriyor.
Et Ve Süt Kurumu - 5.8.2020
Atama kararları
Buna göre, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ilişkin kadrolar yeniden düzenlendi.
Et Ve Süt Kurumu - 3.8.2020
Son Dakika | Türk Kızılay Samsun'da kurban eti dağıttı
"Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla yürütülen kampanyada kurban etleri, Türk Kızılay gönüllüleri tarafından önceden tespit edilen ailelerin adreslerine teslim edildi. Kurban eti dağıtımına katlan Türk Kızılay Samsun Şube Başkan Habip Demirel, AA muhabirine, Türk Kızılay tarafından Samsun Et ve Süt Kurumu tesislerinde 600 büyükbaş kurban kesildiğini ve bu kurbanlardan elde edilen etlerin işlenerek yıl boyunca vatandaşlara konserve kavurma ve kıyma olarak dağıtılacağını söyledi.
Et Ve Süt Kurumu - 3.8.2020
Türk Kızılay, Türkiye ve 16 ülkede kurban kesimlerini tamamladı
Türk Kızılaya güvenerek vekaletlerini emanet eden hayırseverlere ihtiyaç sahipleri adına teşekkür eden Kınık, şunları kaydetti: "Ülkemizde ve açlığın, kıtlığın, kuraklığın, savaşın vurmuş olduğu coğrafyalarda, kurban kesimlerimizi gerçekleştirdik. Tüm hayırseverler emin olsunlar ki bizlere emanet ettikleri kurbanlar, veteriner kontrollerinden sonra Kızılay ekiplerinin gözetiminde, İslami usullere göre ve hijyenik koşullarda kesildi. Kurban Bayramı'nın birinci gününden itibaren başlattığımız kesimlerimizi yurt dışında soğuk zinciri koruyarak anlık olarak dağıttık. Yurt içinde de anlık dağıtımlarımız oldu. Et ve Süt Kurumu iş birliğiyle kurban etlerinin büyük bir bölümünden hazırlayacağımız kavurma konservelerini ise yurt içindeki ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca ulaştıracağız.
Et Ve Süt Kurumu - 3.8.2020
Son dakika haberi: Türk Kızılay Genel Müdürü Altan Ağrı'da
Türk Kızılay Genel Müdürü Altan Ağrı'da AĞRI - Kızılay, Kurban Bayramı'nda muhtaç ailelere yardım etmeye devam ediyor. Kurban Bayramı'nın 3. gününde Ağrı'da ziyaretlerde bulunan Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan sel mağdurlarına kurban eti, mağdurların çocuklarına da oyuncak dağıttı. Bayramın 3. gününde Ağrı'ya gelen Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan önce Ağrı Et ve Süt Kurumu'nu ardından da geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinden olumsuz etkilenen Kavak köyü sakinlerini ziyaret etti.
Et Ve Süt Kurumu - 2.8.2020
Bakan Pakdemirli'den hayvan yetiştiricilerine destek
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerin mağdur edilmeyeceğini ve elde kalan hayvanları Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) alacağını bildirdi.
Et Ve Süt Kurumu - 17.7.2020
Erzurum Ticaret Borsası
Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı ortalama 37,26 liradan satıldı.
Et Ve Süt Kurumu - 17.7.2020
Türk Kızılay, vekaletle kurban organizasyonunu Et ve Süt Kurumu iş birliğinde yapacak
Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, "Kızılayın modeli biraz farklı, özgün. Kurban Bayramı sonrasında konserve haline getirilmiş olan kavurmalarımızı ve kıymalarımızı, şubelerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine 81 ilimizde dağıtıyoruz.
Et Ve Süt Kurumu - 29.6.2020
ESK mangallık tüm tavuk satışına başladı
Et ve Süt Kurumu (ESK), müşterileri için mangallık gövde tavuk üreterek satmaya başladı.
Et Ve Süt Kurumu - 29.6.2020
Son dakika haberi! ESK mangallık tavuk satışına başladı
Son dakika haberleri... Et ve Süt Kurumu (ESK), mangal için özel olarak ürettiği ve parçalayarak tüketiciye sunduğu gövde tavukları kilogramı 12,50 liradan satıyor.
Et Ve Süt Kurumu - 9.6.2020
Çiğ süt desteği ödemelerine ilişkin esaslar belli oldu
Üretmiş olduğu çiğ sütü, üretici örgütleri aracılığıyla süt ürününe çevirerek Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğüne satan üreticiler de desteklemeden yararlanacak.
Et Ve Süt Kurumu - 1.6.2020
TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu'ndan Dünya Süt Günü mesajı Açıklaması
Eroğlu, çiğ süt alımında fiyat istikrarının ve rekabetin sağlanması için Et ve Süt Kurumu gibi kurumların süt piyasasının içinde daha fazla olması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Süt endüstrisi ve süt üreticileri, son yıllarda basın ve yayın organlarında süt ve süt ürünlerinde taklit ve tağşiş gibi hususların sık sık gündeme gelmesi, yazılı ve görsel basında konunun uzmanları dışındaki kişilerin yanlış bilgi ve beyanları dolayısıyla kamuoyunda zaman zaman tekrar eden bilgi kirliliğinden ciddi zarar görmekte.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Et Ve Süt Kurumu Haberleri | Et Ve Süt Kurumu Haber - Haberler - Et Ve Süt Kurumu haberleri, son dakika et ve süt kurumu haber ve gelişmeleri burada. Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı: Fiyatlar piyasaya göre yüzde 40 daha ucuz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 18:01:54. #1.15#
title