Doğu Akdeniz Haberleri

Doğu Akdeniz haber, Doğu Akdeniz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Akdeniz 29.5.2020
Fatih sondaj gemisinin Karadeniz seferi başladı
Fatih sondaj gemisi Doğu Akdeniz'deki görevinin ardından İstanbul'un fethinin 567'nci yıl dönümünde Karadeniz bölgesindeki seferine başladı.
Doğu Akdeniz 29.5.2020
Doğu Akdeniz'de Rusya ve ABD arasında it dalaşı
ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 6'ıncı filoya ait P-8A tipi casus uçağının Güney Kıbrıs Lefkoşa FIR hattı üzerinden Şam FIR hattı sınırına yaklaşınca Rus Su-35 tipi 2 savaş uçağı tarafından engellendiği duyuruldu.
Doğu Akdeniz 29.5.2020
Doğu Akdeniz'de cuma namazı, Kovid-19 salgını sonrası ilk kez kılındı
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'deki camilerde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında verilen aradan sonra ilk cuma namazı kılındı.
Doğu Akdeniz 28.5.2020
Doğu Akdeniz'de Kovid-19 tedbirleri uygulanıyor
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirlerin uygulanmasına devam ediliyor.
Doğu Akdeniz: Trabzon 'Fatih'i bekliyorDoğu Akdeniz 28.5.2020
Doğu Akdeniz: Trabzon 'Fatih'i bekliyorDoğu Akdeniz 28.5.2020
Doğu Akdeniz 27.5.2020
Guardian: "Türkiye'nin Libya'daki savaşı aslında çok büyük bir kumar"
Amr'ın "Bazı Suriyeliler buraya para için geliyor, bazıları Libyalıları zulümden kurtarmak için geliyor. Şahsen ben Türkiye'nin neden Suriyeli muhalifleri Libya'ya savaşmaya getirdiğini gerçekten bilmiyorum. Bu ülkeyle ilgili, [Muammer] Kaddafi'ye karşı bir devrim gerçekleştirdikleri dışında hiçbir fikrim yok" ifadelerini kullanan İngiliz Gazetesi, Suriye'den getirildiği tahmin edilen 8 ile 10 bin arasındaki savaşçıdan biri olan Amr'in, evinden 2 bin kilometre uzakta, Libya'da, Türkiye'nin "Mavi Vatan" planı için savaştığını yazıyor ve planı şöyle açıklıyor: Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de jeopolitik hakimiyet kurma planı.
Doğu Akdeniz 27.5.2020
İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı, Mersin'e yeniden "nefes" olacak
Mersin'in Mezitli ilçesinde kaçak kesimle tahrip edilen, ağaçlandırma çalışmasının ardından "İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı" adı verilen alan, yeniden Doğu Akdeniz'in "nefesi" olacak.
Doğu Akdeniz 27.5.2020
Rusya'dan ABD'ye Akdeniz'de taciz
ABD Donanması, Rusya'ya ait Su-35 uçaklarının Doğu Akdeniz üzerinde ABD'ye ait bir P-8A tipi keşif uçağını taciz ettiğini açıkladı.
Doğu Akdeniz 26.5.2020
Türkiye ve KKTC Arasında İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması İmza Töreni
"Bu bayram gününde böyle bir müjdeyi halkımızla paylaşıyoruz" Başbakan Tatar, şöyle devam etti: "Ekonomide Kovid-19 öncesi noktaya gelebilmek için bu mali desteğin de gelmesi gerekiyordu. Bu bayram gününde böyle bir müjdeyi halkımızla paylaşıyoruz. İnşallah hayırlara vesile olacaktır. Önemli olan bu coğrafyada, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin desteğiyle KKTC'yi güçlendirmek, Kıbrıs Türk halkının bu topraklardaki varoluş mücadelesindeki ekonomik mücadelesini taçlandırmak, halkımıza daha fazla refah ve esenlik verebilmektir.
Doğu Akdeniz 26.5.2020
KKTC Başbakanı Tatar: Türkiye sayesinde ikinci bayramı yaşıyoruz
KKTC'DE İKİNCİ BAYRAM SEVİNCİ Türkiye imzalanan protokolün geleceğe yönelik bir umut oluştuğunu vurgulayan KKTC Başbaknı Tatar, KKTC'nin marka değerinin artırılacağını söyledi. KKTC Başbakanı Tatar, "Bayramın son gününde böyle bir müjdeyi halkımızla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye'nin desteğiyle Doğu Akdeniz'de Kuzey Kıbrıs'ı güçlendirmek ve refaha kavuşturmak en büyük hedefimizdir" dedi.
Doğu Akdeniz 26.5.2020
Türkiye ve KKTC Arasında İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması İmza Töreni
Fuat Oktay, kardeşlik bilinciyle birlikte hareket ederek KKTC'yi ekonomik olarak daha sağlam, müreffeh ve rekabet edebilir bir yapıya kavuşturabileceklerine yürekten inandıklarını ifade ederek, şunları dile getirdi: "Türkiye ile Kıbrıs Türk toplumu her zaman olduğu gibi tek yürek oldukça bu coğrafyada bizim hakkımıza, hukukumuza göz dikecek hiçbir unsur olamaz. Bizler, Doğu Akdeniz'de uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru hak ve menfaatlerimizi korurken gücümüzü birliğimizden, dayanışmamızdan, kardeşliğimizden alıyoruz.
Doğu Akdeniz 26.5.2020
Doğu Akdeniz'de Ramazan Bayramı'nın son gününde sokaklar boş kaldı
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tüm yurtta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Ramazan Bayramı'nın üçüncü gününde de sessizlik hakim oldu.
Doğu Akdeniz 25.5.2020
Bayramda sokak hayvanları unutulmadılar
Kentte park, meydan ve kırsal alanları tarayan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilciliği ile Doğu Akdeniz Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (DOABİS) üyeleri, sokak hayvanları için mama bıraktı.
Doğu Akdeniz 25.5.2020
BAE'nin bölgesel düzen hülyasında Tunus çatlağı
Fakat Gannuşi ve Tunus'un hedef haline getirilmesi aslında Libya'daki dengelerle alakalı. Diğer bir deyişle, BAE'nin Gannuşi üzerinden Tunus siyasetine yön verme çabası, İslami hareketler veya demokrasiyle mücadelesinden ziyade, Libya iç savaşı ve Türkiye'nin artan gücünü sınırlandırmakla ilgili. Kriz süreci boyunca BAE'nin bütün siyasi ayartmalarına rağmen tarafsız kalan Libya Abu Dabi'yi rahatsız ediyor. Her ne kadar Libya meşru hükümeti Türkiye, Tunus ve Cezayir ittifakının Trablus hükümetini desteklediğini iddia etse de, Tunus Türkiye'nin Serrac hükümetine göndereceği askeri destek için topraklarının kullanılmasına izin vermedi. Dolayısıyla Tunus çıkarları gereği ne BAE ne de Türkiye tarafında. Fakat BAE Tunus'un tarafsız olmasına da tahammül edemiyor. Ayrıca Cumhurbaşkanı Said'in Libya'daki meşru hükümetin temsilcilerinden Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile görüşmesi, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'nin Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ı 18 Mayıs'ta ülkenin batısındaki stratejik Vatiyye askeri üssünün Hafter milislerinden kurtarılması nedeniyle tebrik etmesi ve Gannuşi'nin Libya ile yapılan güvenlik toplantısı sonrası Erdoğan ile görüşmesi BAE'yi harekete geçirdi. Dolayısıyla Tunus'un bir BAE hedefi haline gelmesi büyük oranda Doğu Akdeniz'deki değişen dengelerle alakalı.
Doğu Akdeniz 25.5.2020
Bayramda sokak hayvanları unutulmadılar
Osmaniye'de hayvanseverler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını besledi. Kentte park, meydan ve kırsal alanları tarayan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilciliği ile Doğu Akdeniz Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (DOABİS) üyeleri, sokak hayvanları için mama bıraktı.
Doğu Akdeniz 25.5.2020
Doğu Akdeniz'de, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde sokaklar boş kaldı
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tüm yurtta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde de sessizlik hakim oldu.
Doğu Akdeniz 24.5.2020
Bakan Akar ve komutanlar İskenderun Deniz Üs Komutanlığı'nda bahriyelilerle bayramlaştı
Bakan Akar ve komutanlar İskenderun Deniz Üs Komutanlığı'nda bahriyelilerle bayramlaştı Milli Savunma Bakanı Akar: "İyi komşuluk ilişkileri konusunda tüm girişimlerimize, anlayışımıza, sabrımıza rağmen son günlerde Ege'de yapılan tacizlerin izahı mümkün değildir" ANKARA - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde bayramlaşmanın ardından İskenderun Deniz Üs Komutanlığı'na geçti. İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik tarafından karşılanan Bakan Akar, tören kıtasını selamladı. TCG Karpaz, TCG Karataş karakol gemileri ve Üs Komutanlığı personeli ile bayramlaşan Bakan Akar, daha sonra Akdeniz Kalkanı Harekatı'nda görev alan TCG Barbaros fırkateynine geçti. Burada personel ile bayramlaşan Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, daha sonra Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de yani Mavi Vatan'da görev yapan muharip unsur komutanları ile video konferans ile görüştü. Faaliyetlere ilişkin bilgi alan ve talimatlar veren Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelenin yanı sıra denizde ve havadaki faaliyetlerine de kararlılıkla devam ettiğini belirtti. Terörle ve korona virüs ile mücadelede alınan tedbirleri de ele aldığı konuşmasında Bakan Akar, şunları söyledi: "Denizlerdeki meselelerimize baktığımızda biz sadece kendi hak ve hukukumuzu değil aynı zamanda Kıbrıslı kardeşlerimizin de hakkını, hukukunu korumakta kararlıyız. Doğu Akdeniz'de, Ege'de herhangi bir şekilde Türkiye'yi yok sayan bir kararın yaşama şansı yok.
Doğu Akdeniz 24.5.2020
BAKAN AKAR, SINIR HATTINDA KOMANDOLARLA BAYRAMLAŞTI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerdeki bayramlaşmanın ardından beraberindeki komutanlarla birlikte İskenderun Deniz Üs Komutanlığı'na geçti. Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik tarafından karşılanan Bakan Akar, tören kıtasını selamladıktan sonra TCG Karpaz, TCG Karataş karakol gemileri ve üs komutanlığı personeli ile bayramlaştı. Daha sonra Akdeniz Kalkanı Harekatı'nda görev alan TCG Barbaros firkateynine geçen Bakan Akar, burada da personel ile bayramlaşarak video konferans yöntemiyle Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de görev yapan muharip unsur komutanları ile görüştü. Faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelenin yanı sıra denizde ve havadaki faaliyetlerine de kararlılıkla devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: "Denizlerdeki meselelerimize baktığımızda, biz sadece kendi hak ve hukukumuzu değil, aynı zamanda Kıbrıslı kardeşlerimizin de hakkını, hukukunu korumakta kararlıyız. Doğu Akdeniz'de, Ege'de herhangi bir şekilde Türkiye'yi yok sayan bir kararın yaşama şansı yok.
Doğu Akdeniz 24.5.2020
Milli Savunma Bakanı Akar'dan Ege'de "taciz" tepkisi
Terör ve koronavirüs ile mücadelede alınan tedbirleri de ele aldığı konuşmasında Akar, şunları söyledi: "Denizlerdeki meselelerimize baktığımızda, biz sadece kendi hak ve hukukumuzu değil aynı zamanda Kıbrıslı kardeşlerimizin de hakkını, hukukunu korumakta kararlıyız. Doğu Akdeniz'de, Ege'de herhangi bir şekilde Türkiye'yi yok sayan bir kararın yaşama şansı yok.
Doğu Akdeniz 24.5.2020
Doğu Akdeniz'de, Ramazan Bayramı'nın birinci gününde sokaklar boş kaldı
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tüm yurtta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Ramazan Bayramı'nın birinci gününde de sessizlik hakim oldu.
Doğu Akdeniz: Yurtta hava durumuDoğu Akdeniz 24.5.2020
Doğu Akdeniz 24.5.2020
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun doğu kesimleri ile akşam saatlerinden sonra kuzeybatısı parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Sivas, Sinop, Samsun, Ordu, Tokat çevreleri ve Amasya'nın doğu ilçeleri ile gece saatlerinde Marmara'nın kuzey ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle sağanak, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
Doğu Akdeniz 23.5.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine ilişkin, "Bugün baktığımız zaman kim var orada? Şimdi yıl sonuna kadar herkes çekildi. Kim var? Bir tek Türkiye var. Bunun anlamı şudur. Rum tarafı da KKTC ile anlaşarak uzlaşıya gitmelidir. Doğu Akdeniz etrafındaki ülkeler için de mesaj burada Türkiye var.
Doğu Akdeniz 23.5.2020
Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiği bildirildi.
Şu an buradasınız: Doğu Akdeniz Haberleri | Doğu Akdeniz Haber - Haberler - Doğu Akdeniz haberleri, son dakika doğu akdeniz haber ve gelişmeleri burada. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: Fatih'i, kutlu fethin 567. yıl dönümünde, bu kez....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 20:15:51. #1.15#
title