Demokrat Parti Haberleri

Demokrat Parti haber, Demokrat Parti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Demokrat Parti - 15.01.2021
Alman Meclisinde "Müslüman karşıtı ırkçılık ve ayrımcılık" konulu önerge kabul edilmedi
Sol Parti tarafından "Almanya'da Müslüman karşıtı ırkçılık ve Almanya'da Müslümanlara karşı ayrımcılık" başlığıyla meclise verilen önerge, iktidardaki Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile ana muhalefet olan aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi ve Hür Demokrat Parti (FDP) oylarıyla reddedildi.
Demokrat Parti - 14.01.2021
Alman Federal Meclisi, teknolojik gelişmelere uyum sağlamak için faks cihazlarını kaldıracak
Hür Demokrat Parti (FDP) Milletvekili Marko Buschmann, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Meclis İhtiyarlar Konseyinin gelecek yasama döneminde teknolojik gelişmelere uyum sağlamak amacıyla faks cihazlarının kaldırılmasına karar verdiğini belirtti.
Demokrat Parti - 14.01.2021
Sözcü Çelik: Verilen bir kodla herkesin aşısı kendisine yapılacak
'OBJEKTİF BİR SONUÇMUŞ GİBİ SUNMAYA ÇALIŞMAK SİNSİ DARBECİLİK MANTIĞIDIR' Vesayet tartışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un 1960 ihtilalinin sebebiyle ilgili açıklamasını eleştirerek, "Birtakım siyasi kararların neticesinde darbe olmuştur, sanki darbe bir yapısal sonuçmuş gibi, sanki darbe bir objektif sonuçmuş gibi sunmaya çalışmak aslında en sinsi darbecilik mantığıdır. Darbe mekaniğine objektif bir gerçeklik duygusu vermeye çalışan, objektif bir gerçeklikmiş gibi davranmaya çalışan maalesef sinsi bir siyasi değerlendirme. Bu, çok uzun yıllar boyunca yapıldı. 'Ben darbeye karşıyım ama Demokrat Parti de şunları yapmasaydı darbe olmazdı' demek aslında en kökten darbeciliğin esasıdır.
Demokrat Parti - 14.01.2021
Son dakika gündem: KKTC Başbakanı Saner: "Nüfusun yüzde 80'inin aşılanmasını hedefliyoruz"
23 Aralık'ta yeni kurulan UBP-Demokrat Parti (DP)-Yeniden Doğuş Partisi(YDP) koalisyon hükümetinin ilk ziyaretini Ankara'ya yaptığını anımsatan Saner, bu ziyarette Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yardımcısı Fuat Oktay ile görüştüklerini ve KKTC'de ekonominin önünü açmak adına, 500 bin aşının ülkeye gelmesi yönünde bir mutabakatın olduğunu söyledi.
Demokrat Parti - 13.01.2021
KKTC'de Başbakan Saner'in "erken seçim" çağrısına CTP ve YDP'den olumlu yanıt
KKTC'de Saner'in başında olduğu UBP-Demokrat Parti (DP)-YDP koalisyon hükümetinin ortaklarından Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı da çağrıya yanıt verdi.
Demokrat Parti - 13.01.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Rauf Denktaş'ın vasiyetini açıkladı: Türkiye'ye sarılınız
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, vefatının 9'uncu yıl dönümünde anıldı.
Demokrat Parti - 13.01.2021
Trump bitiş çizgisine sendeleyerek ilerliyor
6 ve 7 Ocak günleri normal bir şekilde geçmiş olsaydı, birçok Amerikan medya kuruluşu "Sweet Georgia Brown" veya "Georgia on My Mind" gibi ünlü ve sevilen şarkılara göndermeler yapıyor olacaktı. Sürpriz bir bitişle, Georgia eyaletindeki çifte ikinci tur seçimlerinde her iki Senato yarışını da Demokrat Parti adayları kazandı.
Demokrat Parti - 12.01.2021
Son dakika... İtalya'da koalisyon ortağı partinin, hükümetin kurtarma fonu planına eleştirileri kriz yarattı
5 Yıldız Hareketi ve Demokrat Parti hükümet krizi istemiyor 5 Yıldız Hareketi'nden (M5S) Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, söz konusu krizde Başbakan Conte'ye sadık olduklarını, İtalya'nın G20 Dönem Başkanı olduğu dönemde hükümet krizi ve ya kabine revizyonu konuşmanın İtalyanların çıkarına olmadığını ifade etti.
Demokrat Parti - 12.01.2021
ABD'nin "terör örgütü" ilan etme kararı aldığı Husiler bugünkü güçlerine nasıl ulaştı?
Trump yönetiminin aldığı bu karara karşı çıkan ABD'li Demokrat Parti milletvekilleri de kararın Yemen'de barışçıl bir çözüme ulaşma çabalarını baltalayacağını söylüyor.
Demokrat Parti - 11.01.2021
KKTC Başbakanı Saner erken seçim önerisinde bulundu
KKTC'te Saner'in başında olduğu UBP-Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) koalisyon hükümetinin protokolü 8 Aralık'ta imzalanırken, yeni Bakanlar Kurulu listesi 9 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Tatar tarafından onaylanmıştı.
Demokrat Parti - 11.01.2021
Son dakika haber: ABD'nin bitmeyen iç savaşında üçüncü raund: Konfederasyon bayrağı sosyal medyaya karşı
Konfederasyon bayrağı 160 yıl sonra Washington DC'de 5 Ocak'ta Georgia eyaletindeki Senato seçiminin ikinci turunda iki sandalyeyi Demokrat Parti temsilcilerinin kazanmasıyla, Temsilciler Meclisi ve Beyaz Saray'dan sonra Senato'da kontrolün Demokrat Parti'ye geçmesi ABD'deki siyasi atmosferi daha da elektriklendirdi.
Demokrat Parti - 10.01.2021
Son dakika haberi: Hong Kong'da muhaliflerin topluca gözaltına alınması uluslararası kamuoyundan tepki çekti
Bu muhaliflerden 52'si 8 Ocak'ta serbest bırakılmıştı ancak Demokrat Parti Milletvekili Wu Chi-wai, İngiliz Ulusal Denizaşırı Pasaportunu yetkililere teslim etmediği için serbest bırakılmamıştı.
Demokrat Parti - 08.01.2021
Uzmanlara göre, bu sene İran için 2020'ye kıyasla daha zor geçecek
İran dış politikasını değerlendiren İRAM Dış Politika Koordinatörü Dr. Bilgehan Alagöz, Demokrat Parti adayı Joe Biden'in ABD başkanı seçilmesinin İran olan ilişkilerde olumlu bir atmosfer yarattığını ancak, Biden ekibinin İran söyleminin giderek ABD Başkanı Donald Trump çizgisine yakınlaştığının altını çizdi.
Demokrat Parti - 08.01.2021
Hong Kong'da gözaltına alınan 53 muhaliften 52'si serbest bırakıldı
Gözaltında tutulmaya devam eden Demokrat Parti Milletvekili Wu Chi-wai ise İngiliz Ulusal Denizaşırı Pasaportunu yetkililere teslim etmediği için serbest bırakılmadı.
Demokrat Parti - 06.01.2021
Jacob Blake: Siyah ABD vatandaşının vurulması olayında hiçbir polise ceza verilmedi
Kenosha polis sendikası olay sırasında Blake'in elinde bıçak olduğunu, onu vuran polisin birkaç kez kendisine bıçağı yere bırakmasını söylediğini açıklamış, ancak eyalet müfettişleri bıçağın arabanın içinde yerde olduğunu ve Blake'in bıçakla kimseyi tehdit edip etmediğinin bilinmediğini belirtmişti. Olayı videoya çeken Raysen White da CNN'e yaptığı açıklamada, vurulmadan önce polis memurlarının Blake ile itiştiğini ve Blake'e yumruk attıklarını söylemişti. Olayın ardından müdahil olan polis memurları idari izne ayrılmış, haklarında olayla ilgili resmi suçlama yöneltilmesi için başlatılan imza kampanyasına on binlerce imza toplanmıştı. Olayın ardından ülke genelinde yeniden Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Değerlidir) protestoları başlamıştı. O dönemde Demokrat Parti'nin başkan adayı olan Joe Biden, olayla ilgili "ayrıntılı ve şeffaf bir soruşturma" çağrısı yapmıştı.
Demokrat Parti - 05.01.2021
Son dakika haberi | ABD'de "Siyahların hayatı değerlidir" yazılı flamayı yakan aşırı sağcı gözaltına alındı
Trump'ın Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden ile televizyon tartışmasında grubun faaliyetlerini kınamaktan kaçınması ve onlara "Geri çekilin, beklemede kalın" mesajı vermesi tartışmalara yol açmıştı.
Demokrat Parti - 04.01.2021
"Bayrak şairi: Arif Nihat Asya"
Kıbrıs için birçok rubai kaleme aldı Demokrat Parti'yi destekleyen gazetelerde aşırı taraflı ve eleştirel yazıları nedeniyle 1948'de hakkında çeşitli soruşturmalar açılan Asya, bu nedenle öğretmenlik görevinde birçok kez sürgün edildi.
Demokrat Parti - 04.01.2021
"Bayrak" şairinin eski payitahta duygu yüklü armağanı: "Edirne kasidesi"
Demokrat Parti saflarında Adana milletvekilliği yapan şair, 71 yaşındayken 5 Ocak 1975'te Ankara Numune Hastanesinde hayatını kaybetti.
Demokrat Parti - 31.12.2020
Son dakika: Moldova Cumhurbaşkanı Sandu, Bakan Ciocoi'yu geçici başbakan olarak atadı
İon Chicu da parlamentoda Rus yanlısı Sosyalist Parti ve Batı yanlısı Demokrat Parti'nin koalisyon kurması sonucu 14 Kasım 2019'dan itibaren başbakanlık görevini üstlenmişti.
Demokrat Parti - 27.12.2020
Almanya'da küçük uçak kazasında bir Türk yaşamını yitirdi
Almanya'nın Münih kentindeki Hür Demokrat Parti (FDP) Gençlik Teşkilatı Yöneticisi Cenk Genç'in (28) kullandığı küçük uçağın düşmesi sonucu yaşamını yitirdiği açıklandı.
Demokrat Parti - 27.12.2020
Haftanın tarihine bakış
Kıbrıs Türkleri, 29 Aralık 1967'de, Ada'da 1960 Anayasası tam olarak işletilinceye kadar, "Kıbrıs Geçici Türk Yönetimini kurdu.
Demokrat Parti - 26.12.2020
10 Yıl önce bugün neler oldu?
ÖZAL: ÇİLLER, DP GENEL BAŞKANI OLMALIDemokrat Parti Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Ahmet Özal, Manisa'da katıldığı il kongresinde Tansu Çiller'in partinin başına dönmesi gerektiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Demokrat Parti Haberleri | Demokrat Parti Haber - Haberler - Demokrat Parti haberleri, son dakika demokrat parti haber ve gelişmeleri burada. Son dakika gündem: KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs meselesinde doğru yolda olduklarını belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 03:20:57. #1.15#
title