AVRUPA ŞAMPİYONASI HABERLERİ

Avrupa Şampiyonası Haberleri

Avrupa Şampiyonası haber, Avrupa Şampiyonası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Şampiyonası - 23.10.2018
Görme Engelli Futbolculardan Gururlandıran Başarı(Yeniden)
Görme engelli futbolculardan gururlandıran başarı VIDEO YOK ALMANYA'NIN Hamburg kentinde düzenlenen 11'inci Görme Engelliler Futbol Turnuvası'nda ikincilik elde eden Türkiye Görme Engelliler Derneği (TURGED) Futbol Takımı, kupalarını sponsorları İstinye Üniversitesi'ne takdim etti. Turnuvaya Türkiye'den katılan ilk takım olmanın gururunu yaşayan TURGED oyuncuları, heyecanlarını İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Kaya Koç ve Yapay Görme Projesi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Köylüoğlu ile paylaştı. İkincilik kupalarını Prof. Dr. Melih Bulu'ya takdim eden futbolcular, turnuvada yaşadıklarını öğretim üyelerine anlattı. ENGELSİZ ÜNİVERSİTEYİ KURDUK Bu başarının üniversiteleri adına büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu belirten Prof. Dr. Melih Bulu, "Görme engellilerin böyle başarı sağlaması toplumun engelli insanlara karşı bilinç algısının oluşması açısından çok önemli. Üniversitemiz 'engelsiz üniversite' olarak YÖK tarafından da tescillendi. Bu sadece fiziksel imkanları sağlamakla olmuyor. İnsanların da bu konuda bilinçlenmesi lazım. Bir insanın engeli var diye onu ikinci sınıf bir insan olarak görmek hiç doğru değil. O insanların başka yönleriyle de bizden üstün olduklarını düşünmemiz lazım. Ben her engelli öğrenciyle konuştuğumda bunu bir kez daha anlıyorum" dedi. "BİYONİK GÖZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ" İstinye Üniversitesi olarak engelli bireyler için çeşitli imkanlar sağladıklarını anlatan Prof. Dr. Bulu, "Benim öğrencilik yıllarımda yanımda engelli bir öğrenci vardı. Bu benim dünyaya daha farklı bakmamı sağladı. Biz engelsiz ortamı İstinye Üniversitesi'nde oluşturmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz bünyesinde görme engelli öğrencimizin adıyla 'Ezgi'nin Kütüphanesi'ni kurduk. Arkadaşları orada Ezgi'ye ders kitaplarını okuyorlar. Tıp ve Mühendislik Fakültesi hocalarımız da görme engellilerin engelini kaldırmak üzere biyonik göz üzerinde çalışıyorlar. Biyonik göz dünyada 200 kadar kişiye takıldı ve bunun 14 tanesini bizim üniversitemizin hocası yaptı. Bu da bizi biyonik göz konusunda öne çıkarıyor" diye konuştu. "TÜRKİYE'DEN TURNUVAYA KATILAN İLK TAKIMIZ" TURGED'in turnuvaya Türkiye'den katılan ilk takım olduğunun altını çizen Takım Kaptanı Ali Çavdar, "İkinci olduk gayet güzel organizasyondu. Katılan takımlar ülkelerinin şampiyon takımlarıydı. Bizim için de iyi bir deneyim oldu. Birinciliği ev sahibine kaptırdık. Gönül birinci olmak isterdi ama yapacak bir şey yok. İnşallah daha sonra farklı platformlarda ülkemizi daha iyi temsil eder ve başarılı sonuçlar alırız" ifadelerini kullandı. "ULUSLARARASI PLATFORMADA İYİYİZ" Görme engelli futbolunun Türkiye'de 2006 yılında başladığını anlatan Çavdar, elde ettikleri başarıları şu sözlerle anlattı: "Çok hızlı bir aşama kaydettik. 2007'de ilk defa Avrupa Şampiyonası'na katılmıştık, burada 6'ncı olduk, 2009'da 5'inci, 2011'de 4'üncü, 2013'te 3'üncü ve 2015'te birinci olduk.
Avrupa Şampiyonası - 23.10.2018
Görme Engelli Futbolculardan Gururlandıran Başarı
VIDEO YOK ALMANYA'NIN Hamburg kentinde düzenlenen 11'inci Görme Engelliler Futbol Turnuvası'nda ikincilik elde eden Türkiye Görme Engelliler Derneği (TURGED) Futbol Takımı, kupalarını sponsorları İstinye Üniversitesi'ne takdim etti. Turnuvaya Türkiye'den katılan ilk takım olmanın gururunu yaşayan TURGED oyuncuları, heyecanlarını İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Kaya Koç ve Yapay Görme Projesi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Köylüoğlu ile paylaştı. İkincilik kupalarını Prof. Dr. Melih Bulu'ya takdim eden futbolcular, turnuvada yaşadıklarını öğretim üyelerine anlattı. ENGELSİZ ÜNİVERSİTEYİ KURDUK Bu başarının üniversiteleri adına büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu belirten Prof. Dr. Melih Bulu, "Görme engellilerin böyle başarı sağlaması toplumun engelli insanlara karşı bilinç algısının oluşması açısından çok önemli. Üniversitemiz 'engelsiz üniversite' olarak YÖK tarafından da tescillendi. Bu sadece fiziksel imkanları sağlamakla olmuyor. İnsanların da bu konuda bilinçlenmesi lazım. Bir insanın engeli var diye onu ikinci sınıf bir insan olarak görmek hiç doğru değil. O insanların başka yönleriyle de bizden üstün olduklarını düşünmemiz lazım. Ben her engelli öğrenciyle konuştuğumda bunu bir kez daha anlıyorum" dedi. "BİYONİK GÖZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ" İstinye Üniversitesi olarak engelli bireyler için çeşitli imkanlar sağladıklarını anlatan Prof. Dr. Bulu, "Benim öğrencilik yıllarımda yanımda engelli bir öğrenci vardı. Bu benim dünyaya daha farklı bakmamı sağladı. Biz engelsiz ortamı İstinye Üniversitesi'nde oluşturmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz bünyesinde görme engelli öğrencimizin adıyla 'Ezgi'nin Kütüphanesi'ni kurduk. Arkadaşları orada Ezgi'ye ders kitaplarını okuyorlar. Tıp ve Mühendislik Fakültesi hocalarımız da görme engellilerin engelini kaldırmak üzere biyonik göz üzerinde çalışıyorlar. Biyonik göz dünyada 200 kadar kişiye takıldı ve bunun 14 tanesini bizim üniversitemizin hocası yaptı. Bu da bizi biyonik göz konusunda öne çıkarıyor" diye konuştu. "TÜRKİYE'DEN TURNUVAYA KATILAN İLK TAKIMIZ" TURGED'in turnuvaya Türkiye'den katılan ilk takım olduğunun altını çizen Takım Kaptanı Ali Çavdar, "İkinci olduk gayet güzel organizasyondu. Katılan takımlar ülkelerinin şampiyon takımlarıydı. Bizim için de iyi bir deneyim oldu. Birinciliği ev sahibine kaptırdık. Gönül birinci olmak isterdi ama yapacak bir şey yok. İnşallah daha sonra farklı platformlarda ülkemizi daha iyi temsil eder ve başarılı sonuçlar alırız" ifadelerini kullandı. "ULUSLARARASI PLATFORMADA İYİYİZ" Görme engelli futbolunun Türkiye'de 2006 yılında başladığını anlatan Çavdar, elde ettikleri başarıları şu sözlerle anlattı: "Çok hızlı bir aşama kaydettik. 2007'de ilk defa Avrupa Şampiyonası'na katılmıştık, burada 6'ncı olduk, 2009'da 5'inci, 2011'de 4'üncü, 2013'te 3'üncü ve 2015'te birinci olduk.
Avrupa Şampiyonası - 23.10.2018
Görme Engelli Futbolculardan Gururlandıran Başarı
"ULUSLARARASI PLATFORMADA İYİYİZ" Görme engelli futbolunun Türkiye'de 2006 yılında başladığını anlatan Çavdar, elde ettikleri başarıları şu sözlerle anlattı: "Çok hızlı bir aşama kaydettik. 2007'de ilk defa Avrupa Şampiyonası'na katılmıştık, burada 6'ncı olduk, 2009'da 5'inci, 2011'de 4'üncü, 2013'te 3'üncü ve 2015'te birinci olduk.
Avrupa Şampiyonası - 23.10.2018
Evde Hamur, Ringde Rakiplerini Yumrukluyor
Dövüş sporlarına olan merakı yüzünden küçük yaşlarda boksa yönelen ve daha sonra milli takıma seçilen Yasemin Kayır (19), Avrupa Şampiyonası'na katılmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Avrupa Şampiyonası - 22.10.2018
Ordu Valisi Yavuz, Avrupa İkincisi Boksörü Ödüllendirdi
Başarılı sporcuyu tebrik eden Yavuz, "Gamze kızımız Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi, ilimizi başarıyla temsil ederek, ülkemize madalya kazandırmış ve bayrağımızı göndere çektirerek, İstiklal Marşı'mızı okutmuştur.
Avrupa Şampiyonası - 20.10.2018
17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, Hazırlıklarını Sürdürüyor
17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, 24 Ekim'de Antalya'da başlayacak UEFA Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup maçlarının hazırlıklarını sürdürdü.
Avrupa Şampiyonası - 20.10.2018
Dünya Güreş Şampiyonası
Dağıstan'da bu yıl yapılan Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Taha, geçen yıl Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası'nda da finalde Gürcü Geno Petriashvili'ye yenilerek gümüş madalyada kalmıştı.
Avrupa Şampiyonası - 20.10.2018
Milli Güreşçi Yasemin Adar: "2'nci Kez Şampiyon Olmak İstiyorum"
EFRAİM KAHRAMAN: "HEDEFİMİZ OLİMPİYATLAR" Son senelerde güreş alanında başarının arttığını belirten milli takım antrenörü Efraim Kahraman, "Avrupa Şampiyonası'nın ardından bu 4'üncü kampımızdı.
Avrupa Şampiyonası - 20.10.2018
Milli Okçu Zirvede Kalıcı Olmak İstiyor
Dünya Şampiyonası'nda hem açık hem de salonda gümüş, Antalya'daki Dünya Kupası 2. ayağında altın madalya kazanan milli sporcu, eylül ayı başında Polonya'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda gümüş madalya elde ederek, kadınlar makaralı yay dünya sıralamasında bir numaraya yükselmeyi başardı.
Avrupa Şampiyonası - 19.10.2018
Liseli Kick Boksçulardan Dünya İkinciliği
Türkiye şampiyonlukları yaşadığını ancak bu sefer de kendisine uluslararası alanda hedef koyduğunu aktaran Batuhan, şöyle devam etti: "Venedik'te düzenlenen Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası'na milli takım olarak gittik. 86 kilogramda low kick branşında finale çıkmayı başardım. Finalde Polonyalı rakibime puanla kaybettim. Nasip değilmiş, olmadı. Önümüzdeki Avrupa Şampiyonası'nda yine finale çıkıp, bu kez altın madalya istiyorum.
Avrupa Şampiyonası - 19.10.2018
Grafikli - Dünya Güreş Şampiyonası Başlıyor
Paris'te finalde yenildiği Geno Petriashvili'den rövanşı Avrupa Şampiyonası'nda alan Taha, üçüncü kez dünya şampiyonu olmaya çalışacak.
Avrupa Şampiyonası - 18.10.2018
Kazandığı Madalya ve Kupasını Annesinin Mezarına Götürdü
Annesi Sevda Soğuksu'nun vefatının ardından dövüş sporlarına başlayan 15 yaşındaki Gamze Soğuksu, katıldığı ilk Avrupa Şampiyonası'nda annesinin anısına mücadele etti.
Avrupa Şampiyonası - 18.10.2018
Genç Boksörler Gelecek İçin Umut Verdi
Yıldız Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Ahmet Çınar, milli sporcuların Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda elde ettikleri derecelerle gelecek için umut verdiğini söyledi.
Avrupa Şampiyonası - 18.10.2018
Tarkan Serbest: "Lucescu Bize Güveniyor"
"LUCESCU BİZE GÜVENİYOR" Milli Takım'ın zor bir süreçten geçtiğini ancak Lucescu'nun kendilerine güvendiğini belirten Tarkan Serbest, "Takımımız çok genç. Lucescu bize güveniyor. Genç bir takım. Şu an milli takımda zor bir dönem geçiyoruz. Uluslar Ligi'nde zaten gruptan çıkamayız ama düşme olasılığımız da var. Son İsveç maçına kaldı. Kazanarak grupta kalmak istiyoruz. Lucescu, milli takımdaki herkesle tek tek konuşuyor. Hafta içi beni arıyor, diğer oyuncuları arıyor. Fitness durumumuzu, sağlığımızı soruyor. İleride hedef tabii ki Avrupa şampiyonası.
Avrupa Şampiyonası - 17.10.2018
Wenger, Mesut Özil'in Milli Takıma Dönmesini İstiyor
Futbolcuların her an hazır olması gerektiğini aktaran tecrübeli teknik adam, "Mesut Özil'in milli takımdan ayrılması hoşuma gitmedi. Bir futbolcunun Dünya Kupası veya Avrupa Şampiyonası'nda oynamayacağını bilmesi, motivasyon kaybı oluşturur.
Avrupa Şampiyonası - 17.10.2018
Badmintoncular, Avrupa Şampiyonası'na Hazırlanıyor
Bedensel Engelliler Badminton Milli Takımı, 2018 Para Badminton Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor.
Avrupa Şampiyonası - 15.10.2018
A Milli Futbol Takımı Umudunu Kaybetmedi
Rusya'ya 2-0 mağlup olan ve grubunda lider olma şansını yitiren A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar Ligi'nde play-off yoluyla 2020 Avrupa Şampiyonası'na (EURO 2020) gitme iddiasını sürdürüyor.
Avrupa Şampiyonası - 15.10.2018
Azerbaycan Futbol Milli Takımını Damat Giydirecek
Anlaşmaya göre Orka Holding Azerbaycan Milli Takımı oyuncularını ve AFFA çalışanlarını D'S Damat markası ile giydirecek. Ayrıca D'S Damat markası, Azerbaycan Milli Takımı'nın UEFA Uluslar Ligi ve Avrupa Şampiyonası Elemeleri ev oyunlarında pazarlama hakları etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Şampiyonası Haberleri | Avrupa Şampiyonası Haber - Haberler - Avrupa Şampiyonası haberleri, son dakika avrupa şampiyonası haber ve gelişmeleri burada. Melek Yüzlü Milliler Atakum'da.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 08:48:25. #1.15#
title