Ağrı Dağı Haberleri

Ağrı Dağı haber, Ağrı Dağı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ağrı Dağı - 28.09.2021
Başarılı Sporcular Vali Demirtaş'ı Ziyaret Etti
Başarılı Sporcular Vali Demirtaş'ı Ziyaret EttiMardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde Türkiye Tenis Federasyonu ve Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) katkılarıyla düzenlenen tenis turnuvasından şampiyonluk kupalarıyla dönen masa tenisi oyuncularını kabul etti. Ağrı Dağı'nın tanıtılması ve tenisin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Ağrı Dağı Tenis Turnuvasından 3 şampiyonluk kupasıyla dönen Mardin Masa Tenisi oyuncuları, beraberlerindeki Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Necmeddin Nas ve Mardin Tenis İl Temsilcisi Kamuran Yılmaz ile Vali Demirtaş'ın ziyaret etti.
Ağrı Dağı - 28.09.2021
Kortların tek kollu tenisçisi azmiyle engelli bireylere örnek oluyor
Şırnak'tan takımıyla valilik öncülüğünde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenen ve 23 ilden 137 sporcunun katıldığı Ağrı Dağı Tenis Turnuvası'na katılan Kızılcan, kortlarda engelli olmayan rakiplerine karşı kıyasıya mücadele etti.
Ağrı Dağı - 26.09.2021
Usta oyuncu Tuncel Kurtiz, vefatının 8. yılında anılıyor
"Çok büyük kültürel temellerimiz var" Usta oyuncu, kendisiyle yapılan bir söyleşide hayal ettiği Türk sinemasını şu sözleriyle anlatmıştı: "Bizim devrimci sinemamız bu olacak. Bu topraklardan çıkacak. Bu toprağın tarihinden çıkacak, sosyolojisinden, felsefesinden çıkacak. Başka çaremiz yok. Karacaoğlan'ı da olacak içinde, Ağrı Dağı'nın çiçekleri de olacak.
Ağrı Dağı - 22.09.2021
Ağrı Dağı Tenis Turnuvası yarın başlıyor
Ağrı Dağı Tenis Turnuvası, yarın Ağrı'da başlayacak.
Ağrı Dağı - 19.09.2021
"Yurt İçindeki Terörist Sayısı 197'ye Düştü."
Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan ile birlikte 2023'te, geleceğe imza atmaya hazır olan gençlerimizle... https://t. co/mLMfO0Ip9Z pic. twitter. com/Z7qeiw5ZAE — Süleyman Soylu (@suleymansoylu) September 18, 2021 Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, "Bu akşam itibarıyla Türkiye'deki terörist sayısı, içerideki ilk kez 200'ün altına düştü, sayı 197'ye geldi. " dedi. Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Keşan ilçesinde Gökçetepe Milli Parkı'nda düzenlenen AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Eğitim ve Motivasyon Kampı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin terörle mücadelede önemli bir noktaya geldiğini belirtti. Türkiye'deki terörist sayısının ilk kez 200'ün altına düştüğünü vurgulayan Bakanımız Sn. Soylu, "Bu akşam itibarıyla Türkiye'deki terörist sayısı, içerideki ilk kez 200'ün altına düştü, sayı 197'ye geldi. Bunu şunun için söyledim; terörden arındırılan Türkiye, huzurlu bir Türkiye'dir. " diye konuştu. Hakkari'ye gittiğinde esnafla sohbet ederken yanına bir genç geldiğini, 'Bakanım ben üniversiteyi kazandım" dediğini anlatan Sn. Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: "Dedim ki 'Ne güzel, hayırlı olsun, ben normal bir iş olarak görmüştüm. 'Ama nereyi kazandım biliyor musunuz? ' dedi. 'Tıp fakültesini kazandım' dedi. Size bir rakam vereceğim 2016'da Hakkari'de tıp fakültesini kazanan kişi sayısı 0, 2017-2018 yılında kazanan sayı 0. 2019-2020 yılında 4. 2020-2021 yılında kazanan sayısı 19. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin ve Cumhur İttifakı'mızın mücadelesinin ne olduğu, belki de bu rakamlarla ortaya çıkar. Geçen hafta Ağrı'ya gittim. Ağustos ayında Ağrı Dağı'na tırmanışta her gün 600-650 kişinin kampı vardı.
Ağrı Dağı - 17.09.2021
Ağrı Dağı ve Çevresi Turizm Master Planı ve Fizibiliteleri Projeleri için 4 Aylık Saha Çalışmaları Sunuldu
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Selçuklu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda proje yüklenicisi yöneticisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı Prof. Dr.
Ağrı Dağı - 14.09.2021
Ermenistan için kritik tercih anı
Normalde Türkiye gibi bölgesindeki dengeleri belirleyebilme gücüne sahip bir ülkenin; (i) Ermenistan Parlamentosu'nun 23 Ağustos 1990'da kabul ettiği Bağımsızlık Bildirgesi'nin 11. maddesinde, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi için "Batı Ermenistan" ifadesinin kaldırılması, (ii) Ermenistan anayasasının 13. maddesinin 2. paragrafında, Devlet Armasında Ağrı Dağı'nın da bulunduğu kaydın çıkarılması, (iii) Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınırı belirleyen 1920 tarihli Gümrü ve 1921 tarihli Kars antlaşmalarının geçerliliğini sorgulayan açıklamalara son verilerek sınırlar konusunda bağlayıcılığı bulunan açık hükümler içeren hukuki bir metnin imzalanması, (iv) Erivan yönetiminin hiçbir komşusuna yönelik toprak iddiası ileri sürmediğini resmi olarak deklare etmesi gibi şartlar da öne sürmesi beklenebilirdi.
Ağrı Dağı - 11.09.2021
Ispartalı dağcılar 5 bin 137 metrelik Ağrı Dağı zirvesine tırmandı
Isparta'da 10 kişiden oluşan lisanslı dağcı grubu, 5 bin 137 metrelik Ağrı Dağı zirvesine tırmanış gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ağrı Dağı Haberleri | Ağrı Dağı Haber - Haberler - Ağrı Dağı haberleri, son dakika ağrı dağı haber ve gelişmeleri burada. Nadir görülen step kertenkelesi Doğu Anadolu'nun zorlu coğrafyasında yaşıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 05:34:40. #1.14#

title