Yüksek Askeri Şura Haberleri

Yüksek Askeri Şura haber, Yüksek Askeri Şura son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüksek Askeri Şura - 01.10.2021
3. Ordu Komutanı Korgeneral Türkgenci, Erzincan Belediye Başkanı Aksun'u ziyaret etti
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarıyla 3. Ordu Komutanı olarak atanan Korgeneral Yavuz Türkgenci, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun'u ziyaret etti.
Yüksek Askeri Şura - 28.09.2021
1. Ordu Komutanı Korgeneral Yeni, Tekirdağ Valisi Yıldırım'ı ziyaret etti
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ile 1. Ordu Komutanı olarak atanan Korgeneral Kemal Yeni, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti.
Yüksek Askeri Şura - 16.09.2021
1. Ordu Komutanı Korgeneral Yeni Edirne'de
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ile 1.
Yüksek Askeri Şura - 28.08.2021
TSK'da Terfi Eden Personele Yeni Rütbeleri Verildi
Yüksek Askeri Şura kararları kapsamında bir üst rütbeye terfi eden personel için "Rütbe Terfi Töreni" düzenlendi.
Yüksek Askeri Şura - 28.08.2021
TSK'da terfi eden personele yeni rütbeleri verildi
Yüksek Askeri Şura kararları kapsamında bir üst rütbeye terfi eden personel için 'Rütbe Terfi Töreni' düzenlendi.
Yüksek Askeri Şura - 23.08.2021
"Onlara verilen ceza az bile"
Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 28 Şubat davasında "darbeye teşebbüs" suçundan 14 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onamasının ardından o günün mağdurları da duygularını paylaştı. 28 Şubat döneminde Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir'in imzasıyla ordudan ihraç edilen 28 Şubat Platformu Başkanı Emekli Albay Arif Çelenk, "12 Aralık 1996 yılında Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile ordudan atıldım.
Yüksek Askeri Şura - 05.08.2021
Son dakika haberi! Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'de
Gelen son dakika haberlerine göre Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Yüksek Askeri Şura - 05.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ kararlarını imzaladı
2021 yılı Yüksek Askeri Şura olağan toplantısında Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general-amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluktan emekliye sevk edileceklerin durumları görüşülerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile karara bağlandı.
Yüksek Askeri Şura - 04.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Sahada yangın söndürme faaliyetleri devam ederken bir taraftan da ilgili birimlerin hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Çünkü zaman kaybına tahammülümüz yok. Vatandaş bunu görecek ki rahatlayacak. Çünkü bu arada bir şey daha yapıyoruz. Ne bu? Hemen evini bul, o eve yerleş, kiranı da biz ödeyeceğiz. Bunu yaparken de 50 bin liralık evin içinin donanımı için destek vereceğiz. Muhalefet konuşuyor da muhalefetin acaba belediyeleri buralarda böyle bir derdi var mı, böyle bir şey yapıyor mu? Hemen anında bu hafta içinde gerek talimatları verdim, evin içini bir defa donatacaksınız, bu ayni de olur nakdi de olur. Vatandaş, evinin içinin donandığını gördüğü zaman 'Evim yandı gitti ama devlet benim yanımda yerin aldı ve bana hiç eskiyi aratmayacak ev donattı.' 'Ve 50 bin liraya kadar bu konuda her türlü desteği vereceğiz.' dedik. Şu anda valilerimiz, kaymakamlarımızı çalışmalarını yapıyorlar ve yapmaya da devam edecekler." "Türkiye'de muhalefetin terörü esiyor" Dünyanın değişik bölgelerindeki yangınların, siyasette yer verilmeyen bir şekilde ele alındığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim bir talihsizliğimiz var. Türk siyaseti maalesef muhalefetsiz bir siyasettir. Yani Türkiye'de muhalefetin terörü esiyor. Bunu bir kenara koymak mümkün değil. Amerika'da bu kadar yer yanar, Kanada'da bu kadar yer yanar, Rusya'da yanar. Onlarda inanın böyle bir şey olmaz tam aksine, 'bize de ne düşer' diye iktidarın yanında yer alır, böyle bir durumları var. Bizde ise maalesef bu yok, bizde tam aksine. Biz şu anda iktidar mıyız? İktidarız. Elimizden geleni ardına komadan yapmaya devam edeceğiz." Bugün gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura Toplantısı'nda üye olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yangın bölgesinde bulundukları için toplantıya katılmamalarını istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dedim, 'Siz gelmeyin Yüksek Askeri Şura'ya diğer arkadaşlar devam ederiz.
Yüksek Askeri Şura - 04.08.2021
Son Dakika | Yüksek Askeri Şura kararları kapsamında 29 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi
Son dakika haberleri... Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar yaş haddi, aralarında 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay'ın da bulunduğu 29 general ve amiral ise kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi.
Yüksek Askeri Şura - 04.08.2021
Yüksek Askeri Şura'da 44 general ve amiralin görev süreleri bir yıl uzatıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) 44 general ve amiralin görev sürelerinin bir yıl uzatılmasına karar verildi.
Yüksek Askeri Şura - 04.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra kararlarını imzaladı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı'nda alınan kararları açıkladı.
Yüksek Askeri Şura - 04.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra üyeleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şüra (YAŞ) Toplantısı öncesinde, YAŞ üyeleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yüksek Askeri Şura Haberleri | Yüksek Askeri Şura Haber - Haberler - Yüksek Askeri Şura haberleri, son dakika yüksek askeri şura haber ve gelişmeleri burada. 3. Ordu Komutanı Korgeneral Türkgenci, Erzincan Belediye Başkanı Aksun'u ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 17:14:25. #1.14#

title