Uzay Haberleri

Uzay haber, Uzay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uzay - Bugün
Boeing'den TUSAŞ'a teslimat ve kalite ödülü
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), stratejik ortağı Boeing tarafından son 12 aydaki teslimat ve kalite performansı ile "Boeing Premier Bidder Programı"na katılma hakkı kazandı.
Uzay - Dün
TEKNOFEST Travel Datathon Yarışması dijital yolculuk deneyimi sunacak
Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek Travel Datathon Yarışmasında yarışmacılar dijital yolculuk deneyimi yaşayacak.
Uzay - Dün
'Belediye garajından PKK'ya akaryakıt sevkiyatı' iddianamede
ÖDENEKLER PKK'YA HDP Parti Meclis üyesi Mehmet Eşref Mamedoğlu hakkında, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada ifade veren gizli tanık 'Uzay' ise "Bu şahıs Diyarbakır'da Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (DİSKİ) çalışmaktadır.
Uzay - Dün
Çin Devlet Başkanı Şi, uzay istasyonuna gönderilen 3 astronotu tebrik etti
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, 17 Haziran'da Çin'in kurmakta olduğu uzay istasyonuna ulaşan 3 astronotla konuşarak tebrik etti.
Uzay - 22.06.2021
Uzay uçuşlarının insan sağlığına etkisi mürekkep balıkları sayesinde tespit edilebilecek
NEW Uzun süreli uzay uçuşlarının insan sağlığını nasıl etkilediğine dair cevapların, Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) gönderilen mürekkep balıkları üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda elde edilebileceği açıklandı.
Uzay - 22.06.2021
Son dakika: ABD'de onaylanan alzaymır ilacı hükümete NASA'nın bütçesi kadar yük getirecek
Makalede, "Aduhelm" isimli ilacın, sağlık yardımı kapsamına alınmasının, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesine (NASA) bir yılda harcanan para kadar ek bir yük getirebileceği öngörüsü paylaşıldı.
Uzay - 22.06.2021
TBMM İklim Komisyonu, madencilik uzmanlarını dinledi
'EKSEN EĞİMİ DE ISINMA VE SOĞUMADA ETKİLİ OLMAKTADIR' Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Güven Önal, iklim değişikliğini, insanoğlunun 1800'lü yıllardan itibaren araştırmaya başladığını hatırlattı. Önal, iklim değişikliği ile ilgili bilimsel verileri paylaşarak şöyle dedi: "İklim değişikliği ve küresel ısınma dünyanın güneşten, aydan ve uzayda bulunduğu konumdan dolayı aldığı radyasyondan kaynaklanmaktadır.
Uzay - 22.06.2021
UNESCO'ya göre Büyük Bariyer Resifi'nin Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmesi gerekiyor
Uzaydan görülebilen tek canlı olarak bilinen Büyük Bariyer Resifi, yaklaşık 2 bin endemik balık türünü barındırıyor ve 70 bin kişiye iş imkanı sağlıyor.
Uzay - 22.06.2021
SAHA MBA Programı'na başvurular başladı
SAHA İstanbul ve TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) iş birliği ile savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde faaliyet gösteren SAHA İstanbul üye firmalarının yöneticilerine ve firma sahiplerine özel tasarlanan SAHA MBA Programı'na kayıtlar başladı.
title