Uzay Haberleri

Uzay haber, Uzay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uzay 5.7.2020
BAE, Kovid-19 nedeniyle kabinede geniş çaplı değişikliğe gitti
Al Maktum, Abdullah Bilhayf en-Naimi'nin İklim Değişikliği ve Çevre Bakanı, Sare El-Emiri'nin BAE Uzay Ajansı Başkanı olarak belirlendiğini ve görevine 1 Ağustos itibariyle başlayacağını aktardı.
Uzay 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 3 yıldızı bulunan, kütle olarak da Jüpiter'den 4 kat büyük gezegen keşfetti.
Uzay 4.7.2020
DHA DIŞ -Mars'taki Korolev Krateri'nin buzla kaplı görüntüsü yayınladı
Avrupa Uzay Ajansı, Mars'ta bulunan Korolev Krateri'nin buzla kaplı görüntüsünü yayınladı.
Uzay 4.7.2020
Bakan Varank: PMBakan Varank: PMI verilerimizle G-20 ülkelerinin tamamını geride bıraktıkI...
'HAMLE SONUÇLARI YAKINDA AÇIKLANACAK' Yeni normale geçiş sürecinin sektörlere etkisini, reel sektörle istişare içinde değerlendirdiklerine dikkat çeken Varank, küresel eğilimleri de yakından takip ettiklerini vurguladı. Bakan Varank, yurt içi kabiliyetleri geliştirme ve küresel pazarlarda daha yukarılara çıkma hedefiyle hayata geçirilen 'Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı'nı anımsatarak, "Toplam büyüklüğü 3,3 milyar lira olan 52 farklı proje komitemize sunuldu. Sonuçları yakında açıklayacağız. Yılın ikinci yarısında, öncelikli sektörler olarak belirlediğimiz motorlu kara ve deniz taşıtları, raylı sistemler, elektrik-elektronik, yarı iletkenler, havacılık-uzay, kimya-ilaç ve tıbbi cihazlar alanlarında yeni çağrılara çıkacağız" dedi.
Uzay 4.7.2020
AK Parti'li Uzun'dan AK Parti'nin sağlık yatırımlarına ilişkin açıklama
AK Parti'nin sağlık politikalarının, hastanelerin içinde bulunan eczanelerin önünde uzayan ilaç kuyrukları işkencesini sonlandırdığını vurgulayan Uzun, şunları kaydetti: "Özellikle şehir hastaneleri hayata hayat katan bir sağlık devrimidir.
Uzay 4.7.2020
Türkiye'de OSB'siz şehir kalmadı
Varank, yurt içi kabiliyetleri geliştirme ve küresel pazarlarda daha yukarılara çıkma hedefiyle hayata geçirilen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programını anımsatarak, "Toplam büyüklüğü 3,3 milyar lira olan 52 farklı proje Komitemize sunuldu. Sonuçları yakında açıklayacağız. Yılın ikinci yarısında, öncelikli sektörler olarak belirlediğimiz motorlu kara ve deniz taşıtları, raylı sistemler, elektrik-elektronik, yarı iletkenler, havacılık-uzay, kimya-ilaç ve tıbbi cihazlar alanlarında yeni çağrılara çıkacağız.
Uzay 3.7.2020
BAE, İsrail'le normalleşmeye giden yolun taşlarını döşüyor
Kovid-19 ilişkiler için fırsata dönüştürüldü BAE, her türlü yolla İsrail'le ilişki kurmak için çaba sarf ederken, Kovid-19 salgını da ilişkiler için bir fırsat olarak değerlendirildi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 25 Haziran'da yaptığı yazılı açıklamada, ülkesinin diplomatik ilişkilere sahip olmadığı BAE ile salgınla mücadelede iş birliği yapacağını duyurdu. İsrail ile BAE arasında yapılacak söz konusu iş birliğinin "son aylardaki yoğun görüşmelerin" sonucu olduğunu kaydeden Netanyahu, "Bu iş birliği, tüm bölgenin sağlık güvenliğini artırmaya imkan sağlayacak araştırma, geliştirme ve teknoloji alanlarında yapılacak." ifadesini kullandı. Bu açıklamaların ardından İsrail'den iki firma, BAE'li G42 firmasıyla Kovid-19'la mücadelede teknolojik çözümler geliştirmek amaçlı çalışmak üzere anlaşma yaptı. İsrail ordu radyosu dün Rafael ve İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi (İAİ) adlı iki devlet kuruluşunun BAE'de lider teknoloji firmalarından G42 ile anlaştığını duyurdu.
Uzay 3.7.2020
Çin uzaya uzaktan algılama uydusu gönderdi
Çin, uzaya yüksek çözünürlüklü görüntü alma özelliğine sahip uzaktan algılama uydusu gönderdi.
Uzay 3.7.2020
TUSAŞ, Fortune Türkiye 500 listesinde havacılık sektöründeki liderliğini korudu
Fortune Türkiye 500 listesinde 11 basamak yükselerek 26'ncı sıraya yerleşen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), havacılık sektöründeki birinciliğini sürdürdü.
Uzay 3.7.2020
BAE'den G42 yapay zeka firması İsrail'den iki savunma sanayi firmasıyla anlaşma imzaladı
İsrail Ordu Radyosu tarafından yapılan yayında, Rafael ve İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi (İAİ) adlı iki devlet kuruluşunun BAE'de lider teknoloji firmalarından G42 ile Kovid-19 konusunda anlaşmalar imzaladığı kaydedildi.
Uzay 2.7.2020
NASA, Mars keşif aracı Perseverance'ın fırlatılışını yeniden erteledi
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Mars'a göndermeyi planladığı gezginci keşif aracı Perseverance'ın uzaya fırlatılmasını yeniden erteledi.
Uzay 2.7.2020
Covid-19 teknolojik gelişmeleri hızlandırdı
Finansal olarak zorda olan şirketlerin bir fırsat yaratıp yaratmayacağının da sorulduğunu belirten Neşe Ülkütan, "Fon yöneticilerinin bir kısmı şu ana kadar çok sayıda böyle şirkete rastlamadığını belirtirken, bir kısmı rastladığını belirtmekte, ancak fon yöneticilerinin yüzde 66'sı her halükarda bu tür şirketlerle ilgileneceklerini ifade etti. Bu tür şirketlerin varlığı konusundaki farklı cevapların, coğrafi farklılıktan kaynaklanması ihtimal dahilinde. Doğal olarak vergi, finansal, hukuki incelemeler hatta toplantılar uzaktan erişim ile yapılabilirken, teknik incelemeler sorun yaratabilecek nitelikte oluyor. Ancak fon yöneticileri zor da olsa bunun süreceğini tahmin ediyor. Görüşülen fon yöneticileri her halükarda pandeminin 2021 yılına uzayacağını ve bazı şirketlerin derinden etkilenirken bazılarının bu süreci çok kolay atlatacağını belirtiyor" diye konuştu.
Uzay 1.7.2020
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda batarya değişimi
CAPE Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görevli astronotlar, batarya değişimi için istasyonun dışında ikinci uzay yürüyüşünü gerçekleştirdi.
Uzay 1.7.2020
İzmir'de düğünler Kovid-19 tedbirleriyle yapılmaya başladı
Efkan, planlanan törenlerin salgın nedeniyle yapılamamasına dikkati çekerek, düğün sezonun bu yıl biraz uzayacağını belirtti.
Uzay 1.7.2020
İHA yarışmasında dereceye giren Denizli'den 2 okul TEKNOFEST'e katılacak
Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, yarışma sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: "Türkiye genelinden başvuran 291 takımdan 125'inin başarılı bulunduğu TÜBİTAK Liseler arası İHA yarışmasında ilimizi temsilen Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi katıldı. İki okul dereceye girerek büyük bir başarıya imza attı. Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi aldığı 94 puanla 19. sırada, Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi aldığı 78 puanla 102. sırada yer aldı. Takımlar tarafından sunulan tasarım raporları Danışma ve Değerlendirme Kurulunca değerlendirilerek 75 ve üzeri puan alan 125 takım 6 bin lira İHA geliştirme teşviki almaya hak kazandı. Elde ettiği başarı sonrası TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göleti'nde 16-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya katılacak.
Uzay 1.7.2020
Son dakika... NASA, Güneş'in 10 yıllık fotoğraflarını 1 saatlik film haline getirdi
Son dakika haberi... ABD Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA), 10 yıl boyunca Güneş'in yüksek çözünürlüklü çekilen fotoğraflarını birleştirerek 1 saatlik film olarak yayınladı.
Uzay 1.7.2020
SAHA İstanbul'dan 7 haftada 39 saat canlı yayın
SAHA İstanbul açıklamasına göre, savunma, havacılık ve uzay sanayisinde üretim yapan yerli firma sayısını artırmak, kamu ile yerli üreticinin buluştuğu ekosisteme olabildiğince çok firmayı entegre etmek için çalışmalarını sürdüren SAHA İstanbul, üyeleri arasındaki network çalışmalarını dijital ortama taşıdı.
Uzay 1.7.2020
TÜBA, Kovid-19 yayınıyla küresel salgını mercek altına aldı
Açıklamada, kitapta, sağlıktan eğitime, bilişim teknolojilerinden siyaset bilimine, ekonomiden uluslararası ilişkilere, ticaretten felsefeye, yapay zeka çalışmalarından sosyolojik tahlillere, çevre ve tarımdan uzay ve kutup çalışmalarına kadar geniş yelpazede salgın sonrası dönem için öngörüler yer aldığı kaydedildi.
Uzay 1.7.2020
SpaceX, ABD ordusuna ait GPS uydusunu uzaya gönderdi
SpaceX, ABD ordusuna ait GPS uydusunu Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi'nden uzaya gönderdi.
Şu an buradasınız: Uzay Haberleri | Uzay Haber - Haberler - Uzay haberleri, son dakika uzay haber ve gelişmeleri burada. BAE, Kovid-19 nedeniyle kabinede geniş çaplı değişikliğe gitti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.7.2020 00:25:13. #1.15#
title