Üsküp Haberleri

Üsküp haber, Üsküp son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üsküp 11.7.2020
Kuzey Makedonya'daki Türk partisi TDP, kuruluşunun 30. yılını kutladı
Kuzey Makedonya'da faaliyet gösteren Türk Demokratik Partisi (TDP) başkent Üsküp'te düzenlediği programla 30. yılını kutladı.
Üsküp 7.7.2020
41. Üsküp Yaz Festivali başladı
Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bu yıl 41'incisi düzenlenen Üsküp Yaz Festivali başladı.
Üsküp 6.7.2020
Kuzey Makedonya tarihinin beşinci erken genel seçimlerine doğru
Öte yandan Rusya ise Kuzey Makedonya'nın Avrupa-Atlantik yönelimi konusundaki memnuniyetsizliğini saklamıyordu. 2018 yılının Mart ayında Rusya'nın Üsküp Büyükelçisi Oleg Scherbak, ülke medyalarına "Makedonya NATO üyesi olursa, bu, ikili ilişkiler ile bölgenin istikrarına etki edecektir" şeklinde yansıyan Rus dışişlerinin açıklamalarını değerlendirmişti.
Üsküp 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1998- Başbakan Mesut Yılmaz'ın gezisi sırasında Makedonya'da Üsküp yakınlarındaki trafik kazasında, Devlet Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, Milletvekili Şinasi Altıner, Gazeteci Fikret Bila, koruma polisi ve şoför yaralandı.
Üsküp 2.7.2020
TAV, EASA'nın Kovid-19 protokolünü imzaladı
TAV tarafından işletilen Türkiye'deki Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa-Alanya, Milas-Bodrum ile Tunus'taki Enfidha ve Monastir, Kuzey Makedonya'daki Üsküp ve Gürcistan'ın Tiflis havalimanları protokole katıldı.
Üsküp: Milli gururumuz olduÜsküp 1.7.2020
Üsküp 29.6.2020
ATÜ Duty Free, yolcularıyla yeniden buluşuyor
Yurt dışında ise Letonya Riga'da bulunan mağazaları haziran ayının başında faaliyetlerine başladı. Suudi Arabistan Medine Havalimanı'nda bulunan iç hatlar mağazası da haziran başından bu yana açık bulunuyor. ATÜ'nün Tunus Kartaca Havalimanı'nda bulunan mağazaları ise haziran sonu itibarıyla faaliyetlerine başladı. Kuzey Makedonya'da Üsküp ve Ohri Havalimanları'da bulunan mağazaların ise temmuz başında hizmete açılması hedefleniyor.
Üsküp 27.6.2020
Corendon Havayollarının İzmir uçuşları başladı
TAV Havalimanları Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, Türkiye'de Antalya, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV yurt dışında ise Gürcistan'ın Tiflis ve Batum, Tunus'un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya'nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan'ın Medine ve Hırvatistan'ın Zagreb Havalimanı'nda faaliyet gösteriyor.
Üsküp 26.6.2020
"Kuzey Makedonya'da İş ve Yatırım Fırsatları" konulu toplantı düzenlendi
DEİK Türkiye-Kuzey Makedonya İş Konseyi Başkanı Dr. Bilal Kara'nın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, DEİK Başkanı Nail Olpak, Kuzey Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Dr. Elvin Hasan, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Oğuzhan Berber ve Halkbank Üsküp İcra Kurulu Başkanı Bilal Sucubaşı konuşmacı olarak katıldı.
Üsküp 23.6.2020
Kırklareli'nde çalıntı motosiklet ile kapkaç yapan zanlı tutuklandı
Zanlının Üsküp beldesinde 3 motosiklet hırsızlığı ile daha önceden de küçükbaş hayvan hırsızlığına karıştığı belirlendi.
Üsküp 21.6.2020
Kırklareli'nde çiftlerin nikahları Kovid-19 tedbirleri alınarak kıyıldı
Üsküp Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Eda ve Semih Çetin çiftinin nikah töreni için salon, Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda belirlenen kurallara uygun şekilde hazırlandı.
Üsküp 18.6.2020
Kuzey Makedonya'da eski özel yetkili savcıya rüşvet nedeniyle 7 yıl hapis cezası
Üsküp Yüksek Mahkemesinde görülen davada Janeva'nın yanı sıra "haraç" ve "para aklama" suçundan TV sunucusu ve imtiyaz sahibi Bojan Jovanovski'ye de 9 yıl hapis cezası verildi.
Üsküp 16.6.2020
Kırklareli Valisi Bilgin: "Yağış nedeniyle bazı köylerimizde ev ve tarım alanlarında zarar oluştu"
Vali Bilgin, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağmur, dolu ve fırtına nedeniyle ev ve tarım alanlarının zarar gördüğü Üsküpdere köyünde incelemede bulundu.
Üsküp 16.6.2020
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan: "Yağmur, dolu, fırtına ve hortum hepsi bir arada...
Dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağmur, bazı köyler ile Üsküp beldesinde ekili alanlara zarar verdi.
Üsküp 16.6.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kent Konseyinden çiftçilere geçmiş olsun mesajı Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Ali Çakır, Üsküp beldesi, Deveçatağı, Kızılcıkdere, Yündalan, Üsküpdere, Kavakdere ve Bayramdere köylerinde şiddetli yağışta ürünleri zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Üsküp 4.6.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Hükümetin aldığı kararı açıklayan Sağlık Bakanı Venko Filipçe, Üsküp, Kumanova, İştip, Kalkandelen gibi büyükşehirler ile etraflarındaki belediyelerde uygulanacak sokağa çıkma yasağının yerel saatle 21.
Üsküp 30.5.2020
Kuzey Makedonya İslam Birliğinin yeni Başkanı Şakir Fetahu'dan ilk basın toplantısı Açıklaması
Kuzey Makedonya İslam Birliği (Diyanet İşleri) yeni Başkanı Şakir Fetahu, vekaleten bu göreve seçilmesinin ardından ilk kez başkent Üsküp'te bulunan İslam Birliği merkezine gelerek, ilk basın toplantısını düzenledi.
Üsküp 30.5.2020
Kuzey Makedonya'daki Türk vatandaşları yurda dönüyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Kuzey Makedonya'dan çıkamayan 86 Türk vatandaşı, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği himayesinde otobüslerle yurda dönüyor.
Üsküp 26.5.2020
KASAM'dan "Balkanlarda Ortak Miras" paneli
Kurşun, Balkanlardaki ortak mirasın bir "arşiv" değil "yeniden yaşanacak" bir miras olarak görülmesi gerektiğini belirtti. "Biz Anadolu'da kaybettiğimiz birçok özelliği Balkanlarda görebiliyoruz. Dolayısıyla bu iletişim ve turizm gibi faaliyetler bizi cezbediyor. Üsküp'te bir kahve içmek burada yıllarca anlatılacak bir hatıraya dönüşebiliyor.
Üsküp 24.5.2020
Kuzey Makedonya'da camilerde bayram namazı kılındı
Kuzey Makedonya'da hükümet ve İslam Birliği arasında Ramazan ayının son haftasında süren tartışmalar neticesinde hükümet, sokağa çıkma yasağı saatlerini bayram namazının kılınmasına uygun bir şekilde ayarladı. Hükümet, pandemi ile mücadele tedbirleri çerçevesinde Salı günü saat 05.00'e kadar sürecek olan 42 saatlik sokağa çıkma yasağının ülkede yaşayan Müslümanların bayram namazını eda edebilmeleri için resmi tatil olan Ramazan Bayramı'nın birinci gününde saat 11: 00'de başlamasına karar verdi. Ülkede yaşayan Müslümanlar, pandemiye karşı uygulanan tedbirler kapsamında diğer bayramlardan farklı olsa da maskelerle birlikte sosyal mesafeye uygun bir şekilde bayram namazını kılmak için camilere akın etti. Her bayram düzenlenen merkezi tören yerine Mustafa Paşa Camii'nde bu yıl düzenlenen mütevazi bayram namazı, İslam Birliğinden ve Üsküp Müftülüğünden sadece en üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleşti.
Üsküp 24.5.2020
Balkanlar, Ramazan Bayramı'nı koronavirüs tedbirleriyle karşıladı
Başkent Üsküp'teki Mustafa Paşa Camisi'nde İslam Birliği Başkanı Süleyman Recepi ve Üsküp Müftüsü Kenan İsmaili yanı sıra vatandaşlar Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Murat Alkan'ın kıldırdığı namazda saf tuttu.
Üsküp 20.5.2020
Balkanlar'da Kadir Gecesi dualarla idrak edildi
Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki camilerde teravih namazı sokağa çıkma yasağı nedeniyle cemaatsiz kılındı.
Üsküp 19.5.2020
Katar'dan Kuzey Makedonya'ya tıbbi yardım
Katar tarafından Kuzey Makedonya'ya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında gönderilen tıbbi yardımlar, başkent Üsküp'e ulaştı.
Üsküp 19.5.2020
Başkan Yüce Kovid-19 hastası Sakaryalı ailenin yardım çağrısına duyarsız kalmadı
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Üsküp'te Kovid-19 testleri pozitif çıkan Aktaş ailesinde kronik rahatsızlığı bulunan Cüneyt Aktaş'ın sosyal medya hesabından yayınladığı video kısa sürede yayıldı.
Üsküp 16.5.2020
Kırklareli'nde sağlık çalışanından babasına "Vefalı" doğum günü kutlaması
Kırklareli'nin Üsküp beldesinde Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri 74 yaşına giren Recep Özarslan'ın evine giderek doğum gününü kutladı.
Üsküp 14.5.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Dere yatağı temizlendi Üsküp beldesindeki dere yatağı temizlendi.
Üsküp 12.5.2020
Türkiye'nin tıbbi yardımları Kuzey Makedonya'ya ulaştı
Türk Kızılay tarafından yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye destek amacıyla Kuzey Makedonya'ya gönderilen tıbbi yardımları taşıyan askeri kargo uçağı, başkent Üsküp'e ulaştı.
Üsküp 11.5.2020
Aydın'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı
'YERİNDE BİR UYGULAMA' Maskesiz sokağa çıkmama kararını yerinde bulan vatandaşlardan Halil Üsküp, "Son derece mantıklı bir karar.
Şu an buradasınız: Üsküp Haberleri | Üsküp Haber - Haberler - Üsküp haberleri, son dakika üsküp haber ve gelişmeleri burada. Kuzey Makedonya'daki Türk partisi TDP, kuruluşunun 30. yılını kutladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 06:43:36. #1.15#
title