Umman Denizi Haberleri

Umman Denizi haber, Umman Denizi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umman Denizi - 16.11.2021
İran helikopteri Umman Denizi'nde ABD gemisine 25 metreye kadar yaklaştığı halde müdahale edilmedi
ABD Donanmasına bağlı USS Essex savaş gemisi, Umman Denizi'nden Hürmüz Boğazı'na giriş yaptığı sırada tacizine uğradığı İran helikopterine gemiye 25 metreye kadar yaklaştığı halde müdahale etmedi.
Umman Denizi - 10.11.2021
İran el koyduğu Vietnam bandıralı petrol tankerini serbest bıraktı
İran iki hafta önce Umman Denizi'nde "petrol hırsızlığı" yaptığı iddiasıyla alıkoyduğu Vietnam'a ait SOTHYS petrol tankerini serbest bıraktı.
Umman Denizi - 09.11.2021
İran, Umman Denizi'nde 2 ABD İHA'sını engellediğini açıkladı
İran, Umman Denizi'nde hava savunma tanımlama bölgesine giren ABD Hava Kuvvetleri'ne ait RQ4 ve MQ-9 tipi 2 insansız hava aracını (İHA) engellediğini ve uyardığını açıkladı.
Umman Denizi - 04.11.2021
Vietnam, el konulan petrol tankeriyle ilgili İran'la görüşmelere başladı
Vietnam, İran'ın Umman Denizi'nde el koyduğu petrol tankeriyle ilgili Tahran yönetimiyle görüşmelere başladıklarını duyurdu.
Umman Denizi - 04.11.2021
İran Cumhurbaşkanı Reisi: "Müzakere masasını terk etmeyeceğiz"
ABD'nin Umman Denizi'nde İran petrolünü çalma girişiminde bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak da Devrim Muhafızları Ordusu'nu öven Reisi, ABD'nin bölgede "zorbalık peşinde olduğunu" savundu.
Umman Denizi - 03.11.2021
ABD, İran'ın Umman Denizi'ndeki petrol tankerine ilişkin iddialarını yalanladı
ABD, İran Devrim Muhafızları Ordusunun (DMO), Umman Denizi'nde ABD tarafından el konulmaya çalışılan bir İran petrol tankerini kurtardığına yönelik iddialarını yalanladı.
Umman Denizi - 03.11.2021
İran Devrim Muhafızları: "ABD, petrol gemimize el koymaya çalıştı"
İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, ABD'nin Umman Denizi'nde İran'a ait bir petrol gemisine el koymaya çalıştığını ancak başarılı olamadığını duyurdu.
Umman Denizi - 03.11.2021
İran: ABD'nin Umman Denizi'nde petrol tankerine el koymaya girişimi başarısız oldu
İran, ABD'nin Umman Denizi'nde bir İran petrol tankerine el koymaya çalıştığını ancak başarısız olduğunu duyurdu.
Umman Denizi - 03.11.2021
İran devlet televizyonu, ABD'nin Umman Denizi'nde bir İran petrol tankerine el koymaya çalıştığını ancak başarısız olduğunu duyurdu.
İran devlet televizyonu, ABD'nin Umman Denizi'nde bir İran petrol tankerine el koymaya çalıştığını ancak başarısız olduğunu duyurdu.
Umman Denizi - 24.10.2021
Pakistan'dan ABD'ye Hindistan ile CPEC'i sabote etme suçlaması
Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ni, Pakistan'ı kuzeydoğu-güneybatı yönünde katederek Gwadar ve Karaçi limanlarıyla Umman Denizi'ne bağlamayı amaçlayan "Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru" (CPEC) projesi, Kuşak ve Yol Girişimi'nin kalbinde yer alıyor.
Umman Denizi - 28.09.2021
AUKUS İttifakı dünyanın merkezini mi değiştirdi?
Pasifik'teki "tabela değişikliği" Anglo-Sakson donanmasının sefere çıkışını haber verdi AUKUS İttifakı'nın yaklaştığını haber veren adımlardan birinin tarihi 30 Mayıs 2018 olarak kayıtlara geçti. ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Hawaii'deki Pearl Harbor deniz üssünde, o günlerde pek önemsenmeyen açıklamayı yaptı. ABD donanmasına bağlı Birleşik Devletler Pasifik Komutanlığı'nın ismi "Birleşik Devletler Hint-Pasifik Komutanlığı" olarak değiştirilmişti. ABD artık, donanma gücüyle Malakka Boğazı'ndan Kızıldeniz, Umman Denizi ve Doğu Afrika kıyılarına kadar olan deniz alanında Çin'i sınırlamaya hazır olduğunu ilan ediyordu.
Umman Denizi - 06.09.2021
Pakistan, Taliban'ın "Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru"na katılma arzusunu memnuniyetle karşıladı
Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ni, Pakistan'ı kuzeydoğu-güneybatı yönünde kat ederek Gwadar ve Karaçi limanlarıyla Umman Denizi'ne bağlamayı amaçlayan "Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru" (CPEC) projesi, Kuşak ve Yol Girişimi'nin kalbinde yer alıyor.
Umman Denizi - 23.08.2021
İran, Rusya ve Çin, Basra Körfezi'nde ortak tatbikat düzenleyecek
İran, Rusya ve Çin donanmaları, daha önce de Hint Okyanusu'nun kuzeyi ve Umman Denizi'nde ortak askeri tatbikat düzenlemişti.
Umman Denizi - 11.08.2021
Yemen'de Islah Partisi, hükümetten El-Mehra'daki "yabancı güçlere" ilişkin açıklama istedi
İngiltere'nin El-Mehra'ya 40 kişilik özel kuvvet gönderdiği iddiası İngiltere'ye ait "Express" adlı bir web sitesinde, Londra'nın, Umman Denizi'nde saldırıya uğrayan "Mercer Street" adlı petrol tankeriyle ilgili faillerin yakalanması için El-Mehra'ya 40 kişilik özel kuvvet gönderdiği bilgisi yer almıştı.
Umman Denizi - 09.08.2021
İran basını: Süveyş Kanalı'ndan geçen bir İsrail denizaltısı Kızıldeniz'e ulaştı
Öte yandan İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Hüseyin Selami, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail'in ülkesine yönelik tehditleriyle ilgili şunları kaydetti: "Siyonist rejimin yöneticilerinden birinin sözleri, bazılarında böyle bir düşünce (İsrail'in İran'a saldıracağı) oluşturmuş olabilir. Ancak hakikat şu ki; Siyonist rejimi yok etmek için yanlış bir hareketlerini bekliyoruz." İsrailli iş insanı Eyal Ofer'in sahibi olduğu İngiltere merkezli Zodiac Maritime Denizcilik Şirketine ait Liberya bandıralı "Mercer Street" adlı petrol tankeri, 29 Temmuz'da Tanzanya'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne giderken Umman Denizi'nde saldırıya uğramış, saldırıda biri İngiliz, diğeri Rumen 2 kişi hayatını kaybetmişti.
Umman Denizi - 09.08.2021
Son dakika haberi... İran Cumhurbaşkanı Reisi, Fransız mevkidaşı Macron ile "nükleer anlaşmayı" görüştü
ABD'nin nükleer anlaşmadaki taahhütlerini ihlal ettiğini ve AB'nin 3 ülkesi Fransa, İngiltere ile Almanya'nın da vaatlerine bağlı kalmadığını savunan Reisi, şunları kaydetti: "Amerikalılar uyguladıkları yaptırımlarla taahhütlerini açık bir şekilde ihlal ettiler. Temel insani ürünlere de yaptırım uyguladılar. Hem ABD hem de AB ülkeleri nükleer anlaşmadaki taahhütlerini yerine getirmelidir. Yapılacak her müzakerede İran'ın menfaatleri temin edilmelidir." Hint Okyanusu'nun kuzeyinde İsrailli şirkete ait bir gemiye düzenlenen saldırıya da değinen Reisi, "İran, Umman Denizi ve Fars (Basra) Körfezi'nde caydırıcılığını koruma ve güvenliği sağlama konusunda çok ciddidir.
Umman Denizi - 07.08.2021
İran'dan İsrail'in saldırı tehditlerine yanıt: "Sert karşılık veririz"
İsrailli iş insanı Eyal Ofer'in sahibi olduğu İngiltere merkezli Zodiac Maritime Denizcilik Şirketine ait Liberya bandıralı "Mercer Street" adlı petrol tankeri, 29 Temmuz'da Tanzanya'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne giderken Umman Denizi'nde saldırıya uğramış, saldırıda biri İngiliz, diğeri Rumen 2 kişi hayatını kaybetmişti.
Umman Denizi - 06.08.2021
ABD ile İsrail, İsrail'e ait gemiye yapılan saldırı konusunda ortak hareket edecek
İsrailli iş insanı Eyal Ofer'in sahibi olduğu İngiltere merkezli Zodiac Maritime Denizcilik Şirketine ait Liberya bandıralı "Mercer Street" adlı petrol tankeri, 29 Temmuz'da Tanzanya'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne giderken Umman Denizi'nde saldırıya uğramış, saldırıda biri İngiliz diğeri Romanyalı 2 kişi hayatını kaybetmişti.
Umman Denizi - 06.08.2021
Brent petrolün varil fiyatı 71,81 dolar
İran ile İsrail arasında artarak devam eden gerilim, petrol fiyatlarındaki yükselişte önemli rol oynuyor. İsrailli iş insanı Eyal Ofer'in sahibi olduğu İngiltere merkezli Zodiac Maritime Denizcilik Şirketine ait Liberya bandıralı "Mercer Street" adlı petrol tankeri, 29 Temmuz'da Tanzanya'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne giderken Umman Denizi'nde saldırıya uğramış, saldırıda biri İngiliz diğeri Romanyalı 2 kişi hayatını kaybetmişti.
Umman Denizi - 05.08.2021
İran'dan İsrail'in askeri saldırı tehditlerine yanıt
İsrailli iş insanı Eyal Ofer'in sahibi olduğu İngiltere merkezli Zodiac Maritime Denizcilik Şirketine ait Liberya bandıralı "Mercer Street" adlı petrol tankeri, 29 Temmuz'da Tanzanya'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne giderken Umman Denizi'nde saldırıya uğramış, saldırıda biri İngiliz diğeri Romanyalı 2 kişi hayatını kaybetmişti.
Umman Denizi - 05.08.2021
Brent petrolün varil fiyatı 70,14 dolar
Öte yandan, İran silahlı kuvvetlerine bağlı güçlerin Basra Körfezi ve Umman Denizi'nden geçen bazı yabancı gemilere müdahale ettiği yönündeki iddiaların bölgede oluşturduğu jeopolitik gerginlik de petrol fiyatlarındaki düşüşü kısıtlıyor.
Umman Denizi - 03.08.2021
İran, Umman Denizi'nde yaşanan gemi olaylarını "şüpheli" şeklinde nitelendirdi
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Hint Okyanusu'nun kuzeyinde Umman Denizi'nde art arda yaşanan gemi olaylarının "şüpheli" olduğunu belirtti.
Umman Denizi - 22.07.2021
İran yeni petrol boru hattını tanıttı
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Petrol Bakanlığı tarafından ülkenin güneyinde sonlanan Gure petrol boru hattı projesinin açılış töreninde konuştu. İran'ın Buşehr, Fars ve Hürmüzgan eyaletlerinden geçerek Cask limanına ulaşan yeni petrol boru hattının bin kilometreye ulaştığını söyleyen Ruhani, projenin yerli imkanlar ile hayat bulduğunu ve stratejik öneme sahip olduğunu belirtti. Ruhani, "Tarihte ilk kez stratejik öneme sahip Umman Denizi'ne bin kilometrelik mesafeden petrol boru hattı projesini hayata geçirdik.
Umman Denizi - 01.07.2021
Pakistan'dan Batı medyasına "Keşmir'in göz ardı edilmesi" konusunda "iki yüzlülük" tepkisi
Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ni, Pakistan'ı kuzeydoğu-güneybatı yönünde kat ederek Gwadar ve Karaçi limanlarıyla Umman Denizi'ne bağlamayı amaçlayan "Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru" (CPEC) projesi, Kuşak ve Yol Girişimi'nin kalbinde yer alıyor.
Umman Denizi - 10.06.2021
Pakistan ve ABD, Umman Denizi'nde ortak askeri tatbikat gerçekleştirdi
Pakistan ve ABD'nin Umman Denizi'nde ortak askeri tatbikat yaptığı bildirildi.
Umman Denizi - 07.06.2021
İran'ın başkenti Tahran'daki bir içecek fabrikasının deposunda yangın çıktı
İran Deniz Kuvvetlerine ait "Hark" adlı askeri gemi 2 Haziran'da Umman Denizi'nde çıkan yangının ardından batmıştı.
Umman Denizi - 03.06.2021
Son dakika haberleri | Tahran'ın güneyindeki petrol rafinerisinde çıkan yangın kontrol alındı
İran'da dün sabah saatlerinde Umman Denizi'nde Hark adlı askeri lojistik destek gemisinde yangın çıkmış ve gemi kısa süre sonra batmıştı.
Umman Denizi - 02.06.2021
İran donanmasına ait bir gemi Umman Denizi'nde battı
İran Deniz Kuvvetlerine ait "Hark" adlı askeri geminin Umman Denizi'nde battığı bildirildi.
Umman Denizi - 18.05.2021
Hindistan'daki "Tauktae" kasırgasında 29 kişi yaşamını yitirdi
Hindistan'ın güneybatısındaki Umman Denizi'nde etkili olan kasırgada 29 kişi hayatını kaybetti.
Umman Denizi - 18.05.2021
Karaçi'de toz fırtınası ve yağmur hayatı olumsuz etkiledi
Pakistan Meteoroloji Departmanı (PMD) Direktörü Serdar Sarfaraz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hindistan'ın güneybatısındaki Umman Denizi'nde etkili olan Tuktae kasırgasının Pakistan'ın güney kıyılarında güçlü rüzgarlara yol açtığını söyledi.
Umman Denizi - 18.05.2021
Hindistan'daki "Tuktae" kasırgasında ölenlerin sayısı 21'e ulaştı
Hindistan'ın güneybatısındaki Umman Denizi'nde etkili olan kasırgada hayatını kaybedenlerin sayısı 21'e yükseldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Umman Denizi Haberleri | Umman Denizi Haber - Haberler - Umman Denizi haberleri, son dakika umman denizi haber ve gelişmeleri burada. İran helikopteri Umman Denizi'nde ABD gemisine 25 metreye kadar yaklaştığı halde müdahale edilmedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 09:31:29. #1.15#

title